Автокефалія Української Православної Церкви

d324co

Well-Known Member
Саме набуття Україною томосу - є головним здобутком Пороха .
Одним з двох здобутків.
Перший - то можливість вільно виїхати працювати до евросоюзу.
Саме це принудило місцевих роботодавців значно підвищити оплату праці, щоб не втратити працівників.
 

rfvgy

Ukrainian
Одним з двох здобутків.
Перший - то можливість вільно виїхати працювати до евросоюзу.
Саме це принудило місцевих роботодавців значно підвищити оплату праці, щоб не втратити працівників.
Тема про Українську церкву ...
Що до здобутків - їх не два й не три , а значно більше . Звичайно й проколів багато , бажання все контролювати самому , й кадровий підбір .
 

sher

Well-Known Member
Команда форуму
Модератор
Я мабуть вгадав що Ви не православний .
Головна відмінність в томосі що Українська церква будується більш демократичних засадах ніж гундяєвська секта . А те що навели ви це навіть не другорядне ...
Никогда не интересовался делишками церкви, но в свете последних событий кое-что наводит на размышления:
  1. Все-таки бабло в этом деле далеко не второстепенное (по крайней мере для попов - глядя на их "средства передвижения" и хоромы). А все эти кланы побирушек у храмов, которые "отстегивают" смотрящим от тех же попов? Еще, насколько я помню, в стенах храма запрещена всякая торговля - а как же продажа свечей, иконок и прочей церковной атрибутики? В 19-м веке для этого были отдельные ларьки на улице, но не в стенах храма!
  2. Томос не дал самостоятельности украинской церкви, он только сделал ее независимой от русской церкви, но эта зависимость изменила направление - теперь денежные потоки, которые все равно стекаются в Константинополь, не проходят через московский патриархат (где с них снимался определенный процент), а идут напрямую (естественно, Епифаний себе что-то отстегивает). Вот это-то и не устраивает Филарета - его убрали от "корыта". Но, кажется мне, вместе с ним от кассы отлучили и все украинское православие. Похоже, основным условием получения томоса было именно увеличение прибыли за счет сокращения количества посредников.
  3. Еще, на мое непросвещенное мнение, не с тем бы стоило бороться, не с единомышленниками, а с конкурентами, это вам не процент от прибыли, а гораздо больше. Под конкурентами я подразумеваю всякие якобы христианские церкви и секты, не имеющие никакого отношения к православию.
  4. В Сумах - за время самостийности сколько построено таких церквей! Например, на подъезде к Химгородку, слева - там раньше стоял забор и вагончик, на котором висел плакат "Не дадим строить на костях!". Да, строить на костях не дали, зато прямо на них и на могильных крестах построили храм! Раньше называлось, допустим, церковь Спаса на крови, а теперь этот храм как называть? "Храм на костях"?
Второй пример - там же, на Химгородке, возле 5-й поликлиники - построили храм, который чем-то смахивает на особняк. Не знаю, уж какой концессии, но ни разу там прихожан не видел - только целые стоянки иномарок - это что, какая-то особая церковь для толстосумов, или для масонов?​
 

rfvgy

Ukrainian
Никогда не интересовался делишками церкви, но в свете последних событий кое-что наводит на размышления:
Я теж не цікавився , але дуже багато за останній рік інформації , що хоч-не-хоч починаєш де в чому розбиратись .

1.
Все-таки бабло в этом деле далеко не второстепенное (по крайней мере для попов - глядя на их "средства передвижения" и хоромы). А все эти кланы побирушек у храмов, которые "отстегивают" смотрящим от тех же попов? Еще, насколько я помню, в стенах храма запрещена всякая торговля - а как же продажа свечей, иконок и прочей церковной атрибутики? В 19-м веке для этого были отдельные ларьки на улице, но не в стенах храма!
Я в 19 сторіччі не жив , але з історії пам"ятаю що керувалась церква тоді напряму державою , в нашому випадку ,,святійший синод,, раССєйскай імперіі на чолі з царьком .Були тоді ларьки чи приміщення для продажу свічок , книжок і атрибутики при самих храмах - мабуть не так важливо . Чи дозволена торгівля - мені байдуже . А от до того що немає касових апаратів - це погано .
Про побірушок - нічого не знаю , не буду зводити наклеп .
Гроші у церков були , є й будуть ... люди хрестяться , святяться , вінчаються , відспівуються і т. д. і т.п. мабуть що за якусь плату , як приклад :
You must be registered for see medias
:D :angel:
2.
Томос не дал самостоятельности украинской церкви, он только сделал ее независимой от русской церкви, но эта зависимость изменила направление - теперь денежные потоки, которые все равно стекаются в Константинополь, не проходят через московский патриархат (где с них снимался определенный процент), а идут напрямую (естественно, Епифаний себе что-то отстегивает). Вот это-то и не устраивает Филарета - его убрали от "корыта". Но, кажется мне, вместе с ним от кассы отлучили и все украинское православие. Похоже, основным условием получения томоса было именно увеличение прибыли за счет сокращения количества посредников.
У Вас якась перекручена й хибна думка про Томос і Українську Церкву . Ну то ваше право так вважати . Я ж бачу це так :
Томос поновив Українське проваслав"я серед інших православних церков у своїх правах - як це було 350 років тому . Віруючі , прихожани і служителі церкви перестали бути ,,нєкананічньімі,, як їх обзивали гуньдяївці .
ПЦУ стала 15 -ю , серед таких же православних церков .
Те що говорите Ви про підпорядкування Константинополю чи Масквабаду - я б відніс до церкви Березовського ( Онуфрія ) , так званій упц МП ,
Не думаю що грошові справи важливіші за вплив на думки людей ! Тим більше що кошти в основному залишаються в середині країни , можливо щось Онуфрієвці й закуповують на рассєї з утварі , кокошники , кадила чи свічки якісь особливі , або ладан з русським духом :devil: на великі суми $ , ... вплив на душі залишається набагато важливішим .

Пару слів про Філарета . На привеликий жаль дідусь підмочив собі репутацію зробивши колосальну справу для Української Церкви . Чи це владні амбіції 90-то річного старця , чи ,, радімиє пятна ,. агента КДБ ,, Антонова,, , чи дурість ... - Бог йому суддя .

3.
Еще, на мое непросвещенное мнение, не с тем бы стоило бороться, не с единомышленниками, а с конкурентами, это вам не процент от прибыли, а гораздо больше. Под конкурентами я подразумеваю всякие якобы христианские церкви и секты, не имеющие никакого отношения к православию.
А я згадую :nerd: Дарвіна :
Внутрішньовидова боротьба є найжорстокішою, так як особини одного і того ж виду конкурують за однакову їжу, території, прихожан .

4.
  1. В Сумах - за время самостийности сколько построено таких церквей! Например, на подъезде к Химгородку, слева - там раньше стоял забор и вагончик, на котором висел плакат "Не дадим строить на костях!". Да, строить на костях не дали, зато прямо на них и на могильных крестах построили храм! Раньше называлось, допустим, церковь Спаса на крови, а теперь этот храм как называть? "Храм на костях"?
Второй пример - там же, на Химгородке, возле 5-й поликлиники - построили храм, который чем-то смахивает на особняк. Не знаю, уж какой концессии, но ни разу там прихожан не видел - только целые стоянки иномарок - это что, какая-то особая церковь для толстосумов, или для масонов?
Обидві наведені Вами споруди належать МП Березовського .
Та що побудована ,,на костях ,, біля заправки , мала б перейти до Київського Патріархату (ПЦУ ) ... пам"ятаю був скандал - гроші збирали прихожани , а приналежність споруди по підпорядкуванню вирішували попи ...

З другим прикладом простіше . Біля 5-ї поліклініки церква Масковскава Патріархата , названа на честь Георгія чи Григорія ... Побудували її швидко ( мабуть якийсь товстосум вклався ) на місці пустиря на якому вигулювали собак . Її що , називати ,, Храм на какашках ,, ? . Те що там стоять машини , - ну можливо водії доплачують за сохранність , бо поряд місця достатньо і біля лікарні також порожньо , а біля церкви - за огорожею .

P.S. Як по мені , нехай кожен вірує в що йому заманеться , хоч в макаронного монстра , аби людей що навколо це не чіпляло .
 

d324co

Well-Known Member
Пару слів про Філарета . На привеликий жаль дідусь підмочив собі репутацію зробивши колосальну справу для Української Церкви . Чи це владні амбіції 90-то річного старця , чи ,, радімиє пятна ,. агента КДБ ,, Антонова,, , чи дурість ... - Бог йому суддя .
Із Філаретом все гірше. Деякий час він був "местоблюстителем", сидів на патріаршому троні у маскве.... Це не забувається... Болить...
 

rfvgy

Ukrainian
Із Філаретом все гірше. Деякий час він був "местоблюстителем", сидів на патріаршому троні у маскве.... Це не забувається... Болить...
Те було 30 років тому . Після того як його ,,кинули,, московські попи посадивши німця Рідігера замість українця , багато води утекло . Очолювана Філаретом УПЦ КП структурно мало чим відрізнялась від РПЦ ... мені його останні заяви здаються дивними , не логічними , це шлях в нікуди . Брав би приклад з Гузара .
 

d324co

Well-Known Member
Те було 30 років тому . Після того як його ,,кинули,, московські попи посадивши німця Рідігера замість українця , багато води утекло . Очолювана Філаретом УПЦ КП структурно мало чим відрізнялась від РПЦ ... мені його останні заяви здаються дивними , не логічними , це шлях в нікуди . Брав би приклад з Гузара .
30 років, а не відпускає .. вершина, влада, тисячі в молитвах згадують твоє ім'я...
Ще 24.10.18 я приводив тому доказ:
Но наша церковь уже приняла решение, что предстоятель УПЦ будет иметь расширенный титул. То есть будет и расширенный титул, и сокращенный. Расширенный это - архиепископ и митрополит киевский и Всея Руси Украины. А узкий будет для нашего внутреннего употребления - патриарх киевский и Всея Руси Украины", - рассказал Филарет
Філарет не може забути той трон, хоче його... Розуміє, що не може зайняти його, так хоч створити в Києві подібність його, хоч назву... "для внутреннего употребления"
 

rfvgy

Ukrainian
23.05.19 15:54 Епіфаній скликає Священний Синод ПЦУ
Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній скликає Священний Синод ПЦУ на засідання 24 травня.
Про це повідомила церкви, передає
"У п’ятницю, 24 травня, під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія відбудеться засідання Священного Синоду Української Православної Церкви", - йдеться в повідомленні.
Засідання відбудеться о 10:00 в Будинку митрополита, що на території Софії Київської.
Також дивіться:
Нагадаємо, раніше Епіфаній заявив, що на Синоді обговорюватиметься загальний стан справ у ПЦУ. Також він не відкидає, що, "можливо, буде дано оцінку тим діям, які до цього часу були здійснені".
15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви
6 січня 2019 року в церкві Святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України
9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату про автокефалію української церкви.
Водночас у травні 2019 року Патріарх . У відповідь митрополит Епіфаній заявив: " ". У відповідь Філарет заявив: " ". Також він закликав Епіфанія " " без його згоди і Тим часом Епіфаній заявив: " ". У відповідь Філарет заявив, що , а також, що президент Петро Порошенко і митрополит Епіфаній обдурили його, порушивши домовленості між ними під час Об'єднавчого собору: " ".

 

rfvgy

Ukrainian
24.05.19 15:49 Філарет відмовився керуватися статутом ПЦУ, - Епіфаній
Синод Православної церкви України підтвердив намір керуватися статутом, який був ухвалений на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року.
Про це повідомив журналістам предстоятель ПЦУ Епіфаній (Думенко), передає із посиланням на
"Синод засвідчив, що у своїй подальшій діяльності і житті українська помісна православна церква буде керуватися Святим Переданням, Святим Письмом і тим статутом, який було прийнято 15 грудня в стінах Софії Київської. Ми були одностайні в попередніх рішеннях, але таке рішення не було підписано одним членом - патріархом Філаретом", - розповів він.
Епіфаній повідомив, що члени синоду обговорювали останні , але не змогли його переконати.
"Те, що святійший патріарх Філарет оприлюднив [раніше, - ред.], то він засвідчив і на засіданні священного синоду: що існує Київський патріархат, що його не зняли з реєстрації, хоча всі ми намагалися переконати, що зараз юридично і фактично немає Української православної церкви Київського патріархату, а Київський патріарх ліг в основу єдиної Православної церкви. Ми дискутували, розмовляли, переконували, але всі побачили, що святійший патріарх Філарет залишається переконаним у своїй думці", - сказав він.

При цьому Епіфаній підтвердив, що Філарет продовжує контролювати багату Київську єпархію і всі її надходження.
"Була домовленість ще перед Об'єднавчим собором про те, що ті єпархії і парафії, які перебували в того чи іншого архієрея, залишаться і далі підкорятися йому. Єпархія міста Києва та парафії, які підпорядковувалися йому до 15 грудня, залишаються в його складі. А саме з цих парафій, монастирів є основні прибутки", - сказав предстоятель ПЦУ.
Епіфаній додав, що він особисто підтримав це рішення, і спростував чутки про те, що Філарета на першому синоді збиралися відправити на спокій.
"Я відстоював його позицію, я відстоював, що саме він повинен керувати парафіями в складі Київської єпархії, тобто в місті Києві. Ми робили і будемо робити все для того, щоб святійший патріарх Філарет, який доклав дуже багато зусиль, для побудови нашої помісної церкви, відчував себе не тільки духовно комфортно, але і матеріально", - сказав він.
Карати Філарета не будуть.
Читайте на "Цензор.НЕТ":
Епіфаній додав, що в позиції Філарета "немає підтримки ні з боку архієреїв, ні з боку духовенства, ні з боку українського народу".


 

d324co

Well-Known Member
24.05.19 15:49 Філарет відмовився керуватися статутом ПЦУ, - Епіфаній
Синод Православної церкви України підтвердив намір керуватися статутом, який був ухвалений на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року.
Про це повідомив журналістам предстоятель ПЦУ Епіфаній (Думенко), передає із посиланням на
"Синод засвідчив, що у своїй подальшій діяльності і житті українська помісна православна церква буде керуватися Святим Переданням, Святим Письмом і тим статутом, який було прийнято 15 грудня в стінах Софії Київської. Ми були одностайні в попередніх рішеннях, але таке рішення не було підписано одним членом - патріархом Філаретом", - розповів він.
Епіфаній повідомив, що члени синоду обговорювали останні , але не змогли його переконати.
"Те, що святійший патріарх Філарет оприлюднив [раніше, - ред.], то він засвідчив і на засіданні священного синоду: що існує Київський патріархат, що його не зняли з реєстрації, хоча всі ми намагалися переконати, що зараз юридично і фактично немає Української православної церкви Київського патріархату, а Київський патріарх ліг в основу єдиної Православної церкви. Ми дискутували, розмовляли, переконували, але всі побачили, що святійший патріарх Філарет залишається переконаним у своїй думці", - сказав він.

При цьому Епіфаній підтвердив, що Філарет продовжує контролювати багату Київську єпархію і всі її надходження.
"Була домовленість ще перед Об'єднавчим собором про те, що ті єпархії і парафії, які перебували в того чи іншого архієрея, залишаться і далі підкорятися йому. Єпархія міста Києва та парафії, які підпорядковувалися йому до 15 грудня, залишаються в його складі. А саме з цих парафій, монастирів є основні прибутки", - сказав предстоятель ПЦУ.
Епіфаній додав, що він особисто підтримав це рішення, і спростував чутки про те, що Філарета на першому синоді збиралися відправити на спокій.
"Я відстоював його позицію, я відстоював, що саме він повинен керувати парафіями в складі Київської єпархії, тобто в місті Києві. Ми робили і будемо робити все для того, щоб святійший патріарх Філарет, який доклав дуже багато зусиль, для побудови нашої помісної церкви, відчував себе не тільки духовно комфортно, але і матеріально", - сказав він.
Карати Філарета не будуть.
Читайте на "Цензор.НЕТ":
Епіфаній додав, що в позиції Філарета "немає підтримки ні з боку архієреїв, ні з боку духовенства, ні з боку українського народу".


Ще одне підтвердження, що "де 2 українці, там 3 гетьмана"
 
Зверху