И что из этого следует ? Весь дом принадлежит Сумыжилью ?
:facepalm:
Сумижулье
НЕ Є ВЛАСНИКОМ будинків, воно лише балансоутримувач!
І маніпулювання лише ГКУ не є досить коректним, тому що це питання потрібно розглядати комплексно.
Все що тут далі буде вказано, стосується права та обов'язків власників квартир та балансоутримувача. Тому тут будуть трохи розтлумачені права та обов'язки і що саме потрібно вимагати від «Сумижулья».
Відповідно до статей 13 та 41 Конституції України:
- (ст.13) Кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону.
Власність зобов'язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству.
- (ст.41) Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Та Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду»
- (ст.10 п.2) Власники квартир багатоквартирних будинків та жилої площі в гуртожитку є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку чи гуртожитках. Допоміжні приміщення (комори, сараї і т. ін.) передаються у власність квартиронаймачів безоплатно і окремо приватизації не підлягають.
Як бачимо, власність власника квартири ділиться на два виду власності:
- особисту власність (витяг з реєстру) - квартира;
- спільна власність.
Особистою власністю (квартирою) власник по управлінню та обслуговуванню розпоряджається власноруч. Свою частку спільної власності майна будинку власник передає управителю (балансоутримувачу) відповідно до вимог Цивільного Кодексу України, глава 70, ст 1029-1031 за договором.
- (ст.1030) Майно, передане в управління (спільна власність), має бути відокремлене від іншого майна (квартири) установника управління та від майна управителя (юридичної особи балансоутримувача).
Майно, передане в управління (спільна власність), має обліковуватися в управителя на окремому балансі, і щодо нього ведеться окремий облік.
- (ст.1031) Форма договору управління майном
1. Договір управління майном укладається в письмовій формі.
2. Договір управління нерухомим майном підлягає нотаріальному посвідченню і державній реєстрації.
До того ж, будинок це інженерна споруда, яка потребує обслуговування:
- періодичного, як разова заміна елементів мереж, даху, ремонту під'їздів і.т.п.;
- постійного, як усунення термінових пошкоджень мереж, даху, під'їздів, освітлення, профілактичне обстеження будинку та його елементів.
Періодичне обслуговування будинку та вимоги викладені в Наказі Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства №76 від 17.05.2005р й включається в договір по управлінню спільним майном, який нотаріально засвідчений та зареєстрований в БТІ.
Кошти на заміну елементів будинку - амортизаційні кошти, накопичуються власниками квартир та одноразово передаються управителю за окремим договором за вимогою управителя.
Постійне обслуговування будинку та вимоги цього викладені в постанові КМУ №529 від 20.05.2009р (на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій) та включаються в окремий договір з балансоутримувачем. Тарифи затверджує орган місцевого самоврядування й послуги оплачуються щомісяця.
Згідно Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» нерухоме майно підлягає державній реєстрації до Державного реєстру речових прав. При цьому нерухомим майном вважається згідно ст.2 цього закону: «земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення».
Балансоутримувачу повинна бути надана земельна ділянка під будинок та прибудинкову територію, відповідно до Конституції України ст.14
- (ст.14) Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Та Земельного кодексу ст.42
- (ст.42) Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.
До речи. В Сумах «прибудинкова територія» за домами офіційно не закріплена, тому яку саме площу біля будинків Сумижулье рахує для підмітання то поливу – нікому не відомо, що також є грубим порушенням.
Відповідно Закону України «Про житлово-комунальні послуги» ст.1
- (ст.1) балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом;
балансоутримувачем може бути юридична особа, котра має Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи та у якої зареєстрована економічна діяльність за
КВЕД 75.11.4 «господарське управління житлового та комунального господарства тільки з функціями управління або переважно з функціями управління».
Також Сумижулье, відповідно Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» ст.9, повинно було отримати відповідні ліцензії на:
- 17) централізоване водопостачання та водовідведення;
- 42) виробництво теплової енергії, транспортування її магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії.
На даний момент Сумижулье, вот чомусь впевнений, не реєструвало вид діяльності за КВЕД 75.11.4, не має відповідних ліцензій, не має нотаріально завірених договорів з власниками на управляння майном та зареєстрованих в БТІ, та не має акта про постійне землекористування, пов'язане з функціями будинку та прибудинкової території. Тобто порушують Конституцію України, закони України та підзаконні акти.
Своєю злочинною діяльністю Сумижулье знищує, як особисту, так і спільну власність власників квартир в багатоквартирних будинках й займаються шахрайством та здирництвом (проводять незареєстровану діяльність без реєстрації та ліцензій) вимагаючи плату за неналежно та незаконно наданні послуги. Це все приводить як до руйнування спільної (знищення мереж, даху, елементів будинку) власності, так і пошкодження особистої власності (залиття квартир водою чи інші техногенні аварії).
Питання про «спільну власність» я задав не просто так. Розподілу спільної власності не було. Тому якщо Сумижулье буде брати гроші за прокладку кабелів – то це ПОВИННО бути відображено в розрахунках вартості обслуговування цього будинку, тобто відповідно ЗМЕНШЕНА вартість обслуговування 1 м2, через отримання таких платежів.