"Мови" та "языки".

  • Автор теми Shurik-best
  • Дата створення

Дубляж фільмів якою мовою вам більш подобається?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    578

Клара Цеткин

Well-Known Member
Українська мова за 400 років пережила 134 заборони! То яку мову треба захищати?

You must be registered for see images
Хронологія заборон української мови
XVII століття
1627 — наказ царя Михайла з подання Московського патріарха Філарета спалити в державі всі примірники надрукованого в Україні "Учительного Євангелія" Кирила Ставровецького. Текст грамоти за Собраніе Гос. Грамотъ, ІІІ, №77
1696 — ухвала польського сейму про запровадження польської мови в судах і установах Правобережної України.
1690 — засудження й анафема Собору РПЦ на "Кіевскія Новыя Книги" П. Могили, К. Ставровецького, С. Полоцького, Л. Барановича, А. Радзивиловського та інших.

XVIII століття
1720 — указ царя Московії Петра І про заборону книгодрукування українською мовою і вилучення українських текстів з церковних книг.
1729 — наказ Петра ІІ переписати з української мови на російську всі державні постанови і розпорядження.
1731 — вимога цариці Анни Іванівни вилучити книги старого українського друку, а «науки вводить на собственном российском языке». У таємній інструкції правителеві України князю О. Шаховському 1734 наказала всіляко перешкоджати українцям одружуватися з поляками та білорусами, «а побуждать их и искусным образом приводить в свойство с великоросами».
1763 — указ Катерини II про заборону викладати українською мовою в Києво-Могилянській академії.
1769 — заборона Синоду РПЦ друкувати та використовувати український буквар.
1775 — зруйнування Запорізької Січі та закриття українських шкіл при полкових козацьких канцеляріях.
1789 — розпорядження Едукаційної комісії польського сейму про закриття всіх українських шкіл.

XIX століття
1817 — запровадження польської мови в усіх народних школах Західної України.
1832 — реорганізація освіти на Правобережній Україні на загальноімперських засадах із переведенням на російську мову навчання.
1847 — розгром Кирило-Мефодієвського товариства й посилення жорстокого переслідування української мови та культури, заборона найкращих творів Шевченка, Куліша, Костомарова та інших.
1859 — міністерством віросповідань та наук Австро-Угорщини в Східній Галичині та Буковині здійснено спробу замінити українську кириличну азбуку латинською.
1862 — закриття безоплатних недільних українських шкіл для дорослих в підросійській Україні.
1863 — Валуєвський циркуляр про заборону давати цензурний дозвіл на друкування україномовної духовної і популярної освітньої літератури: «ніякої окремої малоросійської мови не було і бути не може».
1864 — прийняття Статуту про початкову школу, за яким навчання має проводитись лише російською мовою.
1869 — запровадження польської мови в якості офіційної мови освіти й адміністрації Східної Галичини.
1870 — роз'яснення міністра освіти Росії Д.Толстого про те, що «кінцевою метою освіти всіх інородців незаперечне повинно бути обрусіння».
1876 — Емський указ Олександра ІІ про заборону друкування та ввозу з-за кордону будь-якої україномовної літератури, а також про заборону українських сценічних вистав і друкування українських текстів під нотами, тобто народних пісень. Повний текст Емського указу за журналом «Особого Совещания» Вперше оприлюднено у книжці Савченко Ф. Заборона українства 1876 р.
1881 — заборона викладання у народних школах та виголошення церковних проповідей українською мовою.
1884 — заборона Олександром III українських театральних вистав у всіх малоросійських губерніях.
1888 — указ Олександра III про заборону вживання української мови в офіційних установах і хрещення українськими іменами.
1892 — заборона перекладати книжки з російської мови на українську.
1895 — заборона Головного управління в справах друку видавати українські книжки для дітей.

XX століття
1908 — чотирма роками після визнання Російською академією наук української мови мовою(!) Сенат оголошує україномовну культурну й освітню діяльність шкідливою для імперії.
1910 — закриття за наказом уряду Столипіна всіх українських культурних товариств, видавництв, заборона читання лекцій українською мовою, заборона створення будь-яких неросійських клубів.
1911 — постанова VII дворянського з'їзду в Москві про виключно російськомовну освіту й неприпустимість вживання інших мов у школах Росії.
1914 — заборона відзначати 100-літній ювілей Тараса Шевченка; указ Миколи ІІ про скасування української преси.
1914, 1916 — кампанії русифікації на Західній Україні; заборона українського слова, освіти, церкви.
1922 — проголошення частиною керівництва ЦК РКП(б) і ЦК КП(б)У «теорії» боротьби в Україні двох культур — міської (російської) та селянської (української), в якій перемогти повинна перша.
1924 — закон Польської республіки про обмеження вживання української мови в адміністративних органах, суді, освіті на підвладних полякам українських землях.
1924 — закон Румунського королівства про зобов'язання всіх «румун», котрі «загубили материнську мову», давати освіту дітям лише в румунських школах.
1925 — остаточне закриття українського «таємного» університету у Львові.
1926 — лист Сталіна «Тов. Кагановичу та іншим членам ПБ ЦК КП(б)У» з санкцією на боротьбу проти «національного ухилу», початок переслідування діячів «українізації».
1933 — телеграма Сталіна про припинення «українізації».
1933 — скасування в Румунії міністерського розпорядження від 31 грудня 1929 p., котрим дозволялися кілька годин української мови на тиждень у школах з більшістю учнів-українців.
1934 — спеціальне розпорядження міністерства виховання Румунії про звільнення з роботи «за вороже ставлення до держави і румунського народу»всіх українських вчителів, які вимагали повернення до школи української мови.
1938 — постанова РНК СРСР і ЦК ВКП(б) «Про обов'язкове вивчення російської мови в школах національних республік і областей», відповідна постанова РНК УРСР і ЦК КП(б)У.
1947 — операція «Вісла»; розселення частини українців з етнічних українських земель «урозсип» між поляками у Західній Польщі для прискорення їхньої полонізації.
1958 — закріплення у ст. 20 Основ Законодавства СРСР і союзних республік про народну освіту положення про вільний вибір мови навчання; вивчення усіх мов, крім російської, за бажанням батьків учнів.
1960—1980 — масове закриття українських шкіл у Польщі та Румунії.
1970 — наказ про захист дисертацій тільки російською мовою.
1972 — заборона партійними органами відзначати ювілей музею І.Котляревського в Полтаві.
1973 — заборона відзначати ювілей твору І. Котляревського «Енеїда».
1972 — постанова ЦК КПРС «Про підготовку до 50-річчя створення Союзу Радянських Соціалістичних Республік», де вперше проголошується створення «нової історичної спільноти — радянського народу», офіційний курс на денаціоналізацію.
1978 — постанова ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР «Про заходи щодо подальшого вдосконалення вивчення і викладення російської мови в союзних республіках»(«Брежнєвський циркуляр»).
1983 — постанова ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР «Про додаткові заходи з поліпшення вивчення російської мови в загальноосвітніх школах та інших навчальних закладах союзних республік» («Андроповський указ»), яким зокрема введено виплату 16% надбавки до платні вчителям російської мови й літератури; директива колегії Міносвіти УРСР «Про додаткові заходи по удосконаленню вивчення російської мови в загальноосвітніх школах, педагогічних навчальних закладах, дошкільних і позашкільних установах республіки», спрямована на посилення зросійщення.
1984 — постанова ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР «Про дальше вдосконалення загальної середньої освіти молоді і поліпшення умов роботи загальноосвітньої школи».
1984 — початок в УРСР виплат підвищеної на 15% зарплатні вчителям російської мови порівняно з вчителями мови української.
1984 — наказ Міністерства культури СРСР про переведення діловодства в усіх музеях Радянського Союзу на російську мову.
1989 — постанова ЦК КПРС про «законодавче закріплення російської мови як загальнодержавної».
1990 — прийняття Верховною Радою СРСР Закону про мови народів СРСР, де російській мові надавався статус офіційної.

XXI століття
2012 — Зако́н «Про заса́ди держа́вної мо́вної полі́тики» № 5029-VI (неофіційно — закон Колесніченка-Ківалова або «мовний закон») — закон, прийнятий Верховною Радою України 5 червня 2012 року у першому читанні 234 голосами «за» (за деякими даними за нього проголосувало лише 172 депутати), 3 липня 2012 року — у другому читанні 248 депутатськими картками (голосування відбулось з порушенням Конституції України, норм регламенту та процедури розгляду. 31 липня законопроект, попри категоричну власну заяву в ефірі каналу «Рада» про непідписання документу, прийнятого в такий спосіб, підписав Голова Верховної Ради Володимир Литвин, а 8 серпня — Президент України Віктор Янукович.
Законопроект внесли народні депутати Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов 7 лютого 2012 року. Він отримав реєстраційний № 9073.
Закон набув чинності 10 серпня 2012 року.

2014 - Регіонали і комуністи намагаються ввести в Україні двомовність, граючи на руку "братській" державі-терористу і окупанту.
 

GEB

Well-Known Member
Определенно русский должен быть государственным языком, по крайней мере в восточной Украине. Большинство населения нашей страны общается на русском языке, хотя при этом многие из них называют родным языком украинский. Огромная часть населения по национальности русские - нельзя просто так взять и наплевать на их интересы.
На днях в Крыму утвердили новую конституцию:

Вот пример разумной политики в многонациональной стране - это проявления уважения к населению.
В Крыму лишь 3% населения используют украинский язык в быту - и правительство делает его государственным!
В Украине на русском языке общается более 50% (в областных центрах более 75%) и его не хотят делать государственным...
Это прекрасно, что в Крыму, утвердили такую норму!!! Только в Севастополе, где всего было 2 украинских школы, с нового учебного года их уже не будет. Учителям объявили - вы свободны. Попробуйте в Крыму на украинском заговорить, сейчас, несмотря на то, что там приняли, со школами ситуация такая же по всему Крыму кстати. Так что - норма это одно, а факты, вещь упрямая.
 

x3mal

In Trance
Кстати насчет процента русскоговорящих в Украине - вот довольно интересная статистика запросов в Яндексе на русском и украинском языках с территории Украины (за 2010 год):
You must be registered for see images
 

Vetca

Member
Это прекрасно, что в Крыму, утвердили такую норму!!! Только в Севастополе, где всего было 2 украинских школы, с нового учебного года их уже не будет. Учителям объявили - вы свободны. Попробуйте в Крыму на украинском заговорить, сейчас, несмотря на то, что там приняли, со школами ситуация такая же по всему Крыму кстати. Так что - норма это одно, а факты, вещь упрямая.
Сынодочь офицера опять забыла что именно в Крыму сейчас русский. украинский и крымскотатарский государственные?
А Ваши "воспоминания", прогнозы"", как и предыдущие, востребованы будут только в провластном рупоре. мы же уже все это знаем. Здесь же свободный форум, демократичный, да и не верят что в Москве за "дьякую" в хлебном магазине изнасиловали и убили.

Русский язык, как это не грустно адептам самостийной Украины, их самый большой прокол - ну как серьёзно относиться к юзеру использывающему могучий в быту и в сети, который вдруг осенился идеей приподняться над соседом за счёт того что его мова, в отличии от языка соседа, в принципе прописана в бумагах теми которых всегда геть главной?
 

LikaLu

Member
Кстати насчет процента русскоговорящих в Украине - вот довольно интересная статистика запросов в Яндексе на русском и украинском языках с территории Украины (за 2010 год):
You must be registered for see images
Очень интересную вы статистику обнародовали. Благодаря этой статистике наглядно видно, как надуманная проблема языка (надуманная, потому что никогда на юго-востоке и в Крыму никого не притесняли за разговор на русском языке) стала вполне реальным инструментом кремлевских полит- и пиар-технологов в информационной войне с Украиной.
 

KOCTa

Dedywkо |Co100
Команда форуму
Супер Модератор
Кстати насчет процента русскоговорящих в Украине - вот довольно интересная статистика запросов в Яндексе на русском и украинском языках с территории Украины (за 2010 год):
You must be registered for see images
1. Я російським Яндексом взагалі майже не користуюсь.
2. Запити логічно робити тою мовою, якою можна знайти за ним більше інформації. Те що російськомовних сайтів набагато більше, ніж україномовних, факт.
3. Карта скоріше показує, що за сході українську мову не хочуть вчити. Так це не новина.

Цікаво буде подивитись на таку мапу десь за 2016 рік, якщо Яндекс до того часу ще доживе.
 
Останнє редагування:

rfvgy

Ukrainian
Цікаво буде подивитись на таку мапу десь за 2016 рік, якщо Яндекс до того часу ще доживе.
Буде якийсь - чебуряндекс ;) чи шапакляндекс :) , інтернет же ЦРУ придумало . Добре що не бандерівці , а то б вже в кацапстані його заборонили ;)
 

LikaLu

Member
Полазила по форуму, почитала сообщения некоторых, и мне вот стало интересно, почему те, кто так не любит Украину, живет здесь? Ведь сейчас Россия раздает гражданство направо и налево. Тем более если человек считает, что в России жить лучше, чем здесь. Человек же не дерево, может изменить место жительства. Мне кажется, что это самое последнее дело - хаять страну, в которой живешь и гнать на язык этой страны. Можно быть недовольным правительством, курсом, взятым политиками, плохими дорогами, как следствием бесхозяйственности или воровства чиновников, низкими зарпалатами или плохим медицинским обслуживанием. Но язык - это историческое и культурное наследие и неуважение к языку этой земли, есть неуважение к самой этой земле. Человек ест плоды этой земли, пьет воду, дышит этим воздухом, но при этом отрицает историю этой земли. Это говорит о низком культурном уровне индивида и ни о чем более. Лень выучить украинский? Какие вопросы, толерантность украинцев в этом вопросе безгранична - практически все встречающиеся мне люди переходят из вежливости на язык собеседника. Я неоднократно такие эксперименты сама ставила - на Западной заговорю на русском с незнакомым человеком и мне отвечали на русском, хотя чувствовалось, что им сложно говорить по-русски, здесь тоже, заговоришь по-русски, ответят по-русски, звернешся до людини українською - українською й відповідь отримаєш. В Крыму, конечно, такой фокус не удавался ни разу, там люди украинский не знали
 

DimoniЩЕ

Антижурналист
Полазила по форуму, почитала сообщения некоторых, и мне вот стало интересно, почему те, кто так не любит Украину, живет здесь? Ведь сейчас Россия раздает гражданство направо и налево. Тем более если человек считает, что в России жить лучше, чем здесь. Человек же не дерево, может изменить место жительства. Мне кажется, что это самое последнее дело - хаять страну, в которой живешь и гнать на язык этой страны. Можно быть недовольным правительством, курсом, взятым политиками, плохими дорогами, как следствием бесхозяйственности или воровства чиновников, низкими зарпалатами или плохим медицинским обслуживанием. Но язык - это историческое и культурное наследие и неуважение к языку этой земли, есть неуважение к самой этой земле. Человек ест плоды этой земли, пьет воду, дышит этим воздухом, но при этом отрицает историю этой земли. Это говорит о низком культурном уровне индивида и ни о чем более. Лень выучить украинский? Какие вопросы, толерантность украинцев в этом вопросе безгранична - практически все встречающиеся мне люди переходят из вежливости на язык собеседника. Я неоднократно такие эксперименты сама ставила - на Западной заговорю на русском с незнакомым человеком и мне отвечали на русском, хотя чувствовалось, что им сложно говорить по-русски, здесь тоже, заговоришь по-русски, ответят по-русски, звернешся до людини українською - українською й відповідь отримаєш. В Крыму, конечно, такой фокус не удавался ни разу, там люди украинский не знали
Опять причинно-следственная подмена, где вы тут на этом форуме начитались ненависти или не любьви к Украине? Ненависти к ее языку или чему либо? Вы хоть понимаете, что на теперешней территории Украины ВСЕГДА разговаривали на двух языках на русском и украинском (или как сказали бы до 1917 - на двух наречиях одного русского языка: малорусском и великорусском) и никогда в истории проблем не было? Знаете ли вы что например в Германии баварский диалект (наречие) отличается от прусского - точно так же как русский от украинского и ни какой проблемы нет в Германии с языком и наречиями.
Не саму Украину не любят, а некоторые процессы в ней понимаете?
Чего не приемлет часть населения Украины, так это навязывания им новых героев, и навязывания перевода образования и прочего на украинский полностью. В СССР же были и русские и укранские школы на Украине, может быть правда с перекосом в сторону русских, но были в советские времена на Украине процессы диаметрально противоположные. Украинизация и фарионизм порождает отторжение у части населения Украины, так что нам делать - давайте их всех зныщемо, за то что они не такие (или не поддались пропаганде искусной), за то что они хотят дружественных отношений с Россией и не видят в ней врага, как уже все остальное население Украины.
 

Whisper

Well-Known Member
Опять причинно-следственная подмена, где вы тут на этом форуме начитались ненависти или не любьви к Украине? Ненависти к ее языку или чему либо? Вы хоть понимаете, что на теперешней территории Украины ВСЕГДА разговаривали на двух языках на русском и украинском (или как сказали бы до 1917 - на двух наречиях одного русского языка: малорусском и великорусском) и никогда в истории проблем не было? Знаете ли вы что например в Германии баварский диалект (наречие) отличается от прусского - точно так же как русский от украинского и ни какой проблемы нет в Германии с языком и наречиями.
Не саму Украину не любят, а некоторые процессы в ней понимаете?
Чего не приемлет часть населения Украины, так это навязывания им новых героев, и навязывания перевода образования и прочего на украинский полностью. В СССР же были и русские и укранские школы на Украине, может быть правда с перекосом в сторону русских, но были в советские времена на Украине процессы диаметрально противоположные. Украинизация и фарионизм порождает отторжение у части населения Украины, так что нам делать - давайте их всех зныщемо, за то что они не такие (или не поддались пропаганде искусной), за то что они хотят дружественных отношений с Россией и не видят в ней врага, как уже все остальное население Украины.
А где граница между нежеланием , как вы выразились , украинизации , - и желанием сепаратизации и оккупантизации ? И второй вопрос , - а почему , если другие государства развиваются по пути грузинизации , латвиизации , молдовазации , и так далее , и особенно , - россиявпередзации , - с какой стати кто-то смеет выискивать грехи в украинизации ?!
 
Зверху