"Мови" та "языки".

  • Автор теми Shurik-best
  • Дата створення

Дубляж фільмів якою мовою вам більш подобається?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    578

[s]AINT-Tsypa

twitter.com/abuzaind
более того: с Диминой стороны фразы типа "украинский язык -- это ополяченный русский" кажутся весьма смешными. я понимаю, если бы человек хотя бы знал украинский и польский, чтобы это заявлять... но в данном случае получается не более, чем пустое трепание языком.

по-моему, мы уже более 100 лет, как отошли от того языковедения, когда украинский считался малоросским наречием. да и тогда, если верить википедиям, наречиями считались также и белорусское (нынешний беларусский) и великорусское (современный русский).

сегодня ни один адекватный (незаангажированный политически) языковед не скажет, что украинский является деривативом русского. даже если предположить, что украинский и призошёл от смеси русского (современного) и польского (в чём есть огромные сомнения), то различия между этими тремя языками уже достаточно велики, чтобы считать украинский простым наречием.

к сожалению, я не филолог и не могу красочно и красиво всё объяснить, но вопрос о том, является ли украинский языком или наречием, можно закрыть, поскольку его статус как языка уже есть де-факто и де-юро.
 

[s]AINT-Tsypa

twitter.com/abuzaind
насчёт русского в качестве второго государственного. ранее я был, конечно, против. сами представьте, сколько лишнего геморра будет для составителей различного рода документации (у нас некоторые законотворці и в одном языке путаются). однако этот ломанный украинский, который постоянно атакует в рекламах и общении с чиновниками (недавно пришлось пообщаться с одним чиновником из Минрегионстроя, -- это был тотал п*дец!!!). вот из-за такого я теперь не против, чтобы русский стал вторым государственным. раз уж 1/3 людей думает на нём, то пусть не мучают мой родной язык своим суржиком. главное -- чтобы не в ущерб украинскому языку этот государственный статус был.

хотелось бы посмотреть, как работает мультиязычность в Швейцарии или Канаде, но не знаю, когда до них доберусь.
 

KOCTa

Dedywkо |Co100
Команда форуму
Супер Модератор
Відповідь: Re: "Мови" та "языки".

я думаю что нужен русский язык ВТОРЫМ государственным в Украине.потому что 1\3 населения говорит и думает на русском и нужно уважать этих людей
А до чого тут повага і друга державна мова? Чи Ви хочете сказати, що цю 1/3 хтось примушує розмовляти, чи тим більш думати на українській? Друга державна всеодно не скасує обов'язок знати і розуміти українську мову. Чи Ви вважаєте, що бути громадянином України українську мову знати не обов'язково? Якщо так, то от це якраз і є неповага до України.
 

KOCTa

Dedywkо |Co100
Команда форуму
Супер Модератор
Відповідь: Re: "Мови" та "языки".

раз уж 1/3 людей думает на нём, то пусть не мучают мой родной язык своим суржиком. главное -- чтобы не в ущерб украинскому языку этот государственный статус был.
Це не вихід, а навпаки так далі і буде суржик, бо з двома державними мовами, вони будуть постійно плутатись. А одна державна гарантує припинення цієї мовної каші через пару поколінь.
 

[s]AINT-Tsypa

twitter.com/abuzaind
Re: Відповідь: Re: "Мови" та "языки".

Це не вихід, а навпаки так далі і буде суржик, бо з двома державними мовами, вони будуть постійно плутатись. А одна державна гарантує припинення цієї мовної каші через пару поколінь.
знаєте, думаю, що не припиниться ця мовна каша. схід і південь продовжуватимуть думати й говорити в побуті російською, а на службі використовуватимуть той самий суржик. якщо бажаєте повний перехід на українську мову, то треба повністю заборонити інші мови, чого робити в жодному разі не можна. є ще варіант, коли переважна більшість говорить у побуті однією мовою, і поступово навіть іншомовні родини використовуватимуть цю мову (як, наприклад, у тих же США), але в Україні цього також у найближчі 50+ років досягти неможливо.
 

Merime

New Member
Re: Відповідь: Re: "Мови" та "языки".

знаєте, думаю, що не припиниться ця мовна каша. схід і південь продовжуватимуть думати й говорити в побуті російською
Так було не завжди. Російськомовність цих регіонів - штучний результат планомірної політики зросійщення середньої та вищої школи, змі, мови офіційного спілкування + процеси переселення (українців у Росію, росіян сюди). До речі, цей процес почався ще за царя-батюшки, коли випускників університетів направляли - українців у великоросійські губернії, а російських випускників сюди. Отже, оскільки це процес не об'єктивний, а рукотворний, значить він зворотний і може за певних обставин призвести до відвоювання українською мовою втрачених нею позицій. Ну, безперечно ж, без політичної істерії, перегинання палок і забезпечення прав нацменшин на розвиток їхніх мов.
До речі, російськомовність Сході і Півдня вельми умовна і стосується лише великих міст і курортних зон (що симптоматично), села на Донеччині і Луганщині україномовні, так само багато україномовних українців живе на Одещині, Миколаївщині, у степовому Криму.
 

Stein

Well-Known Member
Відповідь: Re: Відповідь: Re: "Мови" та "языки".

знаєте, думаю, що не припиниться ця мовна каша. схід і південь продовжуватимуть думати й говорити в побуті російською, а на службі використовуватимуть той самий суржик. якщо бажаєте повний перехід на українську мову, то треба повністю заборонити інші мови, чого робити в жодному разі не можна.
Помиляєтесь. Люди, які по роботі весь час проводять з офіційною документацією, термінологією, тощо - то вже майже повністю розмовляють українською. Принаймні на службі. І треба для цього не багато - якщо людина ідеологічно не упереджена, то вистачає 2-3 років для цілковитого переходу. А розмовляючи українською на службі вони через 4-5 років починають говорити нею і в побуті, бо більшість часу людина таки проводить на роботі.
 

Merime

New Member
Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: "Мови" та "языки".

А розмовляючи українською на службі вони через 4-5 років починають говорити нею і в побуті, бо більшість часу людина таки проводить на роботі.
Не все так просто, людина навіть досконало знаючи українську - буде соромитись говорити нею на вулиці, в магазині, в маршрутці чи з друзями. Це великий психологічний бар'єр, який подолати складніше, ніж вивчити саму мову.
 

[s]AINT-Tsypa

twitter.com/abuzaind
Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: "Мови" та "языки".

Помиляєтесь. Люди, які по роботі весь час проводять з офіційною документацією, термінологією, тощо - то вже майже повністю розмовляють українською. Принаймні на службі. І треба для цього не багато - якщо людина ідеологічно не упереджена, то вистачає 2-3 років для цілковитого переходу. А розмовляючи українською на службі вони через 4-5 років починають говорити нею і в побуті, бо більшість часу людина таки проводить на роботі.
з Ваших слів складається враження, що я повинен за 2-3 роки спілкуватися в побуті англійською :-/
 

Merime

New Member
перед кем защищает? перед кучкой людей, которые протирают штаны на этом форуме? от того, что я буду сейчас доказывать что-то, например, уважаемому Фоксу Малдеру, что-то изменится? он президент, министр, депутат? сомневаюсь! так какой смысл доказывать что-то людям, которые никак не могут повлиять на ситуацию?
Ті, хто протирають тут штани - це народ, ну, принаймні деяка його частина. І якщо у цього народу буде якась певна позиція з цього питання, з нею змушені будуть рахуватись презеденти, міністри, депутати. Але це має бути одна і тверда позиція. Яку ми тут потроху і намацуємо.
 
Зверху