Ответ: Земля! Это должен знать и уметь каждый.
для начала напишите заявление
Стаття 118. Порядок безоплатної приватизації земельних
ділянок громадянами
1. Громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки.
2. Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.
3. Громадяни — працівники державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонери з їх числа, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні цих підприємств, установ та організацій, звертаються з клопотанням про приватизацію цих земель відповідно до сільської, селищної, міської ради або районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації.
4.
Відповідний орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади в місячний термін розглядає клопотання і надає дозвіл підприємствам, установам та організаціям на розробку проекту приватизації земель.5. Передача земельних ділянок у власність громадянам — працівникам державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонерам з їх числа провадиться після затвердження проекту
приватизації земель у порядку, встановленому цим Кодексом.
6. Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У заяві зазначаються бажані розміри та мета її використання.7.
Відповідна місцева державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає заяву, а при передачі земельної ділянки фермерському господарству — також висновки конкурсної комісії, і в разі згоди на передачу земельної ділянки у власність надає дозвіл на розробку проекту її відведення.
8. Проект відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
9. Проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини та подається на розгляд відповідних місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування. (Частина дев’ята статті 118 в редакції Закону N 1626-IV (1626-15) від 18.03.2004)
10. Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.
11. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.
Стаття 121. Норми безоплатної передачі земельних ділянок
громадянам
1. Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:
а) для ведення фермерського господарства — в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;
б) для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 гектара;
в) для ведення садівництва — не більше 0,12 гектара;
г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 гектара, в селищах — не більше 0,15 гектара,
в містах — не більше 0,10 гектара;ґ) для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 гектара;
д) для будівництва індивідуальних гаражів — не більше 0,01 гектара.
2. Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).
государственная пошлина и сборы
Справочник налогоплательщика «Налоги Украины»
Государственная пошлина (размеры ставок)
Нормативные документы
«О государственной пошлине», Декрет КМУ от 21.01.93 N 7-93
"Порядок оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, постанова КМ від 21 грудня 2005 р. N 1258.
Дополнительные материалы в системе
Судові витрати
Розмір оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів
см.также классификаторы БД «Законы» и «Консультации»
Государственная пошлина на территории Украины взимается с физических и юридических лиц за совершение действий в их интересах и выдачу документов, которые имеют юридическое значение.
Госпошлина уплачивается по месту рассмотрения и оформления документов.
Размер пошлины зависит от вида совершаемых действий:
2 С жалоб на неправомерные действия органов государственного управления и должностных лиц, ущемляющих права граждан 3,40 грн. Хотя здесь судья на свое усмотрение может отказаться ссылаясь на то что дело имущественного характера и может изменить гос пошлину на
исковых заявлений 1% цены иска, но не менее 51грн/3нмгд и не более 1700грн/100нмдг
это уже будит зависеть от того сколько тараканов у судьи в голове.
РОЗМIРИ
витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов’язаних з розглядом цивільних та господарських справ
I. Цивільні справи
1. Справа позовного провадження з розгляду спору 30 грн.
До ________________ районного суду м. Суми
40030, м. Суми, вул. ______________________
Позивач: П.І.Б. адреса проживання поштовий індекс
іднтфкц.номер
Відповідач: Сумська міська рада м. Суми (адреса) пошт.
індекс
ЗАЯВА
про зобов’язання здійснити безоплатну передачу земельної ділянки
27 лютого 2008 року до Сумської міської ради м. Суми я подав(ла) заяву на безоплатну передачу земельної ділянки згідно ч.6 ст. 118 Земельного Кодексу України.
З того часу минуло більше двох місяців, однак заяву мою і досі не розглянуто.
Вважаю дії відповідача незаконними, оскільки у відповідності з п. „г” ч. 1 ст. 121, ч. 2 ст. 118 Земельного кодексу України я маю право на безоплатну передачу у власність шляхом приватизації 0,10 гектара землі, і рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування про це повинно бути прийнято у місячний строк з дня подання матеріалів.
На підставі викладеного й у відповідності. ч. 1, 2 ст. 118, ч. 1 ст. 121, ч. 2 ст. 158 ЗК України, керуючись ч. 1 ст. 88 ЦПК України
прошу:
1. Зобов’язати Міську раду м. Суми здійснити безоплатну передачу на мою користь земельної ділянки площею 0,10 гектара, розташованої по _________________________ ______________ району.
2. Стягнути з відповідача на мою користь судові витрати.
Додатки:
1. Копія заяви до Міської ради м. Суми
2. План розташування земельної ділянки.
3. Квитанція про сплату судового збору.
4. Копія квитанції про сплату судового збору.
5. Квитанція про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
6. Копія квитанції про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
7. Копія позовної заяви.
„____”___________200__р. ___________________
П.І.Б.
набросал на ходу.... это если ваша ситуация сюда подходит исковое заявление в зависимости от ситуации корректируется а там дальше будит видно