Відповідь: Полицейский беспредел
Справи проти учасників “податкового Майдану“ - це замовлене політичне переслідування
Адвокат одного з ув’язнених учасників "податкового Майдану" називає кримінальну справу щодо підзахисного політичним переслідуванням. Про це адвокат Олег Левицький, який захищає Ігоря Гаркавенка, одного з ув'язнених активістів, заявив в інтерв’ю "Deutsche Welle".
За його словами, ані його підзахисний, ані решта підозрюваних не могли брати участь у встановленні наметів. Левицький повідомив, що п'ятеро фігурантів кримінальної справи взагалі не брали участі в підприємницьких протестах, а ще двоє прибули на місце подій лише під завершення протестів. Тобто, вони не забивали металеві прути в граніт Майдану.
Крім того, зазначив адвокат, навіть, якби вони й вчинили таку дію, то шкода від неї є значно меншою за усунуту протестами "податкового Майдану" "економічну шкоду інтересам мільйонів підприємців по всій Україні".
Водночас Левицький поскаржився на те, що слідство цілковито ігнорує аргументи захисту, а суди продовжують термін арешту Гаркавенка "всупереч фактам, закону та здоровому глузду". На думку адвоката, впевненість, з якою слідчі порушують процесуальні та законні норми, свідчить, що вони виконують замовлення високопосадовців, а сама кримінальна справа є політичним переслідуванням з метою дискредитації підприємницьких протестів.
"Відбувається реалізація якогось високого спланованого дійства, яке має довести всій країні, що за "підприємницьким Майданом" стоїть "кримінальне обличчя". Це може бути зачистка громадсько-політичного поля в Україні. Іншого пояснення в мене немає", - каже Левицький.
Адвокат заявив, що не відступатиме від спроб захистити Гаркавенка. Але припустив, що замовлений характер його переслідування залишає мало шансів на перемогу.
Раніше координатор акції протесту проти Податкового кодексу Олександр Данилюк заявив, що кримінальні справи порушено проти 8 учасників акції, з них двоє нині у слідчому ізоляторі. Незадовго до цього стало відомо, що проти коменданта наметового містечка "податкового Майдану" Олега Ахтирського порушено кримінальну справу і взято підписку про невиїзд.
Як повідомлялося раніше, двом учасникам "податкового Майдану" за поданням Головного слідчого управління ГУ МВС України в Києві було обрано міру запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд за групові порушення громадського спокою та пошкодження майна. За рішенням суду одного з учасників акцій протесту проти Податкового кодексу заарештовано, іншому обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.
Також стало відомо, що суд виніс рішення щодо арешту трьох активістів "податкового Майдану". Трьом активістам, зокрема - Гаркавенку, Заплаткіну О.В. і Грузінову В.М. , - було обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту. Їм було висунуто звинувачення за статтею "навмисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах" за попередньою змовою групи осіб.
Пізніше повідомлялося, що правоохоронні органи активізували дії проти активних учасників "податкового Майдану". З певною періодичністю на допити викликають понад 100 учасників акції протесту. У зв'язку з цим у Києві відбулися акції протесту проти політичних репресій та порушення кримінальних справ проти активістів "податкового Майдану".
Нагадаємо, що після того, як наметове містечко протесту підприємців на Майдані Незалежності було насильно демонтовано, а акцію протесту розігнано, київська міліція порушила кримінальну справу за фактом умисного пошкодження майна під час установки наметів підприємців на протестні акції проти Податкового кодексу. Зокрема повідомлялося, що після того як було демонтовано наметове містечко на Майдані Незалежності, зненацько виявилося, що покриття біля стели сильно пошкоджено нібито через те, що учасники акції встановлювали намети, забиваючи кілки.