Відповідь: Російсько-Українськи відносини.
Наполегливо вчитися у Киргизів
Революцію можна зробити. До того ж, революцію можна зробити за три дні. Народ Киргизії подав наочний приклад того, що дійсно результативний протест – протест збройний. На розігнаний мітинг слід відповідати не гучними заявами, а влучними пострілами.
Банальний початок – 6 квітня 2010 було режим Курманбека Бакієва арештував лідера опозиційної Соціал-демократичної партії Алмазбека Атамбаєва. Разом із політиком арештували оператора та журналіста незалежної телекомпанії "Стан ТБ", які на момент арешту перебували в будинку опозиційного лідера та брали в нього інтерв'ю. У журналістів вилучили камеру. А далі – головна помилка влади Бакієва – міліція розігнала мирну демонстрацію на підтримку Атамбаєва.
Для режиму було досить неочікуваним те, що замість ховатися по домівках – демонстранти не тільки не полишили своїх намірів – кількість їхня збільшилась, а методи боротьби стали радикальними.
Було захоплено ряд адміністративних установ, взято в заручники кількох високопосадовців. Серед них – віце-прем'єр країни Акілбек Жапаров, губернатор Таласької області Бейшенбек Болотбеков та голова МВС Киргизії Молдомус Конгантієв. За однією з версій Конгантієв помер від отриманих ран, коли його везли в лікарню.
Наразі влада припинила мовлення державного телебачення. У Бішкеку паралізовано роботу транспорту, не працюють магазини, аптеки й банки. Киргизи влаштували погроми в торгових центрах, що належать турецьким і китайським бізнесменам. Революційно налаштований натовп розграбував збройні крамниці та склади МВС.
За останніми даними, в ході протестів загинуло біля 70 осіб, близько 500 госпіталізовано, з них з них 85 — співробітники міліції.
Вечері 7 квітня 2010 року сформовано уряд народної довіри який очолила екс-голова МЗС країни Роза Отунбаєва. Збройні сили та прикордонна служба вже перейшли на бік тимчасового уряду. Раніше під тиском опозиції Кабінет Міністрів Киргизії подав у відставку. Опозиція вже контролює більшість території Киргизії. Встановлено жорсткий контроль за всіма фінансовими потоками.
Передбачається, що Уряд народної довіри керуватиме Киргизією протягом шести місяців. За цей час буде підготовлено нову конституцію та створено умови для виборів.
Місцеперебування президента Киргизії Курманбека Бакієва досі лишається невідомим. Раніше повідомлялося, що він ховається у південній столиці країни – місті Ош, проте опозиціонерам виявити його там не вдалося. Отунбаєва стверджує, що Бакієв збирає на півдні країни своїх прихильників і організовує опір. Президент не має наміру подавати у відставку. Створюється комітет із захисту Бакієва. За непідтвердженими даними, прихильникам чинного президента готові видати зброю.
Киргизи примудрилися добряче потріпати нерви не тільки власній владі і міліції, а й МЗС інших країн. Наприклад, український МЗС рекомендував громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до Киргизії до остаточної нормалізації ситуації в країні. Певно, аби не переймали досвід східних сусідів.
Протести в Бішкеку триватимуть ще довго, рівно доти, поки останній чиновник не складе повноваження. Новий уряд нічим не кращий за попередній. Просто наступний боятиметься.