Російсько-Українськи відносини.

krapa

парниша
Україні запропонували до 2020 року об'єднатися з Росією і Білоруссю в одну Велику Україну. Про це йдеться у листі депутата Держдуми Російської Федерації, голови комітету з питань економічної політики і підприємництва Федорова на адресу народного депутата Верховної ради України Остапа Семерака.

«Ми переконані в тому, що головною і ключовою умовою реалізації нашого геоісторичного проекту є послідовне інтеграційне державне будівництво з метою створення до 2020 року нової високоефективної Українсько-Білорусько-Російської держави зі столицею в Києві, що об'єднує регіони від Кольського півострова до Криму, від Карпат до Сахаліну, від Бугу до Байкалу», - говориться в повідомленні.

Депутат пропонує уніфікувати політичні, соціальні, економічні, фінансові, військові та інші стандарти трьох держав, ввести єдину валюту і митні правила.

За даними Семерака, подібні листи отримали щонайменше 50 депутатів українського парламенту.

Жоден з них, на думку нардепа, публічно не відреагував на подібне звернення.

Пропозиція депутата Держдуми РФ змінити державні кордони нинішньої України, її статус поки не стали предметом розгляду Ради Нацбезпеки та оборони, не викликали зацікавленості СБУ та зовнішньої розвідки, - повідомляє ТСН
 

Stein

Well-Known Member
Відповідь: Російсько-Українськи відносини.

Пропозиція рядового депутата іще не означає згоди з нею хочаб самої Думи, не кажучи вже про інші органи влади РФ. Тож навряд чи вона несе щось більше за звичайний популізм.
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Російсько-Українськи відносини.

Чорноморський флот щодоби зливає в море дев’ять тисяч ”кубів” неочищених стоків​
Теоретично росіяни можуть перетворити кримську землю в ніщо

Вміст нафтопродуктів у воді Севастопольської бухти перевищує гранично допустимі концентрації у 180 разів, зазначає 50-річний Ігор Яковлєв, перший заступник начальника Державної екологічної інспекції. Він очолює робочу групу екологічної безпеки Комісії з питань перебування на території України Чорноморського флоту Росії.

— Частини й об’єкти Чорноморського флоту Росії щодоби викидають у море близько 9 тисяч кубометрів неочищених стічних вод, — каже. — Загрозливим є порушення більшістю військових підрозділів правил зберігання й транспортування паливно-мастильних матеріалів. Втрати, витоки, розливи пального навколо військових баз, аеродромів, складів на кілометри довкола забруднили поверхневі й підземні води.

Як ви стежите за станом земель, на яких розташовані об’єкти флоту?

— Нас просто не допускають туди. Міждержавною угодою це не було передбачено. Тобто, якщо росіяни звільнятимуть ці території 2017 року, ми не зможемо їм пред’явити жодних претензій, бо ніде не зафіксовано, в якому стані вони їх отримали. Теоретично вони можуть перетворити кримську землю в ніщо. І всі екологічні проблеми залишити нам.

Як керівництво ЧФ реагує на ваші претензії?

— В останні роки штаб ЧФ почав розуміти, що мають дотримуватися екологічного законодавства. Визначений порядок проведення наших перевірок зробили чотири звірки наявності дозвільних документів — і справа зрушила з місця. Військові частини і кораблі оформляють дозволи на викиди, збір і утилізацію відходів.

Інша ситуація з плавзасобами. Військові кораблі ще радянського виробництва й не обладнані ємностями для збору відходів та каналізаційних стоків. Усе викидається в море. Хоча за договором про перебування ЧФ російська сторона зобов’язалася до 2005 року обладнати берегові частини і самі кораблі ємністю для збору сміття і відходів. Це відклали до 2012 року.
Чимало випадків забруднень запротоколювали, але не довели. Щоб з’ясувати, від якого з кораблів утворилася пляма на воді, треба на борту взяти зразки мазуту чи солярки. А військовики ЧФ не дозволяють нам підніматися на корабель — в міжурядову угоду треба вносити зміни.

Чи відшкодовує Росія збитки, заподіяні довкіллю?

— Із 2004 по 2006 роки інспекція пред’явила Чорноморському флоту 16 претензій на 2,5 мільйона гривень. Стягнути їх не вдалося, бо відшкодування екологічних збитків входить до складу компенсаційних виплат Російської Федерації Україні. До того ж відповідачем є міністерство оборони Росії, бо військові частини Чорноморського флоту не проходили державної реєстрації ні в Україні, ні в Росії. Тобто не мають статусу юридичної особи і не є резидентами. Застосувати до них Адмінкодекс неможливо.

Наскільки безпечні пляжі в Севастополі?

— Більшість організованих пляжів торік були безпечними. У будь-якому разі на береговому камінні мазуту не знаходили. Був одиничний випадок, коли в Курячій бухті з’явилася нафтова пляма. Там розміщений приватний яхт-клуб, база ракетних катерів ЧФ. Інформація до інспекції надійшла, коли пляма розрослася на півбухти й пляж. Попри попередження, люди все одно ходили купатися.
 

Stein

Well-Known Member
Відповідь: Російсько-Українськи відносини.

Янукович категорично відкинув будь-які союзи з РФ та засудив вислови Володимир Семиноженко

Віктор Янукович вважає, що віце-прем'єр Володимир Семиноженко не мав права робити заяви про можливість союзу України, Росії і Білорусі. Такий висновок можна зробити з заяви Януковича, яку розповсюдила його прес-служба в четвер, повідомляє NEWSru.ua.

«Україна активно інтегрується в Європейський Союз. І цей стратегічний напрям зафіксований, зокрема, і в моїх неодноразових заявах як президента. Я хотів би, щоб про це всі пам'ятали. Чи існує право на дискусію з цього питання? Для мене як для президента — ні. Для всіх, хто представляє владу, — ні. І це категорично», — підкреслив глава держави.

Він розповів, що провів розмову на цю тему з віце-прем'єром Семиноженком. «Без сумніву, Володимир Петрович розуміє і підтримує стратегічний напрям держави. І вся проблема полягає в не зовсім точному вислові Семіноженко. Думаю, що віце-прем'єр повинен враховувати це і на майбутнє врахувати. Віце-прем'єр винен ще раз чітко і ясно висловити свою позицію про його відношення до Конституції і до пріоритетів державної політики. І на цьому інцидент повинен бути вичерпаний», — сказав український лідер.

В середині березня депутат Держдуми РФ Євгєній Федоров запропонував до 2020 року створити єдину державу Росії, України і Білорусі із столицею в Києві. За його словами, відповідна пропозиція розіслана 450 народним депутатам України.

До цього прем'єр-міністр Росії Володимир Путін запропонував Україні вступити в Митний союз. «Вступайте в Митний союз», — сказав він за підсумками зустрічі з українським колегою Віктором Януковичем на його пропозицію здійснити «крутий поворот» у відносинах України і Росії.

Ще раніше в Держдумі РФ заявляли, що говорити про зниження цін на газ для України можна в тому випадку, якщо Україна входитиме до інтеграційних структур з Росією, відзначає NEWSru.ua.

26 березня віце-прем'єр України з гуманітарних питань Семиноженко, один із засновників і перших керівників Партії регіонів, яку останніми роками очолює Янукович, заявив, що уряд розгляне ідею створення союзу України, РФ і Білорусі.

Він відзначив, що створення такого союзу є однією з схем, яка має право на розгляд, «так само, як і участь України в Євросоюзі». Віце-прем'єр відзначив, що йдеться про союз, де «визначаються правила за типом ЄС».

Посилаючись на дані Інституту соціології Національної академії наук, Семиноженко заявив, що більшість українців хочуть увійти до союзу з Росією і Білоруссю. «Люди хочуть союзної держави і вірять, що це призведе до успіху країни», — сказав він.

30 березня у Верховній Раді України зареєстрований проект ухвали про звільнення віце-прем'єра Володимира Семиноженка.
 

Stein

Well-Known Member
Відповідь: Російсько-Українськи відносини.

Депутати відмовились розглядати можливість вступу України до ЄЕП

Верховна рада відмовилася включити до порядку денного для розгляду сьогодні проект постанови про участь України у формуванні Єдиного економічного простору з Білоруссю, Казахстаном і Російською Федерацією.

За включення проекту постнови до порядку денного проголосувало 222 народних депутата, при необхідних 226.

Зокрема "за" проголосувало: 167 депутатів від ПР, БЮТ - 4, НУНС - 4, КПУ - 27, БЛ - 19, позафракційні - 1.

Проект постанови "Про участь України у формуванні Єдиного економічного простору з республікою Білорусь, республікою Казахстан, Російською федерацією" був зареєстрований депутатом від КПУ Ігорем Алексєєвим.
 

Cergey...

Well-Known Member
Re: Відповідь: Російсько-Українськи відносини.

Чорноморський флот щодоби зливає в море дев’ять тисяч ”кубів” неочищених стоків​
Теоретично росіяни можуть перетворити кримську землю в ніщо
А что украинские националисты уже отключили ЧФ от центральной канализационной системы?
 

Cergey...

Well-Known Member
Re: Відповідь: Російсько-Українськи відносини.

За каналізацію платити треба, а у море можна зливати безкоштовно... ;)
А как можно всю канализацию перенаправить в море.
Эдак нужно пол Севастополя перекопать видимо.
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Російсько-Українськи відносини.

Трішечки не за темою, тут про російсько-білоруські відносини:
Лукашенко увидел в действиях белорусской оппозиции «руку Москвы»
Ранее белорусские власти, как правило, обвиняли оппозицию в контактах с Западом. Однако в последнее время объектом критики для руководства Белоруссии все чаще выступает не Запад, а Россия.

Президент Белоруссии Александр Лукашенко заявил, что белорусская оппозиция связана с Россией. С таким заявлением, как сообщает БЕЛТА, он выступил в ходе беседы с первым заместителем правительства РФ Игорем Шуваловым, находящимся с визитом в Минске.

Говоря об оппозиции, Лукашенко заявил, что «недавно поднялся гвалт вокруг сайтов некоторых оппозиционных газет, журналистов». Вероятно, он имел в виду реакцию на обыски в редакциях (в частности, «Хартии»97» и «Народной воли»), вызовы журналистов на допрос, а также, возможно, кампанию против сайта «Белорусский партизан».

Президент пообещал собеседнику, что после некой «экспертизы» более подробно ознакомит его с ситуацией. Объясняя свое желание поделиться информацией, он заявил, что «центры этих оппозиционных кланов находятся в России».

«И от того, что мы покажем вам и Западу, обязательно, вы можете вообще выпасть в осадок, насколько шкурную позицию могут занимать отдельные деятели, — добавил он. — Факт один — кто им деньги платит, на того они и работают».

Отметим, что ранее белорусские власти, как правило, обвиняли оппозицию в контактах с Западом (утверждали, что западные страны, финансируя оппозиционеров, пытаются подорвать стабильность в республике). Однако в последнее время объектом критики для руководства Белоруссии все чаще выступает не Запад, а Россия. Лукашенко обвинял Россию в намерении нажиться на республике и нежелании считаться с ее интересами.

Премьер-министра РФ Владимира Путина белорусский президент, в частности, обвинял в блокировании интеграционных процессов между двумя странами, а министра финансов РФ Алексея Кудрина сравнил с «нашими отморозками, которые вякают и учат нас работать». На днях, в канун годовщины создания Союзного государства, Лукашенко, как писал «Коммерсант», заявил, что Белоруссия долгое время пыталась выстраивать равноправные отношения с РФ, однако наталкивалась на противодействие российской стороны. В связи с этим он сделал вывод, что «на России свет клином не сошелся».

Тема российской угрозы между тем была озвучена в Минске в конце марта, когда оппозиция отмечала в столице День Воли. К собравшимся, как писала «Новая газета», вышел начальник минской милиции Леонид Фармагей и по мегафону заявил следующее: «У нас есть информация, что группа российских граждан может совершить провокации наподобие той, которая произошла 3 июля 2008 года». В ночь с 3 на 4 июля, напомним, в Минске произошел взрыв, в результате которого пострадали десятки людей. Организаторы взрыва не найдены до сих пор.
 

Stein

Well-Known Member
Відповідь: Російсько-Українськи відносини.

Москва наступає

Все змінилося, настільки швидко і органічно, що ніхто цього навіть не помітив. Наплив певних тенденцій радикально змінив Україну морально, а найближчім часом планує змінити її географічно.

Сьогодні під ударом опинилась українська ментальність: наша віра, культура, історія. А отже, завтра вже можна вводити війська.

Сьогодні патріарх Кирило, як ніколи почуває себе затишно саме в Україні. Антиукраїнські канали отримують на свою життєдіяльність в Україні сотні тисяч доларів на місяць. А вже не далі, як через місяць українські патріоти зможуть побачити ворога в обличчя і зазирнути йому в очі. 9 травня, у День Перемоги Колими над Бухенвальдом, головною вулицею української столиці пройдуть російські військовослужбовці. Сьогодні цю інформацію підтвердив перший заступник міністра оборони Російської Федерації генерал-полковник Олександр Колмаков. Про домовленості щодо участі російських військових в урочистостях повідомлялося й раніше. Правда, тоді йшлося про спільний парад у Севастополі.

Український президент тим часом перебуватиме у Москві. За запрошенням російського керівництва. На Красній площі, само собою, теж відбудеться парад. Окрім російських військових у ньому братимуть участь по 75 солдатів від кожної країни-учасниці «антигітлерівської коаліції» – Великобританії, Франції, США. Крім того, планується участь у параді однієї роти з кожної країни-учасниці СНД. Правда, узгодження цього питання ще триває.

Зі збірним парадом в Москві – все ясно. Росія – наступниця СРСР, за законом та за менталітетом. Імперські амбіції, і т.п. Вони можуть собі таке дозволити. Це навіть правильно. З пропагандистської точки зору. Але нащо нам російські військові на Хрещатику – незрозуміло. Їх ще можна було б пояснити – й стерпіти – на параді у Севастополі. Та й то, по-хорошому, українські націоналісти мали б завадити їхнім урочистим ходам. Принаймні, спробувати завадити…

Російських військових у Києві ніяк не поясниш. І не стерпиш. Це вже занадто. Навіть білоруси собі такого не дозволяють. Там торжества із військовими «гостями» пройдуть у Брестській фортеці, а не у Мінську.

Дивує і те, що Янукович перебуватиме на параді в білокам’яній, а не у матері городів руських. Тут може бути декілька пояснень. Або він настільки зневажає Україну, її героїв, її страждання, її загиблих. Або ж, не маючи змоги завадити перебуванню російських військових у столиці України, бажає бути якнайдалі від неї. В безпеці. Там, де його не дістануть обурені українські патріоти. Або перше й друге разом.

Найгірші побоювання щодо нового президента справджуються. Щодо політичної опозиції найгірші побоювання справдилися уже давно. Вона не здатна абсолютно ні на що. Консолідуватися навколо ідеологічних питань – ще так-сяк. Проте, втілити хоч щось у життя – вже ні. Підтвердження тому ми бачили минулого тижня. Коли парламентській опозиції не вдалося зняти міністра освіти Табачника.

Єдина надія – на вулицю. На патріотів-націоналістів і просто небайдужих, що будуть виходити на вулицю, щоб завадити маршу ворожих солдат нашим мирним Хрещатиком.
 
Зверху