Церкви и политика

  • Автор теми bsv
  • Дата створення

Vlad_S

Скептик
Re: Церкви и политика в Украине

Ану ж бо просвітіть мене! По яким дням потрібно?
По пятницам, традиционно, ходят евреи в синагогу, а все христиане обычно ходят ходят в церкву по воскресеньям с утра. Но если у Вас к Богу что-то срочное, то можно и в любой день, главное, чтобы священники не были против. Странно, что Вы этого не знаете :)
 

loyer_1

той самий Otto
Re: Церкви и политика в Украине

Хоча все ж висловлю свою думку з приводу прочитаного. Якщо вірити написаному, то автором статті є не хто-небудь, а сам Андрій Кураєв. Той, хто нас повчав своїми проповідями, тепер пафосно пише про смерть людини. При цьому він сам наголошує, що виклав лише "голі факти". Тільки ось чомусь між рядків чітко читається: "Бог покарал, так ему и надо, отступнику!" Чесно кажучі, я був про нього кращої думки. Вияилось, що він повний придурок. Яким же треба бути покидьком, щоби написати таке?
Цілком згоден. Cудячи із жвавої полеміки, що виникла після несподіваної кураєвської "публікації", й того шквалу обурення від відвідувачів його блогу, - в мене таке враження, що отець Андрій зараз багато б віддав би за те, щоб тієї його публікації не було взагалі. На численні дотепні глузування з його "ляпу", протоієрей (якщо це дійсно він сам, а не його блог-секретар) спочатку довго мовчав, потім почав якось незграбно виправдовутись і навіть писати із помилками.:finest:

Оце так "прикол тижня". Не чекав такого від богослова. "Угораздило" ж дячка. "Опустил" він православіє в очах неправославних ще нижче. Дійсно, в його "публікації" той бог, що карає блискавками "раскольников", не на Христа схожий, а, скоріш, на своїх антиподів - античного Зевса-"Громовержца" або давньослов'янського Перуна... Як є: "сдуру ляпнул" диякон. "Не подумавши".:lol:
 

МАХ

Active Member
Re: Церкви и политика в Украине

По пятницам, традиционно, ходят евреи в синагогу, а все христиане обычно ходят ходят в церкву по воскресеньям с утра. Но если у Вас к Богу что-то срочное, то можно и в любой день, главное, чтобы священники не были против. Странно, что Вы этого не знаете :)
Я знаю... знаю коли ходять тепер... запитання було для Хіденга... і трошки провокаційне...
Начну з кінця… кожна віра і у євреїв і у мусульман і… взагалі має витоки з Єрусалиму… хотілось би нагадати що до церкви (мечеті) не лише ходять євреї але й араби по п’ятницям… а на скільки мені відомо вони дуже набожні, і їх віросповідання та церковні обряди, навіть дрібниці ні чім не відрізняються тим що були багато сотень років тому… Хочу вам нагадати, що і українці ( я не знаю як в Росії), ходили до церкви по п’ятницям на вечірню службу після закінчення робочого дня та неділі, причому весь день проходили так званий ритуал очищення, ніби піст… зараз же до церкви йдуть кому не лінь, коли завгодно, і в чому завгодно…немає того духу віросповідання… також (як і по нині у мусульман традиція п’ятиразової щоденної молитви) була традиція щоденної молитви перед іконами Ісуса Христа та Діви Марії... ці дві ікони висіли в кутку кожної української хати… а зараз?... а що тепер? Це називають вірою?.. коли після Зеленої Неділі наступного дня думав церкву рознесуть… якесь мародерство… всі як подуріли, всі просто розмітали клечання… як це ще не побилися вони… а ці безкінечні черги за просквирками… все це просто суперечить Біблії та Заповідям Божим… з церкви зробили культ.. а де ж віра? Ви вірою називаєте ходіння до церкви чи виконання заповідей?... більшість навіть і не знають їх… але в святих граються… І декого з тут присутніх я взагалі не розумію… розповідають які вони набожні і в той же час просто моляться на Сталіна, котрій витирав ноги об віру людей в Бога…комунізм знищів віру… зараз лише починають відроджуватись ті старі традиції… якщо на прикінці 19 століття в кожному селі, навіть з населенням в декілька сотень була церква (здебільшого будували за межами на пагорбах, так щоб на декілька сіл)… то з приходом комунізму їх просто знищували, безцінні речі: ікони, лампадки, чаші… все продавали, а будівлі або підривали (в центрі Сум коло ЦУМа ), або перетворювали на склади (Воскресенську спочатку хотіли підірвати але змінили рішення і створили склад)… в одному селі Сумської області з населенням 10 тис. церкву зруйнували ще на початку 20го століття… після проголошення Незалежності України відкрили церкву в приміщення старої школи, і лише зараз добудовують нову церкву, до того ж Воскресенську церкву відновили також недавно… навіть я застав як вона була ще складом… Ви вже якось вирішіться… або ж поклоняйтесь іуді… або ж вірте в Бога… я цю тему принципово ігнорував, бо вважаю що форум не місце обговорення таких тем…

Каждый просит по своему:этот молит, а тот размышляет
Сверху видно же все, кто в душе кается
А кто на коленях рыдая, в святого играет
Ты же слышишь ,я знаю. (с)
 

denial

Amhrán na bhFiann
Re: Церкви и политика в Украине

Но если у Вас к Богу что-то срочное, то можно и в любой день, главное, чтобы священники не были против. Странно, что Вы этого не знаете :)
Даже если на секунду предположить, что я верующий, и у меня к Богу (о_0) что-то очень срочное, то я спокойно помолюсь дома! Или без церкви никак ? Без посредников неправильно ? Печааааль...
 

Vlad_S

Скептик
Re: Церкви и политика в Украине

...Хочу вам нагадати, що і українці ( я не знаю як в Росії), ходили до церкви по п’ятницям на вечірню службу після закінчення робочого дня та неділі...
Мы говорим об общей традиции, сложившейся на сегодняшний день. В те времена, о которых Вы пишете церковь играла значительно более важные общественные функции чем сейчас, т.к. поход в церковь тогда был еще и выходом в свет...
Даже если на секунду предположить, что я верующий, и у меня к Богу (о_0) что-то очень срочное, то я спокойно помолюсь дома!...
К "срочному" относится и смерть, между прочим, и если Вы умрете в понедельник - ни подождать до воскресенья, ни помолится дома не получится...
 

МАХ

Active Member
Re: Церкви и политика в Украине

Мы говорим об общей традиции, сложившейся на сегодняшний день. В те времена, о которых Вы пишете церковь играла значительно более важные общественные функции чем сейчас, т.к. поход в церковь тогда был еще и выходом в свет....
Мы явно о разных вещах говорим… или вообще о разных планетах… когда это в селе поход в церковь считали выходом в свет… я пишу о забытых традициях, вернее о уничтоженных коммунистами… о том как к церкви относились раньше и что сейчас…

К "срочному" относится и смерть, между прочим, и если Вы умрете в понедельник - ни подождать до воскресенья, ни помолится дома не получится...
Вообще то отпевают как раз дома… а панихиду заказываю уже позже па девятый день… я лично не знаю что бы родственники умершего шли в церковь в тот же день…
 

hed1n.ru

стебанутый
Re: Церкви и политика в Украине

Вообще то отпевают как раз дома… а панихиду заказываю уже позже па девятый день… я лично не знаю что бы родственники умершего шли в церковь в тот же день…
Вообще-то раньше отпевали всегда в храме. Всю ночь читали Евангелие над покойником. И панихиду желательно заказывать и в 1-ый, и в 3-ий, и в 9-ый, и в 40-ый дни.
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Re: Церкви и политика в Украине

Фокс Малдер, а Вы в Церковь ходите?
Вибачте, щось я не зовсім розумію останнім часом Ваші пости. Коли я писав, що РПЦ не настільки праведна, як про неї тут розпинається бсв, Ви чомусь переводите розмову на з'їзд "Нашої України" з Філаретом. Коли я просто шокований тим, що людина, яка по суті була однією з візитних карток РПЦ, яка своїми проповідями вчила всіх жити за Божими заповідями, образно кажучі готова танцювати на труні і плескати від радості в долоні, Ви питаєте, чи ходжу я до церкви. А наступного разу, що Ви спитаєте ось так, експромтом? Це що, новий спосіб заплутати опонента, збити його з головної теми диспуту?
Може Ви мені підкажете, коли це раптом християни стали перетворюватися на язичників-канібалів, які не шанують мертвих? Я не досконало знаю Святе письмо, але щось я не пам'ятаю, яким це каноном дозволяється ось так грюкати по кришці труни? Пішла з життя людина, раптово, несподівнно, трагічно. Дружина і діти ще до кінця не усвдомили, що з ними немає і вже ніколи не буде найближчої для них людини. А цей "святоша" авторитетно записав його у вороги православія і розніс свій ганебний пасквіль по всьому світу через глобальну мережу. Чим перед людством завинив Червній? Що він зробив такого архізлочинного, щоби писати про нього таке? Я розумію, коли б йшлося про нелюдів на кшталт Чекотило, Онопрієнка, Сталіна, Гітлера, Хусейна врешті-решт. Чим таким завинив Червоній? Невже він пролив людську кров, невже скалічів сотні душ? І що за стаття така "ворог православія"? Вже на тому форумі зауважували не раз - не православія, а РПЦ, причому не він оголосив себе ворогом, а РПЦ назвала його таким. РПЦ - це все православіє? Ні, аж ніяк. А тепер можна сказати, що це його тупікова гілка, це структура, яка компрометує своїм існуванням світове православіє. Більше мені сказати нічого.
Щодо Вашого питання, то мушу Вас запевнити, церкву, де не діє Божий закон, де дозволяють собі глум над небіжчиком я не бажаю відвідувати.

P.S. Коли я чую фразу "а Вы в Церковь ходите?", то одразу ж згадую письменника, який вважає себе "геніальним правдорубом" - Міху Задорнова. Коли він береться висміювати "ну очень тупых американцев", то каже: "Они не верят в Бога, они ходят в церковь".
 
Зверху