Протестные новости

тов.Черный

анархист
В Оксфорді незадоволені політикою британського уряду в сфері освіти

Репутація Оксфордського університету опинилася під загрозою через скорочення бюджетного фінансування та візових обмежень для іноземних студентів. Таку думку висловив ректор Окфорда професор Ендрю Гамільтон, виступаючи з щорічною промовою перед громадськістю університету.

На його думку, занадто багато талановитих людей надають перевагу іноземним вищим навчальним закладам, що забезпечують вагомішу фінансову підтримку науково-дослідних робіт. Крім цього, він підкреслив, що візові обмеження загрожують здоровій академічній атмосфері університету.



Відомо, що на сьогоднішній день усі провідні університети Великої Британії зіткнулися з подібними проблемами.

"Якщо проблему не буде вирішено, то сектор вищої освіти Великої Британії віддасть кращих студентів і вчених своїм іноземним конкурентам. Дефіцит фінансування є єдиною вагомою причиною, чому люди, яким ми пропонуємо співпрацю, відмовляються від нашої пропозиції", - повідомив Ендрю Гамільтон.

Він також навів у якості прикладу американські університети, що пропонують іноземцям фінансову підтримку строком на п'ять років. В Оксфорді ж усього трохи більше половини студентів отримують стипендію, що повністю покриває навчання в аспірантурі.

Рада з фінансування вищих навчальних закладів Англії (Higher Education Funding Council for England) в липні скоротила витрати в рамках фінансування аспірантів-іноземців. Раніше за цією програмою Оксфорд отримував 1,5 млн фунтів для підтримки молодих іноземних учених.

Також, за словами Гамільтона, зміни, що були внесені в порядок видачі віз іноземним науковцям, можуть завдати серйозної шкоди університетам як з точки зору науки, так і з точки зору економіки.

"Поки уряди інших країн збільшують фінансування вищої освіти, зокрема і наукових досліджень, ми тупцюємо на одному місці", - підсумував Ендрю Гамільтон.

Як повідомлялося раніше, вузи Великої Британії підвищують плату за навчання. Відомо, що з наступного року більше третини вузів Великої Британії встановлять стандартну оплату за навчання на рівні 9 тисяч фунтів на рік.

Згідно з даними дослідження, проведеного Лондонською школою економіки, молоді люди відмовлятимуться від ідеї здобуття вищої освіти в британських університетах, в результаті чого майбутнє деяких вузів може опинитися під загрозою.
 

тов.Черный

анархист
Грецькі школярі протестують проти скорочення фінансування освіти

В Афінах старшокласники вимагають від уряду відмовитися від політики, спрямованої на скорочення бюджетних видатків на освіту

Грецькі учні виступили проти скорочення бюджетних видатків на освіту, нещодавно проголошеного урядом, зокрема збільшення класів та об‘єднання шкіл.

"Ми хочемо щось зробити разом - окремо від політичних партій, учителів і батьків. Усі школярі - об`єдналися. Тут учні з громадських та приватних шкіл з усіх Афін", - розповіла школярка Ісадора Фразер.


Протестуюча молодь також обурена тим, що цьогоріч у школах не вистачає підручників. Міністерство запропонувало робити ксерокопії навчальних посібників або роздавати дітям компакт-диски. У планах уряду також об`єднання початкових та середніх шкіл та скорочення вчителів.

"Ми вимагаємо безкоштовної освіти, ми хочемо тримати книжки в руках, а не читати з комп’ютера!", - говорить учень Філіпос Багіатос.

Учнівський протест є першим із багатьох, запланованих цього тижня у Греції, спрямованих проти політики бюджетних скорочень.
 

тов.Черный

анархист
Побоище в Чили: Репрессии против студентов

Весь центр Сантьяго стал местом побоища. Во второй половине дня Федерация студентов Чили – главный координационных орган движения – подвергся нападению полицейского спецназа.

Диалог чилийского правительства с учащимися был прерван – сначала школьниками, а потом студентами – вчера, 5 октября – когда министр образования Фелипе Бульнес заявил, что о бесплатном образовании для всех разговора не будет. Он сказал, что большинство чилийцев не хочет бесплатного образования – потому что это несправедливо, когда бедные платят за богатых.


Этот блестящий аргумент из уст ультраправого постпиночетистского правительства, исторически озабоченного вопросами бедности и справедливости, стал ответом на передоставленный студентами к столу переговоров технических доклад, доказывающий возможность, полезность и необходимость создания системы бесплатного образования для всех чилийцев. Продолжавшийся чуть больше трех часов разговор – а это была вторая встреча учащихся с правительством за столом переговоров – проходил в крайне напряженной обстановке. Ведь в эти минуты студентам приходили сообщения о том, что приказ министра внутренних дел санкционировал силовую операцию по освобождению от студентов захваченных ими в течение последних месяцев высших и средних учебных заведений. Еще за несколько дней до этого правительство направило в парламент законопроект, согласно которому захваты студентами учебных заведений приравниваются к уличному хулиганству при отягчающих обстоятельствах.

В результате диалог оказался невозможен.

На следующий день – то есть, сегодня – была запланирована демонстрация учащихся, под лозунгом «За бесплатное образование!». Естественно, ее запретили проводить в центре города. И естественно, что школьники и студенты не подчинились.

Таких репрессий как сегодня в Чили не было со времен диктатуры – некоторые говорили мне, что даже в последние годы режима Пиночета, полиция вела себя мягче. Карабинеры на улицах с оружием на улицах, весь центр в облаке из слезоточивого газа, Камила Вальехо (молодая коммунистическая активистка, «лицо» студенческих протестов в Чили – прим. ред.) находится в поликлинике – после того как руководители учащихся с транспарантом стали напротив карабинеров, и были практически в упор расстреляли из нескольких водометов сразу. Карабинеры первыми с нескольких сторон атаковали мирно собиравшихся студентов и буквально забросали площадь сначала бомбами с газом, а потом промыли ее водометами.

Весь центр Сантьяго стал местом побоища. Во второй половине дня Федерация студентов Чили – главный координационных орган движения – подвергся нападению полицейского спецназа, преследовавшего группу камнеметателей в масках, которые попытались там укрыться. Cегодня даже такая далекая от коммунистических идей организация как МВФ рекомендовала Чили увеличить государственное финансирование образования, чтобы предотвратить в стране нарастающую социальную нестабильность.

Сегодня вечером вся страна стучит в кастрюли, выражая поддержку студентам. В эти дни студенческим выступлениям исполняется пять месяцев. В итоге 89% наcеления поддерживает требования студентов, у президента Пиньеры 22% поддержки, а у так называемой «левоцентристской» оппозиции – то есть, бывшего «социалистического» правительства – 11% доверия. Все остальные хотят другого.

7 и 8 октября студенты организуют общенациональный плебисцит, в результате которого, возможно, удастся лишить правительства его абсурдного аргумента о том, что большинство чилийцев не хотят бесплатного образования. Сейчас в Сантьяго 12 часов ночи, час назад я говорил с помощницей Камилы по вопросам прессы – и она честно призналась, что пока мало кто представляет, что будет завтра.

Олег Ясинский из Сантьяго
 

тов.Черный

анархист
Альтернативный - забастовочный - учебный день в Еврейском университете

Акция в Еврейском университете Иерусалима студенческим советом была названа "альтернативным учебным днем". Начался он у входа в университет, прямо на проезжей части. Несколько десятков студентов вышли на дорогу, требуя оглянуться вокруг - на людей, "ставших рабами в университетских стенах".

Говорит Нис Сим, студент: «Это не вопрос "правых" или "левых", это не просто политический или социальный протест, мы говорим здесь об эксплуатации. В Израиле сегодня высокий протест наемных рабочих (обслуживающего персонала), в пять раз превышающий их процент в Европе. Большинство из них эксплуатируются. Как студенты, мы не можем этого не видеть».


Отстаивали демонстранты и права своих преподавателей, невольно отказавшихся от исследований и практической деятельности ради своих студентов.

Говорит Ян Пинкас, студент: «Собралось много студентов, активистов, чтобы протестовать против эксплуатации охранников, уборщиков а также и учителей. Они тоже работают через компании, которые не дают им никаких социальных прав».

Протестные акции на этом закончились, но дискуссии о социальной справедливости и проблемах наемных рабочих здесь велись до самого вечера. Альтернативный учебный день в университете продолжился лекцией "под открытым небом". Проходила она так. Еще один студент присел на подушку то ли передохнуть, то ли поучаствовать в обсуждении будущих акций протеста. Пускай до конца лекции досидели всего несколько студентов, завтра они вдохновят остальных продолжить борьбу, считает профессор Йоси Зейра.

Говорит Йоси Зейра, профессор: «Я не люблю, когда все спланировано. Прелесть этого протеста в том, что он стихийный. Он не организован кем-то сверху, это некоторая диффузия. И студенты, они часть происходящего, участники протеста. Конечно, как учащиеся они могут организовывать группы и изучать в университете пути выхода, но они , вместе с тем, и обычные граждане государства».

Пускай до конца лекции досидели всего несколько студентов, говорит профессор, завтра они вдохновят остальных продолжить борьбу.
 

тов.Черный

анархист
Солодка зустріч, або візит організатора псевдореферендуму в Хмельницький

29 жовтня Анатолій Ігнатович, головний організатор «всеукраїнського студентського референдуму», спрямованого на імітацію підтримки проекту закону «Про вищу освіту», приїхав у Хмельницький з черговим панегіриком освітній політиці влади. Але після солодкого виступу отримав тістечком по обличчю. Активісти незалежної студентської профспілки "Пряма дія" виразили в такій спосіб своє обурення з приводу відвертої зради Ігнатовичем інтересів студентства.

Все починалось добре, у кращих традиціях казенних заходів. На конференції присвяченій проблемам студентського самоврядування напередодні, в п’ятницю, вже виступили «високі гості»: мер міста та голови управління освіти і управління сім’ї, молоді та спорту обласної держадміністрації. В суботу студентський захід своїми виступами порадували учасники всеукраїнського з’їзду освітян, на якому, нагадаємо, практично одноголосно були підтримані
всі міністерські ініціативи. Отже, Анатолій Ігнатович зі своєю доповіддю щодо позитивних рис проекту закону «Про вищу освіту», цілком вписувався в ідилічну картину непохитності загальної згоди та моноліту колективних переконань.

Слід зупинитися більш детально на епізоді з «Всеукраїнським студентським референдумом щодо освітніх реформ». Незважаючи на чисельні критичні застереження стосовно маніпулятивного характеру цього заходу, некоректності використання «питань з запрограмованою відповіддю» та приховування негативних моментів законопроекту, 24 жовтня референдум таки був проведений. Не без підтримки з боку міністерства та керівництва вишів. Хоча під час прес-конференції, на якій презентувалися результати волевиявлення студентства, Ігнатович і компанія добряче отримали «на горіхи» від журналістів, МОНМС сьогодні сміливо заявляє про те що студенти (за результатами референдуму) і викладачі (за результатами з’їзду освітян) підтримують урядовий курс освітньої політики. З огляду на ці обставини зміст хмельницької доповіді Ігнатовича був доволі прогнозований : закон добрий, стипендію підвисять (ані слова про скорочення кола її отримувачів), плату для контрактників не змінюватимуть (хоча законопроект не усуває цієї загрози), референдум це все довів (ані слова про майже конспіративний характер його проведення в багатьох ВНЗ).

Після конференції, знову таки, ніби ілюструючи багатовимірність та повноту класичного «шляху комсомольця», представники студентського самоврядування під турботливим наглядом старших товаришів пішли садити дерева на університетській території. Саме на цьому урочистому етапі
заходу активісти незалежної студентської профспілки «Пряма Дія» і нагодували тістечком Ігнатовича, в знак протесту проти його зрадницьких кроків. Пояснюючи причину цього жесту, один з активістів опинився в оточенні і не маючі можливості безперешкодно покинути місце події, під тиском, був змушений видалити частину фото. На решті світлин, що вдалось зберегти,
не достатньо чітко видно вимащене кремом та розгублене обличчя молодого регіонала. Але й це добре, оскільки в усіх офіційних звітах незручний інцидент був замовчаний.

В профспілці «Пряма Дія» фізичне насилля як інструмент дискусії вважається неприйнятним. Проте славна традиція «тортометання», що була особливо поширена в міжнародному антикорпоративному русі середини 1990-х – початку 2000-х років, на думку профспілчан, має великий педагогічний потенціал в справі перевиховання «студентської еліти», яка намагається будувати особисту кар’єру на зраді інтересів студентства, маніпуляції суспільною думкою та
інших брудних прийомах «дорослої» політики.

По всій країні, в різних вишах, Ігнатовичі різних калібрів та штибів, від лиця студентства, солодко посміхаються владі і покривають її антиосвітні реформи. Хто ж наступний скоштує тістечко?
 

тов.Черный

анархист
Угорщина: влада проти студентів, студенти проти влади

Тривожна ситуація склалася у нашого західного сусіда -- Угорщини, яка останніми роками здобула репутацію «найбільш правої країни Європи».

Правляча у цій країні правоконсервативна партія «Фідес», маючи абсолютну більшість у парламенті, використовує кожну можливість для подальшої концентрації влади у своїх руках. Вона внесла поправки до конституції (навіть прибрала з офіційної назви держави слово «республіка») і прагне змінити виборче законодавство, аби гарантувати собі перемогу на наступних виборах. Одночасно уряд подбав і про те, щоб позбавити невдоволених простору для її критики, фактично запровадивши цензуру за новим законом про ЗМІ. Це зробити тим легше, що роль «найгучнішої опозиції» в угорському парламенті розігрує скандальна неонацистська партія «Йоббік», яку колись вигодувала нинішня влада і яка всіляко намагається перевести увагу громадськості з соціальних проблем на розпалювання ненависті до циган, євреїв і мігрантів.

Таким чином, влада розв'язала собі руки і для узгоджених із МВФ «непопулярних реформ» в соціально-економічній реформі. Їх зміст той самий, що й у аналогічних неоліберальних ініціатив у решті світу, у тому числі й в Україні -- зробити багатих ще багатшими за рахунок бідних: робітників, студентів, безробітних, пенсіонерів. Правий уряд Віктора Орбана зменшив податки для великих власників, натомість поцупив 15 мільярдів доларів із кишень власних громадян через приватні пенсійні фонди. Тепер він планує подальші «міри жорсткої економії» -- його аргументація до болю знайома: адже на дворі криза, а угорські трудящі не можуть кинути в біді банки, які знаходяться у скрутному становищі.

І от тепер настала черга грабувати студентів та вищу школу.

Активну приватизацію суспільного сектору і скорочення соціального захисту здійснювала ще попередня коаліція (псевдо)"соціалістів" та лібералів. Власне, опозиційні тоді праві популісти з «Фідес» і заробляли собі політичні дивіденди, будуючи свою критику політичних опонентів на неприпустимості вторгнення до цих сфер суспільного життя. Однак, щойно прийшовши до влади, вони не стали приховувати свого неоліберального обличчя і всерйоз вирішили перевести на ринкові рейки всю систему освіти.

Дуже показово, що і в Угорщині, і в Україні влада намагається проштовхнути майже ідентичні «реформи вищої освіти» -- угорським студентам теж збираються нав'язати «платні послуги» і новий закон про вищу освіту. Студентські та незалежні громадські організації зробили докладний аналіз пропонованого законопроекту, який підтвердив -- він переповнений положень, які ведуть до подальшого перетворення освіти на товар, доступний лише для обраних. Не дивно, що до групи «Протестуймо проти закону про вищу освіту» ( ) у мережі Фейсбук вступили 57 000 чоловік.

Наступного року в Угорщині заплановане подальше урізання фінансування системи вищої освіти -- на цілих 30 мільярдів форинтів (140,7 мільйонів доларів США), що може завдати останнього нищівного удару по угорським університетам та інститутам. Це стосуватиметься і великих дослідних університетів у столиці Будапешті, відомих як винятково динамічні, як для Центральної та Східної Європи, бастіони фундаментальної науки, так і дрібніших провінційних вишів, які ризикують залишитися без будь-яких засобів до існування і припинити своє існування. До того ж, скорочення державного фінансування не залишатиме для вишів іншого вибору, як запроваджувати ще більше поборів, які й так обтяжують життя пересічного угорського студента. Щоправда, держсекретарю освіти Рожі Гоффманн і цього мало: її 16-річним планом передбачене поступове скорочення фінансування на 178,92 мільярдів форинтів (а це вже 840 мільйонів доларів США!)

Більше того, за інформацією газети «Magyar Nemzet», урядовий проект закону про вищу освіту грубо втручатиметься навіть в особисте життя випускників ВНЗ, заборонивши їм покидати Угорщину протягом визначеного строку після одержання дипломів. А тепер увага -- строк цих примусових відпрацювань, які влада Угорщини хоче запровадити для молодих фахівців, становить від 7 до 20 (!) років! Інакше -- відшкодовуй усі витрати на твоє навчання. Звісно, про саме працевлаштування випускник чи випускниця має подбати сам(а), компетенція держави -- контролювати, щоб людина працювала, не покидаючи надовго теренів країни, до 45-річного віку. От вам і «вільний вибір місця проживання і праці в межах Європейського Союзу»! Недарма маніфестанти тримають на акціях протесту проти пропонованого закону плакати «4 роки навчання -- 20 років злиднів» та «Всюди добре, а дома краще; вища освіта стає платним рабством?». Щоб переконати молодь у безальтернативності цього нового видання кріпосного права, пані держсекретар освіти вдається до недолугої «патріотичної» мотивації на кшталт «працювати на благо своєї вітчизни -- найвища чеснота», яка змушує згадати, як наші власні можновладці пояснюють студентам, чому вони мають йти на жертви заради «Євро-2012». Не варто забувати і про нову схему студентського кредитування, що зажене родини юнаків і дівчат, які відважаться одержувати платну і неякісну освіту, у борги на довгі й довгі роки.

У не кращому положенні опинилися й академічні свободи -- в суспільних науках відбувається насадження націонал-консервативних ідеологем, а критично мислячих науковців переслідують. Так, із інститутів Академії наук були звільнені Ержебет Салаї та Гашпар Міклош Томаш -- провідні ліві інтелектуали країни. Нарешті, якщо вже урізати фінансування вищій освіті -- то й на середню можна наплювати. Стало відомо, що в планах уряду -- закриття 633 шкіл, у яких навчаються 50 000 дітей, та звільнення 8000 педагогів. Обов'язки стосовно фінансування решти планується перекласти з держави на органи місцевого самоврядування; одночасне з цим сприяння відкриттю приватних шкіл та скорочення видатків на підготовку вчителів молодших і середніх класів дають недвозначну відповідь на питання, на який «взірець» орієнтуються чиновники в похмурій будівлі Міністерства національних ресурсів (для профільного відомства, відповідального, у тому числі, за питання освіти, назва майже орвеллівська) -- створена диктатором Піночетом чилійська система освіти, у якій відсутня (вища -- повністю, середня -- майже) безкоштовна освіта, а її якість є вкрай незадовільною через тотальну приватизацію і відсутність контролю. До чого призвів такий стан справ у Чилі, добре відомо -- студенти та школярі виборюють вільну та доступну освіту в найграндіозніших студентських виступах нового століття.

А що ж Угорщина?

Далі терпіти, як уряд мільйонерів ставить над ними експерименти у кращих традиціях нацистського доктора Менгеле, не стали і студенти Угорщини. Хоча особливого досвіду із самоорганізації, та й справді незалежних масових організацій, у них не було, але завжди треба з чогось починати. Останньою краплею стала поява 12 жовтня описаного вище «плану Гоффманн», передбачені яким урізання можуть стати реквіємом за угорською освітою.
Перші студентські демонстрації пройшли у Пейчі на півдні та Шопроні на північному заході Угорщини. Згодом 24 жовтня у південному місті Сегеді на протест проти освітньої реформи вийшли 2000 чоловік. Вони вимагали автономії університетів, гарантування прав студентів та рівного доступу до освіти, незлежно від статків та походження. Голова студентського самоврядування у Сегедському університеті назвав політику Рожи Гоффманн, держсекретаря у справах освіти, «не просто консервативною, а деструктивною». Ще 80 студентів оголосили про голодування на знак протесту проти планів уряду у сфері освіти.

За тиждень до того, більше 1000 студентів висловлювали свою незгоду із антистудентськими урядовими реформами у другому кінці країни -- у Дебрецені на північному сході. Зокрема, вони вимагали припинити урізання фінансування освіти та наступ на права студентів і викладачів, повідомляє Politics.hu. Під кінець акції протестувальники випустили 500 повітряних кульок, що символізували освітню «реформу».

Студенти складали головну частину і 25-тисячної антиурядової демонстрації, яка вийшла на вулиці Будапешта і 23 жовтня -- у день, коли в Угорщині відзначають дату початку повстання 1956 року, придушеного радянськими військами. У сучасних угорських школах про ті події говорять виключно як про антикомуністичне повстання за національну незалежність і «повернення до спільноти європейських держав», замовчуючи, що більшість революціонерів 1956-го вимагали справжнього, не бюрократичного і не авторитарного, соціалізму і створювали самоврядні робітничі ради. Свого часу, у 2006 році, невдоволенням молоді, у якій завдяки панівній ідеології були сильні націоналістичні настрої, скористалися політикани з «Фідесу» і ультраправі з «Йоббіка», щоб розхитати тодішній уряд. Схоже, молоді угорці винесли з цього урок і зараз проганяли партійних маніпуляторів подалі. Рейка Папп із Асоціації студентів університетів у своєму виступі сказала: «Попередні два урядові строки ми, як ідіоти, мовчки спостерігали, як з нас знімають останню пару взуття. Наша пасивність привела нас до цих 2/3 [більшість партії „Фідес“ у парламенті]. Ми не показали дієвої альтернативи „Фідесу“ тоді; саме час це зробити зараз».

Нарешті, 27 жовтня за закликом Національної конференції студентського самоврядування (HOOK) відбулася 10-тисячна демонстрація у Будапешті, на яку зібралися студенти із вишів столиці (Будапештський технічний університет імені Лоранда Етвеша, Університет Корвіна, Будапештський мистецький університет) та інших міст країни, яких підтримала Демократична профспілка педагогів і навіть декілька ректорів. У руках демонстранти тримали транспаранти та троянди -- взагалі, ледь не половина гасел, оформлення та карикатур побудовані на цій грі слів -- державного секретаря (Міністерство освіти та культури правлячі консерватори злили з двома іншими у «Національне міністерство ресурсів») з питань освіти звуть Рожа (Роза). Для угорських студентських і академічних кіл вона встигла довести свою одіозність -- як своїм непрофесіоналізмом, патологічною брехливістю і прагненням комерціалізувати ледь не все на світі, так і зверхнім ставленням до незгодних з її думкою (так і зараз -- говорячи про студентський протест, вона назвала його учасників «лише жменькою» з усього угорського студентства і відмовилася йти у відставку, адже прем'єр Орбан запевнив її у повній підтримці у боротьбі із «деструктивними елементами»).

Закінчилась акція вже надвечір, коли в атмосфері сутінок під стінами Міністерства національних ресурсів відбулися «похорони» освіти -- домовину із табличкою «Вища освіта, 1367-2011» (1367 рік -- дата заснування першого угорського університету в м. Пейч) проводжали в останню путь із запаленими свічками і тими самими трояндами.

Хоча студентські виступи стали чи не найбільшим викликом для нинішньої угорської влади, однак жодні на поступки вона йти не збирається. І студенти вже обіцяють чиновникам гарячу зиму…

Як бачимо, і в Угорщині, і в Україні влада лишається байдужою до потреб студентів, а проблеми, з якими вони стикаються в обох країнах -- комерціалізація освіти, наступ на права студентів та автономію вищих навчальних закладів -- спільні. Тому побажаємо угорським студентам перемоги! Свобода, рівність, студентська солідарність!
 

тов.Черный

анархист
Грецькі студенти закидали поліцейських “коктейлями Молотова”

У зіткнення між студентами і поліцією вилилася мирна акція, присвячена пам'яті підлітка, який загинув від кулі правоохоронця три роки тому.

На площі Синтагма перед будівлею грецького парламенту радикально налаштовані студенти ведуть справжні вуличні бої з поліцейськими, закидаючи їх камінням і пляшками із запальною сумішшю. У відповідь поліція вже застосувала сльозогінний газ, але студенти і не думають розходитися.


Починалося все досить мирно - як демонстрація на згадку про загиблого школяра. Рівно 3 роки тому поліцейський застрелив 15-річного підлітка, і це вже було приводом для багатомісячних зіткнень на вулицях Афін.

Про те, що молоді люди зберуться сьогодні вшанувати пам'ять свого товариша, було відомо заздалегідь. У центр столиці було стягнуто понад п'ять тисяч співробітників правопорядку, але уникнути сутичок не вдалося.

За минулі три роки Греція вступила в період важкого економічного спаду, викликаного борговою кризою. І це призвело до ще більшого зростання протестних настроїв в суспільстві.
 

тов.Черный

анархист
Євросоюз пропонує збільшити терміни обов'язкової шкільної освіти на 2 роки

На минулому засіданні Європейського парламенту, депутати широко підтримали доповідь британської соціалдемократки Мері Ханібол, в якій вона заявила про те, що безробіття серед молоді в Європейському союзі досягло своєї максимальної історичної позначки, - 5,5 млн - у зв'язку з чим влада повинна вживати відповідні заходи.

В ході засідання депутати Європарламенту схвалили пропозиції, що передбачають введення заходів, направлених на утримання дітей у школах. Зокрема, передбачається створити так звані школи "другої можливості" і на 2 роки збільшити терміни отримання обов'язкової шкільної освіти. Таким чином, якщо раніше підлітки закінчували школу в 16 років, то тепер цей термін збільшиться до 18 років.


Депутати також обговорили і можливість фінансування середньої освіти і допомоги сім'ям з низькими доходами. Нагадаємо, що феномен молоді "не-не" ("не працюю і не навчаюсь") набув великого поширення у всіх країнах Європи. Зараз близько 52% школярів кидають школу раніше визначеного часу.
 

тов.Черный

анархист
Британские студенты, которые отказываются бороться за свои права все чаще вынуждены идти на панель

Все больше британских студентов, которые не принимают активного участия в борьбе за свои права, начинают заниматься проституцией, чтобы оплачивать обучение в вузах, сообщает Национальный союз студентов Великобритании (NUS).
По данным этой организации, в поисках дополнительного заработка студенты также приобщаются к азартным играм и участвуют в различных медицинских экспериментах.
На такие крайние меры молодых людей толкают растущие цены на жилье, питание, повышение платы за обучение и одновременно урезание государственных студенческих пособий, уверены эксперты.
"Чтобы продолжить образование студенты пускаются в очень опасные предприятия. В нынешней экономической ситуации, когда очень трудно найти работу, а государство значительно урезает размеры поддержки студентов, молодые люди ищут альтернативные способы заработка - в секс-индустрии, например", - говорит сотрудница NUS Эстель Харт.
Также эксперты отмечают, что те студенты, которые состоят в боевых леворадикальных профсоюзах, финансовые и другие проблемы решают более эффективным путем - коллективной, организованной борьбой, оказанием взаимопомощи, солидарности.
 

тов.Черный

анархист
Преподаватель-националист таскал девушку за волосы из чувства патриотизма

Поведение на занятиях преподавателя истории, председателя облорганизации Украинской народной партии Валентина Ткалича очень напоминает поведение Романа Ландика, сообщили "Полемике" студенты Луганского колледжа при университете им. Тараса Шевченко (бывшее кулинарное училище).

По словам студентки Третяк, на днях имел место инцидент с распусканием рук этого преподавателя в отношении студентки стационарной формы обучения. Прямо во время занятия Ткалич схватил девушку за волосы и потащил ее из класса.

Причина происшествия пока что неизвестна. Но студенты не хотят, чтобы этот конфликт замолчали и замяли. Тем более, что Ткалич муж директрисы колледжа. Фамилию подвергшейся насилию девушки студенты не называют.

Напомним, Валентин Ткалич - председатель Луганской областной организации Украинской народной партии. Ранее работал руководителем Луганского областного центра занятости. Известен своим призывом к Колиивщине.
 
Зверху