Bild: Кремль, ОРДЛО та Берлін єднає тон коментарів про застосування Україною Bayraktar
28 жовтня 2021, 06:12
Негативна реакція уряду Німеччини на використання ЗСУ безпілотника Bayraktar на сході України збігається з позицією окупаційної «влади» й Росії та демонструє справжнє ставлення Берліна до проблеми російської агресії.
You must be registered for see images
Про це у впливовому німецькому виданні
You must be registered for see links
, а також у Твіттері пише журналіст Юліан Репке.
Автор зазначає, що позиції ОРДЛО, Москви і міністерства закордонних справ ФРН поєднує те, що всі троє стверджують, що Україна напередодні використала «іноземний безпілотний літальний апарат», який, на їхню думку, заборонений Мінськими угодами.
«Зрештою, уряд Меркель знову показує своє справжнє обличчя: 7 років він нічого не робив, щоб визволити Крим і Донбас від російських загарбників, а тепер погоджується з точкою зору Москви, що Bayraktar - «іноземний безпілотник», і тому його не слід використовувати», - пише журналіст.
Він зауважує, що Bayraktar - не іноземний апарат, а дрон, який стоїть на озброєнні української армії. Окрім того, за його словами, Мінський документ від вересня 2014-го практично застарів і його замінили угоди лютого 2015 року.
Тим часом, указує видання, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров пригрозив тим, хто озброює «київський режим», подумати, що буде далі. «Очевидно, він натякав на українську владу на чолі з Володимиром Зеленським і владу Туреччини на чолі з Реджепом Тайїпом Ердоганом; усього кілька тижнів тому обидва президенти домовилися про постачання Україні більшої кількості безпілотників», - пише автор.
Репке наводить думку експерта з конфліктів Олексія Кокчарова, який заявляє, що «Мінські угоди про припинення вогню забороняють присутність важкого озброєння поблизу лінії зіткнення, але не використання безпілотних літальних апаратів, можливо, через те, що Україна не мала доступу до бойових безпілотників на момент підписання Мінських домовленостей про припинення вогню 2014-15 років».
Режим Путіна, за словами Кокчарова, розглядає атаку українсько-турецького безпілотника на підтримувані ним війська на сході України «як провокацію, оскільки здатність українських збройних сил використовувати безпілотники для точних ударів по артилерійських позиціях бойовиків обмежує можливості цих бойовиків вести артилерійський вогонь по позиціях Збройних сил України».
Експерт попереджає, що Путін може наказати своїм представникам серед бойовиків на сході України «посилити вогонь по українських позиціях» або використати інші «гібридні методи, такі як кібератаки» проти використання дронів.
Як повідомлялося, у середу речниця МЗС ФРН заявила, що в Берліні «дуже стурбовані… повідомленням Генштабу української армії, згідно з яким українські Збройні сили у відповідь на артобстріл та загибель одного та поранення ще одного солдата застосували дрон». Дипломат наголосила, що, на думку Берліна, це є порушенням Мінських угод, які дозволяють використання безпілотників виключно місії ОБСЄ. Берлін також закликав «усі сторони до деескалації» та конструктиву в переговорах.