ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member
Ціна обміну. Як Зеленський руйнує коаліцію на підтримку України

Четвер, 5 вересня 2019, 18:38

You must be registered for see images

Фото УНІАН

Влітку 2014 року українські дипломати та посадовці робили все можливе для того, щоби ЄС перейшов від "занепокоєння" до дій та запровадив проти Росії реальні, болючі, а не лише політичні санкції.
Це було справді нелегко.
Звісно, для нас російська агресія була і лишається темою номер один, однак світ не є і не має бути україноцентричним. Аргументи України про збитий росіянами військовій Іл-76, про захоплений Слов’янськ, про обстріли сил АТО під Волновахою, Зеленопіллям тощо – не справляли на європейських лідерів того враження, якого ми очікували
Все змінилося в один день – 17 липня 2014 року, коли російський "Бук" збив у небі над Донбасом Boeing-777, що виконував рейс із Нідерландів до Малайзії. Загинули 298 людей, громадяни 18 держав, у тому числі 8 держав-членів ЄС.
Україна дуже швидко довела західним дипломатам, а також (що принципово важливо!) західним журналістам свою непричетність. Далі – постійно заявляла про готовність співпрацювати зі слідством для покарання винних тощо.
Цього було достатньо, щоби Європа дала згоду розпочати санкційну війну з РФ на боці України. менше ніж за два тижні, з нечуваною для євробюрократії швидкістю – під тиском європейських політиків та виборців.
Початок вересня 2019 року, схоже, стане новим поворотним моментом у санкційній історії.
І не лише у ній.
Віддавши в Росію Володимира Цемаха – єдиного імовірного співучасника теракту, якого вдалося затримати, – Володимир Зеленський формує нову міжнародну реальність.
У цій реальності Україна готова до гнучкості у переговорах з росіянами, готова посувати червоні лінії, які досі вважали непорушними. В тому числі ті, які є критичними для західних союзників.
Київ дав однозначний сигнал, що не вважає міжнародну коаліцію на захист України метою, якою не можна поступатися (як це було досі). І ми вже маємо підстави говорити, що цей сигнал на Заході почули.
Але офіційний Київ вважає, що цю "зраду" є чим урівноважити: завдяки зміні пріоритетів Зеленський досяг звільнення з російського полону наших громадян.

І це не лише військовополонені моряки. Імовірно, до України повернуться також і український журналіст Роман Сущенко, і Олег Сенцов, боротьба за звільнення якого тривала більше п’яти років і досі була безуспішною.
Це – безумовна перемога. Не лише для Зеленського, а для всіх, хто щиро вболівав за долю наших бранців.
Та варто замислитися, яку ціну за цю перемогу може заплатити Україна. І ця ціна справді велика.

Не лише санкції
Передбачити реакцію Заходу нескладно, достатньо проглянути нідерландські ЗМІ.
Ті вбачають у обміні зміну інтересів Києва, "зраду" з нашого боку. "Відносини з Росією, заклятим ворогом, що анексував Крим, для Києва, схоже, важливіші, ніж відносини з Амстердамом", – це короткий виклад головної статті дня на сайті , найбільшої щоденної газети Нідерландів. ("Європейська правда" планує детальний огляд європейських ЗМІ з цього приводу).
Це – лише перші повідомлення, що звучать зараз, коли йдеться лише про чутки щодо обміну. І можна лише уявити шквал негативу на адресу України за кілька днів, якщо та коли цей обмін стане реальністю.
Можуть пролунати навіть припущення та звинувачення в тому, що Україна зриває притягнення Росії до відповідальності. І тепер байдуже, чи заговорив би Цемах на суді, чи дав би свідчення проти РФ, і чи має він взагалі знання, що є цінними для слідства - звинувачення в наш бік лунатимуть так, ніби він був готовий давати покази.
Адже і Україна також не знає відповідей на ці питання – та все одно дала згоду на обмін.
Чи хтось розраховує на подальшу підтримку Нідерландами ініціатив ЄС щодо допомоги Україні?
Це було б украй наївно.
Навіть якщо тамтешній уряд не буде проти, нідерландський парламент має право заборонити урядові голосувати "за".
Читайте також




У Нідерландах, де парламент украй фрагментований і партії вкрай залежать від думки виборців, зробити це нескладно. Достатньо лише підбурити суспільство, підняти хвилю в ЗМІ. До слова, росіяни чудово вміють це робити, і довели це не раз.
І поза сумнівом, ще скористаються навичками, щойно на порядку денному в ЄС з’явиться важливе для Києва рішення, яке Амстердам буде здатний заблокувати.
Чи аналізували ці наслідки у Зеленського, коли давали згоду на обмін? Не факт...
І окремо варто знову згадати про економічні санкції, запроваджені проти РФ. Які, на жаль, можуть не пережити новий рік.
Звісно, санкції не скасують із формулюванням "це вам за Цемаха". Вони не зможуть цього зробити.
Адже Росія, а не Україна є винною у збитті авіалайнера.
Політики у ЄС та США, відповідальні за запровадження санкцій, не мали сумніву в цьому і до викрадення СБУшниками Цемаха з території ОРДЛО. Те, що для Росії було так важливо "врятувати" українського бойовика, лише вкотре підтверджує, що Путіну є що приховувати.
Але чи буде Захід і надалі готовий жертвувати своїми власними грошима задля боротьби на боці України в економічній війні проти РФ після того, як сама Україна показала, що готова поступатися власними червоними лініями? Далеко не факт.
І тому послаблення санкцій вже від початку 2020 року – дуже імовірне.

Непростий вибір
Звісно, на Банковій розуміють, що європейські столиці не будуть у захваті від видачі Цемаха – особливо після того, як Амстердам письмово попередив Київ, що цей бойовик має статус підозрюваного у справі про збиття MH-17, яку веде прокуратура Нідерландів.
Навіть якщо вони не до кінця розуміли можливі наслідки цього кроку, але напевно усвідомлювали, що ті будуть.
Звісно, це рішення було для Зеленського непростим. Але він його ухвалив, віддавши перевагу звільненню українських полонених навіть ціною відносин із Заходом. Віддав "перемогу Путіну", у Нідерландах.
Чи мала Банкова інший вибір? Напевно, так. Тим більше – після листа-попередження з прокуратури Нідерландів. Запросити слідчих до Києва, а ще краще – тимчасово передати підозрюваного Цемаха для допиту в Нідерланди. Зняти усі, або принаймні ключові питання.
Але Зеленський обрав шлях швидких перемог високою ціною.
Хотілося б вірити, що наслідки будуть помірними, а не катастрофічними. Що Путін не скористається перемогою, яку отримав нині. Що Росія не встигатиме блокувати українські рішення в ЄС, використовуючи неймовірний козир, який ми самі їй подарували. У це хочеться вірити – але певності у цьому немає. І шанси на гірший розвиток є дуже високими.
Звісно, президент Зеленський, маючи високу підтримку виборців, за канонами демократії має право на будь-які кроки, навіть небезпечні для держави.
Однак відповідальність за них, за можливе послаблення санкцій та руйнування проукраїнської коаліції тепер лежатиме винятково на новій владі та особисто президентові. Відсьогодні пояснення про "попередників" перестали працювати.

Ця стаття – Editorial. Це означає, що текст публікується за підписом усієї редакції та має підтримку всіх її журналістів.
"Європейська правда" вдається до цього формату лише у виняткових випадках, коли Україна опиняється перед важливим вибором у сфері міжнародної політики. Нині, на наше переконання, ситуація є саме такою.
 

Loner

Well-Known Member
ДУРЕНЬ ДУРНІВ НАДУРИВ! :)))

Вересень 05, 2019


У партії Вячеслава Вакарчука вважають, що Зеленський нас усіх надурив. У “Голосі” впевнені, що президент зробив все, щоб позбавити народних депутатів недоторканності. А щодо себе придумав не демократичний і неоднозначний підхід. Його імпічмент буде формальним. Про це ЦН.
У партії Вакарчука вважають, що президент затіяв якусь гру в питанні його імпічменту. Адже заявили, що депутатів позбавили недоторканності шляхом змін до Конституції України. А шлях позбавлення президентської недоторканності Зеленський спростив.
Лідер фракції “Голосу” Сергій Рахманін вважає, що і процедуру імпічменту президента треба закріпити в Конституції України.
На його думку, законопроект, який вже зараз внесений до Ради про імпічмент президента, не має нічого спільного з процедурою відсторонення президента від влади.
“Цей законопроект має такий же стосунок до процедури відсторонення президента від влади, як жувальна гумка “Орбіт” до боротьби з карієсом”, — вважає нардеп.
Крім того, Рахманін піддав критиці взагалі всі президентські ініціативи. Зокрема, пакет законопроектів про внесення змін до Конституції України.
“Величезна кількість законопроектів не пов’язані між собою, безсистемні. Частково — незрозумілі, частково шкідливі”, — зазначив Рахманін.
Отож, у партії “Голос” є багато претензій до президента. Мало того, у партії Вакарчука заявили, що Зеленський нас усіх надурив. Бо його ініціативи в Парламенті не принесуть користі Україні. А законопроект про імпічмент президента — це взагалі фількина грамота.

05.09.2019.
 

Loner

Well-Known Member
"Центрэнерго" под контролем Коломойского продает энергию себе в убыток — СМИ
Компания продает свою генерацию ниже себестоимости

You must be registered for see images


Государственная генерирующая компания ПАО "Центрэнерго" заключает сделки на поставку энергии потребителям себе в убыток. Такой вывод можно сделать на основании данных Украинской энергетической биржи, "Українські новини".

Согласно обнародованным результатам торгов за и , "Центрэнерго" продало 942,75 тысяч МВт-ч электроэнергии на сентябрь. При этом 22 августа 1000 лотов поставки при пиковой нагрузке были проданы в среднем за 1715 грн/МВт-ч без НДС, вне пика — по 1139 грн/МВт-ч. А 27 августа еще 550 лотов вне пика были проданы в среднем за 878 грн/МВт-ч.

По данным источника в Минэнергоугля, проданный объем энергии говорит о том, что компания будет загружать оборудование на максимум, и вряд ли генерация сможет покрыть весь объем продаж. Таким образом, прогнозируют в министерстве, если в "Центрэнерго" не смогут произвести этот объем, то недостаток придется покупать у "Укрэнерго" по цене "рынка на сутки вперед" (РДН, наиболее дорогая электроэнергия) +15% (алгоритм определения цены и объекта купли/продажи электроэнергии — Delo.ua).
"При этом компания и так продала свою генерацию ниже себестоимости", — сообщил источник.
Таким образом, "Центрэнерго" может поставлять энергию конечному потребителю себе в убыток, а значит — удар нанесут по карманам налогоплательщиков, отмечает издание.
Ранее "Центрэнерго" отчетность, согласно которой в январе-июне 2019 года предприятие получило чистый убыток в размере 1,2 млрд грн против чистой прибыли в 439,26 млн грн за аналогичный период 2018 года. Как сообщается, чистый доход за первое полугодие снизился на 9% (на 714,98 млн грн) — до 7,26 млрд грн. Валовой убыток составил 201,29 млн грн против 634,54 млн грн валовой прибыли за январь-июнь 2018 года.
По , новый менеджмент "Центрэнерго" является подконтрольным Игорю Коломойскому. Сегодня он на госкомпании — получая электроэнергию по заниженным ценам для своих предприятий, а также являясь фактическим бенефициаром одной из компаний, поставляющих на "Центрэнерго" уголь с неподконтрольных территорий Донбасса под видом угля из России через .
 

Loner

Well-Known Member
Кірсанов - корегувальник вогню по мікрорайону Східний в Маріуполі (загинуло 30 мирних жителів). Звільнений 15.08.2019
Вишинський - підозрюваний в державній зраді (російський шпигун). Звільнений 28.08.2019
Цемах - водій ЗРК Бук, який збив авіалайнер boeing рейсу MH-17, ключовий свідок злочину Росії і Путіна (загинуло 298 невинних пасажирів і членів екіпажу). Звільнений 05.09.2019

Це перелік за 20 останніх днів.
Хто наступний?
 

Loner

Well-Known Member





You must be registered for see images

You must be registered for see images

You must be registered for see images

You must be registered for see images

You must be registered for see images

You must be registered for see images
--
-
 

Loner

Well-Known Member
"Скорость 7-10 законов в день". Арахамия рассказал, что "Слуга народа" будет работать в Раде в турборежиме

06:46,


Вчера, 5 сентября, прошла . Как заявил прессе после окончания встречи Давид Арахамия, глава парламентской фракции, в команде Зе хотят принимать не менее 7-10 законопроектов за пленарный день.
Об этом передает .
"Мы задали этакую рамочку турборежима работы Верховной Рады, что означает принятие не менее 7-10 законопроектов за пленарный день. И в связи с этим очень много работы в комитетах, потому что все законопроекты должны проходить комитеты, достаточно быстро обсуждаться...", - сказал Арахамия.
По его словам, "у нас еще есть около 500 законопроектов, которые мы хотим принять как можно быстрее, и для этого решаем, что является наиболее эффективным путем для принятия этих изменений". При этом Арахамия отметил, что на следующей неделе, в частности, предлагается рассмотреть законопроект о концессии.
Говоря о проекте бюджета на 2020 год, Арахамия заявил, что сейчас обсуждается вопрос, как отойти от того, чтобы выделять своим депутатам на округа средства, что раньше было, по сути, подкупом депутатов для голосования за нужные правительству законопроекты.
"Именно сегодня мы этот вопрос обсуждали. Есть предварительная идея вообще отменить этот так называемый коррупционно-политический "налог" и сделать прозрачные критерии, как области и регионы могут получить субвенции, чтобы объективно, а не в зависимости от того, у кого лучшие отношения, или кто громче кричит, тот и получит больше средств из бюджета", - сказал Арахамия.
На вопрос журналистов, что на встрече делал руководитель Офиса президента Андрей Богдан, он ответил: "Мы работаем в таком "треугольнике", это такое историческое исключение, что есть треугольник - Офис президента, Кабинет министров и парламент, и это должна быть одна команда, поэтому мы все делаем вместе, чтобы осуществлять изменения".
По словам Арахамия, было решено, что большое собрание фракции будут проходить ориентировочно два раза в месяц. Также он добавил, что во время встречи телефон имел при себе, а у других депутатов забрали. Арахамия пояснил, что это связано с тем, что во время недельного образовательного интенсива для депутатов от "Слуги народа", который проходил в Трускавце с 29 июля по 4 августа, выходили какие-то вырванные из контекста записи. При этом он добавил, что на встрече "не было ничего секретного, можно было делать прямую трансляцию".
 

Loner

Well-Known Member
Сегодня Порошенко снова ждут на допрос в ГБР

07:15,


Сегодня, 6 сентября, экс-президент Украины (ГБР).
"Порошенко вызван для проведения следственных действий в пятницу, 6 сентября", - сообщила агентству " " пресс-секретарь ГБР Анжелика Иванова.
При этом она не уточнила ни времени допроса, ни уголовного производства, в рамках которого будут проводиться следственные действия.
В то же время заявитель в уголовных делах, в которых фигурирует Порошенко, экс-замглавы администрации президента времен Януковича Андрей Портнов в своем Телеграм-канале сообщил, что допрос назначен на 10.00.
Напомним, что 3 сентября Порошенко не пришел в ГБР на допрос. Его адвокат принес детективам заявление об уважительной причине неявки – в связи с работой в Верховной Раде.
Говоря о том, , его адвокат Игорь Головань пояснил: "Речь шла, насколько мы смогли понять из повестки, об издании одного из указов. Мы поставили вопрос следователю еще 15 августа, чтобы они объяснили суть уголовного производства. Ответ мы не получили".
Адвокат добавил, что в четырех производствах Порошенко вызывался как свидетель.
 

Loner

Well-Known Member
Родня премьера Гончарука задолжала за коммуналку более 20 тысяч

08:44,


Коммунальные предприятия Чернигова несколько раз подавали в суд на премьер-министра Алексея Гончарука и его родных из-за долгов за горячую воду, газ и другие коммунальные услуги. Об этом пишеь , ссылаясь на судебные приказы Деснянского райсуда Чернигова.
Согласно документам, более всего премьер Алексей Гончарук, его брат Олег и еще одна родственница задолжали за горячую воду. В 2012 и 2014 годах суд обязал их выплатить 8,4 и 7800 гривен коммунальному предприятию "Облтеплокомуненерго".
Кроме этого, 4000 гривен долга суд заставлял заплатить за услуги ЖЭКа - в 2011 и 2015 годах. Также более 1000 гривен суд заставил заплатить премьера и его родных в 2011 и 2014 году "Черниговгазу". Общая сумма долга семьи премьера за коммунальные услуги составляла более 21 000 гривен. Уплатил ли премьер-министр и его родные эти долги, пока неизвестно.
Сам же Алексей Гончарук заявил, что уже 19 лет не живет в Чернигове и пообещал связаться с братом для прояснения ситуации с коммунальной задолженностью. После этого премьер-министр перестал отвечать журналистам.
Напомним, 35-летний Алексей Гончарук был назначен на пост премьер-министра Украины 29 августа. До этого он возглавлял юридический отдел компании "PRIOR-Invest", был арбитражным управляющим, основателем и управляющим партнером Юридической фирмы "Constructive Lawyers", возглавлял "Ассоциацию помощи пострадавшим инвесторам", ООО "Первая украинская индустриально-инвестиционная компания", Офис эффективного регулирования (BRDO). Кроме того, был председателем третейского суда при ВОО "Союз инвесторов Украины".
Ранее "Страна" писала о том, что .
 
Зверху