ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member
Стефанчук хочет принять новый регламент Рады, "который обеспечит быстрое решение вопросов"

08:55,


Первый вице-спикер парламента Руслан Стефанчук считает своевременным разработать новый законопроект о регламенте работы Верховной Рады. Об этом сообщает .
"Наша задача номер один - это разработать абсолютно новый регламент, который при сохранении прав большинства и оппозиции обеспечит быстрое рассмотрение вопросов", - сказал Стефанчук журналистам в четверг, 6 сентября в Киеве.
Он подчеркнул, что в противном случае принятие законов в парламенте будет оставаться "процессом ради процесса, когда вносится какой-нибудь закон и умирает под пятью тысячами правок".
"Такого не должно быть", - отметил Стефанчук.
Как сообщала "Страна", . "Мы вносим на следующей неделе один из наших законов - закон об иммунитете, это процедура, которая позволяет привлекать к ответственности президента Украины", - отметил Стефанчук.
Напомним, что .
 

Loner

Well-Known Member
Ранкове зведення з фронту на 07:00 6 вересня 2019 року
07:18 - 6.09.2019

05 вересня збройні формування Російської Федерації та її найманці 21 раз порушили режим припинення вогню. Противник обстрілював позиції підрозділів об'єднаних сил із заборонених Мінськими угодами калібрів озброєння. Крім того, з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів, снайперської та стрілецької зброї.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "СХІД" противник здійснив 16 обстрілів позицій об'єднаних сил:
двічі неподалік ТАЛАКІВКИ – з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;
поблизу НОВОГНАТІВКИ– зі стрілецької зброї;
тричі неподалік ВОДЯНОГО – зі станкового гранатомета, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;
тричі поблизу ЛЕБЕДИНСЬКОГО – зі стрілецької зброї.
двічі неподалік НОВОТРОЇЦЬКОГО – з автоматичного гранатомета та великокаліберних кулеметів;
поблизу ВЕРХНЬОТОРЕЦЬКОГО – з мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів;
двічі неподалік АВДІЇВКИ – з мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів;
неподалік ПАВЛОПОЛЯ – з великокаліберних кулеметів.
поблизу ПИЩЕВИКА – з великокаліберних кулеметів.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "ПІВНІЧ" противник здійснив 5 обстрілів позицій об'єднаних сил:
в районі ЗАЙЦЕВОГО – з артилерійських систем калібру 122 мм, мінометів калібру 120 мм, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;
неподалік ПІВДЕННОГО– з артилерійських систем калібру 122 мм, з мінометів калібру 120 мм, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;
в районі ЗОЛОТОГО – зі станкового протитанкового гранатомета.
двічі неподалік НОВГОРОДСЬКОГО – з мінометів калібру 120 мм, автоматичних гранатометів, великокаліберних кулеметів та снайперської зброї.

За минулу добу внаслідок ворожого обстрілу один військовослужбовець зі складу Об'єднаних сил загинув, ще один військовослужбовець отримав поранення.

Від початку поточної доби збройні формування Російської Федерації та її найманці 2 рази порушили режим припинення вогню в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "СХІД":
неподалік ПАВЛОПОЛЯ – зі стрілецької зброї;
поблизу ВОДЯНОГО – з мінометів калібру 82 мм.
 

Loner

Well-Known Member
СБУ провела чергову перевірку на «Арселорміттал Кривий Ріг»
07:07 - 6.09.2019

Співробітники СБУ 5 вересня провели чергову перевірку на підприємстві «Арселорміттал Кривий Ріг» в рамках розслідування справи про екоцид.

Силовики повернулися на підприємство для перевірки агломераційної фабрики метвиробництва, повідомляє пресслужба підприємства.

«Правоохоронці спільно з фахівцями обласної екологічної інспекції проводять заміри на стаціонарних джерелах викидів. Підприємство зі свого боку створює всі умови для представників СБУ, яка продовжує розслідування кримінальної справи за статтею 441 Кримінального кодексу України («Екоцид»)», - йдеться у повідомленні.

Крім того, в цей самий день на «Арселорміттал Кривий Ріг» прибули представники Державної інспекції ядерного регулювання України з наміром позапланової інспекційної перевірки на новій машині безперервного лиття заготовок № 3.

Проте підприємство відмовило у перевірці представникам інспекції ядерного регулювання через низку причин.
 
  • Like
Реакції: Aiir

Loner

Well-Known Member
Безсмертний хоче оскаржити скасування депутатської недоторканності
07:01 - 6.09.2019

Колишній представник України у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі Роман Безсмертний планує оскаржити у Конституційному суді законопроєкт про скасування депутатської недоторканності.

Безсмертний вважає, що при ухваленні законопроєкту була порушена процедура, при цьому сам "матеріал не потребує дискусії", заявив він в ефірі токшоу "Право на владу" на телеканалі "1+1".

"Вам не здається, що ми свій вагон вже поставили на російські рейки? Наш парламент все більше нагадує Думу в методиці організації роботи. Колега (ексміністр юстиції Олександр) Лавринович говорив, що не порушена процедура, а я стверджую, що порушена процедура… Тільки я візьму і напишу подання до Конституційного Суду. Тому що сам матеріал не потребує дискусії", - повідомив Безсмертний.

Перед цим Лавринович заявив, що під час ухвалення змін до Конституції України щодо депутатської недоторканності порушень процедури та регламенту не було.
 

Loner

Well-Known Member
Ціна обміну. Як Зеленський руйнує коаліцію на підтримку України
21:58 - 5.09.2019 , 1401   
You must be registered for see images


Початок вересня 2019 року, схоже, стане новим поворотним моментом у санкційній історії.

Влітку 2014 року українські дипломати та посадовці робили все можливе для того, щоби ЄС перейшов від "занепокоєння" до дій та запровадив проти Росії реальні, болючі, а не лише політичні санкції.

Це було справді нелегко.

Звісно, для нас російська агресія була і лишається темою номер один, однак світ не є і не має бути україноцентричним. Аргументи України про збитий росіянами військовій Іл-76, про захоплений Слов’янськ, про обстріли сил АТО під Волновахою, Зеленопіллям тощо – не справляли на європейських лідерів того враження, якого ми очікували

Все змінилося в один день – 17 липня 2014 року, коли російський "Бук" збив у небі над Донбасом Boeing-777, що виконував рейс із Нідерландів до Малайзії. Загинули 298 людей, громадяни 18 держав, у тому числі 8 держав-членів ЄС.

Україна дуже швидко довела західним дипломатам, а також (що принципово важливо!) західним журналістам свою непричетність. Далі – постійно заявляла про готовність співпрацювати зі слідством для покарання винних тощо.

Цього було достатньо, щоби Європа дала згоду розпочати санкційну війну з РФ на боці України. Новий рівень санкцій схвалили менше ніж за два тижні, з нечуваною для євробюрократії швидкістю – під тиском європейських політиків та виборців.

Початок вересня 2019 року, схоже, стане новим поворотним моментом у санкційній історії.

І не лише у ній.

Віддавши в Росію Володимира Цемаха – єдиного імовірного співучасника теракту, якого вдалося затримати, – Володимир Зеленський формує нову міжнародну реальність.

У цій реальності Україна готова до гнучкості у переговорах з росіянами, готова посувати червоні лінії, які досі вважали непорушними. В тому числі ті, які є критичними для західних союзників.

Київ дав однозначний сигнал, що не вважає міжнародну коаліцію на захист України метою, якою не можна поступатися (як це було досі). І ми вже маємо підстави говорити, що цей сигнал на Заході почули.

Але офіційний Київ вважає, що цю "зраду" є чим урівноважити: завдяки зміні пріоритетів Зеленський досяг звільнення з російського полону наших громадян.

І це не лише військовополонені моряки. Імовірно, до України повернуться також і український журналіст Роман Сущенко, і Олег Сенцов, боротьба за звільнення якого тривала більше п’яти років і досі була безуспішною.

Це – безумовна перемога. Не лише для Зеленського, а для всіх, хто щиро вболівав за долю наших бранців.

Та варто замислитися, яку ціну за цю перемогу може заплатити Україна. І ця ціна справді велика.

Не лише санкції

Передбачити реакцію Заходу нескладно, достатньо проглянути нідерландські ЗМІ.

Ті вбачають у обміні зміну інтересів Києва, "зраду" з нашого боку. "Відносини з Росією, заклятим ворогом, що анексував Крим, для Києва, схоже, важливіші, ніж відносини з Амстердамом", – це короткий виклад головної статті дня на сайті , найбільшої щоденної газети Нідерландів..

Це – лише перші повідомлення, що звучать зараз, коли йдеться лише про чутки щодо обміну. І можна лише уявити шквал негативу на адресу України за кілька днів, якщо та коли цей обмін стане реальністю.

Можуть пролунати навіть припущення та звинувачення в тому, що Україна зриває притягнення Росії до відповідальності. І тепер байдуже, чи заговорив би Цемах на суді, чи дав би свідчення проти РФ, і чи має він взагалі знання, що є цінними для слідства - звинувачення в наш бік лунатимуть так, ніби він був готовий давати покази.

Адже і Україна також не знає відповідей на ці питання – та все одно дала згоду на обмін.

Чи хтось розраховує на подальшу підтримку Нідерландами ініціатив ЄС щодо допомоги Україні?

Це було б украй наївно.

Навіть якщо тамтешній уряд не буде проти, нідерландський парламент має право заборонити урядові голосувати "за".

У Нідерландах, де парламент украй фрагментований і партії вкрай залежать від думки виборців, зробити це нескладно. Достатньо лише підбурити суспільство, підняти хвилю в ЗМІ. До слова, росіяни чудово вміють це робити, і довели це не раз.

І поза сумнівом, ще скористаються навичками, щойно на порядку денному в ЄС з’явиться важливе для Києва рішення, яке Амстердам буде здатний заблокувати.

Чи аналізували ці наслідки у Зеленського, коли давали згоду на обмін? Не факт...

І окремо варто знову згадати про економічні санкції, запроваджені проти РФ. Які, на жаль, можуть не пережити новий рік.

Звісно, санкції не скасують із формулюванням "це вам за Цемаха". Вони не зможуть цього зробити.

Адже Росія, а не Україна є винною у збитті авіалайнера.

Політики у ЄС та США, відповідальні за запровадження санкцій, не мали сумніву в цьому і до викрадення СБУшниками Цемаха з території ОРДЛО. Те, що для Росії було так важливо "врятувати" українського бойовика, лише вкотре підтверджує, що Путіну є що приховувати.

Але чи буде Захід і надалі готовий жертвувати своїми власними грошима задля боротьби на боці України в економічній війні проти РФ після того, як сама Україна показала, що готова поступатися власними червоними лініями? Далеко не факт.

І тому послаблення санкцій вже від початку 2020 року – дуже імовірне.

Непростий вибір

Звісно, на Банковій розуміють, що європейські столиці не будуть у захваті від видачі Цемаха – особливо після того, як Амстердам письмово попередив Київ, що цей бойовик має статус підозрюваного у справі про збиття MH-17, яку веде прокуратура Нідерландів.

Навіть якщо вони не до кінця розуміли можливі наслідки цього кроку, але напевно усвідомлювали, що ті будуть.

Звісно, це рішення було для Зеленського непростим. Але він його ухвалив, віддавши перевагу звільненню українських полонених навіть ціною відносин із Заходом. Віддав "перемогу Путіну", як пишуть у Нідерландах.

Чи мала Банкова інший вибір? Напевно, так. Тим більше – після листа-попередження з прокуратури Нідерландів. Запросити слідчих до Києва, а ще краще – тимчасово передати підозрюваного Цемаха для допиту в Нідерланди. Зняти усі, або принаймні ключові питання.

Але Зеленський обрав шлях швидких перемог високою ціною.

Хотілося б вірити, що наслідки будуть помірними, а не катастрофічними. Що Путін не скористається перемогою, яку отримав нині. Що Росія не встигатиме блокувати українські рішення в ЄС, використовуючи неймовірний козир, який ми самі їй подарували. У це хочеться вірити – але певності у цьому немає. І шанси на гірший розвиток є дуже високими.

Звісно, президент Зеленський, маючи високу підтримку виборців, за канонами демократії має право на будь-які кроки, навіть небезпечні для держави.

Однак відповідальність за них, за можливе послаблення санкцій та руйнування проукраїнської коаліції тепер лежатиме винятково на новій владі та особисто президентові. Відсьогодні пояснення про "попередників" перестали працювати.
 

Loner

Well-Known Member
«Азаров буде здаватися гуцулом»: Райрада в Одеській області відмовилася українізуватися
22:15 - 5.09.2019

У Болградській районній раді Одеської області відмовилися вести сесії державною мовою, оскільки українська не є рідною для більшості депутатів.

Про це повідомляє місцеве видання .

З ініціативою внести в регламент зміни, згідно з якими засідання ради повинні проводитися тільки українською мовою, виступив апарат Болградської райради.

Постійна комісія з регламенту не підтримала пропозицію про перехід на українську мову. В результаті місцеві депутати прийняли рішення не робити українську мову обов'язковою.

«Українська мова, якщо вона звучить у виконанні людей, для яких вона є рідною, вона дійсно гарна і мелодійна. Якщо приймуть рішення про те, що ми будемо вести сесії державною мовою, то я уявляю, як це буде виглядати. Чесно кажучи, у мене таке відчуття, що Микола Янович Азаров буде здаватися гуцулом», - заявив депутат Борис Кальчев.

Згідно з переписом населення 2001 року, 60,8% жителів Болградського району є етнічними болгарами, 18,7% - гагаузами, 8% - росіянами. Етнічних українців в районі лише 7,5%.
 

Loner

Well-Known Member
Влада "кошмаритиме" посадовців останніх чотирьох років, виводячи з-піду удару всіх, хто працював за часів Януковича - Герасимов
21:52 - 5.09.2019

Нова влада збирається чинити тиск всіх, хто займав державні посади останні чотира роки, і тим самим вивести з-під удару всіх, хто працював на команду Януковича.

Про це в ефірі сказав народний депутат України від фракції "Європейська солідарність" Артур Герасимов.

"Вони (нова влада - ред.) збираються займатися "кошмаренням" тих людей, хто займав державні посади останні чотири роки. Тобто про команду Януковича забули. Дивіться, що коїться. З-під удару виводяться ті, хто вбивав людей на Майдані, ті, хто тоді працював на команду Януковича, - але саме останні чотири роки. Я ж не видумав ці чотири роки - наші спеціалісти аналізують тексти зараз. І саме ці люди зараз підпадають під удар. Чомусь хочуть люструвати суддів саме за останні чотири роки, виводячи з-під удару всіх, хто працював за часів Януковича", - наголосив політик.

Також Герасимов згадав про представників церкви, зокрема військових капеланів.

"Одне з дуже серйозних і великих надбань було те, що нарешті українська церква здобула незалежність. Це реально дуже велике надбання. І саме проукраїнські представники церкви завжди були в перших рядах, коли йшла мова про роботу на фронті, роботу з армією, роботу під вогнем противника. Військові капелани. І був в першому читанні проголосований закон про військових капеланів, дуже добрий закон. Зараз робиться все для того, щоб цей закон не допустити до розгляду в новому парламенті", - зауважив депутат.
 

Loner

Well-Known Member
Зеленський почав демонтаж української держави та її суб’єктності, - Княжицький
21:36 - 5.09.2019

Про це заявив народний депутат України від фракції “Європейська солідарність” Микола Княжицький в ефірі ток-шоу “Говорить великий Львів” на телеканалі Еспресо, коментуючи перші законодавчі ініціативи президента Зеленського

“Пакет законів Зеленського вже назвали ”скажений принтер”. Що він друкує? Це і скасування недоторканності, за яке голосувала майже вся наша фракція (“ЄС” - ред). Але мої колеги голосували з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії і Конституційного Суду. Безперечно, що за кримінальні злочини потрібно переслідувати. Але у тій редакції, в якій був прийнятий цей закон, він обмежує політичну недоторканність депутатів. Тепер за політичну діяльність буде можна переслідувати. Наприклад, якщо я щось не те скажу в ефірі, то мене можна буде притягнути до відповідальності. Якщо я піду на мітинг і виступлю на Майдані, як я це робив раніше, мене теж можна буде за це покарати. Якщо буде ще один Майдан, то роль політиків, які захищали людей, буде мінімальною”, - наголосив Княжицький.

Також народний депутат прокоментував проект закону про законодавчу ініціативу народу, який більшість парламентарів попередньо підтримали на засіданні 3 вересня.

“Вони хочуть додати в Конституцію слова, що народ має право подавати закони. Але суть не в тому, що вони додали слово “народ”. А те, що вони виключили звідти, що право законодавчої ініціативи регулюється Конституцією і перенесли це безпосередньо в закони” - сказав Княжицький.

За словами народного депутата, бажання Зеленського якнайшвидше скасувати мораторій на землю і запустити масштабну приватизації, може поставити під загрозу суверенітет України.

“Вони хочуть приватизувати все: газотранспорту систему, атомні електростанції. Фактично вони хочуть поставити під загрозу суверенітет України. Таких законів є безліч і вони приймаються без жодного обговорення. Це відбувається, бо очевидно, ми маємо стати територією для заробітку грошей великими світовими корпораціями. Для цього має бути мир будь-якою ціною. А мир будь-якою ціною полягає в тому, що ми фактично входимо під вплив Росії. Ми перетворюємося на Боснію, яка ніколи не буде ні в якому НАТО, Євросоюзі, а для цього треба, щоб всі сиділи тихо й ні у кого не було бажання вийти на протест. Це вкрай небезпечна ситуація” - наголосив народний депутат.
 

Loner

Well-Known Member
Є загроза скасування безвізу: політик назвав причину
21:06 - 5.09.2019

Рішення про скасування реформи прокуратури може призвести до того, що в Україні перестане діяти безвізовий режим.

Про це в ефірі "Прямого" сказав народний депутат України від фракції "Європейська солідарність" Артур Герасимов.

"Було вирішено повністю скасувати реформу прокуратури, в якої забрали слідчі функції, ввели певне прокурорське самоуправління для того, щоб не було, як раніше, коли викликали обласного чи районного прокурора, і казали: ти тільки спробуй це не зробити. Якщо ти не засудиш цю людину чи якщо ти не будеш "кошмарити" це підприємство – ми тебе звільнимо. Зараз це хочуть повернути", - заявив політик.

Зокрема Герасимов зазначив, що скасування реформи прокуратури може призвести до скасування безвізового режиму.

"Реформа прокуратури, так само, як і створення Національного антикорупційного бюро та ДБР – це ж були елементи надання Україні безвізового режиму. І свідомо вони зараз роблять багато речей для того, щоб безвізовий режим було скасовано, і ми знову з вами ходили до посольств, отримували візу, і наша молодь не могла просто так на вихідні взяти й поїхати до Кракова, відпочити і повернутися", - наголосив депутат.
 

Loner

Well-Known Member
Албанія готується до початку перемовин про вступ до ЄС
08:21 - 6.09.2019

Албанія може вже наступного місяця розпочати офіційні перемовини про вступ до Європейського Союзу.

Про це заявив в.о. міністра з питань Європи та закордонних справ Албанії Гент Сакай.

«Албанія має попередню політичну згоду від Європейської комісії. Країна знаходиться у перших рядах та сподівається розпочати перемовини про вступ до ЄС», - сказав Сакай.

Водночас, він визнав що процес набуття членства у ЄС «залежить не лише від Албанії, але й розвитку ситуації в Європі».

«Ми працюємо не лише над тим, аби розпочати перемовини, але й над тим, аби опинитися у правильному становищі після їх старту», - наголосив в.о. глави МЗС.

Сакай додав, що разом з Албанією право на початок перемовин про вступ до ЄС має також Північна Македонія.

«Не повинно бути поділу між Албанією та Північною Македонією стосовно початку перемовин про вступ 18 жовтня. Албанія виконала усі вимоги й має потенціал продовжувати рухатися шляхом інтеграції», - зауважив він.

Нагадаємо: у червні ЄС відклав початок офіційних перемовин про набуття членства в ЄС Албанією та Північною Македонією до жовтня. Єврокомісія рекомендувала, аби ці перемовини велися із обома балканськими державами після втілення ними необхідних реформ.
 
Зверху