Нова влада

arnisumy

Well-Known Member
26.08.21 18:46
Заступником директора ДБР у Львові призначено Тарасюка, дочка якого обзивала українців "бидлом", - ЦПК

Анастасія Тарасюк обзивала українців, а також її ловили п'яною за кермом. Колишня дружина Тарасюка - суддя, яка відправила під домашній арешт активістів Філімонова і Ратушного, які протестували на Банковій.
Про це громадська організація "Центр протидії корупції", інформує
"Ліворуч - новий заступник директора управління ДБР у Львові Анатолій Тарасюк. Праворуч - його донька, студентка юрфаку університету імені Шевченка Анастасія Тарасюк, яка називала українців "бидлом", реагуючи на заборону в'їзду до України якогось російського репера", - сказано в повідомленні ЦПК.
У Центрі нагадали, що в 2020 році Анастасію затримували в центрі Києва "з явними ознаками алкогольного сп'яніння".
Колишня дружина Анатолія Тарасюка - суддя Печерського суду Крістіна Константінова.
"Вона відправила під домашній арешт активістів Філімонова і Ратушного, які кілька місяців тому протестували на Банковій, а раніше дозволяла обшуки в Автомайдані", - пише ЦПК.
Сам Тарасюк в листопаді 2020 року став керівником Управління ДБР, яке займається розслідуванням злочинів під час Майдану. Проти його призначення виступали адвокати сімей героїв Небесної сотні.
"За минулий рік Тарасюк отримав за наш з вами рахунок 1,6 млн грн. Вказав, що заощадив понад 1 млн грн і 67 000 доларів", - додали в ЦПК.

 

arnisumy

Well-Known Member
кінець епохи зубажіння:
You must be registered for see images
You must be registered for see images

26.08.21 16:51
Житель Чернівців переклеював коди в супермаркетах з дешевих товарів на дорогі. Тепер він може сісти на 3 роки

Супермаркет оцінив свої збитки в 1500 грн.
Про це повідомляє , інформує
"Поліцейські з'ясували, що в той день чоловік здійснював покупки в магазині і, скориставшись відсутністю уваги працівників закладу, замінив штрих-коди з фіксованими цінами і назвою товарів з дорогих на дешевші", - сказано в повідомленні.
Поліцейські відкрили проти 35-річного чоловіка справу про шахрайство. Тепер йому загрожує до 3 років за ґратами.
 

arnisumy

Well-Known Member
це так, як доповнення до попередньої новини:

За члена Комісії з азартних ігор внесли заставу
26 серпня 2021, 09:05

Євген Гетьман
За члена Комісії з регулювання азартних ігор та лотереї Євгена Гетьмана внесли 5 млн грн застави як альтернативу тримання під вартою у справі про вимагання та одержання 90 тисяч доларів неправомірної вигоди.
Про це «Слово і діло» повідомили у Вищому антикорупційному суді.
«На рахунок Вищого антикорупційного суду надійшли 5 000 658 грн застави за члена Комісії з регулювання азартних ігор та лотереї, якого підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України», – сказала керівниця відділу комунікацій ВАКС Олеся Чемерис.
Раніше з азартних ігор Гетьмана з альтернативою 5 млн грн застави. У разі внесення коштів на нього мають покласти такі обов'язки: прибувати за вимогою; не залишати місце проживання без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; здати на зберігання закордонні паспорти; утримуватися від спілкування із визначеними в ухвалі слідчого судді особами та носити електронний браслет.
Нагадаємо, на хабарі в 90 тисяч доларів. За даними органів правопорядку, один з членів Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей вимагав та одержав неправомірну вигоду за сприяння у наданні дозволів та ліцензій у сфері грального бізнесу.
Влітку 2021 року детективи отримали інформацію про існування системи одержання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах за надання дозволів і ліцензій на право на зайняття гральним бізнесом бізнесом. Для викриття злочинної схеми НАБУ за погодженням з САП розробило та здійснило комплекс негласних слідчих (розшукових) дій за участю детективів «під прикриттям».
 

arnisumy

Well-Known Member
26.08.21 11:36
На житло нардепки "Голосу" Устінової наклали арешт: Суд вимагає сплатити майже 80 тис. грн компенсації за моральну шкоду слідчому поліції Шевцову

На квартиру нардепки "Голосу" Олександри Устінової наклали арешт, а автомобіль оголосили в розшук, оскільки проти неї були подані позови від заступника Головного слідчого управління поліції Євген Шевцова. Причиною цього стало те, що Устінова сказала, що він не гідний носити звання офіцера.
Про це парламентарка повідомила у , інформує .
"На мою квартиру наклали арешт, а машину оголосили в розшук. Такі собі будні депутата. І якщо що - це не першоквітневий жарт, а новий "привіт" від нашої нової "реформованої" поліції. Все через те, що маю сплатити майже 80 тис. грн компенсації за завдану моральну шкоду цілому заступнику Головного слідчого управління поліції! Пам'ятаєте такого собі Євгена Шевцова - який публічно на своїй сторінці у ФБ обізвав мене всіма можливими епітетами (див. скрини) від "бродячого животного" до "тупой овцы" та багатьох інших епітетів, на що я йому скромно відповіла, що така людина недостойна носити звання офіцера! Так от - після піврічного "розслідування" внутрішня безпека національної поліції сказала, що Женя "ні прі чьом"! То, виявляється, не він писав, бо хтось його ФБ хакнув, ну а потім просто взяв і повернув назад", - йдеться в повідомленні.
За словами Устінової, "образився" Шевцов через те, що вона написала скаргу, щоб перевірили його можливе незаконне збагачення.
Також читайте:
"Так от, замість розслідувань внутрішньої безпеки наш реформований поліцейський подав 6 судових позовів проти мене, бо як це так я написала, що така поважна людина не може звання офіцера мати! Про те, що наш найкращий Печерський суд виніс таке рішення, я навіть не знала. Дізналася я про те, що маю заплатити майже 3-місячну зарплату бідному, травмованому такою фразою, заступнику керівника Головного слідчого управління Нацполу на крузаку я з "Дії", де мені прийшло повідомлення про виконавче провадження щодо мене. Прийшло воно в липні, а суд виявляється був у лютому", - пояснила нардепка.
Як повідомлялося, 2 березня 2020 року студія журналістських розслідувань BIHUS.info опублікувала , яке було присвячено нерухомості дружини Євгена Шевцова - Олени Шевцової-Дегрик. Журналісти з'ясували, що в 2016 році їй було подаровано нежитлове приміщення площею 587 кв. м за адресою: вул. Шота Руставелі, 16, м. Київ. Раніше воно належало бізнесмену Олексію Кікірешка, колишньому президенту футбольного клубу "Арсенал Київ". Але нерухомість була арештована через непогашені банківських кредитів Кікірешку. Потім хакери, зламавши комп'ютери приватних нотаріусів, зняли з нього арешт, після чого воно змінило кількох власників і опинилося у власності сім'ї Шевцових.
Також читайте:



 

arnisumy

Well-Known Member
Лошари, хто ж це зробив себе разом?
You must be registered for see images

28.08.21 20:57
Українці, які добровільно не задекларують доходи, не зможуть вільно користуватися своїми грошима, - Марченко

У громадян України є рік, щоб задекларувати свої доходи і надалі вільно їх використовувати; далі буде все складніше розміщувати готівку в банках або купувати власність, не маючи офіційного доходу.
Про це в блозі на сайті " пише міністр фінансів України Сергій Марченко, передає .
За ініціативи Президента з 1 вересня 2021 року розпочинається кампанія з добровільного декларування. Громадянам надається можливість задекларувати свої статки та в подальшому вільно їх використовувати.
Він нагадав, що одноразове добровільне декларування фізичними особами їхніх активів і сплата одноразового збору в бюджет передбачені Законом №1539.

"Громадяни які скористаються цією можливістю зможуть спокійно розпоряджатися своїми активами. Для них це буде чиста фінансова історія.
Навіть більше, тим громадянам, які задекларували активи та сплатили з них збір, держава гарантуватиме звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства", - отметил Марченко.
Але не всі матимуть право на добровільне декларування. Є і низка обмежень. Не підлягають декларуванню активи, здобуті в результаті вчинення кримінальних злочинів, в тому числі отримання хабара, крім злочинів щодо ухилення від сплати податків. Окрім того активи, які перебувають на рахунках країни агресора чи мають джерело походження з такої країни також не підлягають декларуванню.
За словами Марченка, громадянам, які сумлінно платили податки з усіх доходів, декларацію подавати не потрібно. Також це стосується активів громадян (житло, автомобіль і земля), отриманих за договорами дарування або у спадок.
Мінфін разом з Податковою вже почав напрацьовувати законопроєкт про непрямі методи контролю, що дозволяють зіставляти реальний рівень життя людини, його статків з інформацією про отримані ним доходи і сплачені податки.

І "такі інструменти в майбутньому будуть поширюватися на всіх громадян - платників податків", переконаний міністр.
"Уряду дано дев'ять місяців на розробку і узгодження законопроєкту", - підсумував Марченко і закликав "сконцентруватися на добровільному декларуванні".
Нагадаємо, добровільне декларування проводиться лише один рік. У період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Та передбачає сплату справедливого збору.
Запропоновано всього три основні ставки: 5% загальна ставка, встановлена для валютних цінностей та майна, що розташоване в Україні; 9% для закордонних активів; 2,5% для декларування активів у вигляді ОВДП.
Водночас, не всі активи підлягають декларуванню. Громадянам не потрібно подавати декларацію відносно власної квартири, загальна площа якої не перевищує 120 кв м, та будинку до 240 кв м.
 

arnisumy

Well-Known Member
27.08.21 09:08
Чому різко виросла ціна електроенергії для бізнесу

Автор:
З вересня постачальники електроенергії піднімають ціни для бізнесу. Держустанови також готуються до подорожчання. Це зростання буде закладено в ціну товарів та послуг.

За 20 днів серпня середньозважена ціна електроенергії на Ринку на добу наперед (РДН – електроенергія купується-продається за день до поставки споживачу) зросла на 26% до - 2026 грн/МВт-год.
Водночас, максимальні ціни на РДН, коли електроенергія продається з поставкою в пікові години споживання, з початку серпня зросли на 50% - до 4000 грн/МВт-год.
Зростання відбулося після того як Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), на засіданні 30 липня (прайс-кепи) на РДН і ВДР.
Для годин мінімального добового навантаження (з 23:00 до до 07:00) максимальна гранична ціна була підвищена на 60,8%, або до 2000 грн/МВт-год. А для годин максимального навантаження (з 07:00 до 23:00) прайс-кеп було піднято на 50,6%, або до 4000 грн/МВт-год.

РДН – це індикатор (бенчмарк) ціноутворення на ринку електроенергії (е/е). На ньому торгується 25%-30% виробленої е/е.
На РДН орієнтуються інші сегменти ринку – ринок двосторонніх договорів (РДД) та роздрбыний ринок, коли постачальник продає е/е споживачу.
На РДД виробники напряму або через аукціони продають електроенергію трейдерам і кінцевим споживачам.
Це ключовий ринок, на ньому торгується більше половини електроенергії, однак ціни на РДД учасники "прив'язують" до РДН. Тобто якщо на РДН вимальовується тренд росту або падіння ціни на е/е, то з часом на РДД відбуваються аналогічні зміни.
Відповідно, після збільшення прайс-кепів та зростання цін на РДН, в серпні подорожчала електроенергія на РДД.
Зокрема, середньострокового періоду базового навантаження на Українській енергетичній біржі (УЕБ), де відбуваються аукціони з продажу основного обсягу е/е державної генерацією (Енергоатом, Центренерго та трейдер "Гарантований покупець", який продає електроенергію "зелених") з 16 липня по 18 серпня виріс на 35% до 1722 грн/МВт-год.

Офіційно різке збільшення граничних цін на електроенергію (прайс-кепи) Регулятор обґрунтував виникненням дефіциту електроенергії в окремі години в літній період, збільшенням потреби в маневрених потужностях, а також зростанням ціни палива для ТЕС – вугілля та газу.
Реальна причина росту цін на електроенергію
За даними джерел БізнесЦензора в уряді та Верховні раді, підвищення граничних цін на електроенергію через Офіс президента пролобіював Рінат Ахметов. НКРЕКП підпорядковується Президенту.
Олігарху належить енергетичний холдинг ДТЕК, який видобуває 75% енергетичного вугілля в Україні та виробляє 65-70% е/е теплових електростанцій. В рамках країни ДТЕК оперує ТЕС і "зеленою" генерацією – найбільшими в Україні СЕС і ВЕС. Його загальна частка в генерації країни коливається від 20% до 25%.
В той же час близько 30% е/е від загального виробництва в країні не приймають участі в ринку, тому що використовуються для постачання населенню за пільговими цінами.
Відповідно, ДТЕК є одним з найбільших енергетичних гравців на ринкових сегментах. Чим більша ціна на електроенергію – тим більше заробляє ДТЕК.
Збільшення прайс-кепів співпало з встановленням . Однак ДТЕК цим ростом скористатися не може, адже якість вугілля його шахт не проходить європейські екологічні стандарти. Тож компанія вимушена видобувати вугілля лише сама для себе.
Тому для збільшення виручки холдингу потрібно було домогтися підняття цін на електроенергію на РДН.
Теплова генерація холдингу продає електроенергію на РДД, РДН і ВДР. На ринку на добу наперед у ТЕС найбільша частка – 35% станом на червень. В липні ДП "Оператор ринку", яке адмініструє РДН та ВДР, припинив публікувати статистику продажу електроенергії за видами генерації.
Оскільки РДН є бенчмарком всього ринку, збільшення прайс-кепів автоматично тягне за собою ріст цін на всіх сегментах.
Після рішення НКРЕКП в кінці липня ДТЕК Ахметова досяг свого. З початку серпня ціна електроенергії виросла на понад 50% - до 2,4-2,5 грн/кВт-г.
Це було третім рішенням, яке пролобіював ДТЕК для росту ціни на електроенергію.
В травні ДТЕК закриття імпорту електроенергії з Росії та Білорусі. Імпорт є конкурентом для холдингу та заважає підвищенню цін.
В червні ДТЕК домігся мінімально допустимих цін на Внутрішньодобовому ринку.
Невдовзі на користь ДТЕК зіграє четверте рішення. В липні холдинг олігарха через Верховну Раду добився заборони трейдерам продавати електроенергію на Ринку на добу наперед більше 10% від обсягу двосторонніх договорів.
Правка про усунення трейдерів з РДН була вписана в №3508-д про врегулювання боргів на ринку газу в розмірі 120 млрд грн. Зараз він знаходиться на підписанні у Президента Володимира Зеленського.
На даний момент частка трейдерів у продажі електроенергії на РДН – 5%. Після того як Президент підпише цей закон, вони фактично будуть усунуті з ринку, а їхню частку ринку розділить між собою генерація.
Ці рішення призвели до згортання конкуренції і посилення монополізації ринку електричної енергії.
За нашою інформацією, в прийнятті даних рішень Ахметову сприяли: Секретар Ради нацбезпеки (РНБО) Олексій Данілов, міністр енергетики Герман Галущенко та радник Офісу Президента Ростислав Шурма, який з 2006 року працював в Метінвесті – з 2012 по 2019 рік очолював "Запоріжсталь".
Як аргумент для підняття прайс-кепів ДТЕК використала дефіцит обігових коштів та низький рівень запасів вугілля на складах ТЕС. На початку серпня обсяг запасів вугілля на складах українських ТЕС був на 40% нижчим від плану.
В компанії ДТЕК Енерго низькі запаси вугілля своїх ТЕС пояснили дефіцитом оборотних коштів через низькі ціни на електроенергію на РДН. Як аргумент наводять приклад, що "за 5 місяців 2021 збитки від виробництва е/е підприємствами ТЕС ДТЕК Енерго вже склали 1,2 млрд грн".
Однак ДТЕК Ахметова міг штучно сформувати збиток на своїх ТЕС і дефіцит вугілля, щоб домогтися росту цін на електроенергію, адже прибуток групи був перекинутий на трейдерів - ДТЕК Трейдинг та Д.Трейдинг. ДТЕК Трейдинг постачає вугілля на ТЕС ДТЕК з шахт ДТЕК. Д.Трейдинг продає е/е ДТЕК підприємствам з групи СКМ Ріната Ахметова.
Згідно ДТЕК Трейдинг, за перше півріччя 2021 року він одержав 1,8 млрд грн прибутку.
Окрім того, на фоні заяв теплової генерації олігарха на закупівлю вугілля, стало відомо, що ДТЕК за $80 млн придбав Кіровоградобленерго у групи VS Energy росіянина Михайла Воєводіна.
 

arnisumy

Well-Known Member
"Піарся поки президент, ми за все платимо"
Збільшення цін на електроенергію для бізнесу пішло на користь не тільки генеруючим компаніям, але і Президенту Володимиру Зеленському та його офісу, оскільки дало можливість провести піар-кампанію із незначного зниження тарифів на електроенергію для населення.
В результаті зростання цін на е/е відбулося збільшення доходу держгенерації НАЕК "Енергоатом" та Укргідроенерго, які є донорами постачання е/е за пільговими цінами для потреб населення.
Це дало додатковий ресурс для зменшення тарифів на електроенергію для населення.
З жовтня уряд - до 1,44 грн/кВт-г замість 1,68 грн/кВт-г для домогосподарств, які споживають менше 250 кВт-г на місяць.
Якщо побутовий споживач за місяць використає 251 кВт-год і більше, то за весь спожитий обсяг заплатить 1,68 грн/кВт-г. Новий знижений тариф діятиме щонайменше до 30 квітня 2022 року.
Більш докладно про те, якою буде нова модель постачання електроенергії населенню, .
Незважаючи на піар-рішення про зниження тарифів, побутовим споживачам все одно доведеться заплатити за ріст цін на електроенергію для бізнесу. Не напряму, а через зростання цін на товари та послуги.
Подорожчання е/е призвело до аналогічного зростання тарифів для бізнесу, який закладе ці додаткові витрати в ціну товарів і послуг. І це підняття буде відчутним.
Як зазначає Спілка українських підприємців (СУП), згідно з даними "Статистичного Щорічника світової енергетики", Україна входить до ТОП-5 країн з найбільшими витратами енергетичних ресурсів при виробництві однієї одиниці ВВП. Це призводить до того, що вартість готової продукції в Україні значно більша ніж аналогічний товар, вироблений в інших країнах. Отже українські товари програють на світовому ринку.
За даними аналітичного центру СУП, середній відсоток електроенергії в структурі собівартості товарів та послуг в Україні, як правило, становить 10%. Наприклад, для промисловості - від 5% до 12%, сільського господарства - від 3% до 11%, сфери послуг - від 3% до 12%.
З вересня затрати українського бізнесу на електроенергію ще зростуть. Так, постачальник електроенергії Yasno на вересень опублікував прайси зі зростанням тарифів на 50-60%для непобутових споживачі другого класу напруги – більшість споживачів в країні. Yasno входить в холдинг ДТЕК, який через свої обленерго розподіляє більше 45% електроенергії в країні.
Дорога е/е для бізнесу призведе до підвищення тарифів водоканалів, для яких електроенергія - 70% собівартості послуги, до подорожання проїзду в громадському транспорті, продуктів харчування тощо. Зростуть витрати на електроенергію у лікарень, навчальних закладів, військових частин та інших комунальних і державних структур.
Уже зараз державні структури оголошують тендери на закупівлю електроенергії, в яких очікувана вартість послуги електропопстачання зросла вдвічі.
Компанія провела аналіз тендерних оголошень державних замовників на Prozorro щодо закупівлі електроенергії. Згідно аналізу, середня очікувана ціна за кВт-г збільшилась у два рази, оскільки державні та комунальні компанії відреагували на ріст ціни е/е на РДН.
В результаті, державні та комунальні структури оголосили закупівлі з очікуваною вартістю від 2 до 3,36 грн за кВт-г. Ціни вказані без ПДВ, тарифу на передачу та тарифу на розподіл.
В цілому компанія нарахувала 117 тендерів з такими цінами.
На подорожчання електроенергії для бізнесу поскаржився і найбільший гірничо-металургійний комбінат – "АрселорМіттал Кривий Ріг" (АМКР) Лакшмі Міттала.
У листі до прем'єра Дениса Шмигаля (є в розпорядженні БЦ) директор представництва комбінату в Києві зазначає, що за 16 діб серпня ціна е/е на РДН подорожчала на 34% у порівнянні з липнем. Оскільки комбінат є одним з найбільших споживачів електроенергії, то через зростання тарифів тільки в серпні його додаткові витрати становитимуть 210 млн грн.
Ці витрати будуть закладені в собівартість продукції, яка йде на експорт і на внутрішній ринок.
Подорожчання електроенергії торкнулося і харчової промисловості. На початку серпня власник Молочного альянсу (ТМ Яготинське) Олександр Деркач в Facebook: "Мій колега по бізнесу, керівник холдингу Молочний альянс прислав месседж. Дослівно: "Сиджу і матом крию… Електроенергія вчора була 1.45 грн/квт. А завтра уже 2.34! Як планувати бізнес наперед…?". Ціна про яку написав Деркач вказана без ПДВ та тарифів на доставку.
Як і випадку з АМКР, зростання тарифів на електроенергію для Молочного Альянсу також буде закладено в кінцеву ціну товару: молоко, сметану, сир тощо.
 
Зверху