Історія держав

  • Автор теми Зверюга.ua
  • Дата створення

Life-ua

+ плюс - минус
Ответ: Історія держав

А что не так ? Стаття очень заангажированна , а переименовать улицы нужно было уже давно . Мазепа очень известная личность и достоин названия улицы , в отличие от мерзавцев вбивших миллионы украинцев типа Сталлина . Сейчас новое время и нужно идти в ногу со временем , и неправда что эти названия чужды Киеву :)
 

KOCTa

Dedywkо |Co100
Команда форуму
Супер Модератор
Відповідь: Історія держав

Та скільки вже можна казати що Мазепа зрадник і злодій, та щей підкріплювати це: "Ведь Мазепа предан анафеме канонической церковью!". Угу "канонічною". Краще "імперською".
Але врешті решт можу і погодитись, що краще б було вулиці дійсно історичну назву повернути, а на ім"я Мазепи переіменувати якусь нову. Але все одно порівнювати дії Кієвради з діями німців міг тільки "істиний борець за Україну" на зразок ЄСМовців.
 

KOCTa

Dedywkо |Co100
Команда форуму
Супер Модератор
Відповідь: Історія держав

Ще хочу привернути увагу до цього краткого документального фильму про Олександра Грекова:
ed2k://|file|heneral_Hrekov_by_Vic.avi|277208472|E192F50674A008376F4D5CB473F4384C|h=2L6IFFGPRIJEUDJ24DB4XOZ4KAVNYIJG|/
Викладен на Соларі:

Я навить про нього ніколи і не чув. А він наш земляк - народився в Собічі у той час Новгород-Сіверського району, а зараз Шостинського.
Взагалі дивишся про те, що відбувалось у нас у 1917-1921 роках, і все більш переконуєшся у думці, що в тому що далі трапилось українськи лідери винні не менш ніж комуністична влада. Не можу навить уявити, як можна мати окремо стільки толановитих лідерів і полководців, а разом мати повний безлад і програти все що можно. Невже, якщо б Петлюра, Грушевський, Махно, лідери Універсалу та Ради, на перше місце поставили не своє бачення подальшого розвитку, а незалежність і державність України, сталось так що купка комуністов згодом почала знищувати українців? І гірше за все, те що дивишся на сучасних политиків і бачеш те ж саме. На першому місті якісь особисті речи - рейтінг, влада, гроши, дачи, будинки. Скільки ще цей землі потрібно Голодоморів, монголо-татарських навал, щоб вона почала народжувати людей, яки б думали за неї?
 

KOCTa

Dedywkо |Co100
Команда форуму
Супер Модератор
Відповідь: Історія держав

Ще, до речи. Тема присвячена наший історії. От мене особисто останнім часом все більш цикавлять події 1917-1921 років. Як таке могло статись. Пропоную поки що оставити в спокою подальши події: Голодомор, УПА та інше, і спробувати розібратись у подіях цього часу. Що і як відбувалось з моменту проголошення Української держави. І як це проголошення сталось.
Ще, може у когось є записи циклу "Невідома Україна", який показують по Новому каналу. Там дуже багато цікавого історичного матеріалу, і деяки серії дуже хотілось би переглянути ще декілька разів.
 

Life-ua

+ плюс - минус
Ответ: Історія держав

Дякую Коста :) , в профілі тієї людини що виклала той ресурс що ти дав на Солярі - є дуже богато Історично-дукументальних фільмів (як раз про 1917-1924 і т. д.) Щодо Генерала Грекова - то я узнав багато цікавого , здается мені що він вклад в нашу державність намагався зробити не меньш ніж інші патріоти Украини (але нажаль його імя не дуже відомо ...)
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Історія держав

Ще, до речи. Тема присвячена наший історії. От мене особисто останнім часом все більш цикавлять події 1917-1921 років. Як таке могло статись. Пропоную поки що оставити в спокою подальши події: Голодомор, УПА та інше, і спробувати розібратись у подіях цього часу. Що і як відбувалось з моменту проголошення Української держави. І як це проголошення сталось.
Ще, може у когось є записи циклу "Невідома Україна", який показують по Новому каналу. Там дуже багато цікавого історичного матеріалу, і деяки серії дуже хотілось би переглянути ще декілька разів.
В свй час по радіо була авторська передача Романа Коваля, де він читав власну книжку "Отамани козацького краю". В ній йшлось про боротьбу повстанських загонів українських селян в 20-х роках проти більшовиків в районі Холодного Яру (звідти починалась в свій час і "Коліївщина"). Можливо, хтось підкаже, де можна знайти цю книжку.
До речі, читав колись інтерв"ю з Іванющенком (точно посаду не скажу, здається начальник архівної служби в Сумській області). Він згадав, що в 20-х роках на Сумщині також діяли повстанські селянські загони, найбільші бойові дії відбувались в сучасному шостинському районі (іронія долі - нині це "електоральне поле" голубих і інших партій, яких українськими назвати можна лише умовно).
 

Kramar

Іван Богун
Відповідь: Історія держав

я можу знайти тобі книжку про визвольний рух на Сумщині цього періоду
 

Kramar

Іван Богун
Відповідь: Історія держав

в мене немає цієї книжки. Я її возьму в іншої людини - тоді і напишу назву, автора і всі реквізити. Впевнений, що подібну літературу можна знайти в бібліотеці
 
Зверху