Церкви и политика

  • Автор теми bsv
  • Дата створення

mangust

патріот
Відповідь: "ТАЙНЫ ЦЕРКВИ" и их возможные последствия

Продовження:

На своем сайте «Антикомпромат» политолог и исследователь Владимир Прибыловский приводит упоминание агента «Михайлова» в материалах комиссии Якунина-Пономарева.

Январь 1973: «В Таиланд и Индию для участия в работе ВСЦ (Всемирного Совета Церквей, — RUpor) выводились агенты органов КГБ «Магистр» и «Михайлов». Данные агенты оказывали выгодное влияние на работу Совета и представили материалы, представляющие оперативный интерес о положении в ВСЦ и характеризующие данные на отдельных деятелей. (...) Зам. начальника 4 отдела 5 управления КГБ при СМ СССР подполковник Фицев».

В частном определении комиссии Верховного Совета говорилось также: «Комиссия обращает внимание руководства РПЦ на антиконституционное использование Центральным Комитетом КПСС и органами КГБ СССР ряда церковных органов в своих целях путем вербовки и засылки в них агентуры КГБ. Так, по линии отдела внешних церковных сношений выезжали за рубеж и выполняли задания руководства КГБ агенты, обозначенные кличками «Святослав», «Аламант», «Михайлов», «Топаз», «Нестерович», «Кузнецов», «Огнев», «Есауленко» и другие. Характер исполняемых ими поручений свидетельствует о неотделенности указанного отдела от государства, о его трансформации в скрытый центр агентуры КГБ среди верующих».

Увлечения Гундяева нетипичны для церковной среды – он фанат горных лыж (для этого купил себе немаленький дом в Швейцарии), породистых собак, водных лыж и скоростного вождения автомобиля.

Согласно версии журналистов «Огонька», Кирилла «вот уже 30 лет связывают самые теплые отношения» с Лидией Михайловной Леоновой, дочерью повара Ленинградского обкома КПСС.
 

Slavutich

бывалый
Re: "ТАЙНЫ ЦЕРКВИ" и их возможные последствия

о замешкались хулители.человек грешен кем бы он нибыл.потому что это человек.люди пытающиеся указать на чужие грехи и недостатки (которые есть у всех) совершают осуждение что само по себе является грехом.взгляните на себя в первую очередь.не надо разводить демагогию в той области которая не поддается плотскому мудрованию.потому что душа это не есть ваш разум это душа.и голоса её вы порой не слышите.потому что искушения вас побеждают каждый день.и когда грехов много человек может ощущать что чтото не так чтото не дает ему покоя.но он не хочет этого признавать и всячески протестует ибо не хочет раскаиватся.а чтобы вы знали любой грех может быть отпущен если человек от всей души в нем раскаивается.лично я верующий человек и когда я прошу Бога о чем либо от всей души это то происходит.и это для меня чудо.потому что я верю.жизнь коротка а ворота в рай как известно очень узкие.прошу вас прекратить споры так как это ничего вам не даст кроме как вреда душе.
 

mangust

патріот
Відповідь: "ТАЙНЫ ЦЕРКВИ" и их возможные последствия

Цікава позиція.Значить сьогодні священик вислуховує сповіді,а на-завтра біжить в КДБ доповідать,і помолившись отримує прощення?Наївне сподівання.
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Re: "ТАЙНЫ ЦЕРКВИ" и их возможные последствия

о замешкались хулители.человек грешен кем бы он нибыл.потому что это человек.люди пытающиеся указать на чужие грехи и недостатки (которые есть у всех) совершают осуждение что само по себе является грехом.взгляните на себя в первую очередь.не надо разводить демагогию в той области которая не поддается плотскому мудрованию.потому что душа это не есть ваш разум это душа.и голоса её вы порой не слышите.потому что искушения вас побеждают каждый день.и когда грехов много человек может ощущать что чтото не так чтото не дает ему покоя.но он не хочет этого признавать и всячески протестует ибо не хочет раскаиватся.а чтобы вы знали любой грех может быть отпущен если человек от всей души в нем раскаивается.лично я верующий человек и когда я прошу Бога о чем либо от всей души это то происходит.и это для меня чудо.потому что я верю.жизнь коротка а ворота в рай как известно очень узкие.прошу вас прекратить споры так как это ничего вам не даст кроме как вреда душе.
Правильно, бо доказано, що найкращий захист - напасти самому. Ті, хто писав ці матеріали, ті, хто виклав - великі грішники. Їх чекає епітім'я (якщо не помиляюсь, чи так пишеться), анафема а то й гієна вогнена. А той, хто набідокурив - заслужив німб на голову та чергову медальку за сумлінне виконання службових обов'язків (а може й нову зірочку на погони).
Колись вже читав про "цигарковий бізнес" від РПЦ, шкода, що не зміг викласти. Тепер та сама інформація вже з іншого джерела.
Цікаво, а що скаже на це один форумчанин-"праведник", ревносний прихильник РПЦ, борець з піндосами та "блондинистим хамлом", беручий на себе обов'язки зруйнувати американські міста до 2025 року, нарешті, активний агітатор "здорового способу життя"? Може треба цим самим здоровим способом пожертвувати, коли йдеться про економічне зміцнення за рахунок цигаркового бізнесу рідної РПЦ та самому підтримати її, придбавши та викуривши пару пачок? :mrgreen:
 

Slavutich

бывалый
Re: Відповідь: "ТАЙНЫ ЦЕРКВИ" и их возможные последствия

Цікава позиція.Значить сьогодні священик вислуховує сповіді,а на-завтра біжить в КДБ доповідать,і помолившись отримує прощення?Наївне сподівання.
вы не понимаете что есть исповедание.исповедание это прежде всего раскаяние а не обыденное рассказывание своих грехов священнику.и грехи не отпускаются молитвой.с вами нет смысла вести об этом дисскусию ибо вы не поняли сути того что я написал.также вам бессмысленно говорить о том что грех по сути если это воровство то это воровство и если человек признается в этом и раскаивается то что священник будет рассказывать в КГБ или кому то там?при исповеди совсем не обязательно точно указывать против кого вы совершили грех и указывать всякие подробности.ибо это никакой не экзамен.
 

loyer_1

той самий Otto
Re: Відповідь: Re: "ТАЙНЫ ЦЕРКВИ" и их возможные последствия

Правильно, бо доказано, що найкращий захист - напасти самому. Ті, хто писав ці матеріали, ті, хто виклав - великі грішники. Їх чекає епітім'я (якщо не помиляюсь, чи так пишеться), анафема а то й гієна вогнена. А той, хто набідокурив - заслужив німб на голову та чергову медальку за сумлінне виконання службових обов'язків (а може й нову зірочку на погони).
Колись вже читав про "цигарковий бізнес" від РПЦ, шкода, що не зміг викласти. Тепер та сама інформація вже з іншого джерела...
Щодо використання церковних сановників у якихось там зовнішніх або внутрішніх спецопераціях, то те (як на мене) є суверенним правом будь-якої держави. Скоріш за все, таким "грішать" всі країни, які турбуються про ефективність своїх спецслужб. Й тут, мов би, немає нічого дивного...
А от коли "священослужбовці" використовують таке своє "службове становище" заради придбання "теремів", "бумерів" та "меринів", то така "саможертовна діяльність во славу Бога" повинна б відповідним чином оцінюватись не Святим Писанням та Священним Преданієм, а Кріимінальним Кодексом.
До речі, та справа про "цигарки та горілку "Абсолют" відносно високопосадовців з РПЦ - одна з найгучніших кримінальних подій 90-х років. Дивно тоді було: факти контрабанди, ухилення від сплати податків і ще велика купа махінацій й злочинних обрудок були сумлінно задокументовані російськими правоохоронцями "куди ще доказовіше", а покарання з причетних до цього "святих отців" ніхто не отримав. Навіть, ніяких коментарів не було - чому саме нікого не покарано. Отож...
Здається, саме після тих подій на просторах СНД атеїстів та кришноїтів стало ще більше. Бо постать "мисливця за стільцями отця Федора" кумедно виглядає лише у Ільфа та Петрова, а в реальному житті у звичайної людини викликає лише огиду.

P.S. Може хто чув: як там справи і як себе почуває "божого сумління людина" - єпіскоп Чукотський та Анадирський владика Діомид (Дзюбан), який ще в минулому році за Сергіанську єресь та екуменізм наклав анафеми одразу на обох патріархів - й на тепер вже покійного Олексія 2-го, й на нинішнього Кирила???:eek:
 

KOCTa

Dedywkо |Co100
Команда форуму
Супер Модератор
Відповідь: "ТАЙНЫ ЦЕРКВИ" и их возможные последствия

Коротше кажучи працювати на теріторії іншої держави на ФСБ це не гріх. Бо ФСБ працює на Бога. І крапка.
 

Randomize

Забанен
Re: "ТАЙНЫ ЦЕРКВИ" и их возможные последствия

Маленького такого бога, гнусного рыжего и бесстыжего. Тролля одним словом ):
 

loyer_1

той самий Otto
Re: Відповідь: "ТАЙНЫ ЦЕРКВИ" и их возможные последствия

Коротше кажучи працювати на теріторії іншої держави на ФСБ це не гріх. Бо ФСБ працює на Бога. І крапка.
Ні-ні. Я не вважаю, що використання будь-якої Церкви заради реалізації державних національних інтересів певної країни (тим більш, залучення Бога до таємних зовнішньо- або внутрішньополітичних акцій:)) є чимось природнім й таким, що відповідає нормам загальнолюдської моралі. Я лише констатую факт того, що на протязі всієї історії людства багато різних церков використовувалися (й використовуються) тими чи іншими країнами в таємних міжнародно-політичних змаганнях, бо це з точки зору державного прагматизму - ідеальне "прикриття". Підкреслюю: з точки зору державного прагматизму.
Зрозуміло, що національно-державний прагматизм нерідко (по багатьом причинам) прямо протирічить загальнолюдським уявленням про "добре" й "погане". Таким же чином, й релігійна етика часто не співпадає з "приземленими" державними вузьконаціональними прагненнями. Тому право священнослужителя обирати для себе пріоритет між "служінням Богу" і "служінням державі" мені видається справою його власної совісті й індивідуального сумління. (Або як колись казав булгаковський професор Преображенський: "Двом богам одночасно служити не можна":!:).
Інша справа, що в світовій історії були: язичницькі часи, коли майже у кожного народу була своя індивідуальна релігія, чари якої допомогали у боротьбі з сусідами; й був період, коли якась одна релігія об'єднувала декілька держав у боротьбі проти інших держав (як у випадку війн між християнським католицтвом та сарацинським ісламом).

Взагалі, особисто я поки що не можу збагнути таку дивну закономірність:?: чому всі так звані "авраамічні" релігії, які в різні часи претендували на загальносвітовий статус, - й християнство, й іслам, й іудаїзм - кінець кінцем або перетворювались на "приватну" релігію конкретного етносу, або ставали ідеологією об'єднання одних держав у боротьбі проти інших держав.
Ну, наприклад, не зрозуміло: чому, коли у середині 1-го тисячоліття "правовірні євреї" зрозуміли, що їх вчення невзмозі конкурувати за міжнародний статус із прогресуючим християнством, яке (за переконанням євреїв) вкрало їхню Тору й назвало її "Старим Заповітом", - то іудаїзм перетворився на індивідуальну релігію євреїв, що стала ідеологією "виживання" у ворожому "гойському" навколишньому світі???:eek: Також не зрозуміло: чому після "офіційного" розколу християнства у 11-му столітті на католицтво та православ'я останнє перетворилося на індивідуальну релігію слов'ян Східної Європи (з порівняно незначною кількістю греків та грузин)??? І чим іудаїзм, що завжди стояв на сторожі виключно єврейських національних цінностей, або теж православ'я, що майже завжди акцентувало себе як "оплот руської духовності", відрізняються від будь-якої іншої національної (тобто язичницької) релігії??? На мій погляд, й іудаізм (після анексії арабських земель), і православ'я (хоч за часів Йосипа Волоцького, хоч у петрівські часи "безпатріаршого синодствування"; хоч сьогодні) - це типові етнічні (з усіма ознаками язичництва) релігії.

Дещо інакше сталося з католицтвом та ісламом. Зважаючи на незрівняно більшу (у порівнянні з православ'ям та іудаїзмом) кількість своїх парафіян, вони перетворилися не на національні релігії, а на релігії певних споріднених територій (католицька євро-атлантична спільнота та мусульманське близькосхідно-азійське середовище). При цьому в мусульманських країнах світський правитель й духовний релігійний пастир дуже часто - одна й та сама особа. Тобто державні й релігійні інтереси взагалі не відокремлюються.
Мені здається, що католицтво та іслам набули незрівняно більшу (ніж іудаїзм або православ'я) кількість пастви по тій причині, що в свій час вони не претендували на виключність "загадкової руської душі", не пропагували своєї "богообранності" і не протиставляли себе нечистим "гоям"...:mrgreen:
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Re: Відповідь: Re: "ТАЙНЫ ЦЕРКВИ" и их возможные последствия

Щодо використання церковних сановників у якихось там зовнішніх або внутрішніх спецопераціях, то те (як на мене) є суверенним правом будь-якої держави. Скоріш за все, таким "грішать" всі країни, які турбуються про ефективність своїх спецслужб. Й тут, мов би, немає нічого дивного...
Згоден, немає нічого дивного. Але одне, коли спецоперація спрямована на злуку РПЦ та ЗРПЦ, то одне. А коли РПЦ проводить подібні операції, як досить ефективний елемент в комплексі інших сил та засобів, метою якого є подальше утримання України в сфері впливу Кремля (як приклад - нещодавний рок-тур містами України присвячений черговій річниці хрещення Руси, де той самий Кірілл був на "бек-вокалі" в Шевчука, тобто заповнював своїми проповідями паузи між піснями), то вже ми можемо скрутити дулю та сказати своє "фе".
Щодо продажу контрабандними цигарками - я в шоці... Цікаво, чому мовчить з цього приводу "наш праведний борець зі шкідливими звичками", невже нема на це чого сказати?
 
Зверху