"Мови" та "языки".

  • Автор теми Shurik-best
  • Дата створення

Дубляж фільмів якою мовою вам більш подобається?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    578

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Re: Відповідь: Re: Чи потрібна в Україні російська мова як друга державна?

:) Очень смешно. Сходите в ИПФ НАНУ и послушайте на каком языке твориться наука и каким языком издаются научные работы (если нет административного давления).
Смішно те, що Ви намагаєтеся мені "впарити" тезу про те, що жодної наукової роботи, жодного дослідження, жодного відкриття українською мовою не було і бути не може. А ще те, що всі більш менш значимі вчені ось так зневажають українську мову, як і Ви. Дуже смішно, справді. Спеціально для Вас повторю, що до 1700 року Росія була в глибокій сраці, ніякої освіти там не було, а про науку - годі й казати. І нічого - силами вчених з-за кордону (в тому числі і з України) запустили процес... Переконаний, що Україні, для створення повноцінної української науки знадобиться куди менше часу.
Вы профан который не читал ни Эмского указа ни Валуевского циркуляра. Вы не знаете истинных причин этих постановлений и всегда приводите фразу "не было, нет и быть не может" Валуеву. Хотя это не его слова, а слова которые высказывались в периодической печати, которую вы естественно и в глаза не видели. Зачем разбираться в вопросе, если в националистической беллетристике сказано иначе.
О, глибокий фахівець відшукався. Куди вже нам, профанам, до вас...
По-перше, всім відомо, з якого "кладєзю" Ви черпаєте свої глибокі знання. "Наукові праці" "філолога" Желєзного, "історика" Леся Бузини (чи може Лесі ;) Бузини?) і "українського академіка" Дімона Табачника (як відомо, зарахував себе цей покидьок до Великої України). А ще - методичні вказівки, що з'являються періодично у вашому центрі (чи як там він зветься) - Київській "апсчині", і звідки Ви персонально їх переносите в тому числі і на цей форум.
По-друге. Юначе, а чи не рано у Вас розвинулася амнезія? Вже ж піднімали це питання не раз. І викладали вже тут ці циркуляри та укази, і Ви тоді переконували, що Валуєв лише висловив загальну думку, що "нє било, нєт і бить нє может" (хоча я можу припустити, що подібне запросто могли написати; коли зараз в незалежній державі собі дозволяють писати різні манкурти та великодержавні шовіністи, то що ж тоді чекати від держави фактично окупованої). Що ж, повторюся...
Валуєв вдався до таких дій, йдучи назустріч "побажанням" народу? Дуже смішно. Спитайте у старших, як за "совка" людей переконували, що "ковбаса подорожчала на побажання трудящих". Ситуація та сама. Доречи, про Валуєва його сучасники (йдеться про прогресивних людей) висловлювалися, як про самодура та невігласа. Добре, українська мова була прапором для "сепаратистів", тому її забороняли. А чому за Валуєва забороняли романи Жюль Верна? Теж загрожував існуванню імперії? Звав до вольнодумства? Ну і якщо вже остаточно пригадаєте, я наводив досить цікаві цитати (про російську імперію) із щоденника самого Валуєва...;)
Надбання демократії повинні слугувати цивілізованим людям, а тим, хто, заявляє, що в Україні повинна бути одна державна мова - російська, тим, хто "упіваєтся" здобутками "валуєвих, романових, аракчєєвих зі столипінами", хто намагається накласти чимдуж більшу купу на державу, в якій проживає лише через те, що вона нарешті стала на свій власний шлях - для того такі самі "форми та методи".
А когда по Вашему возник литературный украинский язык? Когда появились словари, когда устаканились грамматика, пунктуация и т.п.
У Вас точно таки амнезія. Про це Вам розказував (і не раз) пан Меріме - дипломований філолог. Яка мова є літературною, як формувалася нинішня літературна мова тощо... Якщо Ви слідом забуваєте, то який сенс про це говорити знову
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Re: "Мови" та "языки".

Фокс Малдер, Вы хотябы вникнули в те моменты которые я Вам написал.Ваши общеповествовательные отписки никак не помогут решить этих серьезных проблем.Все чем Вы тут занимаетесь на форуме-это попытки кого-то в чем-то убедить.А проблема как была так и останется.Умничайте дальше.
Які моменти? Ви претендуєте, що Ви про щось серйозне написали? :lol: Знаєте, всі Ваші аргументи на рівні анекдотів про чукчу: "Бедный, однако, русский язык. Сам суди: шапка - писец, шуба - писец, под машину попал - тоже писец, однако!" або того, що "незабаром, так це де - до бару, справа від бару, чи зліва?" Єдине в чому можу погодитися - людину, яка любить (чи навпаки - хронічно ненавидить) українську мову переконати змінити своє ставлення - неможливо. Росте нова генерація українців, яка навчалася в українських школах, яка звична до українських термінів, і яка, в більшості своїй, принаймні, не буде українську мову ненавидіти. Хоча з новою владою...
 

hed1n.ru

стебанутый
Фокс Малдер, Вы кроме Бузины и Табачника авторов не знаете? Очень жаль. И причём Жюль Верн к нашему обсуждению?
Я так понял мысли Драгоманова Вам до одного места, ибо это не вяжется с теорией о "царатi", который гнобил бедных украинцев. Кстати, те украинские книги читали лишь украинофилы, а народ требовал "русских книг". Из малорусского читали в основном Шевченка и то не из-за красоты слога, а из-за революционных призывов, которые любили приукрашивать редакторы... Кулиш этим грешил.
 

hed1n.ru

стебанутый
Re: Відповідь: Re: "Мови" та "языки".

Росте нова генерація українців, яка навчалася в українських школах, яка звична до українських термінів, і яка, в більшості своїй, принаймні, не буде українську мову ненавидіти. Хоча з новою владою...
Ну и на каком языке разговаривает новая генерация в нашем городе? Неужели на украинском?
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Re: "Мови" та "языки".

Фокс Малдер, Вы кроме Бузины и Табачника авторов не знаете? Очень жаль. И причём Жюль Верн к нашему обсуждению?
Це Ви мені таке закидаєте? Той, який сайт "апсчіни" закидав публікаціями цих "істориків"? Ну-ну...
Я так понял мысли Драгоманова Вам до одного места
Драгоманов - авторитет для Вас? Наскільки я зрозумів, то лише "в частині, що стосується"... :) Вже як на те пішло, то мені більше до душі творчість його племінниці. Прочитайте "Бояриню"...
...Кстати, те украинские книги читали лишь украинофилы, а народ требовал "русских книг". Из малорусского читали в основном Шевченка и то не из-за красоты слога, а из-за революционных призывов, которые любили приукрашивать редакторы... Кулиш этим грешил.
Ага, і в хатах портрети Шевченка вішали поруч з іконами також виключно через його гасла?
 

Slavutich

бывалый
Re: Відповідь: Re: "Мови" та "языки".

Які моменти? Ви претендуєте, що Ви про щось серйозне написали? :lol: Знаєте, всі Ваші аргументи на рівні анекдотів про чукчу: "Бедный, однако, русский язык. Сам суди: шапка - писец, шуба - писец, под машину попал - тоже писец, однако!" або того, що "незабаром, так це де - до бару, справа від бару, чи зліва?" Єдине в чому можу погодитися - людину, яка любить (чи навпаки - хронічно ненавидить) українську мову переконати змінити своє ставлення - неможливо. Росте нова генерація українців, яка навчалася в українських школах, яка звична до українських термінів, і яка, в більшості своїй, принаймні, не буде українську мову ненавидіти. Хоча з новою владою...
упрямство, упрямство, упрямство...во-первых с чего Вы взяли что я ненавижу украинский язык?во-вторых, новая ваша генерация украинцев может и ненавидеть укр. язык не будут, но насчет его знания я глубоко сомневаюсь.а причин множество-учителя, у которых родной язык-русский;криворуко составленные учебники; русскоязычные родители.конечно же это относится не ко всем, но минимум-к половине Украины.Затем же эти ученики, поступают в ВУЗы.тут мы возвращаемся опять к техническим специальностям, где учебники еще с советских времен и переводить их никто не будет(потому что это невозможно), и преподаватели у которых родной язык-русский.замкнутый круг.а посему вывод:украинизация пока невозможна.может поколения через два процесс завершиться, но могу сказать что ускорение и насаждение может привести к печальным последствиям.и первой жертвой станет качество образования.а может Вы мне ответите на вопрос, как на украинском будет "щелевые уплотнения":"щілинні ущільнення", "шпаринні ущільненния" или "шпарові ущільнення"?ведь согласно украинским словарям они все имеют право на существование
 

Stein

Well-Known Member
Відповідь: "Мови" та "языки".

Росте нова генерація українців, яка навчалася в українських школах, яка звична до українських термінів, і яка, в більшості своїй, принаймні, не буде українську мову ненавидіти. Хоча з новою владою...
В більшості своїй та "генерація українців" не буде ненавидіти нічого. Їй буде просто байдуже. В них інші цінності, демократичні, їм начхати на мову...
 

hed1n.ru

стебанутый
Re: Відповідь: Re: "Мови" та "языки".

Це Ви мені таке закидаєте? Той, який сайт "апсчіни" закидав публікаціями цих "істориків"? Ну-ну...
Мне целиком книги выкладывать которые есть в моей библиотеке? Это уже не будет блогом. Заходите в гости - дам почитать.
Ага, і в хатах портрети Шевченка вішали поруч з іконами також виключно через його гасла?
Крестьянство - да. А Вы всего Шевченко читали? И русскоязычные произведения тоже? Или то не "true"?
 

Merime

New Member
Спека триває, і народ знічев'я перекидується фразами, щоб хоч чимось себе розвіяти. Приєднаюсь і я:)

А Вы всего Шевченко читали? И русскоязычные произведения тоже? Или то не "true"?
А там щось не таке, антиукраїнське чи антишевченківське? Найповніший Шевченко - це 12-титомник (К.,1991). Традиційне уявлення про Шевченка воно не змінює.

Ну и на каком языке разговаривает новая генерация в нашем городе? Неужели на украинском?
А що, невже російською? Сумську говірку навряд чи відносять до російської: звОнит, пОняла,укрАинский... Інший аспект - діти проходять із садочка і говорять українською, а російськомовні батьки не ідуть у цьому їм назустріч і переучують дитину на свій, більш звичний їм лад.

а может Вы мне ответите на вопрос, как на украинском будет "щелевые уплотнения":"щілинні ущільнення", "шпаринні ущільненния" или "шпарові ущільнення"?ведь согласно украинским словарям они все имеют право на существование
І що це має довести? Те, що в російській мові є одне позначення щілини, а в українській два? Що російська більш наукова і дає вам особливий привід для гордості?
Як на мене, тут жодної проблеми немає: видається термінологічний словник, де закріплюється одне значення, як технічне, а інше залишається як загальновживане.

Все чем Вы тут занимаетесь на форуме-это попытки кого-то в чем-то убедить.А проблема как была так и останется.Умничайте дальше.
Як на мене, крім згаданої вище спеки і дурної влади - інші проблеми не такі надокучливі. Проте, якщо є якась проблема, то для початку варто її точно сформулювати. Артикулюйте, яку проблему Ви бачите на мовному фронті?..
 
Зверху