"Мови" та "языки".

  • Автор теми Shurik-best
  • Дата створення

Дубляж фільмів якою мовою вам більш подобається?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    578

Ravenne

Гуманістична радикалка
Модератор
Відповідь: Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Lord абсолютно правий, щоб знайти українську книгу, спершу треба її пошукати. Тому я не ставив би питання про винищення українського книгодрукарства.
Хм, хіба можна казати про нормальний розвиток книгодрукарства, якщо українські книги треба шукати і не у великих магазинах, а десь (до речі, можна місця уточнити, Петровку не вказувати).
Не так давно була в Харкові. Кількості книжкових магазинів можна тільки позаздрити. Зайшли в один з найбільших магазинів, 2 поверхи. Чую розмову двох продавщиць:
-А что это за слово, как оно переводится? Куда поставить? А, понятно.
-Та все нормально, не все же знают украинский язык как я...
Шкода, так і не довелось дізнатись що то за книжка.
Першій продавщиці непощасливілось, бо я підійшла до неї запитати про українські книжки. Було важко, але вона все ж таки зуміла розібрати що ж я від неї хочу (з дикцією в мене все нормально, просто розмовляю українською). А потім показала 4 полиці українських книжок у 2-поверховому (!!!) магазині.
Що ж до розвитку російської та української літератури. То тут теж не все так однозначно. Російска має кращий спадок. Можливо. Кому що більше подобається. Але не треба порівнювати умови життя в Україні та Росії тих часів.
І здається Ви згодні, що сучасний розвиток російської літератури не на надто високому рівні.
Якщо ще 1 секретар ЦК КПУ Шелест ще якось заохочував використання української мови, то його наступник Щербицький вже навпаки заохочував мовну політику Москви. Ну а про те, чому саме російська мова була домінуючою в СРСР, я повторюватись не буду.
Заохочення російської мови, використання її у всіх сферах життя, автоматично означає забування української. Я прекрасно пам"ятаю, як після отримання незалежності дико було чути від вчителів незнайому мову.
 

delfium

Затворник
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Шановний пане Зверюга, ось ці Ваші постійні висловлювання про "ваш расєйській язик" по перше, висловлюють неповагу до багатьох людей, які вважають РОСІЙСЬКУ мову рідною, по друге, нічим не кращі за аналогічні висловлювання деяких російських вчених мужів про "малороссийское наречие" та інше, по третє, Ви відверто лукавите, адже це і Ваша мова, якою Ви користуєтеся у побуті, чи не так? А що до моїх граматичних помилок, які начебто в мене фігурують, я Вам відповім: можливо, десь я забув про пунктуацію, проте таких відвертих помилок у написанні слів я не припускався.
А я думаю так: Зверюга має право казати словосполучення "расєйський язик" і має право ЦИМ висловлювати неповагу до того народу який 70 років гнітив Україну. Бо Зверюга каже так на территорії СВОЄЇ країни. Чи може ми маємо в когось питати як нам жити в своїй країні?! :figa: Якщо хтось вважає своєю момвою "російську" - то його проблеми. В побуті можеш користуватись якою хочеш,хоч китайською, але державні документи, телебачення і освіту будеш отримувати мовою НАШОЇ країни! Чи ти думаєш що поїхавши,наприклад, в Штати чи Естонію тобі там будуть викладати російською чи навіть українською?! Помиляєшся!! А чи знаєте ви що в Чехії для іноземців-студентів пропонують вибір: можна отримувати освіту або чешською мовою, або англійською? Якщо погоджуєшься на чешську то отримуєш освіту безкоштовно, але якщо англійською - заплатиш немалі кошти за те.
Що ж до того якою мовою користується Зверюга в побуті... Немає різниці! Принаймі він не кричить що російська його рідна.... Осб мабуть так.
 

Apelsin4ik

When I close my eyes...
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

А я думаю так: Зверюга має право казати словосполучення "расєйський язик" і має право ЦИМ висловлювати неповагу до того народу який 70 років гнітив Україну.
Любі друзі!Почему все говорят, что русские гнобили украинцев или наоборот?Почему никто не задумывается о том, что ПРАВИТЕЛИ России того времени устраивали террор против Украины руками русских?
Разве можно назвать русскими лидеров Советсткой России?
Сталин, Берия, Тухачевский, Дзержинский, Троцкий, и т.д.Где здесь хоть один русский?Где?
Разве не гибли миллионами люди в Поволжье?Разве не вымирали целые украинские поселения от рук этой грузино-еврейской клики?Что мы, украинцы, делим с русскими?Миллионы мертвых?Так им уже все равно.
Почему у нас есть Мельныки а в России власовцы?Почему?
 

Apelsin4ik

When I close my eyes...
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Тезис номер два.Вопрос простой.Зачем русский язык нужен Украине как творой государственный?Смысл?
Я русскоязычный, общаюсь на русском.Мне еще никто никогда не запрещал этого.Если общаюсь с коллегами из Ивано-Франковска по телефону - спокойно перехожу на украинский или они на русский.И прекрасно. И никаких проблем.Большинство каналов - русских на телевидении.Книг - тоже.Газет - тоже.Ни в одной стране такого нет.
Обстановка нагнетается искусственно. Не правы обе стороны, я считаю.
И если не буде выражений "москальщина", "расейский язык" с одной стороны, и "малоросия", наречие русского языка с другой, тогда все будет в ажуре.Ничего, я думаю скоро прогрессивное, интеллигентное общество, которое только формируется как у нас в Украине, так и в России сметет с лица земли раздувателей скандала и с нашей и российской стороны.
 

sniper

New Member
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Разве можно назвать русскими лидеров Советсткой России?
Сталин, Берия, Тухачевский, Дзержинский, Троцкий, и т.д.Где здесь хоть один русский?Где?
Разве не гибли миллионами люди в Поволжье?Разве не вымирали целые украинские поселения от рук этой грузино-еврейской клики?Что мы, украинцы, делим с русскими?Миллионы мертвых?Так им уже все равно.
Почему у нас есть Мельныки а в России власовцы?Почему?
Вот она! мысль то!!! Наверняка насмотрелся мёртвых водников :)
И правильно! Очень рад что наконецто началить сдвиги в сознании форумчан. Думайте ребята, думайте!!! Зачем друг на друга рычать?
 

Life-ua

+ плюс - минус
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Дуже цікавий у вас пост , постараюсь відповісти все по порядку :)

Сталин, Берия, Тухачевский, Дзержинский, Троцкий, и т.д.Где здесь хоть один русский?Где?
Можна назвати багато правителів різних національностей (в т. ч. і той що ви назвали) , але :

наприклад візьмемо голодомор :

Його устроїв Сталлін (всі знають кто це) іскуственно : так ось для України питання в цьому питанні - в тому щоб хотяб визнали на міжнародному уровні - те що 70 років добре скривали (тобто голодомор)

Берем Грузию : вона на державному уровні визнала що голодомор був Генноцидом - підтримав Украину (якщо не помиляюсь парламент схвалив) - я чув як задаючи на це питання - висші Грузинскі чиновники співчували і вибачались (позавчора на одному форумі один Грузин - мені навіть сказав що ненавидить за це сталліна , бо дуже повадає Україну) Вона визнала - так само як і ще два десятка Країн . ВСЕ : більше нічого не потрібно (головне повага)

Берем Россію : вона не те щоб не хоче визнати що був голодомор , вона коли нещодавно Український парламент визнав історію назвав голодомор Генноцидом (ПР і КПУ не голосовали) - вона висловила обурення тим що Україна визнала голодомор . (о це і есть таке ставлення) . Уже не кажу про многочисленні блокування на всіх рівнях - навіть розгляду цього питання , наприклад на тому-ж СНГ - скільки Раз Тарасюк подавав це питання (про голодомор) завжди РФ і прихлебателі це блокували навіть не давая розглянути його . (уже не кажу про ставлення россіян до голодомор , лучше промовчу) Це-ж саме можна сказати і про Українську мову , яку окрім деяких політиканів у нас - допомогають із-за рубежа блокувати

Разве не гибли миллионами люди в Поволжье?
Я згоден - гибли ! Тільки про мільони спорний вопрос , проти Українського - там втрати не такі були - і в той час в Поволжье жило немало Українців . Але я згоден - що потрібно як факт і там визнати що був голодомор , але це Питання тієї Країни до якої належать зараз ці землі (яка його ніколи не поставить)

Что мы, украинцы, делим с русскими?Миллионы мертвых?Так им уже все равно.
Нічого не ділем , просто хочется - щоб хотя-б не мішали Україні робити те в своїй країні що вона хоче (визнавати голодомор , піклуватися об державній мові і т. п.) - так само як Україна не лізе в дела РФ .
 

Life-ua

+ плюс - минус
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Тезис номер два.Вопрос простой.Зачем русский язык нужен Украине как творой государственный?Смысл?
Я русскоязычный, общаюсь на русском.Мне еще никто никогда не запрещал этого.Если общаюсь с коллегами из Ивано-Франковска по телефону - спокойно перехожу на украинский или они на русский.И прекрасно. И никаких проблем.Большинство каналов - русских на телевидении.Книг - тоже.Газет - тоже.Ни в одной стране такого нет.
Обстановка нагнетается искусственно. Не правы обе стороны, я считаю.
И если не буде выражений "москальщина", "расейский язык" с одной стороны, и "малоросия", наречие русского языка с другой, тогда все будет в ажуре.Ничего, я думаю скоро прогрессивное, интеллигентное общество, которое только формируется как у нас в Украине, так и в России сметет с лица земли раздувателей скандала и с нашей и российской стороны.
От тут ви попали в самое яблочко !!! :icon_wink Вспомніть як раніше - поки ніхто не піднімав питання мови (і проблемми не существовали) . Тільки почались вибори - кое кто почав раздувати через всі ЗМІ що потрібна друга державна (роздувати несуществующу проблемму) - ЗРАЗУ ЗБЬЯВИЛИСЬ ВДРУГ ПРОБЛЕЕМИ. Тобто це проблемма не людей - а політиків (особливо тих кто служить кремлю - які і роздувають требованія другої державної) . А так - ще можна сказати : що в Україні для россійської - зробленно більше в мілліард раз чим в РФ для Української !
 

Life-ua

+ плюс - минус
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Life-ua
Дружище, пиши по-русски, а то сердце кровью обливается - невозможно без слез и смеха читать ;)


Нормально пишу :hmm: Клаву нада поменять (Українських літер не напечатали)
 

myrowka

Member
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Life-UA.Розкладку укрїномовну ніхто не відміняв.
Я голосував зі укр. мову та російську з такими самим статусом як і інші мови. Не потрібна Україні друга мова.
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Голосовал за Русский язык должен быть единственным гос. языком в Украине
P.S. Проти украiнськоi мови нiчого не маю. Кожен маэ право думати, говорити та писати на тii мовi, яку вважаэ рiдною.

P.P.S. На посылку "свыдомых" - "чемодан, вокзал, Москва" можно противопоставить аналогичную - "чемодан, вокзал, Варшава" или "чемодан, вокзал, Вашингтон" (кому что ближе или роднее - пускай выбирают ^_^).


Дуже сумніваюсь, що Ви не маєте нічого проти української мови. Хоча, це, можливо, так само як і секретар донецької міськради нічого не мав, заявлявши, що вона лише для фольклору і анекдотів... Особисто я відчув багато зневаги у Вашому висловлювані
Дуже вже це схоже на російські ЗМІ з їх потстійними "нєзалєжність" і "так називаємий голодомор". Чому, коли людина в Росії виступає на її захист навіть під шовіністичними гаслами, то це нормальний "здоровий патріотизм", а коли це саме зробити в Україні, то одразу ж слід чекати в спипу знаважливе "свыдомы".
А до Варшави або Вашингтону будете людей направляти, коли вони заявлять, що польська або англійська
должен быть единственным гос. языком в Украине
 
Останнє редагування:
Зверху