"Мови" та "языки".

  • Автор теми Shurik-best
  • Дата створення

Дубляж фільмів якою мовою вам більш подобається?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    578

Life-ua

+ плюс - минус
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

1 и 4. Мнение одного не является мнением большинства - это очевидно из цитаты, которую Вы привели.
2 и 3. Украина как самостоятельное государство еще достаточно молода. Фильмы и книги с украинским переводом - вопрос времени. Ничьих вражьих происков я здесь не замечаю.
5. Не вижу.
6. Это - исторически сложившийся фактор. То, о чем я говорю в этой теме уже давным давно.
Меня пугает склонность здесь полемизирующих везде видеть врагов. Это на самом деле страшно.
Ну как вам , нормалёк - такая не угроза украинскому языку ?
Секретарь Донецкого горсовета, член Партии регионов Николай Левченко настаивает, что в Украине единственным государственным языком должен быть русский язык, а украинский язык может получить статус регионального в некоторых регионах.

Об этом Левченко сказал сегодня на пресс-конференции.

Ранее Левченко заявлял, что украинский язык является только языком "фольклора и анекдотов", непригодным для науки и других сфер современной жизни, и что в будущем в Украине будет один государственный язык - русский.
 

Life-ua

+ плюс - минус
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Chris - А ЭТО НЕ УГРОЗА УКРАИНСКОМУ ЯЗЫКУ ? (неск. месяцев назад)

Депутат Верховной Рады Автономной республики Крым (ВР АРК) на сегодняшнем заседании Президиума ВР АРК заявил, что если правоохранительные органы будут вступать в полемику с руководством ВР АРК не на прямую, а посредством СМИ, а также будут продолжать переписку с ВР АРК на украинском языке, то ВР АРК не будет выделять им денег.

В частности он сказал: «Я с достаточной уверенностью могу сказать, уважаемые правоохранители, мы не дадим вам денег, если вы будете продолжать так себя вести, и второе, если вы будете вести переписку с Верховным Советом Крыма на украинском языке!».
Так он высказался во время обсуждения обращения прокурора АРК Виктора Шемчука к руководству ВР АРК с просьбой дать разъяснения по проекту, принятому 22 сентября на сессии ВР АРК, о выделении под дачи 17-и гражданам Украины участков земли Массандровского сельского совета. Во время обсуждения этого вопроса депутаты предали резкой критике тот факт, что Шемчук в своем обращении ссылается на информацию СМИ, сообщает qha.com.ua

Председатель ВР АРК Анатолий Гриценко, в свою очередь раскритиковал заявление Постоянного Представителя Президента Украины в АРК Геннадия Москаля с просьбой отменить это решение.

В частности Гриценко сказал: «Не корректно на какие-то проекты решений давать заключения или оценку. У нас есть такой деятель Москаль, который на проекты пишет заключения и делает какие-то заявления. По тем решениям, которые еще не подписаны и не имеют законную силу, в средствах массовой информации делаются какие-то заявления. Он подал заявления о «скасуванни» тех решений, которые еще не вступили в законную силу. Все должны быть корректны, особенно те, кто отвечает за соблюдение законности на территории Автономной республики Крым».


К слову это сказал вице-спикер АРК ! Вам ничего это не говорит ? Или вы просто в упор опять это не видите ?

Єто чего уже в Украине некоторіе чиновники получается запрещают на государственном языке бумаги подавать что-ли ??
 
Останнє редагування:

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Chris, коли Вам наводять сучасні конкретні факти про те, як паплюжать Україну (як Росія так і внутрішня "5-та колона") Ви мовчите, бо Ви не політик.
Історичні факти (до речі, що викладались в школах ще за часів СССР)нищення України Ви категорічно відкидаєте, бо такого не було і все це вигадки т.з. націоналістів (мабуть за аналогією, бо Ви не історик).
Але коли йдеться про "віртуальну" загрозу російській мові Ви і все бачите і не мовчите, Ви і політик і історик, при цьому не наводячи жодного факту, або факти типу: "вживаєш русизми, думаєш російською, не знаєш клавіатуру...". І нічого конкретного. Дуже зручна позиція!
 

Каэль

comenzar del cero
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Бред какой... Нацики скоро фашизм по-украински будут проповедовать :) @=
 

Grosso

wonderwall
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

хм, почитал раздел... В современной Украине за статус украинского языка можно не волноваться, а что не так? Украинский- официальный в делопроизводстве, в средствах массовой информации, в образовании, что не так? Книг (особенно художественных) на украинском мало издают?
Ну так а много ли вы успешных украинских авторов знаете? Согласитесь, люди с бОльшим удовольствием читают Есенина, Маяковского (хорошее стихотворение об Украине он написал), Чехова, Достоевского. Извините, книжку только за то, что она написана на украинском языке я покупать не стану, нужен ведь хорошо продаваемый товар. На одних Лине Костенко, ,Павле Загребельном, Любко Дереше украинская книга не выедет.
Следует признать, что русская литература является более значимой в мире.
Украинское кино? Ну так дело не в давлении русского языка, а в банальном развале нашего кинематографа. Украиноязычная музыка? Она наоборот сейчас на подъеме.
Русификация времен СССР? "Уничтожения" украинского языка не было. То что в огромной стране официальным являлся русский, вполне объяснимо (столица- в РСФСР, наибольшая территория- в РСФСР, наибольшая нация- россияне), может, и были перегибы, но на украинском никто общаться не мешал.
А что делать, когда, например, жители средней Азии просто не понимают русский. Я не люблю таке понятия, как "СССР","развитой социализм", однако, языковая политика советского руководства оправдана.
"Пятая колонна" в Украине. Да, обидно, когда в Севастополе жгут Конституцию Украины, обидно, когда крымчане требуют вернуть Крым России, глупо. Тут я целиком и полностью согласен с Фоксом Малдером, Life-Ua, Зверюгой.
Вчіть історію, і може колись ви почните розуміти, а поки спечатись з неосвідчиною людиною я вважаю принизливм для мене...

В завершение, знаете, без обид, но такие несдержанные сообщения с большим количеством ошибок в украинском языке, с явным неуважением к человеку, высказавшему другую точку зрения, сознательного украинца не красят.
 
Останнє редагування:

Life-ua

+ плюс - минус
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

хм, почитал раздел... В современной Украине за статус украинского языка можно не волноваться, а что не так? Украинский- официальный в делопроизводстве, в средствах массовой информации, в образовании, что не так?
Судя по некоторым политикам - у Украинского вобще собираются забрать статус государственного :(

Книг (особенно художественных) на украинском мало издают?
Да мало книг на украинском , я специально хотел купить одну - всё что угодно если хочешь найдёшь только на русском ... (из того что меня интересовало)

Ну так а много ли вы успешных украинских авторов знаете? Согласитесь, люди с бОльшим удовольствием читают Есенина, Маяковского (хорошее стихотворение об Украине он написал), Чехова, Достоевского. Извините, книжку только за то, что она написана на украинском языке я покупать не стану, нужен ведь хорошо продаваемый товар. На одних Лине Костенко, ,Павле Загребельном, Любко Дереше украинская книга не выедет.
Річ не в тім література Англійська , Россійська чи Українська . Річ в тім що читач в Україні виходить фактично не має права купити книжку на державній мові - якщо хоче (бо її майжєе нема)


Украиноязычная музыка? Она наоборот сейчас на подъеме..
Тут згоден :)
 
Останнє редагування:

lordъ

jerk it out
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

С
Річ в тім що читач в Україні виходить фактично не має права купити книжку на державній мові - якщо хоче (бо її майжєе нема)
Когда ты последний раз заходил в книжный магазин? Наверное никогода. Ибо книг на украинском хватает. В БУКВЕ я видел Толкиена, Лукьяненка, Дж. Роулинг и др. на украинском.
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Ну так а много ли вы успешных украинских авторов знаете? Согласитесь, люди с бОльшим удовольствием читают Есенина, Маяковского (хорошее стихотворение об Украине он написал), Чехова, Достоевского. На одних Лине Костенко, Павле Загребельном, Любко Дереше украинская книга не выедет.
Особисто я не збираюсь принижувати російську класичну літературу, та применшувати її значення! Але якщо Ви не полюбляєте твори сучасних українських письменників чи, можливо, не маєте змоги, бажання або часу, щоби їх читати, то не треба казати, що успішної української літератури зараз немає! І що назвати успішною? Та що купується широким загалом? Такою зараз в Росії є література, а також кінематографія та музика (блатняк-шансон), в яких культивується злочинність, в яких головним героєм (причому героєм позитивним) постає зоновський пахан або злодій авторитет. І ганьба сучасній Росії, за те що вона не лише створює родючий грунт для серіалів типу "Бригада" та "Зона", літератури типу "Собор без крестов", та музики Круга, а й активно експортує ці "шедеври" до нас. Мене в свій час виховували на фільмах з ідеєю: "Вор должен сидеть в тюрьме". А на чому виховують сучасну молодь. Маленькі хлопчики, ознайомившись з подібними "творіннями" гуляють в Сашу Бєлого і Космоса, та мріють, коли виростуть, створити свої "бригади". Як бачите, Росія сама забула, що в неї колись були Єсєнін, Маяковський, Чехов та Достоєвський.

Русификация времен СССР? "Уничтожения" украинского языка не было. ... может, и были перегибы, но на украинском никто общаться не мешал.
...языковая политика советского руководства оправдана.
Чесне слово, я вже втомився так. Вам наводиш конкретні факти історії та сучасності (не хочу передруковувати, моє повідомлення #305 в цьому розділі), а у відповідь просто чуєш: "Не было". Ви ж доросла людина, аргументуйте будь ласка.
 
Останнє редагування:
З

Зверюга.ua

Guest
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

хм, почитал раздел... В современной Украине за статус украинского языка можно не волноваться, а что не так? Украинский- официальный в делопроизводстве, в средствах массовой информации, в образовании, что не так? Книг (особенно художественных) на украинском мало издают?
Ну так а много ли вы успешных украинских авторов знаете? Согласитесь, люди с бОльшим удовольствием читают Есенина, Маяковского (хорошее стихотворение об Украине он написал), Чехова, Достоевского. Извините, книжку только за то, что она написана на украинском языке я покупать не стану, нужен ведь хорошо продаваемый товар. На одних Лине Костенко, ,Павле Загребельном, Любко Дереше украинская книга не выедет.
Следует признать, что русская литература является более значимой в мире.
Украинское кино? Ну так дело не в давлении русского языка, а в банальном развале нашего кинематографа. Украиноязычная музыка? Она наоборот сейчас на подъеме.
Русификация времен СССР? "Уничтожения" украинского языка не было. То что в огромной стране официальным являлся русский, вполне объяснимо (столица- в РСФСР, наибольшая территория- в РСФСР, наибольшая нация- россияне), может, и были перегибы, но на украинском никто общаться не мешал.
А что делать, когда, например, жители средней Азии просто не понимают русский. Я не люблю таке понятия, как "СССР","развитой социализм", однако, языковая политика советского руководства оправдана.
"Пятая колонна" в Украине. Да, обидно, когда в Севастополе жгут Конституцию Украины, обидно, когда крымчане требуют вернуть Крым России, глупо. Тут я целиком и полностью согласен с Фоксом Малдером, Life-Ua, Зверюгой.



В завершение, знаете, без обид, но такие несдержанные сообщения с большим количеством ошибок в украинском языке, с явным неуважением к человеку, высказавшему другую точку зрения, сознательного украинца не красят.
Пане Гросо, слідкуйте за тим що самі пишите, я міг бі виправити багато у вашому "расейскому язике" одна не роблю цього, бо розумію що форум, це не граматична дуель... Це по перше. По друге, який йолоп вам казав дурниці що уркаїнську мову не знищували? Чи вам самому так дуже кортить що б цього не було? Ви почніть хочаб вивчати історію, побалакайте не с комуністичними бабулями біля підїзду, а зазерніть у інтерент чи у книгу на сам кінец, у котрій не буде комуністичної чи російської цензури, і вам тоді стане все зрозуміло! А поки ви цього не зробили, то для вас буде так і надалі, що жодна людина не поплюжила українця і українську мову, а були "перегибы на местах..." це трохі тхне... а чим здогадайтесь... вчіть історію і не по СРСРвським підручникам, і почніть аналізувати...


З.І. Мені більше казати тут нічого, бо люди котрі тут намагаються щось довести в жодному разі не оперують фактами, а тільки переливають воду...
Коли почнуться факти і аргументовані відповіді, тоді я зможу нормально вести полеміку, а так тут лише неосвідчені діти... Корим батьки, чи то викладачі промили мізки...
 

Grosso

wonderwall
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Да мало книг на украинском , я специально хотел купить одну - всё что угодно если хочешь найдёшь только на русском ... (из того что меня интересовало)

Річ не в тім література Англійська , Россійська чи Українська . Річ в тім що читач в Україні виходить фактично не має права купити книжку на державній мові - якщо хоче (бо її майжєе нема)
Когда ты последний раз заходил в книжный магазин? Наверное никогода. Ибо книг на украинском хватает. В БУКВЕ я видел Толкиена, Лукьяненка, Дж. Роулинг и др. на украинском.
Lord абсолютно правий, щоб знайти українську книгу, спершу треба її пошукати. Не тільки в магазині "Буква", але й в інших місцях продажу книг можна знайти Шевченка, Котляревського, Павла Загребельного, Лесю Українку, тих ж Толкіна, Роулінг, Муракамі та інших авторів, виданих українською мовою. А про книжки для читачів дошкільного віку годі й казати! Тому я не ставив би питання про винищення українського книгодрукарства.

Особисто я не збираюсь принижувати російську класичну літературу, та применшувати її значення! Але якщо Ви не полюбляєте твори сучасних українських письменників чи, можливо, не маєте змоги, бажання або часу, щоби їх читати, то не треба казати, що успішної української літератури зараз немає! І що назвати успішною? Та що купується широким загалом? Такою зараз в Росії є література, а також кінематографія та музика (блатняк-шансон), в яких культивується злочинність, в яких головним героєм (причому героєм позитивним) постає зоновський пахан або злодій авторитет.". Як бачите, Росія сама забула, що в неї колись були Єсєнін, Маяковський, Чехов та Достоєвський.

.

Доволі правильна і коректна позиція. Ви знаєте, про сучасну масову російську (загалом, кримінальну, та детективи "для читання в метро") літературу, музику (блатняк та попсу) та кіно (але є винятки на зразок "Острова" Павла Лунгіна) я не можу сказати жодного гарного слова. Я теж не принижую української літератури: пересічна людина, наприклад "Енеїду" не напише, низький уклін Івану Котляревському. Поважаю український шістедесятників", таких як Василь Стус, Ліна Костенко, Василь Симоненко та інші. Щодо сучасної української літератури, так, можливо, я поквапився.
Пане Гросо, слідкуйте за тим що самі пишите, я міг бі виправити багато у вашому "расейскому язике" одна не роблю цього, бо розумію що форум, це не граматична дуель...

...
Шановний пане Зверюга, ось ці Ваші постійні висловлювання про "ваш расєйській язик" по перше, висловлюють неповагу до багатьох людей, які вважають РОСІЙСЬКУ мову рідною, по друге, нічим не кращі за аналогічні висловлювання деяких російських вчених мужів про "малороссийское наречие" та інше, по третє, Ви відверто лукавите, адже це і Ваша мова, якою Ви користуєтеся у побуті, чи не так? А що до моїх граматичних помилок, які начебто в мене фігурують, я Вам відповім: можливо, десь я забув про пунктуацію, проте таких відвертих помилок у написанні слів я не припускався.

Пане Гросо, слідкуйте за тим що самі пишите, я міг бі виправити багато у вашому "расейскому язике" одна не роблю цього, бо розумію що форум, це не граматична дуель... Це по перше. По друге, який йолоп вам казав дурниці що уркаїнську мову не знищували? Чи вам самому так дуже кортить що б цього не було? Ви почніть хочаб вивчати історію, побалакайте не с комуністичними бабулями біля підїзду, а зазерніть у інтерент чи у книгу на сам кінец, у котрій не буде комуністичної чи російської цензури, і вам тоді стане все зрозуміло! А поки ви цього не зробили, то для вас буде так і надалі, що жодна людина не поплюжила українця і українську мову, а були "перегибы на местах..." це трохі тхне... а чим здогадайтесь... вчіть історію і не по СРСРвським підручникам, і почніть аналізувати...


...
А Ви можете нормально спілкуватись, окрім як: "Який йолоп вам це сказав", "Менше спілкуйтеся з коммуністичними бабусями", "Вам промили мозок...", etc... ?
Запевняю Вас, з бабусямим біля під`їзду не спілкуюсь, радянські книжки не читаю, мозок мені не промивають. Так ща пане, припиніть розкидуватися такими висловами, добре? Про те, що я багато проукраїнського читаю, можете бути спокійними. Навіть того ж Павла Штепу з його "твором" "Московство", а також ще зі шкільних часів у мене викликають, щонайменьше здивування численні підручники української історії, у яких ледь не через слово прослідковується фраза: "е клята Московія, Російська Імперія, СРСР в усьому винуваті" теж читаю
:).
Чесне слово, я вже втомився так. Вам наводиш конкретні факти історії та сучасності (не хочу передруковувати, моє повідомлення #305 в цьому розділі), а у відповідь просто чуєш: "Не было". Ви ж доросла людина, аргументуйте будь ласка.
Позиція зрозуміла. Ціль людей, які проводили русифікацію, була не знищити українську мову, а вивести фактично новий етнос- радянську людину, це Радянська Система, про яку теж гарно висловитися не можу. Про що вже казати, що Хрущов, Брєжнєв, які мали безпосереднє відношення до України стояли у витоків "інтернаціоналізму", Якщо ще 1 секретар ЦК КПУ Шелест ще якось заохочував використання української мови, то його наступник Щербицький вже навпаки заохочував мовну політику Москви. Ну а про те, чому саме російська мова була домінуючою в СРСР, я повторюватись не буду.
 
Останнє редагування:
Зверху