Герои УПА

Ви вважаєте войнів УПА героями?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    366

Kramar

Іван Богун
ты сам на себя навесил ярлык своим противопоставлением героев УПА героям Красной Армии. Наша помощь в этом не требуется
 

bsv

Странник
То о чем я говорил. Всех не согласных считать "П'ятой колоной" и походу вам плевать на все условности.
Продолжайте и дальше обсуждать какие УПА были героями. Не буду вам мешать.
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Герои УПА

В цю суботу в програмі "5 копійок" на 5-му каналі брала участь Натаха Вітренко. Наприкінці передачі накинулась на Тягнибока за те, що той шанує бандерівців, яких засудив нюренберзький трибунал і всякого такого. Щоби не затягувати це питання дали слово Костю Бондаренку - історіку та політологу. Той авторитетно заявив, що ОУН-УПА там ніхто не засуджував. У відьми одразу ж забрали мікрофон і далі передача вже пішла конструктивно.
На тому ж 5-му каналі нещодавно в новинах повідомили що на Івано-Франківщині встановили перший пам"ятник загиблим воїнам в цій війні - одразу ж і червоним солдатам і воякам УПА. Це перша ластівка. Гадаю, далі буде більше. Тільки так ми знайдемо примирення.
 

Grosso

wonderwall
Відповідь: Re: Герои УПА

Мысль не только лишена логики, но и всякого здравого смысла. Если бы они скем-то боролись за Украину тогда еще можно было подумать. А так они воевали друг против друга. По этому не могут быть герои и те и те. Как можно воевать друг с другом и быть всем героями?
Для многих УПА это враги своих отцов и дедов. С совестью не договоришься. если она конечно есть, эта совесть.
Мою увагу привертає агітаційний намет "Партії Регіонів", а точніше стенд з листівкою до ветеранів Червоної армії.
Мова на оголошенні йдеться про наміри "помаранчевих", а точніше Президента Віктора Ющенка, надати воїнам ОУН- УПА статусу воюючої сторони у Другій світовій війні. Слідує потік пафосних гасел про те, як "бойцы ОУН-УПА стреляли вам, дорогие ветераны, в спину, как вы в образе "бандеровцев" остановили коричневую чуму", blah-blah- blah.
Не забули пам`янути нібито розкол суспільства та те, що пільги та грошове забезпечення у ветеранів ВОВ заберуть та передадуть "оуновцям".
Моя власна думка, щшо про моральність на війні мову вести важко.
Не секрет, що і СРСР також бдув агресором у другій світовій війні. Фактично війну розпочав укладений між Німеччіною та СРСР договір про ненапад, а точніше секретний пакт про розподіл сфер впливу у Европі.
17 вересня 1939 радянські війська встановили спільний із Німеччіною кордон, провели спільний військовий парад з гітлерівцями.Були проведені також: аннексія Буковини і Бессарабії, включення трьох прибалтійських республік, а також спроба завоювання Фінляндії.
Проведена "радянізація" на захопленних теріторіях засвідчила тоталітарну сутність СРСР, викликала незадоволення та огиду до режиму завойовників з боку місцевого населення.
Ніхто не виправдовує нацистські злочини, ніхто не виправдовує загарбницьку політику Рейху, але було природнім те, що воїни ОУН-УПА вороже зустріли загони НКВС та Червоної Армії.
У спину радянським воїнам стріляли перш за все "загранотряды НКВД".
Метою ОУН було проголошення незалежної української держави.
Після того, як німці вороже поставилися до утворення Української Самостійної Держави вороже, Українська Повстанська армія проводила операції як проти німців, так і проти Червоної Армії.
Можна також розглядати цю ситуацію також під кутом звільнення України від ЧЕРВОНОЇ чуми, жертвами якої вже на той час стали мільйони українців. Чи повинні були воїни УПА приячзно ставитися до радянського тоталітарного режиму???
Розколом країни є також нерівні права тих українців, що воювали по різні боки барикад. Оце і спричиняє розкол на ветеранів, що отримують хоч якісь пільги та шану та тих, кого ще радянська влада вкотре проголосила "українськими буржуазними націоналістами" та продовжує не визнавати нинішня влада вже незалежної держави.
А наші народні обранці краще будуть зайвий раз підвищувати собі заробітну платню, аніж підтримувати ветеранів як з однєї, так і з іншої сторони. Цих мужніх людей і без того стає менше з кожним роком.

Тому, я вважаю, потрібно надати статус учасників Великої Вітчизнянної Війни ветеранам ОУН-УПА.
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Герои УПА

Дуже б хотілось почути з цього приводу точку зору "глашатая" партії регіоноFF Ганни Стеців-Герман. Наскільки я чув, її батько був підпільником УПА. Що б вона заспівала про звірства банд бандерівців?
 

lyolia

Забанен
Сегодня по НТН в новостях показывали акцию захоронения останков воинов Красной Армии совместно с воинами УПА,УОН и прочими националистами. Говорили о уважении ко всем павшим за освобождение
Украины и о так необходимом для всех примирении. А затем взяли интервью у ветерана - "повстанця", который в циничной форме объяснил
что:" Вояки Червоної Армії були лишень гарматним м"ясом у окопах, а патриоти УПА боролися за звільнення України від оккупаційних військ."(Каких именно не уточнил).Так, что сторонники УПА, высказывающиеся за "примирення", радуйтесь,- скоро наших дедов вообще
выроют из могил и развеют прах поветру. Преценденты в прибалтике уже есть.

P.S.Репортаж вёлся из под Ивано-Франковска.
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Re: Герои УПА

Сегодня по НТН в новостях показывали акцию захоронения останков воинов Красной Армии совместно с воинами УПА,УОН и прочими националистами. Говорили о уважении ко всем павшим за освобождение
Украины и о так необходимом для всех примирении. А затем взяли интервью у ветерана - "повстанця", который в циничной форме объяснил
что:" Вояки Червоної Армії були лишень гарматним м"ясом у окопах, а патриоти УПА боролися за звільнення України від оккупаційних військ."(Каких именно не уточнил)...
А мені гірко від того, що наші солдати були справді "гарматним м"ясом". Десь читав, що битва за Берлін обішлась нам в 600 000 життів наших воїнів.
А все задля того, щоби:
1) зробити товаришу Сталіну подарунок, бо він запланував відсвяткувати 1-ше травня вже з закінченою війною;
2) зайти в Берлін раніше від союзників.
Берлін взяли дійсно ми, але потім 3/4 його все ж таки віддали союзникам (так званий Західний Берлін). А зі святом для Сталіна також не слід було поспішати. 600 000 безцінних людських життів не варті ніяких свят та соцзмагання на фронтах. Краще б діти повернулись до матерей, а батьки до дітей, а не залишились назавжди в німецьких землях. Людей у нас не жаліли, і це треба з гіркотою визнати. Так в чому був неправий той повстанець?

Так, что сторонники УПА, высказывающиеся за "примирення", радуйтесь,- скоро наших дедов вообще
выроют из могил и развеют прах поветру. Преценденты в прибалтике уже есть.
Я не прихильник УПА, я прихильник саме примирення. Щодо подій в Литві, то там прах загиблих не розвіяли по вітру, а цивілізовано перенесли на цвинтар. А ось під Москвою, яка більше всього верещала про ці події, всправді демонтували пам"ятник пілоту українцю, який загинув, захищаючі небо столиці СССР. Про це вже була відповідна тема...
 

KOCTa

Dedywkо |Co100
Команда форуму
Супер Модератор
Відповідь: Герои УПА

lyolia, какие у Вас претензии к старому человеку? Он сказал то что думает. И, заметьте, сказаное им выглядит совсем не так, как Вы описали. Или он выражал протест по поводу общего захоронения? Призывал раскапывать могилы войнов Красной Армии? Я сомневаюсь, что Вы действительно слушали, что он сказал, скорее ему даже не надо было ничего говорить, вывод у Вас уже был готов. А если у Вас нет уважения к тем, кто боролся за независимость Украины, то не надо на каждом углу кричать о готовности к примерению и выслушивать другие мнения.
 

lyolia

Забанен
Re: Відповідь: Герои УПА

lyolia, какие у Вас претензии к старому человеку? Он сказал то что думает. И, заметьте, сказаное им выглядит совсем не так, как Вы описали. Или он выражал протест по поводу общего захоронения? Призывал раскапывать могилы войнов Красной Армии? Я сомневаюсь, что Вы действительно слушали, что он сказал, скорее ему даже не надо было ничего говорить, вывод у Вас уже был готов. А если у Вас нет уважения к тем, кто боролся за независимость Украины, то не надо на каждом углу кричать о готовности к примерению и выслушивать другие мнения.
КОСТа, я вижу у Вас тоже появилось стойкое предубеждение против меня лично.А как же провоглашонная Вами демократическая ценность -свободно излагать свои мысли? В таком случае присоединяйтесь к Merime и ставьте +1 везде, где последний разоблачает преступные умыслы и отсутсвие "ПРАВИЛЬНОЙ гражданской позиции несогласных(несвідомих!)
 
Зверху