Герои УПА

Ви вважаєте войнів УПА героями?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    366

Kramar

Іван Богун
Вот нашел в инете присягу воинов УПА:

ПРИСЯГА BОЯKА УПА
19. VІІ. 1944

Я, воїн Української Повстанської Армії, взявши в руки зброю, урочисто клянусь своєю честю і совістю перед Bеликим Народом Українським, перед Святою Землею Українською, перед пролитою кров'ю усіx Найкращиx Синів України та перед Найвищим Політичним Проводом Народу Українського:

Боротись за повне визволення всіx українськиx земель і українського народу від загарбників та здобути Українську Самостійну Соборну Державу. В цій боротьбі не пожалію ні крові, ні життя і буду битись до останнього віддиxу і остаточної перемоги над усіма ворогами України.

Буду мужнім, відважним і xоробрим у бою та нещадним до ворогів Землі Української.

Буду чесним, дисциплінованим і революційно-пильним воїном.

Буду виконувати всі накази зверxників.

Суворо зберігагиму військову і державну таємницю.

Буду гідним побратимом у бою та в бойовому житті всім своїм товаришам по зброї.

Коли я порушу або відступлю від цієї присяги, то xай мене покарає суворий закон Української Національної Революції і спаде на мене зневага Українського Народу.
 

zergius

New Member
Интересно было бы посмотреть на статистику отправленных Сталиным в Сибирь в конце и после второй мировой украинцев, а также состав по возрастам и регионам.
Но такой статистики нет в открытом доступе, либо она есть в архивах спецхрана РФ, либо ее нет вообще.
 
Відповідь: Герои УПА

Национальный состав заключенных

Согласно ряду исследований (В.Н.Земсков "ГУЛАГ (историко-социологический аспект")) на 1 января 1939 года в лагерях ГУЛАГа находилось:

русские - 830 491 (63,05%)
украинцы - 181 905 (13,81%)
белорусы - 44 785 (3,40%)
татары - 24 894 (1,89%)
узбеки - 24 499 (1,86%)
евреи - 19 758 (1,50%)
немцы - 18 572 (1,41%)
казахи - 17 123 (1,30%)
поляки 16 860 (1,28%)
грузины - 11 723 (0,89%)
армяне - 11 064 (0,84%)
туркмены - 9 352 (0,71%)
другие нац-ти - 8,06% .

По данным, приводимым в этой же работе, на 1 января 1951 года в лагерях и колониях количество заключенных составляло:

русские - 1 405 511 (805 995/599 516 - 55,59%)
украинцы - 506 221 (362 643/143 578 - 20,02%)
белорусы - 96 471 (63 863/32 608 - 3,82%)
татары — 56 928 (28 532/28 396 - 2,25%)
литовцы — 43 016 (35 773/7 243 - 1,70%)
немцы — 32 269 (21 096/11 173 - 1,28%)
узбеки — 30029 (14 137/15 892 - 1,19%)
латыши — 28 520 (21 689/6 831 - 1,13%)
армяне — 26 764 (12 029/14 735 - 1,06%)
казахи — 25 906 (12 554/13 352 - 1,03%)
евреи — 25 425 (14 374/11 051 - 1,01%)
эстонцы — 24 618 (18 185/6 433 - 0,97%)
азербайджанцы — 23 704 (6 703/17 001 - 0,94%)
грузины — 23 583 (6 968/16 615 - 0.93%)
поляки — 23 527 (19 184/4 343 - 0,93%)
молдаване — 22 725 (16 008/6 717 - 0,90%)
другие нац-ти - около 5 %.
 

zergius

New Member
Спасибо, буду изучать. Пока получается что число заключенных-украинцев росло более быстрыми темпами чем русских.
население Украины в 1951 составляло 37.0 млн. чел, а в 1939 - 40.
( ).
 
Останнє редагування:

Kramar

Іван Богун
страшные цифры! Полмиллиона украинцев в лагерях!!! А сколько еще расстрелянных проклятыми сатрапами из НКВД-МГБ-КГБ. И после этого воины УПА - "бандиты"!!! Я бы прямо сейчас пошел в лес воевать плечо-к-плечу с теми, кто боролся за Українську Самостійну Соборну Державу.
 

windsong

неофит :-)
Re: Відповідь: Герои УПА

Национальный состав заключенных
А теперь, раз уж взялись за дело, то не бросайте на полпути. Опубликуйте процентовку по статьям, по которым были осуждены приведенные граждане.

А то ведь у детей и представление детское, что в СССР в лагерях только политзаключенные сидели.

Ага, никаких преступлений вообще не было - ни убийств, ни разбоя, ни воровства, ни участников РОА (в 1951 еще отбывали сроки).. Одни репрессии.. Ведь всем детям, родившимся в 90-х, доподлинно это известно..

А еще не мешало бы привести общее кол-во (по этой выдержке) заключенных.

А потом процент по политстатьям..

Интересно будет получить црушные 50-60 млн. и 100 солженицынских (разлива начала 70-х)..
 
Відповідь: Герои УПА

А то ведь у детей и представление детское, что в СССР в лагерях только политзаключенные сидели.
Там ніде не було слова, що всі в'язні затримані за політичними мотивами.

Ага, никаких преступлений вообще не было - ни убийств, ни разбоя, ни воровства, ни участников РОА (в 1951 еще отбывали сроки).. Одни репрессии.. Ведь всем детям, родившимся в 90-х, доподлинно это известно..
Найдемократичніша країна в світі - СРСР стояла на сторожі безпеки своїх громадян від покидьків суспільства не стаючи при цьому небезпекою... Але, чомусь, була країною з найбільшим числом в'язнів. Вам, дорослому з дорослим уявленням про життя, невідомо чому? Невідомо чому з кожної сім'ї, з села де жив мій прадід, в 33-му помирало декілька членів сім'ї, а в 37-му не повертався кажен 2-й дорослий чоловік - опора родини?
 

windsong

неофит :-)
Re: Відповідь: Герои УПА

Там ніде не було слова, що всі в'язні затримані за політичними мотивами.
Учитесь, учитесь читать посты.. Или вы просто по-русски плохо читаете?.. Так вы ж предупредите сразу.. (

Вы привели данные, у вас и уточняю, потому что сразу после вашего поста пошли "детские сопли" про "страшные цифры"..

То, что отбывало наказание - вообще, в целом - в 39 г. 181 905 украинцев - это, конечно, страшные цифры.. А эти 500 тыс. убитых (не ограбленных, не осужденных, а убитых) польских детей, женщин боевиками ОУН-УПА - это просто курам на смех, тьфу, а не цифра.. И вообще - это подвиг..

Далее -

"була країною з найбільшим числом в'язнів" - не слушайте В.И. Новодворскую, не губите мозг..

"Невідомо чому з кожної сім'ї, з села де жив мій прадід, в 33-му помирало декілька членів сім'ї, а в 37-му не повертався кажен 2-й дорослий чоловік - опора родини?" - об этом в вашей книге написано?.. Так у вас вроде цифры и пост не о том.. Вы ж в кучу все не валите. Начали об осужденных - о них и продолжайте, не надо этих финтов и эмоций..
 

TerAn

A---C-D-#D-E---G
Відповідь: Re: Відповідь: Герои УПА

То, что отбывало наказание - вообще, в целом - в 39 г. 181 905 украинцев - это, конечно, страшные цифры.. А эти 500 тыс. убитых (не ограбленных, не осужденных, а убитых) польских детей, женщин боевиками ОУН-УПА - это просто курам на смех, тьфу, а не цифра.. И вообще - это подвиг..
/me скромно мовчить.
Газета Дзеркало Тижня, №6, 15-21 лютого 2003.
Точна кількість жертв Волинської трагедії не відома досі. У працях польських істориків можна зустріти цифру 50 тисяч загиблих поляків і близько 15—17 тисяч українців. Але, на думку українських істориків, ці цифри занадто завищені. При цьому існує посилання на звіт АК за 1943 рік, який свідчить про те, що на Волині загинули 15 тисяч поляків і близько 12 тисяч українців.
Після того, як українська поліція на Волині та Поліссі пішла в ліс до партизанів, німці мобілізували нову поліцію переважно з польського населення. Крім того, на Волинь був перекинутий польський батальйон «Шупо», а німецьку жандармерію вивели з Волині, створивши сприятливий грунт для переростання міжетнічного конфлікту в криваву різанину. Юрій Киричук наводить такі цифри: у Луцьку всі німецькі адміністративні установи очолювалися поляками. У генерал-комісаріаті чиновників польської національності налічувалося 80%, у гебітскомісаріаті — 60%, у центральній установі з торгівлі зі Сходом — 60%, у господарському банку — 30%. Як свідчили полонені бійці УПА, часто «німці самі вдягали шинелі з тризубом і йшли на польське село, спалюючи його. Так сталося в Гуті Степанській. Німців було чоловік 250. Дітей кидали у вогонь живими». Навіть Микита Хрущов, аналізуючи українсько-польські взаємини на Волині, писав: «Я думаю, це все — справа рук німців».
І ще один штрих до трагедії: намагаючись припинити розбрат, митрополит Української греко-католицької церкви Андрей Шептицький звернувся до римо-католицького єпископа Твардовського з проханням видати спільне звернення ієрархів до вірних щодо припинення кровопролиття, але Твардовський відповів: церква не може втручатися в політичні справи. Українська сторона видала послання під назвою «Не убий!», яке в роки війни мало величезний вплив.
От вам і 500 тис.
 

Kramar

Іван Богун
Молитва отця Кадила - капелана сотні УПА Громенка:
Господи!
Вислухай молитву нашу. Зверни зір свій на нашу Батьківщину. Край наш потопає у війні, довкола смерть, розруха, зневіра. Які тільки "визволителі" не приходили до нас! Хто тільки не відкривав нам обійми, але лише для того, щоб задушити нас! Наші вороги підступні і підлі - вони нищать наші святині, вони гвалтують наших жінок і убивають наших дітей, або роблять їх яничарами. Страшно, Господи! Страшно помирати і страшно бачити, як гинуть твої друзі, але ще страшніше бачити, як зрадниками стають ті, хто ще вчора був твоїм побратимом. Ти знаєш, Господи, ми не хочемо ні слави, ні нагород, і над нашими хрестами не буде імен. Але дай так, щоби офіра наша, жертва наша не була даремною! Дай нам відродитись в наших нащадках, щоб вони стерли з наших імен бруд і неправду! Яко ти, Господи, єси великий чоловіколюбець. Во ім'я Отця, Сина і Святого Духа. Амінь!
 
Зверху