"Мови" та "языки".

  • Автор теми Shurik-best
  • Дата створення

Дубляж фільмів якою мовою вам більш подобається?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    578

hed1n.ru

стебанутый
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Если-бы государство считалось с народом - оно-б не раскалывало-б страну споря какой язык должен быть государственным (есть проблеммы и поважнее) . Мова для голубих це засіб маніпулювати людською свідомісю , 15 років жили с однією державною - нікто цю тему не піднімав (тільки вибори - почали піднімати)
Не только выборы. Мы многого не знали, после того как стали независимыми, нас "не интересовали" другие страны, мы были изолированы. Был дефицит информации. Сейчас же, у нас есть интернет, правдивые газеты, тур поездки и т.д. Народ становится более осведомлённым в этом вопросе.
Если власть перенимает политические реформы у других стран, почему бы нам не перенять двуязычие, тоже у них.
 

cem

gott mit uns
Відповідь: Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

"титульна" говорит о том, что единой нации у нас нету. Есть, если грубо сказать, две народности. И пока первая народность не будет считаться со второй, единой нации не будет.
Приклад: так що значить треба Російським Мусульманам їхати в москву і вимагати щоб їхню віру вважали на такомуж рівні як і православну ? І тоді буде мир і спокій. Сумніваюсь.
 
З

Зверюга.ua

Guest
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

причём бюджетные деньги к бланкам? просто создают формуляры, а разные государственные \ частные предприятия будут их выпускать и продавать. Например, как у нас "Мрiя" занимается продажей бланков...
вообщем это смешная "отмазка".

Не обязательно все. У нас некоторые преподаватели преподают на русском, некоторые на украинском. Всё это, так сказать, уже готово.

"титульна" говорит о том, что единой нации у нас нету. Есть, если грубо сказать, две народности. И пока первая народность не будет считаться со второй, единой нации не будет.

Лично я, отлично знаю украинский язык, но он для меня не родной. Я не знаю как это объяснить, не мой он, не чувствую я его как свой родной.
Русский язык для меня родной, первые слова я услышал и сказал именно на русском. А с украинским у меня связанны негативные воспоминания, о том как нас в садике заставляли на нём говорить. Но мы не хотели, за что нас часто потом наказывали...

Организация референдума - это пустые слова. Ничего она не пробовала организовать. Я как то работал в этой партии ( не вступал в её ряды ), максимум, что было сделано - это социальный опрос по поводу симпатий определённым партиям избирателей. Все эти анкеты видел воочию.
Дмитрику, по преше, що до бланків, вибач, але я мав наувазі не ті бланки що є у продажу у мрії, а бланки суворої відповідності, і ці бланки не може випускати якесь часне підприємсво, і по закону о двох мовах, треба буде заповнювати ДВОМА МОВАМИ! і ЯКЩО ХТОСЬ, ЛІКАР ЧИ ЮРИСТ, НЕ БУДЕ ЗНАТИ ДВІ МОВИ, ТО ВІН НЕ В ЗМОЗІ БУДЕ ЗАПОВНИТИ ЦІ БЛАНКИ! ЧИ ДО ТЕБЕ НІЯК ЦЕ НЕ ДОЙДЕ?
Щодо референдуму, то спочатку ця патрія намагалась його ініцюювати,а коли це не вийшло, то все це назвали "опросом"
Титульна нація це 77% УКРАЇНЦІВ котрим російська мова не є рідною! І нам що треба вводити, ще білоруську, татарську, грецьку, івріт бо ці нації в Україні є...

Пану Енді,я можу сказати лише одне, СРСР ніколи вже не повернеться, і не треба усім розповідати як вам було гарно, бо це повна брехня!
Якщо вам так не подобається тут жити переїздить до Білорусії. Там СРСР відроджено і ви там будите жити як у казці...

З.І. Да ви хочаб на опитуваання подивіться!!!!!!!!!!!!!!!!!! На цьому форумі, а потів вже валуйте що до двомовності.
 

Satori

Well-Known Member
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Прошлое - это эмоции, но только для тех у кого оно было. И тут уж ничего не поделаешь - я - уж извините - тоже очень жалею о СССР - было там что то совсем иное и более человечное. но не у всех - многие были изгнанниками в своей же стране. это зависит от того насколько человек привязывается к общественному - отрываясь от себя - личного своего. вот вы тут все будете страдать все время потому что очень уж привязаны к общественному - социальному, потому всякие "измы" вам так близки.
простите - но глупо это - спорить про язык, про Россию, про НАТО и многие другие вещи которыми вам сейчас зпросто замыливают глаза. неужто и правда личного так мало? что неужели и правда никакой радости в жизни?!
 

Life-ua

+ плюс - минус
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Не только выборы. Мы многого не знали, после того как стали независимыми, нас "не интересовали" другие страны, мы были изолированы. Был дефицит информации. Сейчас же, у нас есть интернет, правдивые газеты, тур поездки и т.д. Народ становится более осведомлённым в этом вопросе.
Если власть перенимает политические реформы у других стран, почему бы нам не перенять двуязычие, тоже у них.
У них такое-же двуязычие как и у нас - при этом никто статусов государственных кроме своих национальных языков не раздаёт (см. статистику) :)
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Не знаю насчет % национальных языков при котром они могут получить статус государственного,но...В Республике Ирландия 5% населения используют ирландский и 95% ангийский- оба государственные...
Це добре, що Ви згадали ці країни. Вам не треба нагадувати, що Англія в свій час надто переймалась проблемами своїх сусідів - Шотландії та Ірландії (прямо таки повна аналогія Росії і України). Британці змогли підім"яти шотландців під себе, з ірландцями вийшло проблематичніше - на даний час в Британське королівство входить лише північна Ірландія. Ірландці м"яко кажучі недолюблюють англійців, проблеми у їх взаємовідносинах не розв"язана і досить (згадайте боротьбу ІРА - ірландської республіканської армії). Але мову свою вони при цьому не зберегли, англійці її майже винищили (як Ви зазначили, нею володіє лише 5% населення). Ось і виходить парадокс - не люблять англійців, але спілкуються їх мовою, бо своєї не змогли зберегти.
Тепер скажіть: невже Ви за те, щоби українську мову на Україні спіткала доля ірландської мови в Ірландії? Бо якщо в нинішніх умовах зробити російську другою державною, то так воно і станеться - на українську залишиться ті самі 5%.
 

Chris

vivo simplemente
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Це добре, що Ви згадали ці країни. Вам не треба нагадувати, що Англія в свій час надто переймалась проблемами своїх сусідів - Шотландії та Ірландії (прямо таки повна аналогія Росії і України). Британці змогли підім"яти шотландців під себе, з ірландцями вийшло проблематичніше - на даний час в Британське королівство входить лише північна Ірландія. Ірландці м"яко кажучі недолюблюють англійців, проблеми у їх взаємовідносинах не розв"язана і досить (згадайте боротьбу ІРА - ірландської республіканської армії). Але мову свою вони при цьому не зберегли, англійці її майже винищили (як Ви зазначили, нею володіє лише 5% населення). Ось і виходить парадокс - не люблять англійців, але спілкуються їх мовою, бо своєї не змогли зберегти.
Тепер скажіть: невже Ви за те, щоби українську мову на Україні спіткала доля ірландської мови в Ірландії? Бо якщо в нинішніх умовах зробити російську другою державною, то так воно і станеться - на українську залишиться ті самі 5%.
Не залишиться - бо ніхто не заважатиме кожному спілкуватися мовою, якою сам вирішить. До того ж, східні регіони - історично російськомовні. І не важливо при цьому, державна російська мова, чи ні. І теперішні діти, вивчаючі російську далеко не відразу, однак спілкуються між собою саме російською. І на заході України та ж сама ситуація - навіть якщо російській мові нададуть статус державної, це не означатиме, що люди там забудуть українську.
Висновок: як на мій погляд - надати російській мові статус другої державної - це буде лише констатацією факта і пошаною тієї частини українців, які вважають російську мову рідною (до речі, я належу саме до них ;) )
 

rfvgy

Ukrainian
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Не залишиться - бо ніхто не заважатиме кожному спілкуватися мовою, якою сам вирішить.
Chris відвідайте російскі чати. Поспілкуйтесь там українською.
Вам сподобається їх :repa: ,, гостеприимство,,
Заважати спілкуватись :figa: ,(бан) це квіточки. Можуть і обматюкати.
 

Chris

vivo simplemente
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Chris відвідайте російскі чати. Поспілкуйтесь там українською.
Вам сподобається їх :repa: ,, гостеприимство,,
Заважати спілкуватись :figa: ,(бан) це квіточки. Можуть і обматюкати.
так само можуть облаяти і на українськомовних сайтах, якщо там спробувати спілкуватись російською. все ж залежить від людей. якщо вони інтелигентні і виховані, то хоч казахською спілкуйся, аби тебе розуміли. а якщо ні - то ніхто не зважатиме, російською ти говориш чи українською. наполягаю, що на мою думку надання статусу другої державної російській мові - це ознака пошани до російськомовної частини населення України.
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

До того ж, східні регіони - історично російськомовні.
Та невже? Переважно російськомовними вони стали після того, як голодом в 33-му виморили значну частину сходу України, після чого заселяли знелюднілі території переселенцями з Росії. Також був наплив в післявоєнні роки робочої сили на відновлення шахт Донбасу - це теж суттєво розбавило національний склад, і ще більше спричинило занепад української мови в східніх регіонах. Плюс до того ж тотальна русифікація в період СССР. Це про недалеке від нас ХХ століття.
Якщо ж Ви ще більше копнете історію, то знайдете там винищення української вольниці - Запорізької Січі, репресії проти Кирило-Мефодіївського братства, заслання Шевченка, заборону писати художні твори українською мовою та ставити по ним театральні п"єси, а також заборону викладати українською мовою в школах... Ви про цю історичну російськомовність говорите? Внаслідок такої "чудової" мовної політики ми і маємо таку жахливе становище української мови на сході. А тепер Ви пропонуєте все це закріпити законодавчим шляхом? Я проти!

надати російській мові статус другої державної - це буде лише констатацією факта і пошаною тієї частини українців, які вважають російську мову рідною
Особливо в мене "пошану" викликають в мовному питанні євреї, що проживають в Ізраїлі. Вони підняли з руїн свою стару мову - іврит, яка була "мертвою" (так само, як тепер латинь). ЇЇ знали одиниці, тепер завдяки почуттю національної гордості та високій національній свідомості її знають всі в країні, і вона є державною мовою Ізраїлю.
Яка може бути гордість, яка висока свідомість у людини, яка не просто каже: "не хочу, не желаю, мне не удобно, я так не привык", а ще й вставляє палки в колеса, коли держава намагається відновити історичну справедливість? Яка тут може бути "пошана"?
 
Зверху