Злочини комуністичного режиму

треба проводити міжнародний трибунал?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    242

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: чи протрібно осудити злочини комуністичного режиму?

Представники лівих сил Піночета збирались судити за те, що під час його правління в Чілі було вбито та пропали безвісті 3000 (три тисячі) чоловік.
На Україні лише голодом було заморено мільйони, по колишньому СССР десятки мільйонів розстріляно, закатовано в таборах, про депортації та ГУЛАГи зовсім немає точної статистики. Невже за це ніхто не понесе ніякої відповідальності. Невже тисячами чілійців не можна нехтувати, а до мільйонів своїх нам байдуже? І чи можна знайти хоча б одного єврея, який би сказав:"Не треба згадувати холокост, для чого ворушити історію"?
 

mi][a

Человеку нужен человек
Re: Відповідь: чи протрібно осудити злочини комуністичного режиму?

Представники лівих сил Піночета збирались судити за те, що під час його правління в Чілі було вбито та пропали безвісті 3000 (три тисячі) чоловік.
На Україні лише голодом було заморено мільйони, по колишньому СССР десятки мільйонів розстріляно, закатовано в таборах, про депортації та ГУЛАГи зовсім немає точної статистики. Невже за це ніхто не понесе ніякої відповідальності. Невже тисячами чілійців не можна нехтувати, а до мільйонів своїх нам байдуже? І чи можна знайти хоча б одного єврея, який би сказав:"Не треба згадувати холокост, для чого ворушити історію"?
никто не говорит, что об этом нужно забыть...
вопрос в том кого судить?
 
N

niranjan

Guest
Відповідь: чи протрібно осудити злочини комуністичного режиму?

To Outlaw
Даремно так вже в'їдливо відреагував та звідкілясь витягнув тему про заборону ідеології... право кожного користуватись правдами та неправдами по своєму розумінню і я жодним словом не намагався цього забрати, бо врешті решт не мені судити і кожному воздається своє, а мова насправді була про засудження саме породжених комуністичним режимом злочинів. А от непоступливісь своїми ідеалами породжує супротив - починає здаватись наче утискають та щось забороняють, і то вже питання про широту розуміння. Щодо поради для мене "зрозуміти", то насправді загадок ніяких не було, а хотілось тільки подивитись під яким "соусом" подасться тема, а варіант поєднання анархії з комунізмом доволі прогозований, бо не новий і властивий тільки для молоді. Такий симбіоз ще більш не життєздатний, та непристосований для широкого загалу і, якщо навіть колись би відбувся - призвів би до ще сумніших наслідків... А пояснення цього лежить в розумінні самої природи тоталітаризму, здавалось би, такі рядки як :
"Коммунизм - в марксизме - идеальное общество, характеризующееся общественной собственностью на средства производства, соответствующей высокоразвитым производительным силам и обеспечивающей:
- всестороннее развитие личности;
- ликвидацию классов;
- общественное самоуправление;
- реализацию принципа: от каждого по способностям - каждому по потребностям"
виглядають дуже привабливо, але саме в них і криються приховані причини тоталітаризму, щоб зрозуміти їх насамперед не треба розривати причину та слідство та вважати, що в однієї ідеї є декілька варіантів реалізації, це невідворотньо : що посієш те й пожнеш... Та й заклики про недоцільність зачипати минуле можна порівняти з невдалим досвідом дитини з сірниками : опеклась, а пам'ятати та вчитись не хоче... То ж бережімо себе.
 
Останнє редагування модератором:

rrrr

New Member
Re: чи протрібно осудити злочини комуністичного режиму?

К Фокс Малдер, niranjan
Те преступления о которых Вы говорите были уже осуждены на XX съезде КПСС. Помнить об этом надо, но раздувать это глупо. Где Вы видели евреев призывающих к уничтожению Германии за холокост 30-40х годов? И вообще, по поводу геноцида украинцев, я не верю что Мы такие уж особенные(я не в коей мере не оспариваю голод 30х годов), также похоже что у меня больше веры в людей чем у Вас. И по поводу возможности развития идеи по одному или нескольким путям - почитайте историю, или к примеру узнайте больше про Китай и Кубу.
Хотелось бы также узнать каких взглядов придерживаетесь Вы(левые, правые, анархия...)
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Re: чи протрібно осудити злочини комуністичного режиму?

К Фокс Малдер, niranjan
Те преступления о которых Вы говорите были уже осуждены на XX съезде КПСС. Помнить об этом надо, но раздувать это глупо. Где Вы видели евреев призывающих к уничтожению Германии за холокост 30-40х годов? И вообще, по поводу геноцида украинцев, я не верю что Мы такие уж особенные(я не в коей мере не оспариваю голод 30х годов), также похоже что у меня больше веры в людей чем у Вас. И по поводу возможности развития идеи по одному или нескольким путям - почитайте историю, или к примеру узнайте больше про Китай и Кубу.
Хотелось бы также узнать каких взглядов придерживаетесь Вы(левые, правые, анархия...)
По порядку:
Те преступления о которых Вы говорите были уже осуждены на XX съезде КПСС. Помнить об этом надо, но раздувать это глупо.
Не сперечаюсь, ХХ з"їзд КПСС засудив культ Сталіна і висунув програму з подолання його наслідків. І що з того? Виходять комуняки на демонстрації і мітинги, виносять портрети того ж Сталіна, вхиляються йому, наче ідолу,
при цьому ще повторюють:"Правильно він робив, треба було дужче душити, бо не всіх ворогів додушив!". Виходить на трибуну Петя Симоненко і верещить, що ніякого голоду не було. Та що там далеко ходити. В нашій газеті "Панорама" читаєм слова депутата міськради, комуніста Валентина Рохманова:
"Я не был очевидцем и не видел даже документов, подтверждающих события 1933 года, однако моя позиция основывается на прочитанной литературе, информации из газет. Тем не менее отдельные факты голода были, но говорить, что это было системно и везде, нельзя.

Сталинская реформа по коллективизации была очень правильным ходом для восстановления последствий гражданской войны. Но кулачество саботировало и было против коллективизации. Очень хорошо, что государство брало дело в свои руки и влияло на экономику, но были ошибки на местах. Также были богатые украинцы, которые не уехали за границу после революции, а проникли в партию и стали разрушать ее изнутри, нанося вред Компартии. Если бы ей не мешали, все закончилось бы по-другому." Як вам це подобається? Голодомор - це " очень правильнный ход" і "очень хорошо,что государство брало дело в свои руки и влияло на экономику". То дрібниці, що наслідком того стала смерть мільйонів людей. І не було ніяких репресованих працелюбних українських селян, було "кулачество", що саботувало колективізацію і руйнувало партію з середини. Як Вам це подобається? Тож де наслідки того з"їзду, хто і в чому реально покаявся?

Где Вы видели евреев призывающих к уничтожению Германии за холокост 30-40х годов?
Не треба перебільшувати. В сучасній Німеччині зараз інша ідеологія, інші лідери... Але, не дивлячись на це, сучасна Німеччина вибачилась за своїх попередників, засудила їх ідеологію, надала матеріальну компенсацію жертвам нацизму, в першу чергу євреям. Хто з комуністичної верхівки покаявся за голод, репресії, розстріли, депортації... ХХ з"їзд? Та про нього всі забули.

похоже что у меня больше веры в людей чем у Вас
Про мою віру в людей не треба балакати, тим більше що це не фізична величина, приладами вона не вимірюється, з Вашою вірою її порівнювати не можна і не треба.

И по поводу возможности развития идеи по одному или нескольким путям - почитайте историю, или к примеру узнайте больше про Китай и Кубу.
Я не зрозумів, чесно кажучі, що Ви цим хотіли сказати, особливо про Китай та Кубу. "Я знаю, що я нічого не знаю" - це сказав Сократ дуже давно, звичайно, завжди прагну дізнатись більше (це вже з Леніна) але не буду казати, що я ніколи не читав історію.

Хотелось бы также узнать каких взглядов придерживаетесь Вы(левые, правые, анархия..
Одним словом я свої погляди характеризувати не можу. Я за соціальну справедливість. Мене обурює, що все, що можна було б розділити на 15 республік колишнього союзу сучасна Росія загарбала собі, мене обурює, що заводи і фабрики, шахти і підприємства, що колись належали всім нам зараз в руках невеликої купки людей, що працівники бюджетної сфери (наприклад, вчителі та медики) отримують мізерну зарплату та сядуть на мізерну пенсію, а де-які особи, які вклали в Батьківщину нуль цілих нуль десятих отримають тисячі пенсії, про зарплату я вже не кажу, мене обурює що молокопереробні заводи скуповують в селян молоко за ціною 80 копійок за літр, а продають його вже більше, ніж за 2 гривні... Перераховувати можна дуже довго... Можливо, це називається соціалізмом (на плутати з соціалізмом Мороза, чи СДПУ(о), скоріше прихильник "шведського соціалізму"). Але ще я люблю Україну, і не в праві забути про зусилля її найкращих дочок та синів, що були пожертвовані для неї. Тож, можливо, за світоглядом я соціаліст не байдужий до національної ідеї, але ні в якому разі не плутати з націонал-соціалізмом. При цьому не маю поки що ніякого бажання бути членом будь-яких політичних партій і рухів. Сподіваюсь, що я відповів на Ваше питання.
 
N

niranjan

Guest
Re: чи протрібно осудити злочини комуністичного режиму?

...цікаво, а чи знають прибічники комунізму скільки в Китаї було "комуністичних" переворотів, коли одна група "товаріщєй" відправляла іншу групу в табори ? Власне я з-за їхньої кількості навіть забув вже скільки... А може знає хто скільки було саме тих концтаборів, в яких теж загинув не один мільйон репресованих китайців, і там було набагато жорстокіше аніж в СРСР-овських. Або приклад всім відомого Шаолінського монастиря, як ви думаєте чому ми більше про нього нічого не знаємо ? От навіть не знаю чи досі діє заборона на медитацію... гадаю, що так. ....Куба ? Не хочеться й говорити... Бережи нас Бог від повторення такого лиха !
 
Re: чи протрібно осудити злочини комуністичного режиму?

niranjan

"Коммунизм - в марксизме - идеальное общество, характеризующееся общественной собственностью на средства производства, соответствующей высокоразвитым производительным силам и обеспечивающей:
- всестороннее развитие личности;
- ликвидацию классов;
- общественное самоуправление;
- реализацию принципа: от каждого по способностям - каждому по потребностям"
виглядають дуже привабливо, але саме в них і криються приховані причини тоталітаризму, щоб зрозуміти їх насамперед не треба розривати причину та слідство та вважати, що в однієї ідеї є декілька варіантів реалізації, це невідворотньо : що посієш те й пожнеш...
Тяжело читать/понимать такие сложные предложения и по моему со стилистическими ошибками.
Теперь вопрос:
Общество которое обеспечивает:
- всестороннее развитие личности;
- ликвидацию классов;
- общественное самоуправление;
- реализацию принципа: от каждого по способностям - каждому по потребностям"
само по себе плохо?
Или я что-то неправильно понял?
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Re: чи протрібно осудити злочини комуністичного режиму?

Тяжело читать/понимать такие сложные предложения и по моему со стилистическими ошибками.
Теперь вопрос:
Общество которое обеспечивает:
- всестороннее развитие личности;
- ликвидацию классов;
- общественное самоуправление;
- реализацию принципа: от каждого по способностям - каждому по потребностям"
само по себе плохо?
Или я что-то неправильно понял?
Чи знаєте Ви, що одна людина теоретично можна зрушити з місця Землю (доказано ще Архімедом) - необхідно лише знайти точку опори та потрібної довжини важиль. Але практично такого зробити неможливо.
Ви зараз теж говорите про теорію. Згоден, теоретично все виглядає чудово. Але ви краще згадайте що практично комуністичні режими принесли людству.

Тепер про Кубу.

Тоже " тоталытарны нелюды" или что?
Я поважаю кубинців. хоча б за те, що вони, живучі в бідності, діляться з нами останнім - оздоровлють наших діток, що постраждали в наслідок Чорнобильської трагедії в своїх лікарнях. Я не буду поливати їх брудом. . Нічого не буду говорити про права та свободи на Кубі, про режим Кастро (хоча чув відгуки про нього, як про тоталітарний). Але скажу те, що чув від очевидців - кубинці просто жебракують... В часи СССР кубинки продавались нашим солдатам за пачку мила. Про це мені незалежно один від одного розповідали троє моїх знайомих, що служили на Кубі (двоє проходили службу безпосередньо на острові, а третій служив на флоті і заходив в кубинські порти). І у мене немає підстав їм не вірити.
Плюc до того ж не раз бачив у новинах, як американські прикордонні катера виловлюють в своїх територіальних водах втікачів з Куби, які вирішили шукати собі кращої долі в США. То ж схоже на те, що "солодким" там життя не можна назвати.
 
Останнє редагування:
N

niranjan

Guest
Re: чи протрібно осудити злочини комуністичного режиму?

niranjan
Тяжело читать/понимать такие сложные предложения и по моему со стилистическими ошибками.
Теперь вопрос:
Общество которое обеспечивает:
- всестороннее развитие личности;
- ликвидацию классов;
- общественное самоуправление;
- реализацию принципа: от каждого по способностям - каждому по потребностям"
само по себе плохо?
Или я что-то неправильно понял?
Зроблю зустрічне питання : де ж тоді в цих красивих лозунгах відбулася підміна цінностей ? Відповідь на це питання покаже причину тоталітаризму - те саме знищення всебічного розвитку особистості.
 
Зверху