Економіка України

  • Автор теми PBS
  • Дата створення

Билли Бонс

Well-Known Member
наш Хуеграй обещал всех заробитчан из Поляндии вернуть:rofl:
You must be registered for see images attach


 

arnisumy

Well-Known Member
Молокопереробники хочуть покрити свої збитки коштом фермерів
Найбільші в Україні молокопереробні заводи продавали свою продукцію в мінус, щоб увійти на прилавки торговельних мереж, та демпінгували ціни один одного. А зараз вони намагаються покрити свої збитки внаслідок такого демпінгу коштом фермерів.

You must be registered for see images

Про це заявила Асоціація виробників молока, – передає .

Проблема молокопереробних заводів в тому, що вони загралися з рітейлерами. Тривалий час, щоб добитися місця на полицях торговельних мереж, заводи демпінгували ціни один одного. Про це співвласник компанії "Мілкіленд" Анатолій Юркевич під час онлайн-зустрічі виробників та переробників молока, яку ініціювало Міністерство аграрної політики та продовольства України.

"Ми зіткнулись з тим, що у відповідь на наші запити торговельні мережі не піднімають ціни, тому що наші колеги – постачальники молочної продукції у ці ж мережі – відмовляються піднімати ціни. Що для мене є дивним фактом, адже якщо зростає вартість енергоносіїв та витрат виробництва загалом, мусиш якимось чином це покривати. Своїми діями такі виробники демпінгують ціни. Це некоректна поведінка", – зазначив він.

Наслідком загравання та невиваженої політики співпраці із мережами для всієї молочної переробки є необхідність зазнавати додаткових витрат, адже цінник готової продукції не відповідає її собівартості. Це визнав голова наглядової ради групи компаній "Молочний альянс" Сергій Вовченко під час онлайн-зустрічі Міністерства аграрної політики та продовольства України.

"У листопаді на кожній пляшці молока Яготинський маслозавод "доплачував" 6 копійок торговельним мережам, на пачці масла – 5,13 грн, на пачці сметани – 1,26 грн. А Пирятинський сирзавод на кожній 180-грамовій упаковці сиру – 2,36 грн. Тобто це – наші збитки", – наголосив пан Вовченко.

В Асоціації виробників молока зазначають, що проблема, яка склалась в молочному секторі, комплексна, і головною її причиною є не те, що хтось не хоче іти на діалог, а те – що діалог побудований неправильно. Потрібно сідати за стіл переговорів, оперувати реальними фактами та спільно шукати рішення, а не перекладати виклики всієї галузі на молочнотоварні ферми.

Нагадаємо, що .

 

arnisumy

Well-Known Member
Майже половина енергоблоків державних ТЕС не працюють через брак вугілля, - "Укренерго"


За даними системного оператора НЕК "Укренерго" станом на 17:00 10 з 23 енергоблоків ТЕС державної компанії "Центренерго" не працюють через брак вугілля.
Про це повідомляє із посиланням на .
Загалом в роботі знаходиться 7,5 енергоблоків. Решта 6 блоків знаходяться на ремонті.
Найбільше енергоблоків через брак вугілля простоює на Зміївській ТЕС. На станції не працює 6 з 10 блоків. На Трипільській ТЕС через відсутність вугілля простоює 2 блоки і 1 контур, на Вуглегірській - 1 енергоблок.
За даними міністерства енергетики, станом на 20 січня на державних ТЕС "Центренерго" знаходиться 130 тис. тонн вугілля. Ні одна з трьох ТЕС не виконує мінімальний норматив накопичення вугілля.
Читайте на "Цензор.НЕТ":
Нагадаємо, з початку року запаси вугілля на складах українських ТЕС збільшились на 56%, переважно завдяки приватним компаніям - Донбасенерго та ДТЕК.
Левова частка збільшення запасів вугілля відбулась за рахунок зростання запасів палива на ТЕС "ДТЕК Енерго", яке склало 81% або 223 тис. тонн. "ДТЕК Енерго" за вересень-грудень 2021 року імпортував 880 тис. тонн вугілля, не дивлячись на глобальний дефіцит і рекордні ціни на світових ринках. Загалом компанія законтрактувала 10 кораблів з вугіллям з США та Колумбії. Державна "Центренерго" за цей час отримала 4 судна з вугіллям.
Джерело:
 

arnisumy

Well-Known Member
"сдєлалі іх умєстє!"

Курс гривні впав до мінімуму за 4 роки (оновлено)

За підсумками торгів на міжбанку Нацбанк встановив офіційний курс гривні на середу, 26 січня, на рівні 28,6658 грн/$ – найнижчому з 26 січня 2018 року.
Про це свідчать дані на офіційному сайті Національного банку України (НБУ).
Котирування національної валюти ході торгів вдень у вівторок зросли до 28,655-28,675 грн/$, повідомляє . При цьому Нацбанк у першій половині дня продавав долар на міжбанку за ціною від 28,65 грн/$, але попри це котирування продовжують зростати. До закриття торгів котирування зросли до 28,72-28,74 грн/$.
Як повідомлялося, минулого тижня голова НБУ Кирило Шевченко заявляв, що на валютному ринку. Падіння курсу гривні в НБУ пояснюють значними бюджетними виплатами наприкінці минулого року та поведінкою нерезидентів, які активно розпродають облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) на фоні агресивної поведінки Росії.
Водночас для стримування девальвації Нацбанк з початку 2021 року а також із купівлі валюти на міжбанківському ринку для поповнення резервів.
Джерело:
 
Зверху