Нова влада

rfvgy

Ukrainian
Коментар: Міністр офшорів, або Сирота казанська Олександр Данилюк
Податкова перевірка українського міністра фінансів Олександра Данилюка не змусить його піти з посади. Корупція продовжує роз'їдати країну. Сергій Руденко про боротьбу майбутнього з минулим в Україні.


Сергій Руденко: Замість того, щоб піти у відставку, міністр фінансів Олександр Данилюк наполягає на своїй невинуватості, вимагаючи перевірки

Генеральна прокуратура України (ГПУ) підозрює міністра фінансів Олександра Данилюка в ухилянні від сплати податків. Суд постановив перевірити, чи не порушував очільник мінфіну податкове і валютне законодавство за період з 1998-го по 2016 роки. Сам міністр фінансів, замість того, щоб піти у відставку, наполягає на своїй невинуватості, вимагаючи провести перевірку в найкоротші терміни. За іронією долі перевірятиме міністра Державна фіскальна служба (ДФС), голова якої - - сам зараз перебуває під слідством. Що надає ситуації абсурдності.

Міністр офшорів

Заступивши на посаду в квітні 2016 року, керівник мінфіну приховав наявність у нього офшорних компаній. За що його тут же охрестили "міністром офшорів". Тобто людина, яка повинна відповідати за наповнення бюджету країни, брала участь у виведенні грошей через офшори. Правда, після того, як серед виявився президент Петро Порошенко та інші українські високопосадовці, про офшорні "витівки" Данилюка забули. Мовляв, якщо вже Сам в офшорах, то що тоді говорити про якогось міністра фінансів.

Але історія для голови мінфіну на цьому не закінчилася. Йому пригадали часи роботи на Віктора Януковича. Будучи скромним ( ) керівником Координаційного центру із впровадження економічних реформ при Адміністрації президента, він купив собі будинок і VIP-автомобіль. Саме до цього епізоду і має тепер претензії ГПУ. Данилюк, звичайно ж, обурюється і каже, що перед законом чистий. Міністр не розуміє, які можуть бути до нього претензії, якщо так, як він, живе все вище керівництво країни. При жебрацьких зарплатах у всіх - VIP-житло, в кубушці - мільйони доларів, а в колекціях - десятки дорогих годинників і картин.

Олександр Данилюк має намір боротися з ГПУ. І можна навіть не сумніватися: він доведе свою правоту в найчеснішому українському суді. Але навряд чи він буде давати пояснення з приводу офшорів, походження накопиченого ним майна і (не) сплачених податків. Керівник мінфіну любить козиряти своєю роботою в одному з інвестиційних фондів у Лондоні. Утім, після звинувачень у несплаті податків свою посаду у Великобританії йому, напевно, доведеться покинути. Але і це навряд чи зіпсує життя Данилюку: заплатить податки і далі буде спокійно керувати собі міністерством фінансів.

Закон для влади - не указ

Нинішня українська влада багаторазово дала зрозуміти українцям: закон для неї - не указ. Президент Петро Порошенко і далі володіє бізнесом, хоча це заборонено Конституцією. Друга глави держави нардепа Ігоря Кононенка звинувачують у тиску на міністрів і контролі окремих секторів економіки. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, декларуючи мільйони валютного кешу, розповідає журналістам, що VIP-апартаменти у столиці належать його тещі-пенсіонерці. За главу Державної фіскальної служби Романа Насірова, якого підозрюють у корупції, сім'я вносить заставу у 100 мільйонів гривень, і він виходить на волю. При цьому виявляється ще, що він - підданий Великобританії.

На цьому тлі Данилюк зі своєю несплатою податків виглядає, як сирота казанська. Але тільки - у товаристві собі подібних. Для західних партнерів і тих, хто надає Україні кредити, "міністр офшорів" - лакмусовий папірець, за яким судять про всю державу. Посадовці в Києві, на жаль, забули про репутаційні ризики, яким вони піддають не тільки себе, але і країну, яку вони представляють. Вони готові з піною біля рота, як той же Насіров, говорити про політичне підґрунтя своєї кримінальної справи, але не в змозі самостійно піти у відставку.

You must be registered for see images


Нинішні чиновники, на превеликий жаль, виявилися нічим не кращими за тих, проти яких у 2014 році виходили на вулицю українці. Ті ж "схеми" і "відкати" під час розподілу бюджету. Та ж невгамовна жага набити власні кишені. Те ж незнищенне бажання продемонструвати власну перевагу над звичайними українцями. Здавалося, після Євромайдану з Януковичем все це зникне. Але навіть загибель людей, війна на Сході й тотальне зубожіння у країні не в змозі зупинити клептократію.

У всьому винні антикорупціонери?

Під тиском Заходу за останні три роки українська влада ухвалила пакет антикорупційних законів, створила спеціальні органи у боротьбі з корупцією, запустила електронне декларування для чиновників. Але тут раптом вона вирішила зобов'язати декларувати своє майно і громадські антикорупційні організації. Що, звичайно ж, викликало подив: "на олівець" вирішили взяти тих, хто повинен контролювати чиновників.

У червні фіскали - ті самі, які працювали під керівництвом Романа Насірова і не помітили несплати податків Олександра Данилюка, . Ось хто, виявляється, заважає Україні розвиватися! Як вважає керівник організації , мета справи одна - отримати дозвіл на негласні дії, а потім використовувати цю інформацію для їхньої дискредитації.

Іншими словами, зараз в Україні зійшлися два світи: нинішнього чиновництва і громадських об'єднань. Сили нерівні і мотивація різна. Але очевидно, що переможець буде один. Корупція має бути повалена. Іншого не дано.


Сергій Руденко - український журналіст і політичний оглядач

 

rfvgy

Ukrainian
05.08.17 11:28
Мартиненко програв суди в Швейцарії в корупційній справі

Колишній народний депутат від "Народного Фронту" Микола Мартиненко в швейцарських судах намагається перешкоджати блокуванню рахунків і передачі інформації українському слідству.
Як передає про це пише .

З судових документів, що є в розпорядженні видання, зрозуміло, що Панамська компанія, на швейцарські рахунки якої надходили імовірні хабарі Мартиненку, судилася з прокуратурою Швейцарії, оскаржуючи передачу Україні інформації про ці рахунки. Це випливає із судових документів. Ідеться про документи, які підтверджують надходження на підконтрольні Мартиненку рахунки 6,4 мільйона євро. Інформацію про ці рахунки запитувало Національне антикорупційне бюро України (НАБУ). Там підозрюють, що ці кошти були хабарами, які призначалися українським депутатам і чиновникам у зв'язку з постачанням обладнання на українські АЕС.

У зв'язку з цими імовірними хабарами прокуратура Швейцарії ще з 2013 року проводить розслідування за підозрою у підкупі іноземних посадовців та відмиванні коштів. Однак, як повідомляли раніше швейцарські ЗМІ, Генеральна прокуратура України роками гальмувала надання міжнародної правової допомоги у цій справі. Розслідування у Швейцарії не зрушило з місця до 2016 року, доки за цю справу не взялося НАБУ. Відтоді, як випливає із судових документів, між українськими і швейцарськими правоохоронцями відбувається активний обмін інформацією. Зокрема у жовтні 2016 року швейцарці розпорядилися передати в Україну всю інформацію про банківські рахунки панамської фірми Миколи Мартиненка. Однак на заваді обміну інформацією стали судові позови.

Питання вдалося розблокувати лише за вісім місяців, коли завершилася судова тяганина. 28 червня 2017 року Федеральний суд Швейцарії виніс остаточне рішення, яке нині стало доступним для ознайомлення у базі судових рішень країни: відхилити вимоги Мартиненка. У позові стверджувалося, що судовий процес в Україні не відповідає міжнародним правовим стандартам, а передача інформації про швейцарські рахунки неприпустимо шкодить діловій репутації українця.

Видання зазначає, що, починаючи з 2014 року, Микола Мартиненко, позиваючись через офшорні фірми, також безрезультатно намагався розблокувати рахунки, на які йому надходили імовірні хабарі. Водночас один із його позовів, який не стосувався банківських рахунків, був успішним. У липні 2016 року швейцарський суд задовольнив вимогу Мартиненка до Федеральної прокуратури країни надати йому всю інформацію про журналістів, які писали запити щодо долі кримінальної справи проти нього. Це рішення суду викликало обурення у журналістській спільноті Швейцарії. ЗМІ назвали це рішення "небезпечним прецедентом", який може посилити тиск на журналістів, що пишуть про корупцію.

 

d324co

Well-Known Member
Україна очолила рейтинг корупції
06.08.2017 21:30

Україна очолила рейтинг корупції серед 41 країни світу. Про це свідчать дані міжнародного дослідження Ernst & Young, присвяченого ризикам шахрайства в Європі, на Близькому Сході, в Індії та Африці (EMEIA), повідомляє .

За даними дослідження, 88% респондентів з числа менеджерів українських компаній відповіли, що корупція широко поширена в бізнес-середовищі країни.

У той же час країнами з найбільш низькими проявами корупції виявилися Данія, Норвегія і Фінляндія.
Це точно не те, за що гинули на Майдані (((
 

goool

Well-Known Member
Днепропетровский хирург опубликовал снимок ранения Яроша. Фото 18+
8 августа 2017, 22:03

You must be registered for see images
Фото: Юрий Скребец/фейсбук
Днепровский хирург Юрий Скребец впервые опубликовал фото серьезного ранения бывшего лидера "Правого сектора" Дмитрия Яроша.

"Наконец (с опозданием на три недели) удалось отпраздновать собственный день рождения с Ярошем! Что сказать ... он вернулся из короткого отдыха с семьей. Карпаты-Коблево-Каменское, и послезавтра снова на фронт. Приятно удивил своей физической формой - 30 отжиманий от пола легко!", - написал врач, приложив фото ранения, которое произошло два с половиной года назад.

По словам заместителя главного врача Днепропетровской областной клинической больницы имени Мечникова, несмотря на тяжесть раны, "результат просто исключительный".

"Целеустремленность и куча планов, плотный график встреч - все как всегда. А потому - оставьте выпады вроде «Ярош исчез, прекратил борьбу, стал как все» ... Нет, не как все! Помните Грушевского: «Беда Украины в том, что ею руководят те, кому она не нужна»? Так вот: Ярош украинский националист генетически. И цель его жизни - Украиский Самостоятельное Соборное Государство. В отличие от других. Слава Украине!", - написал Скребец.

You must be registered for see images


Напомним, Ярош был ранен в боях за Донецкий аэропорт 21-го января 2015 года. В результате попадания двух осколков ему перебило руку и повредило голову. Тогда врачи отмечали тяжесть ранения нардепа, а журналисты объясняли, что от более серьезных ранений Яроша спасла каска.

"Сегодня в Песках ранен Дмитрий Ярош. Двумя обломками - один под глаз, второй перебил руку. Он уже эвакуирован, с ним все будет в порядке. Также ранены двое ребят из его охраны", - писала боец украинской добровольческой армии Елена Белозерская.

You must be registered for see images


Юрий Бутусов сообщил, что Ярош получил открытый перелом руки.

"Врач осмотрел, предварительный диагноз - оскольчатый открытый перелом нижней трети плеча (до локтя). Рука серьезно повреждена, легкое ранение головы - каска спасла, по касательной задело", - писал в 2015 Бутусов.

You must be registered for see images


Спустя короткий срок после операции Яроша снова госпитализировали и провели еще одну операцию.

"Немного подвела огромная жажда выздоровления. Вследствие чрезмерных упражнений с разработкой раненого локтевого сустава вдребезги разлетелись внутренние металлоконструкции", - объяснял причину Скребец.
 

d324co

Well-Known Member
Подписи Михеила Саакашвили в анкете на получение украинского гражданства и как председателя Одесской ОГА оказались разными.

Различия можно увидеть даже не будучи экспертом-криминалистом, передает « «.

«Теперь уже и специалисты подтвердили – президент обосновал лишение меня гражданства поддельным документом. Одновременно АП отказывается дать мне для подачи в суд копии настоящих, заполненных мной документов, отвечая, что это является «служебной информацией». Представляете, если они со мной так поступают, что эта банда делает с остальными украинцами? –написал Саакашвили.
 
Зверху