31 БЕРЕЗНЯ 2014 23:05
You must be registered for see images
Засідання Курултаю кримськотатарського народу, Бахчисарай, 29 березня 2014 року
Радіо Свобода вважає: це «деза дня»
Російський телеканал «Весті» повідомив, що рішення Курултаю кримськотатарського народу у неділю передбачає лише статус національно-культурної автономії і не носить територіального характеру, передає
You must be registered for see links
.
За словами віце-прем’єра захопленого Росією Криму Рустама Теміргалієва, новий статус лише сприятиме збереженню самобутності кримськотатарського населення півострова.
Віце-прем’єр-міністр проросійського уряду Криму Рустам Теміргалієв прокоментував російському телеканалу «Весті» постанову Курултаю кримськотатарського народу про початок створення в Криму національно-територіальної автономії.
Проте, замість «національно-територіальної автономії» він сказав про «національно-культурну автономію» і що цей статус має лише сприяти культурному розвитку кримських татар.
«Не потрібно боятися цього терміну, цей термін передбачений, і є відповідний федеральний закон про національно-культурні автономії, який дуже чітко говорить, що це не якесь територіальне об’єднання, а громадське об’єднання, метою якого є захист свобод, прав, інтересів, мовних побажань, а також, і це, мабуть, найважливіше, гарантоване представництво кримських татар в управлінні окремими територіями», – заявив урядовець самопроголошеної влади Криму.
Тим часом, у постанові, яку ухвалили на позачерговій сесії Курултаю, мовиться, що з’їзд кримських татар не визнає законності анексії Криму і втрати Україною території півострова.
А також, за словами голови Меджлісу кримських татар Рефата Чубарова, кримські татари можуть провести національний референдум, щоб підтвердити своє прагнення мати автономію.
«Курултай кримськотатарського народу постановив проголосити початок політичних і правових процедур зі створення національно-територіальної автономії кримськотатарського народу на його історичній території – в Криму», – сказано в документі.
Курултай також доручив Меджлісу налагодити відносини із міжнародними організаціями, зокрема ООН, Радою Європи, ЄС, ОБСЄ, і урядами держав.
Окрім того, Курултай закликав ці організації та уряди підтримати право кримськотатарського народу на самовизначення.
Заступник глави Меджлісу Наріман Джелялов пояснив виданню «Фокус», що йдеться не про «окремі території», а про весь Кримський півострів, до Конституції якого кримські татари хочуть внести положення про корінний народ.
На запитання видання про те, в складі якої держави кримські татари планують отримати статус національно-територіальної автономії, він відповів, що кримські татари не мають відповіді на це питання, але «вже втомилися шукати своє місце у відносинах між двома державами» і хочуть в першу чергу «забезпечити права свого народу».
Посилаючись на російське законодавство, як таке, що фактично є чинним у Криму, кримський лідер заявив, що Курултай вимагатиме 33% у представницьких органах Криму.
Перший віце-спікер кримського парламенту Григорій Іоффе зазначив, що нова Конституція Криму, ймовірно, не міститиме норм про квоти для кримських татар.
Раніше влада півострова обіцяла 20% квот кримським татарам на представництво в органах влади.