Церкви и политика

  • Автор теми bsv
  • Дата створення

loyer_1

той самий Otto
Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: "ТАЙНЫ ЦЕРКВИ" и их возможные последствия

...Але одне, коли спецоперація спрямована на злуку РПЦ та ЗРПЦ, то одне. А коли РПЦ проводить подібні операції, як досить ефективний елемент в комплексі інших сил та засобів, метою якого є подальше утримання України в сфері впливу Кремля (як приклад - нещодавний рок-тур містами України присвячений черговій річниці хрещення Руси, де той самий Кірілл був на "бек-вокалі" в Шевчука, тобто заповнював своїми проповідями паузи між піснями), то вже ми можемо скрутити дулю та сказати своє "фе"...
Ну, злуку ЗРПЦ з РПЦ взагалі важко назвати спецоперацією, бо то (як на мене) була звичайна структурна перебудова у відомстві. (Я вже, здається, писав: просто розвідку й контррозвідку об'єднали в одне управління). А щодо рок-туру Шевчука, то там якась зовсім дивна фантасмагорія...:D
Як на мене, Шевчук - блискучий поет, пісняр і виконавець; справжній громадянин своєї держави і незаперечний моральний авторитет, бо лише одиниці здатні плити "проти течії" і не укладати компроміси з власним сумлінням. Я впевнений, що він щира віруюча православна людина. Але я також ніскільки не сумніваюсь, що уявлення про Бога у активного учасника "маршів незгодних" і принципового супротивника будь-якої диктатури "нестяжателя" Юрія Шевчука кардинально відрізняється від патріарших уявлень про Бога "иосифлянина" Кирила, котрий (вважаю) "призван на патриаршество, дабы "держать" и "не пущать".
Більш того, я впевнений, що не зважаючи на те, що вони обидва православні, - вірять вони, скоріш за все, у різних богів... Їм ніяк (як кажуть росіяни) "не по пути". А як взагалі можуть мирно співіснувати: рокер-бунтар Шевчук (це ж не "козлообразное" БГ) і поп-"великодержавник" Кирило???!!! Фінал такого співіснування може бути лише один, як і раніше у історії сталося: або "иосифляни" "уделают" "нестяжателів", або навпаки... Бо здається мені, хоч віра в них одна, але ж світогляди все ж таки протилежні...:mrgreen:

Отож, мені не зовсім зрозуміло, що там робив патріарх Кирило, підтанцьовуючи Шевчуку на "back-vocal"i... Підозрюю, що на подібну необачність його "совратил" патріарший радник і улюблений референт - диякон Андрій Кураєв, бо він до того майже на кожному своєму публічному виступі заявляв, що був би дуже щасливий виступати на концертах разом з Шевчуком.
Аж от коли Юрій дав "добро" і Андрієва мрія здійснилась, мабуть, "продвигаючи" свою нову спільну концепцію (під назвою "церква повинна з мирянами спілкуватися на зрозумілій мові"), диякон і вмовив патрірха замість тропарів та "Боже,...,храни" заспівати разом з Юрієм на сцені: "Это всё... что остааааанеться после меня..."
А що тут дивного? Новий патріарх, кажуть, полюбляє екстрім: і на лижах по воді пересувається, "аки Христос"; і на машині (як офіційно стверджують) ганяє не гірше за Шумахера...:shock:
Але, здається, недалеко той день, коли настане "прозріння Кирилове" щодо того, кому він підспівував на сцені. Ой не позаздриш тоді раднику-диякону Андрію. Не подивляться, що він "головний спеціаліст РПЦ по буддизму", і пригадають йому його несвідоме "світське академічне минуле". Мабуть, "огребёт" по повній...:hmm:
 

bsv

Странник
Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: "ТАЙНЫ ЦЕРКВИ" и их возможные последствия

Цікаво, чому мовчить з цього приводу "наш праведний борець зі шкідливими звичками", невже нема на це чого сказати?
Если Вы обо мне вспоминаете, все очень просто, читаю блоги
И форум -
Там гораздо интересней, по крайне мере мне
Тем боле смотрю вам тут и без меня нескучно :)
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: "ТАЙНЫ ЦЕРКВИ" и их возможные последстви

Ну, злуку ЗРПЦ з РПЦ взагалі важко назвати спецоперацією, бо то (як на мене) була звичайна структурна перебудова у відомстві. (Я вже, здається, писав: просто розвідку й контррозвідку об'єднали в одне управління). А щодо рок-туру Шевчука, то там якась зовсім дивна фантасмагорія...:D
...
З усім погоджуюсь (щодо різного сприйняття Бога у Шевчука та Кірілла з усіма наслідками звідси)...
Щодо "спецоперації" зі злуки ЗРПЦ та РПЦ - можливо, спецоперація то надто сказано, але тепер все ж легально РПЦ (підконтрольна Кремлю) та офіційно має можливість поширювати свій вплив на певну частину населення Європи та Америки (прихожан єпархій ЗРПЦ), а значить таким чином мати ще один важіль для захисту інтересів Росії за кордоном. Ну і офіційний легальний плацдарм для тих же розвідки та контррозвідки... :)

P.S. Щодо Андрія Кураєва... Можливо не до теми, але особисто мені він страшенно нагадує "дєда Шалу" (сподіваюсь ті хто постарше не забули легендарного бас-гітариста легендарної сумської групи "Майа").
 
Останнє редагування:

loyer_1

той самий Otto
Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: "ТАЙНЫ ЦЕРКВИ" и их возможные послед

... P.S. Щодо Андрія Кураєва... Можливо не до теми, але особисто мені він страшенно нагадує "дєда Шалу" (сподіваюсь ті хто постарше не забули легендарного бас-гітариста легендарної сумської групи "Майа").
:D
Скоріш за все, це дійсно не до теми, але Ви маєте рацію.:yes: Якусь схожість між ними можна вгледіти...:D Про Кураєва, як людину, сказати нічого не можу, бо знайомий з ним лише "по телевізору".
А щодо "дєдушки Шали" на ім'я Олексій можу без усіляких умовностей сказати, що він - надзвичайно обдарована (я би навіть сказав - унікальна) людина. Це той випадок, коли природа постаралася з усієї сили. Звісно, він більш відомий, як чудовий музикант. Але мало хто знає, що він - талановитий художник і різносторонній умілець-"рукодел". Митець, що баче у навколішньому світі те, чого більшості не видно, і може це своє бачення явити оточуючим у мистецькій формі.
Окрім того, він - надзвичайно цікавий й тонко відчуваючий співрозмовник. Порядний мужик.
До речі, щира віруюча православна людина. За моєю класифікацією православного люду - типовий "нестяжатель".
(P.S. Льоша, вибач, за дифірамби, якщо на них натрапиш. Не втримався:D).
 

hed1n.ru

стебанутый
Re: Відповідь: ВО "Свобода"

якщо ви не знаєте, що таке поміссна цервка - ваші проблеми. також не буду вам нав"язувати релігійні погляди і власні бачення. не в моїх принципах.
У Церкви нет светских границ. Но сейчас хотят сделать...
Чего ж не делают ещё, УГКЦ с Киевским патриархатом? Видимо всё устраивает.
Но русофобия даёт о себе знать – создание так называемого «Киевского патриархата».
 

Zuzuka

прагну...
Відповідь: Re: Відповідь: ВО "Свобода"

У Церкви нет светских границ. Но сейчас хотят сделать...
Чего ж не делают ещё, УГКЦ с Киевским патриархатом? Видимо всё устраивает.
Но русофобия даёт о себе знать – создание так называемого «Киевского патриархата».
люди не хочуть вірити московським патріархам, які кажуть, що української мови Бог не чує і не знає.
 

hed1n.ru

стебанутый
Re: Відповідь: Re: Відповідь: ВО "Свобода"

люди не хочуть вірити московським патріархам, які кажуть, що української мови Бог не чує і не знає.
)) Теперь понятно какое у вас представление о Церкви.
Чем вам церковнославянский не угодил? Или вы думаете, службы в Православной Церкви МП ведутся на русском языке?
Кстати, вот по поводу Московского Патриарха:
Новый глава РПЦ Патриарх Кирилл высказывал желание изучить украинский язык. Об этом рассказал вчера в эфире TBi председатель отдела внешних связей УПЦ МП архимандрит Кирилл (архимандрита рукоположил в дьяконы, а затем в священники Патриарх Кирилл).
По словам архимандрита, Патриарх Кирилл очень положительно настроен к Украине, очень открыт, очень давно занимается Украиной и даже несколько раз просил помочь ему в изучении украинского языка. «Он лично меня об этом просил несколько раз», - уточнил представитель УПЦ.
 

Zuzuka

прагну...
Відповідь: ВО "Свобода"

hed1n.ru? ви в неділю вийдіть на центральну вулицю Сум і послухайте якою мовою ведуться служби та іще і в колонки, що чує все місто. пряме порушення кількох законів.

а те що якійсь архімандріт заявив, ще не означає, що він зробе.
 

mangust

патріот
Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: ВО "Свобода"

)) Теперь понятно какое у вас представление о Церкви.
Чем вам церковнославянский не угодил? Или вы думаете, службы в Православной Церкви МП ведутся на русском языке?
Молитви дійсно читають на старослов'янській мові.Але ж служба сладається не тільки з молитов.А проведення агітації підчас президентської кампанії і ходіння з іконою "святого проФФесора" і хула на Київський патріархат-теж на старослов'янській?
 

Feuer

root@ded-desktop:~#
Модератор
Re: Відповідь: ВО "Свобода"

hed1n.ru? ви в неділю вийдіть на центральну вулицю Сум і послухайте якою мовою ведуться служби та іще і в колонки, що чує все місто. пряме порушення кількох законів.
процитируйте эти законы
 
Зверху