Ответ: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.
Голосував за російську, як другу державну.
Прочитав висловлювання прихильників як української мови, так і російської і прийшов до висновку, що значна частина учасників форуму досить слабо знайома з існуючим станом як на законодавчому рівні, так і з наслідками такого стану. І якщо для частини учасників форуму це пояснюється незначним життевим досвідом, який набувається з роками. Але коли дивишся на засідання Верховної Ради і бачиш таке ж незнання існуючих проблем з мовами і небажання їх зрозуміти (в першу чергу це стосується прихильників примусової українізації), то це визиває тривогу за наше майбутнє.
Українська мова є єдиною державною мовою і обов'язкова для використання на всій території України. І якраз це є одною з основних причин непорозумінь між російськомовним населенням і прихильниками примусової українізації. Тому нема ніяких підстав вести мову про загрозу незалежності Україні або укр. мові. Якраз навпаки, виникла реальна загроза російській мові. Ніхто не підраховував, що здобула, а що втратила Україна від примусової українізації.
В зв'язку з переходом на викладання українською мовою в ВУЗах наші спеціалісти стали менш конкурентноспроможними. Тому що "новоукраїнізми" в медицині, математиці, фізиці в усіх технічних науках є найбільшим "маразмом" останніх років. З ким такий спеціаліст може поспілкуватись, або обмінятись досвідом (а якраз від цього залежить профессійний ріст спеціаліста). Спеціальна література також йому буде важко доступна, як російська, так і іноземна. Тому що більшість нових термінів не завжди розуміють навіть українці з "класичною" освітою отриманою 15-20 років тому.
Або інший аспект проблеми. "Прихована" заборона на профессію, яка виникла з затвердженням закону про укр. мову. (Для тих хто не знає, поясню: спеціалісти дуже багатьох профессій вимушені писати багато ділових паперів і обов'язково державною мовою).
P.S. По ICTV почалась передача Савика Шустера якраз про мови.