Герои УПА

Ви вважаєте войнів УПА героями?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    366

Stein

Well-Known Member
Відповідь: Герои УПА

то мабуть вже УПА холокост приписують
Скоро Яд Вашем знайде "нові документи" і Ізраїль почне вимагати від України репарацій за 6 мільйонів євреїв замучених повстанцями і підпільних "таборах смерті"... :lol:
 

Agat

New Member
Почему незаконно? Я ни в коем случае не за Бандеру, просто вот таких кидунов слов на ветер не люблю.
Будем говорить языком фактов.
Уроженец Австро-венгерской империи (факт) начал свою "профессиональную" деятльность с грабежа польских банков (факт).
Затем было принятие присяги служению великой Германии (факт).
В январе этого года в полном цейтноте ВАЮ присваивает уроженцу Австро Венгрии звание героя (факт). В положении о госнаградах звание героя Украины не предусматривает награждение иностраных граждан (факт).
 

mangust

патріот
Відповідь: Герои УПА

Agat, УПА ніколи не приймали присягу на вірність Німеччини (факт)
УПА приймало присягу на вірність народу України (факт)
 

Agat

New Member
Re: Відповідь: Герои УПА

Agat, УПА ніколи не приймали присягу на вірність Німеччини (факт)
УПА приймало присягу на вірність народу України (факт)
Факты и документы говорят как раз обратное. Тщательнее нужно искать.

28 апреля 1943 г. по инициативе председателя УЦК и губернатора Львова Владимира Кубийовича и губернатора Галиции Отто Вехтера началось формирование дивизии Ваффен СС «Галичина». Торжественная церемония по случаю организации дивизии прошла в здании администрации дистрикта «Галиция», и в церемонии приняли участие представители власти, национал-социалистической партии[1], германской армии, бывшие воины Украинской Галицкой армии[1], представители печати; присутствовали известный деятель Украинской Галицкой армии Виктор Курманович[1].
На призыв откликнулось не менее 70 тыс. галичан, из числа которых в ряды дивизии были приняты 13—14 тыс. Остальные добровольцы были включены в состав германской полиции и составили пять новых полицейских полков (номера: с 4-го по 8-й — по общей нумерации с полками дивизии). В июле 1943 г. были сформированы 4-й и 5-й полки, в августе — 6-й и 7-й. В дальнейшем они были упразднены, а их личный состав направлен на пополнение дивизии; 8-й полк был расформирован вскоре после его создания в ноябре 1943 г.
Присяга членов дивизии была такой же, как у членов других добровольческих подразделений Рейха:
Я служу тебе, Адольф Гитлер, как фюреру и канцлеру германского рейха верностью и отвагой. Я клянусь покоряться тебе до смерти. Да поможет мне Бог!»[2]
Хотя многие из офицеров дивизии были галичанами, большинство старших командных должностей занимали немцы (в том числе фольксдойче). Немцами были и два первых командира дивизии — бригадефюрер СС В. Шимана и сменивший его 20 ноября 1943 г. Ф. Фрайтаг. По общей номенклатуре войск СС дивизии был присвоен № 14, а трём её гренадерским полкам — 29, 30 и 31.
В апреле 1944 г. дивизия была отправлена в Нойхаммер (Силезия) для дальнейшего обучения. В мае того же года ее лично проинспектировал Гиммлер, впервые обратившийся к солдатам и офицерам дивизии не как к галичанам, а как к украинцам.

Другие названия
14-я добровольческая дивизия СС «Галициен» (30 июня — 22 октября 1943)
14-я галицийская добровольческая дивизия СС (22 октября 1943 — 27 июня 1944)
14-я гренадерская ваффен-дивизия СС (галицийская Нр.1) (27 июня — 12 ноября 1944)
14-я гренадерская ваффен-дивизия СС (украинская Нр.1) (12 ноября 1944 — 25 апреля 1945)
1-я украинская дивизия Украинской Национальной Армии (25 апреля — 8 мая 1945)

Наивысшее разрешение на выставление стрелковой дивизии СС, которая будет состоять из западных украинцев, - это для нас отличие и одновременно особая честь. Формирование галицко-украинской дивизии по образцу СС - это для нас не только отличие, но и обязательство, чтобы активное сотрудничество с немецкими государственными органами продолжать вплоть до победоносного окончания войны
(Из выступления председателя Украинского Центрального комитета Владимира Кубийовича, 28 апреля 1943 г.)
Мы изначально были сформированы в рамках войск СС, как и многие европейские дивизии, для борьбы с большевизмом. Весь личный состав - украинцы, но командные должности занимали немецкие офицеры. Именно они вели нас в бой с первого до последнего дня
Вот и фотодокументы








(Три стрільці УПА з розвідчого відділу в трьох різних мундирах: німецького гештапа, українського поліциста й німецького СД, 1943 р.)

(Парад новобранцев дивизии СС Галичина. 18 июля 1943г. Во Львове )

(Военная присяга воинов СС “Галичина” Адольфу Гитлеру и нацистской Германии )
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Герои УПА

Гаспадін Агат. Ви мені дуже нагадуєте прапорщика з анекдоту:
"-Товариші курсанти, вода закипає за температури 90 градусів.
-Товаришу прапорщик, не 90, а 100 градусів!
Прапор погортав підручник, поморщив лоба, щось прошепотів губами.
- Правильно, 100 градусів. То я з прямим кутом сплутав."
Ви різницю між УПА та дивізією "Галичина" відчуваєте?
 

Agat

New Member
Re: Відповідь: Герои УПА

Гаспадін Агат. Ви мені дуже нагадуєте прапорщика з анекдоту:
"-Товариші курсанти, вода закипає за температури 90 градусів.
-Товаришу прапорщик, не 90, а 100 градусів!
Прапор погортав підручник, поморщив лоба, щось прошепотів губами.
- Правильно, 100 градусів. То я з прямим кутом сплутав."
Ви різницю між УПА та дивізією "Галичина" відчуваєте?
Пановэ, торговЭць, специально для таких , как вы повторю, раз вы только методички "сычевых стрильцыв" вывчаэтэ:

(Три стрільці УПА з розвідчого відділу в трьох різних мундирах: німецького гештапа, українського поліциста й німецького СД, 1943 р.)
:)
 

mangust

патріот
Відповідь: Герои УПА

Agat.Ви все намагаетесь перекласти все з хворої голови на здорову,бо ми вели мову про УПА,а не про Вафен СС "Галичина". Якщо вже про "Галичину",то вам не видається дивним,що місцеве населення в 1939 році зустрічало Червону Армію як визволителів,а вже 1941 так само Вермахт.І що ще цікавіше,за 2 роки окупації Німеччиною, у людей не зник страх "радянської визвольної осені",що люди були ладні прислужитись Гітлеру,ніж допустити повернення Радянської влади.
З.І.А стосовно присягі Гітлеру Бандерою ви збрехали.Тільки нажаль дається взнаки ваша нещірість.
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Re: Відповідь: Герои УПА

Пановэ, торговЭць, специально для таких , как вы повторю, раз вы только методички "сычевых стрильцыв" вывчаэтэ:

(Три стрільці УПА з розвідчого відділу в трьох різних мундирах: німецького гештапа, українського поліциста й німецького СД, 1943 р.)
:)
:lol::lol::lol: Як кажуть "падонкі" "автар жжот". Але не буду робити плагіат з Вас і в свою чергу насичувати свій допис характерними для вашої мови "ітіть-пєрєітіть, туди-пєретуди та мать-пєрємать"...
Не знаю, в чому проблема, але щось на посилання не можу зайти. :( Не можу якось подивитися, хто ж там зображений, і відповідно нічого не можу сказати по суті самих світлин. А ось з приводу коментарів - спробую. Так ось, спеціально для Вас, коли Ви вивчаєте лише методички "рускай апсчіни", дозвольте нагадати, що означає "розвідчий відділ". Це військовослужбовці, що методом розвідки видобувають оперативно-цінну інформацію військового характеру. Тому форма одягу, в силу певних обставин, в них може бути яка завгодно - літня маскувальна, зимова маскувальна (білий халат), а в крайньому випадку, розвідка проводилась відкрито (або мають місце інші дії, скажімо диверсійного характеру), при цьому використовується форма супротивника... Цілком можна припустити, що це могла бути форма і "німецького гештапа, українського поліциста й німецького СД". Ну, щоби Вам вже зовсім було зрозуміло, то пригадайте геніального розвідника всіх часів і народів Максима Максимича Ісаєва, який під псевдо "Штирлиця" працював розвідником в самому гітлерівському лігві, видобував необхідні матеріали і... носив чорний мундир СС (якщо не помиляюся):). Ну, якщо хочеться згадати когось реального, то пригадайте Кузнєцова, що також носив німецьку військову форму, в якій і проводив свою діяльність розвідника і терориста...
А коли Ви вже навчилися копирсатися в ІНЕТІ, то можете знайти матеріал і про те, що ОУН розділилося на два крила: Мельника і Бандери. Так ось до створення 14 дивізії руку приклало мельниківське крило, а ось "бандерівці" були проти...
Щодо того, чому люди йшли залюбки в цю дивізію, пан mangust Вам вже написав. Не було в них підстав любити більшовицький режим в силу певних обставин (про які вже згадували не раз, повторюватися не будемо з цього приводу). Можете їх за це засуджувати? Особисто я - ні...
 
Останнє редагування:
Зверху