Герои УПА

Ви вважаєте войнів УПА героями?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    366

Марсия

New Member
Господа модераторы,почему это закрытое голосование и не видно кто и как проголосовал?У меня возникли большие сомнения по поводу этой статистики.
 

МАХ

Active Member
Дійсно потрібно було б відкрити …. Бо щось великий відсоток не поважає героїв України, які у скрутні часи виборювали для своєї країни незалежність! Піддається сумніву… невже такий великий відсоток неосвіченості на Україні, які ще й досі міряють світ совковими мірками…
 

KOCTa

Dedywkо |Co100
Команда форуму
Супер Модератор
Господа модераторы,почему это закрытое голосование и не видно кто и как проголосовал?У меня возникли большие сомнения по поводу этой статистики.
Опитуванні таке, яким його створив автор. Оскільки вже багато людей у ньому прийняло участь можу створити нове, але відкрите.
Результати старого:
You must be registered for see images
 

Вкладення

Тень

Miho
Мне интерестно. Чем они герои? Тем что убивали и грабили, да не спорю что и коммунисты были такими, но они защищали режим (какой ни есть но после войны была страшная разруха, а жизнь налаживалась, жить становилось немножко легче, да не было таких товаров, не было разнообразия, но при СССР практически каждый мог хотя бы раз в год съездить на море и т.д) Да нельзя было говорить лишнего - а с другой стороны кому понравится, когда на него начнут "гнать пургу" - вот и государство защищалось, пускай такими радикальными методами, но зато эфективными! Не то что сейчас.

И еще на счет упа - отец будучи маленьким (годов 8-9) во время войны попал в Белорусию с другом, бродили по лесам, выбрались они ближе к вечеру к какому то селу и попросились у местной жительницы переночевать - а она им говорит - "Я бы с радостью, но прийдут бендеровцы - убьют и меня с семьей и вас, вы лучше ступайте на окраину села там в заброшеном доме и переночуете".
Они отправились в тот дом и забрались на чердак по ветхой лестнице. Через время пришли бендеровцы и только сломавшаяся под бендеровцем лестница не позволила одному из них влезть на чердак.

Так какие они герои?! Так и Гитлера с Вашим подходом можно скоро будет прировнять к "освободителю" - а что, он ведь тоже с коммунистами боролся!
Вот если бы Ваши так называемые "герои" боролись с Советской властью, победили ее и создали процветающее государство - тогда да. А так по прошествии многих лет делать из г-на пулю - вы уж простите, но не полетит.

P/s/ Спорить ни с кем не собираюсь - я высказал свое мнение. Хотите доказать обратное - приведите хоть один пример, где бы упа установила свою власть и людям жилось хорошо.
 
Останнє редагування:

МАХ

Active Member
Мне интерестно. Чем они герои? Тем что убивали и грабили, да не спорю что и коммунисты были такими, но они защищали режим...
УПА боролося за незалежність України, в бій йшли під нашим прапором і гербом… боролися як проти комуністів так і проти фашистів!!! Цікаво те що ми не по своїй волі ввійшли в склад СССР, зробивши нас своєю колонією… Так само козаки боролися проти Московії, так само і УПА… та й Центральна Рада з Грушевським мали на меті встановити незалежність України… бій під Крутами… і події 90-91 років, сюди ж відносяться… живий ланцюг від Львова до Києва… (а що б було як би події 91 року перейшли в громадянську війну? Звичайно б наші національні бажання б придушили а всіх учасників назвали б ворогами і бандитами… а В’ячеслава Черновіла б називали зрадником…).. Ціль всіх цих подій одна – Незалежність України! Саме тому вони Герої своєї держави!!! (а не так як нас вчили)

И еще на счет упа - отец будучи маленьким (годов 8-9) во время войны попал в Белорусию с другом, бродили по лесам, выбрались они ближе к вечеру к какому то селу и попросились у местной жительницы переночевать - а она им говорит - "Я бы с радостью, но прийдут бендеровцы - убьют и меня с семьей и вас, вы лучше ступайте на окраину села там в заброшеном доме и переночуете".
Они отправились в тот дом и забрались на чердак по ветхой лестнице. Через время пришли бендеровцы и только сломавшаяся под бендеровцем лестница не позволила одному из них влезть на чердак...
Цікава історія… але виникає багато запитань.. як 8ми річна дитина опинилася в лісі за тисячі км, і за якими ознаками воїни УПА їх би розстріляли?.. особисто у мене виникло безліч запитань… можливо жінка не захотіла просто їх впускати… можливо то були не воїни УПА.. а навіть приміром СС Галичина чи німці… До того ж СБУ розсекретило дані які свідчать тому що НКВС перевдягались в УПА і робили розбійні напади на російські і білоруські поселення… власне я знаю що УПА не без гріха, як будь-яка армія, тим більше в ті часи.. дійсно УПА робили зачистки за національним признаками.. але ж це не було їхньою ідеологією.. і виключно рушійною силою до цього була накопичена ненависть, яка накопичувалась віками поневолення…. Але виникає запитання чому це б УПА вбивало звичайних дітей?... до речі 2007р… було відкрите справжнє походження фотографії (і українські вчені до нього не мають жодного відношення), на якій повішені на дереві діти.. як вияснилось, по записам псигжурнала, то циганка на підґрунті психічної хвороби повісила своїх же дітей, за рік до початку війни... а скільки таких ярликів на УПА ще понавішувала совкова пропаганда??? Про які вже ніколи правди не дізнаємося… Я не ставив за мету якось ставити під сумнів вашу розповідь, бо такі події могли мати місце.. проте в мене виникли деякі ж запитання (більше від цікавості аніж для вираження недовіри).. якщо ж це наклеп нехай він залишиться на вашій совісті…
Я вважаю що в будь-якій родині, є той хто пережив ті події… Наприклад, мій дідусь в 15 років потрапив у полон… В Німеччині розвантажували брикети… жили в таборі, звичайно ж годували їх кепсько… дідусь з товаришем крали картоплю поряд з табором і смажели… і одного разу задівши сітку (над картоплею, щоб не крали), їх помітив німець… але дідусь з товаришем встигли втекти… німець їх впізнав… але якимось дивом покарання відклали… дідусь, розуміючи що їх уб’ють, тікають з табору… спочатку в полі… їх помітив німецький літак… і знущаючись стріляв не в них, а так поруч.. бавлячись… проте діду з товаришем вдалося втекти до лісу… під вечір, вони зайшли в польське селище… там у однієї полячки, яка їх взяла додому (розповідав ще що була в неї корову, так вони з товаришем відро молока випили.. скучили дуже за молоком)…).. вони лягли спати на горищі сараю… а під ранок коло сараю зірвався снаряд, скинутий бомбардувальником… товариша врятувало лише те що під голову поклав сумку, з бляхою в якій застряв осколок… тікаючи з села, потрапляють в полон до німців… але в полоні вони не довго були… бо їх звільняють червоноармійці… пару днів вони просуваються незрозуміло куди… вже й Україна близько.. але одного разу їх беруть і ведуть лісом двоє червоноармійців… дідусь не зразу зрозумів що на розстріл… але коли вже побачив дуло перед очима… їх звільняють повстанці і відпускають… я не знаю хто це були УПА чи ні та й дідусь не пам’ятає.. . тоді для нього було головним як найшвидше дібратися до рідного села на Сумщині доки вільний… Дідусь не зовсім пам’ятає деталі що трапилось з ним в 17річному віці… вже не кажучи про 8 років…

Так какие они герои?! Так и Гитлера с Вашим подходом можно скоро будет прировнять к "освободителю" - а что, он ведь тоже с коммунистами боролся!
Вот если бы Ваши так называемые "герои" боролись с Советской властью, победили ее и создали процветающее государство - тогда да. А так по прошествии многих лет делать из г-на пулю - вы уж простите, но не полетит...
Гітлер воював для знищення націй, УПА ж боролося за права нації, за її визволення… Як може пару тисяч перебороти мільйонне військо? Вони до речі боролися і після повалення Вермахту… бо була надія… послухайте Тартак & Нічлава - Не кажучи нікому….
 

Тень

Miho
Дідусь не зовсім пам’ятає деталі що трапилось з ним в 17річному віці… вже не кажучи про 8 років…
Каждому - свое - некоторые и о вчерашнем дне не помнят, не спорю что и коммунисты, не все конечно, были мягко говоря ..., но для меня УПА - никак не герои и героями не станут.
А на счет борьбы тысяч с миллионами - могу поспорить. О Гитлере впервые узнали и заговорили после пивного путча - а ведь в его партии тогда было всего лишь 600 человек - затем присоединились миллионы.
У Ющенко было не много сторонников.... примеров в истории много..
Но все они говорили и обещали то что хотел услышать народ - и получилось тысячи победили миллионы!
 

МАХ

Active Member
Каждому - свое - некоторые и о вчерашнем дне не помнят, не спорю что и коммунисты, не все конечно, были мягко говоря ..., но для меня УПА - никак не герои и героями не станут.
Це ваше право… я нічого проти не маю, але мені здається що така думка більше має політичне підґрунтя, аніж історичне… але те що в червоній армії воювали за комунізм звичайні українці, яких змушував режим розстрілювати своїх же братів (умовно кажучи… бо у дідуся в той час був брат на фронті… і що виходить, що людина бореться за мир в своїй хаті, а в той час цей же рижим вбиває їх братів… ) За що боролися вони? За Сталіна який масово проводив репресії? Скільки українців загинуло від режиму?... УПА ж боролося саме за свободу нації! За вільну Україну… щоб більше жодного українця комуністи не заслали до Сибіру, не розстріляли за його політичні погляди.. щоб припинилася русифікація…
А на счет борьбы тысяч с миллионами - могу поспорить. О Гитлере впервые узнали и заговорили после пивного путча - а ведь в его партии тогда было всего лишь 600 человек - затем присоединились миллионы.
У Ющенко было не много сторонников.... примеров в истории много..
Но все они говорили и обещали то что хотел услышать народ - и получилось тысячи победили миллионы!
Приклади не зовсім влучні!!! Це боротьба за владу! А не за незалежність!!! За політичну діяльність національного характеру (та й взагалі будь-якого окрім комуністичного) на Україні за часів окупації росіянами і поляками українців або ж засилали або ж розстрілювали… ну можливо ще до в’язниці садовили (Бандеру перед війною в Польщі… ).. Чи можна було вести вільно політичну діяльність? Я вже не кажу про націоналізм… А як мені відомо то Гітлер не з вулиці прийшов до влади… а з Націонал-соціалістичної німецької робітничої партії, в якій він з літа 1921року!...а перед цим пройшов Першу світову… отримав Залізний хрест другого ступеня, який простим солдатам рідко давали… був контужений, і після газової атаки англійців на декілька місяців осліп… напевне це було поштовхом до вступу в націонал-соціалістичну партію, де й починав пропагувати націонал-патріотизм і расизм…. А те що ви називаєте «Пивной путч» була, на мою думку, акцією піару…
Я б краще привів би прикладом сюди Жанну Д’Арк… яка боролася за права свого народу! Скільки померло людей однієї нації? А що трапилося з самою зачинателькою? Спалили на вогнищі, як відьму…Але це дало поштовх до нового… чомусь в Франції вважають народним героєм… хоча скільки померло людей однієї нації?.. а все тому що вона боролася за права народу!... так само й УПА.. було приречене на спаленні на вогнищі… але вони розуміли що вони загинуть, та житиме ідея.. прямо як у пісні)..
Тартак & Нічлава - Не кажучи нікому (про УПА)

Коли війна вривається у двері,
Не захистять слова й печатки на папері.
Потрібно йти, потрібно брати зброю
І право на життя відстояти в горнилі бою…

Одна біда пішла на захід, інша прийшла зі сходу.
І знову сльози, знову страх, знову страждання для народу.
Знову за спинами визволителів
Прийшли нові карателі та мучителі…
То що ж робити — сидіти склавши руки,
Спокійно дивитися на вбивства та муки?
Чи, взявши благословення в рідної мами,
Почати боротьбу — з новими ворогами?

Поплач за мною мамо, коли я загину.
За свою землю, за Україну
Поплач за мною сестро, не кажучи нікому,
Що я вже ніколи не вернусь додому.

Тече сльоза, прогорнуючи зморшки.
І мама молиться — «Хай поживе ще трошки»
Вже так давно не бачить сина свого
І ще хоч раз побачити його живого…

Ти знаєш, мамо, я ще тримаюсь!
Караюсь, мучусь, але не каюсь!
Якщо не я — то хто? Зайве питання…
Для нас це не проста війна — це визвольні змагання.
Людей женуть на схід, немов худобу,
Принижують, щоб знищити людську подобу…
І захиститися у цих людей нема ніяких шансів,
У них одна надія — на повстанців…

Поплач за мною мамо, коли я загину.
За свою землю, за Україну
Поплач за мною сестро, не кажучи нікому,
Що я вже ніколи не вернусь додому.

Пройдуть роки, земля загоїть рани,
Залишаться в живих поодинокі ветерани…
А скільки тих, що не прийшли додому,
Лежать в своїй землі в могилах невідомих…

Поволі наші сили тануть, і всі ми знаємо,
Що в цій війні з чужими поки що програємо…
Хай перемоги наші порівняно малі,
Та головне, що наш народ лишився на своїй землі.
Ніхто не знає, хто я, ніхто не знає, де я…
Тіла загинуть — житиме ідея…
А наші душі тут — в рідних просторах —
Волинських лісах, Карпатських горах…

Поплач за мною мамо, коли я загину.
За свою землю, за Україну
Поплач за мною сестро, не кажучи нікому,
Що я вже ніколи не вернусь додому.


Отже потрібно зробити висновок, насамперед яку роль УПА відіграла для становлення Незалежності України… можливо таку ж як у свій час Жанна Д’Арк для Франції?
 

Sim$Dim

бесконечная жесть
Якби ж тільки це право залишалося за нами і надалі, бо учорашні "борці за свободу" часто вже наступного дня набувають рис подоланих "гнобителів народу".
 

iskander

New Member
Из обращения Степана Бандеры, распространенного 30 июня 1941 г. во Львове, а позже – и в других районах Западной Украины: «Народе! Знай! Москва, Польша, Мадяри, Жидва – це Твої вороги. Нищ іх! Ляхів, жидів, комуністів знищуй без милосердя!..»
Герой?
 
Зверху