Кредитори не пробачать Україні навіть частини держборгу — Шапран
Мінфін наполягає хоча б на частковому списанні державного боргу в рамках реструктуризації. При цьому експерти вважають, що основні кредитори країни на це не підуть.
Оголошення дефолту України стає реальною перспективою. Про це пише Financial Times. На думку інвесторів, країна навряд чи встигне виконати зобов'язання щодо реструктуризації боргу до призначеного МВФ крайнього терміну в червні. В той же час міністр фінансів Наталія Яресько вважає, що якщо переговори з власниками євробондів затягнуться на літо, в уряду України «можуть виникнути проблеми з обслуговуванням боргу».
Перспективи дефолту в ефірі радіостанції Голос Столиці обговорював головний аналітик рейтингового агентства «Експерт-Рейтинг» Віталій Шапран.
За яких обставин очікувати дефолту?
— Природно, що під час переговорів щодо реструктуризації йдуть розмови про дефолт, у тому числі в іноземних ЗМІ. Якби позичальник Україна міг погасити свої борги, кредитори не хотіли б реструктуризації, вони просто просили б погасити ці борги. На жаль, Мінфін займає іншу позицію, і від успішності реструктуризації залежить в тому числі і добробут населення. Це і курс долара, і фактор, пов'язаний з обслуговуванням майбутніх періодів. Тому немає нічого дивного, що до червня — терміну, встановленого МВФ, — напруга наростає.
Основні кредитори вважають, що Україна може виплачувати всю суму боргу, тільки довше. Чому Мінфін наполягає на частковому списанні?
— Швидше за все, списання не буде, і виплату боргу просто розтягнуть за часом. Але це переговорні позиції різних сторін. Мінфін як публічний гравець змушений озвучувати різні варіанти. Я думаю, що вони керуються принципом «проси по максимуму, щоб отримати хоч щось». І ось ця інформація, в тому числі від Financial Times, підштовхує кредиторів до вирішення щодо реструктуризації.
Чи вдасться реструктуризувати борг і взагалі позбутися розмов про дефолт?
— До переговорних процесів підключені великі західні компанії, які мають досвід не однієї реструктуризації. Також був створений комітет кредиторів на чолі з одним з власників українських єврооблігацій. Тобто процеси набули організованого характеру, залишилося вирішити питання про модель реструктуризації. І про те, якою вона буде в майбутньому, якраз і потрібно зараз говорити.
Отправлено из моего iPad используя Tapatalk