ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member
Уряд може ввести комендантську годину у західних областях: перелік та деталі

17:44, сьогодні

Кабінет Міністрів України розглядає ймовірність введення комендантської години у деяких регіонах через поширення COVID-19. Комендантську годину можуть ввести на вихідних.

Про це після наради з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем розповів мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, передає низка прикарпатських ЗМІ. Такі заходи можуть стосуватися, зокрема, Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської областей.
Окремо Марцінків наголосив, що мерам повідомили про продовження карантину до початку травня. Щоправда, число прем’єр не уточнив.
Також поінформували, що в трьох областях – Івано-Франківська, Тернопільська і Львівська – вводяться надзвичайні заходи на вихідні дні, щоби розірвати ланцюг зараження. Зокрема розглядається можливість навіть комендантської години. Так сказали на цій нараді з прем'єр-міністром. Деталі, очевидно, будемо знати завтра (10 квітня – 24 канал),
– розповів він.
Раніше про можливе введення комендантської години заявляли в Офісі Президента. Так, на сайті глави держави повідомляли, що мешканці Чернівецької та Тернопільської областей "позитивно відреагували на додаткову карантинну рекомендацію залишатися вдома на вихідних – з 13:00 суботи до 6:00 понеділка".
Що таке комендантська година?Комендантська година – це заборона перебувати на вулиці та в громадських місцях у певні години в межах населеного пункту чи країни, де ввели надзвичайний стан.

Найчастіше заборона виходити на вулицю розповсюджується на вечірній і нічний період часу.
 

Loner

Well-Known Member
Нардепы хотят предоставить право Нацгвардии проверять вещи граждан

Комитет Верховной Рады по вопросам правоохранительной деятельности рекомендует принять за основу законопроект №3105 "О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно совершенствования правовых основ деятельности Национальной гвардии Украины".

Четверг, 9 апреля 2020, 19:35


“Члены комитета рассмотрели проект закона о внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно совершенствования правовых основ деятельности Национальной гвардии Украины №3105. Один из авторов законопроекта, народный депутат Максим Павлюк отметил, что этим проектом предполагается внести изменения в некоторые законодательные акты в части усиления правоохранительных функций Национальной гвардии, а именно: относительно составления протоколов об административных правонарушениях, предоставление права проводить личный досмотр, досмотр вещей и т.д.”, – говорится в сообщении.
Во время обсуждения народные депутаты рекомендовали принять законопроект за основу и предлагали уменьшить срок подготовки ко второму чтению.
 

Loner

Well-Known Member
Брифінг пресцентру Об’єднаних сил - 09.04.2020
18:37 - 9.04.2020

9 квітня збройні формування Російської Федерації 11 разів порушили режим припинення вогню, з них п’ять – із використанням заборонених Мінськими домовленостями озброєнь.
Під час обстрілів окупанти застосовували міномети калібру 82 мм, протитанковий ракетний комплекс, гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю. Прицільним вогнем у відповідь Об’єднані сили рішуче припиняли ворожу злочинну активність.
В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" російські найманці шість разів обстріляли позиції українських захисників.
По оборонцях Павлополя ворог випустив п’ять мін калібру 82 мм, а також вів вогонь з автоматичних станкових гранатометів й великокаліберних кулеметів.
По опорних пунктах Об’єднаних сил неподалік Водяного противник двічі відкривав вогонь з мінометів калібру 82 мм – чотири міни, станкових протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів.
Наші позиції біля Красногорівки й Новомихайлівки окупанти обстріляли зі станкових протитанкових гранатометів та кулеметів великого калібру.
Поблизу Богданівки противник застосував проти українських захисників стрілецьку зброю.
На усі обстріли українські військовослужбовці давали адекватну відповідь зі штатного озброєння. Відчувши на собі рішучість та мужність наших воїнів, окупанти припиняли свої провокаційні дії.
У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ" збройні формування Російської Федерації п’ять разів порушили встановлений режим "Тиша".
З мінометів калібру 82 мм та гранатометів різних систем ворог упродовж дня обстріляв наші опорні пункти поблизу Хутора Вільний і двічі – біля Оріхового.
Поруч з Новгородським проти українських захисників окупанти застосували протитанковий ракетний комплекс.
В районі Кримського російські найманці відкривали вогонь з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
Внаслідок ворожих обстрілів сьогодні загинув один український військовослужбовець. Командування об'єднаних сил висловлює глибокі й щирі співчуття рідним та близьким загиблого воїна і наголошує, що такі злочинні дії не залишаться без адекватної відповіді.
На кожен обстріл з боку російсько-окупаційних військ українські військовослужбовці відкривали прицільний вогонь по їх опорних пунктах й рішуче припиняли ворожу активність. Втрати противника уточнюються.
На ділянках розведення №1, №2 та №3 ситуація залишається стабільною. Режим "ТИША" дотримується.
Випадків захворювання на коронавірусну інфекцію серед особового складу Об’єднаних сил не зафіксовано, в районі проведення операції вживаються усі необхідні заходи щодо недопущення занесення і поширення коронавірусної інфекції у військові колективи зі складу ОС.
Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою.

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ
8 квітня збройні формування Російської Федерації 8 разів порушили режим припинення вогню. Противник відкривав вогонь по позиціях Об’єднаних сил з мінометів калібрів 120 мм та 82 мм, гранатометів різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю.
Факти ворожого вогню було зафіксовано неподалік населених пунктів Павлопіль, Гнутове, Старогнатівка, Мар’їнка, Новоолександрівка, Зайцеве та Оріхове.
За даними розвідки, вчора наші підрозділи, що вели оборонні дії, поранили п’ятьох російських найманців.
За минулу добу представниками Національної поліції України зі складу Об'єднаних сил розкрито серед цивільного населення 1 грабіж, 12 крадіжок, 1 факт незаконного поводження зі зброєю та 10 фактів незаконного зберігання наркотичних речовин. Також виявлено 53 адміністративні правопорушення.
Через контрольні пункти в'їзду-виїзду лінію зіткнення громадяни не перетинали.
Підрозділи Об’єднаних сил дотримуються умов припинення вогню та перебувають напоготові до адекватного реагування на будь-які підступні та провокаційні дії противника.
 

Loner

Well-Known Member
У Раді підтримали дозвіл нацгвардійцям проводити обшук українців під час карантину

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендує прийняти за основу законопроєкт №3105 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення правових основ діяльності Національної гвардії України".
Відповідне рішення члени комітету прийняли на засіданні, повідомляється на сайті Верховної Ради.
"Члени Комітету розглянули проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правових засад діяльності Національної гвардії України №3105.
Один з авторів законопроєкт народний депутат Максим Павлюк зазначив, що цим проєктом передбачається внести зміни до деяких законодавчих актів в частині посилення правоохоронних функцій Національної гвардії, а саме щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення, надання права проводити особистий огляд, огляд речей тощо.
Під час обговорення народні депутати відзначили його актуальність, підтримали прийняття за основу та пропонували зменшити термін підготовки до другого читання", - йдеться в повідомлені.
 

Loner

Well-Known Member
У Зеленського з Єрмаком патова ситуація – Олег Постернак
10 квітня 2020, 06:00

Коронавірус може поставити крапку або розгорнути багато політичних процесів. У всьому світі посилюються авторитарні тенденції, навіть серед ліберальних держав. Що відбувається зараз з українською політикою і чи усвідомлює влада всю відповідальність становища, газета «День» з'ясовувала у політолога Олега Постернака.
Він вважає, що прихід до Гео Лероса правоохоронних органів був стратегічною помилкою з боку Андрія Єрмака як державного діяча. Важливо розуміти, ким є Андрій Єрмак для Зеленського: по-перше, це друг. Зеленський призначив голову Офісу президента за ознакою особистої відданості та особистої довіри. Просто так його звільнити, як можна було звільнити Богдана, який багато в чому був інкорпорований ззовні, Зеленський не може. Із Єрмаком у нього патова ситуація: звільнити і покарати він його публічно не може, тому що друг, ще й посвячений у всі розклади, і якщо такий зв’язок обірвати, це загрожуватиме ще одними плівками і скандалами. Однак на своїй пресконференції Єрмак мав жалюгідний і жахливий вигляд, висловлюючись щиро. Це свідчить про те, що політики не володіють західними кейсами інформаційно-комунікативної роботи, демократичними інструментами.
Політолог також вважає, що потрібно було рекомендувати правоохоронним органам порушити кримінальну справу проти свого брата, це було б дуже гідно. Перевірити факти, не коментувати ці плівки, говорити: «Я не розумію, про що там йдеться, хочу побачити розповідь правоохоронних органів». Але він вибрав тактику, коли до Гео Лероса приходять представники СБУ, і всі розуміють, що це помста, попередження, сигнал.
Фігура Єрмака автоматично скорочується в сприйнятті еліти самої України. Послаблення його позицій є надзвичайно вигідним для олігархів, наприклад, Ахметова, вплив якого зараз колосально збільшується. І це не найгірший варіант. Стаття називається .
Наступ коронавірусу не скасовує російську агресію та окупацію територій на Сході та Півдні України. Активність в рамках мінського процесу хоч і вимушено спала, «дамоклів меч» цих домовленостей все одно буде нависати над Україною, поки небезпека не буде відведена, а краще – остаточно вирішена. Задача для України надскладна, наголошує газета «День».
Кремлю вдалося загнати Київ у дипломатичну пастку. Домовленості в рамках Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, на якому були присутні керівник Офісу президента України Андрій Єрмак і заступник керівника Адміністрації президента Росії Дмитро Козак, передбачають створення «консультативної ради». Це рішення критично сприйняли в Україні. Єрмака звинуватили у тому, що він погодився на створення спільного майданчика, який урівнює українську державу та російських маріонеток, а країну-окупанта переводить у статус спостерігача, на рівні ФРН, Франції та ОБСЄ, чого, власне, Москва давно домагалася.
З усього видно, підсумовує видання, що чинна українська влада, перебуваючи перед серйозним викликом, намагається зрушити з місця вирішення ситуації на Донбасі, але наступає на «міни» у вигляді «формули Штайнмайєра» та створення «консультативної ради», які Москва нав’язує Києву.
Ще один момент, на який звертають увагу експерти – статус представників України. «Чи є якісь повноваження в Андрія Єрмака підписувати подібні документи в мінському процесі? Немає. З точки зору міжнародного права і протоколу, глава Офісу президента не може мати права представляти державу на такому рівні. Це може здійснювати або президент, або прем’єр-міністр, або міністр закордонних справ. З нашого боку, треба розуміти, що коли Кучма ставить свій підпис під відповідними угодами в мінському процесі, то він нарікає себе на дуже неприємне спілкування зі слідчими», – вважає експерт газети колишній представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін. Заголовок статті – «Як бути?»
Ніщо так не характеризує слабкість влади, як застосування сили, стверджує газета «Україна молода». А якщо це застосування сили у замаскованому вірусологічному варіанті, то й поготів – усе вказує на те, що під нинішніми державотворцями вже палає земля.
Жодним чином не применшуючи небезпеку коронапошесті та потреби впроваджень усіх необхідних заходів для подолання цієї зарази, водночас щодня зростає відчуття, що в обгортку COVID-19 загорнули гамузом і громадянські права та свободи.
Чимало активних громадян, політиків почали називати всі ці заходи державним заколотом, який люди не помітили.
Більшість ситуацій по факту порушень карантину будуть залишатись на розгляд правоохоронців, а це гарантовано призведе до свавілля. Шансу не порушити суворість урядових рекомендацій практично немає.
Причому більшість із цих обмежень абсолютно не ефективні у боротьбі з епідемією. Тому тут два варіанти.
Перший: основна мета цих заходів інша. Це такий неоковирний спосіб антиконституційного перевороту. Будь-який авторитаризм завжди починається з абсурду.
Коли не зрозуміло, яку стратегію поведінки необхідно обрати. В Україні лише у двох випадках можна обмежувати права й свободи громадян: надзвичайний стан і воєнний стан. Для цього потрібен закон, ухвалений Верховною Радою, а не постанова Кабміну.
Другий варіант: просто влада хотіла щось зробити хороше, а вийшло як завжди. Пародія на «сильну руку». Як кажуть, хто жив у країні під керівництвом «95-го кварталу», в цирку не сміється.
 

Loner

Well-Known Member
Волкер объяснил, как голосование "банковского" закона повлияет на будущее Украины

Голосование ВР так называемого "антиколомойського" закона станет ключевым моментом, который определит будущее Украины – под властью олигархов или в реформированной по европейским стандартам цивилизованной среде с поддержкой Запада.
Об этом бывший спецпредставитель США на переговорах по Украине Курт Волкер написал в развернутой статье, опубликованной на сайте Центра анализа европейской политики (CEPA).
"Украинский парламент предстанет перед моментом истины, когда соберется (для голосования законопроекта относительно усовершенствования некоторых механизмов регулирования банковской деятельности – ред.)... В то время как новый коронавирус все больше влияет на страну, Рада должна наконец принять банковское законодательство, необходимое для получения $8 млрд финансирования от МВФ, а также еще $1,5 млрд из других источников", - подчеркнул Волкер.
В связи с этим эксперт призвал Украину раз и навсегда на законодательном уровне не допустить возвращение национализированного ПриватБанка бывшим владельцам или выплаты им каких-либо компенсаций.
"Украинские налогоплательщики уже уплатили деньги, компенсировав недостачу в банке после того, как бывшие собственники вывели миллиардов долларов. Ни украинские налогоплательщики, ни международные финансовые учреждения, стоящие за ними, не должны платить больше", - подчеркнул эксперт.
Волкер напомнил, что Украина в течение прошлых лет существенно улучшила свое финансовое положение, продолжила структурные реформы, укрепила собственный имидж в глазах иностранных инвесторов и заложила основу для стремительного роста. "Украина впервые со времен независимости в 1991 году начала опережать глобальные рынки", - отметил он.
В то же время, по словам дипломата, замена молодой команды реформаторов новыми лицами, которые ассоциируются с олигархами, "шокировала рынки".
"Замена генпрокурора, который заслужил широкое уважение благодаря борьбе с коррупцией, добавила обеспокоенности. Результатом этого стал резкий рост расходов на заимствования, а над экономикой страны начали собираться темные тучи. И вдруг, в момент, когда мировые рынки начали падение из-за коронавируса, экономика Украины стала падать еще быстрее", - заметил Волкер.
И несмотря на это, по его словам, МВФ, Всемирный банк и ЕС готовы помочь Украине преодолеть кризис.
"МВФ увеличил пакет с $5 млрд до $8 млрд, Всемирный банк предлагает $1 млрд, а ЕС - еще $500 млн. Минимум $2 млрд будет быстро выплачено МВФ, что позволит почти немедленно выделить средства для борьбы с коронавирусом. Без такой финансовой поддержки, а также без признания МВФ надлежащего выполнения условий программы - финансовое положение Украины начнет падать быстрее, чем сегодня", - подчеркнул Волкер.
Для обеспечения этой финансовой поддержки Рада должна утвердить банковское законодательство, отметил бывший спецпредставитель США.
"Обеспечение пакета МВФ и другого финансирования также имеет важное значение в условиях продолжающейся российской агрессии. Россия рассматривает слабую Украину без международной поддержки как простую мишень для дальнейшего военного, политического и психологического давления", - подчеркнул Волкер.
А сильная Украина, в которой происходит устойчивый экономический рост, которая ориентирована на ЕС и НАТО и имеет мощную поддержку союзников, будет России не по зубам.
"Земельная реформа и банковское законодательство не являются конечными пунктами, это лишь шаги на длинном пути, который обещал преодолеть Президент Зеленский во время предвыборной кампании", - указывает бывший спецпредставитель США.
Он добавил, что Украина и в дальнейшем нуждается в независимой, квалифицированной судебной власти, беспристрастных Генпрокуратуре и Государственном бюро расследований. Так же как и в антимонопольном законодательстве и механизме регулирования роли олигархов, а также открытии экономики для конкуренции и иностранных инвестиций.
"Таким образом, голосование Рады – это на самом деле момент истины. Будем надеяться, что наконец оно зацементирует избранный Украиной путь в будущее", - подытожил Волкер.
 

Loner

Well-Known Member
Данные на утро 10 апреля. Количество зараженных коронавирусом в Украине выросло до 2 203 человек

09:31,

Украине, на утро 10 апреля зафиксировано уже 2 203 случая коронавирусной болезни. А вчера, . Всего же за минувшие сутки в стране зафиксировано 311 новых случая заражений.
Об этом передает Центр общественного здоровья Минздрава (ЦОЗ) в соцсети.
По данным ЦОЗ, по состоянию на 09:00 10 апреля в Украине 2 203 лабораторно подтвержденных случаях Covid-19, из них 69 летальных, 61 пациент выздоровел. За сутки зафиксировано 311 новых случаев.

Сейчас коронавирусная болезнь обнаружена в таких регионах:

Винницкая область - 119 случаев;
Волынская область - 41 случай;
Днепропетровская область - 52 случая;
Донецкая область - 11 случаев;
Житомирская область - 41 случай;
Закарпатская область - 56 случаев;
Запорожская область - 54 случая;
Ивано-Франковская область - 254 случая;
Кировоградская область - 82 случая;
г. Киев - 348 случаев;
Киевская область - 140 случаев;
Львовская область - 82 случая;
Луганская область - 3 случая;
Николаевская область - 0 случаев;
Одесская область - 46 случаев;
Полтавская область - 20 случаев;
Ровенская область - 85 случаев;
Сумская область - 63 случая;
Тернопольская область - 196 случаев;
Харьковская область - 6 случаев;
Херсонская область - 27 случаев;
Хмельницкая область - 16 случаев;
Черновицкая область - 366 случаев;
Черкасская область - 86 случаев;
Черниговская область - 9 случаев.
 
Зверху