ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member
8 хворих на covid-19 в одній родині – відверта розмова із земляками і владою
08.04.2020

Вже у половині районів Вінницької області є вірус, найбільше пацієнтів на Гайсинщині. Там лише в одній родині захворіли 8 людей. Нам вдалось розшукати дану родину, яка відкидає звинувачення й погодилась розповісти свою версію останніх подій.

– У жодному випадку ми себе не виправдовуємо, але хочеться, щоб люди почули нашу правду. Я сама медик за професією і знаю зсередини, як воно має бути насправді. Натомість те, з чим довелось зіштовхнутись, просто шокує, — каже жителька Гайсина Алла. — На початку березня я та чоловік по робочих питаннях полетіли до Іспанії. В регіоні, де знаходились, на той час не було зареєстровано жодного випадку коронавірусу. Повернулись до України 15 березня, до Умані дістались автобусом, а звідти вже на таксі.
Ніяких підозрілих симптомів. З нами на той час проживала моя 60-річна мама. Жодних святкувань і дня народження у ресторані не влаштовували, навіть подарунка своїй дитині не їздили по місту і не вибирали, просто вручили гроші. Десь через півтора тижня вперше виїхали з дому до супермаркету за продуктами, були у масках, користувались антисептиками. Буквально за два дні у чоловіка піднялась температура до 37,4. Тоді подумали, що на це міг вплинути переліт та зміна клімату. А вже 27 березня стало погано сину, температура підвищилась до 39, 7 градусів. Викликали «швидку допомогу», але відразу попередили лікарів, що нещодавно повернулись з Іспанії. Тому вони приїхали до нас у захисних костюмах.
Мене та 7-річного сина забрали до районної лікарні з підозрою на коронавірус. Розмістили в боксі інфекційного відділення. Перші тести нічого не показали. Там ми пробули три дні. З моїм організмом не відбувалось жодних змін, дитині поставили крапельниці та давали антибіотики. Йому стало краще.
Сам медперсонал був незахищеним, у старих окулярах, гумових протичумних чоботах, операційно-хірургічних халатах. Але тим не менш ці дівчата надавали допомогу, наражаючи своє життя на небезпеку. Вдячні їм. 30 березня ми отримали результати тесту — у мене та сина він виявився позитивним. Того ж дня до лікарні доставили мого чоловіка та ще двох наших дітей 1,5 та 9 років. А на вечір погіршилось самопочуття в інших наших рідних — мами, рідного брата та його сім’ї. У них хвороба протікала важче — сухий кашель та висока температура.
Рідних теж закрили в боксі на ключ. Найстрашніше було далі — їсти їм не давали, медикаменти не виписували, за цілу добу жоден лікар не підійшов. Я стукала, благала хоч щось робити, хоча б призначити препарати по телефону, бо втрачати час — це небезпечно! Люди просто «горіли». Ніхто не зважав. Вранці до мене зайшла начмед і повідомила — костюмів нема, закупіть через Інтернет. Тоді буде надаватись допомога.
Сама одягнена у засобах захисту. Це неабияк вразило, бо ж тільки перший випадок, а люди зовсім не готові. І це при тому, що у лютому на лікарню виділяли 7 мільйонів гривень! Далі лікарка послухала моїх рідних й сказала, що у брата двостороння пневмонія, у мами — підозра на неї. Найбільше я переживала саме за неї, адже вік такий, що це зона ризику, можна за ніч померти. У відчаї я стала телефонувати до департаменту, до МОЗ, й таким чином вдалось відправити зі Жмеринки до Гайсина 10 костюмів. А мої рідні скинули на картку 30 тисяч гривень на придбання інших 30-ти.
За словами жінки, тільки після цього її родині стали надавати допомогу.
– Провели флюорографію й нарешті через віконечко дали їсти. Щодо лікування, то виписали звичайний парацетамол й слабкі антибіотики. Тому довелось власним коштом купувати кращі та ефективніші! Умови в інфекційному відділенні теж не для тих, у кого слабкі нерви, настільки все брудне та з грибком, на ліжку просто неможливо спати. Санітарки миють постійно хлоркою, але все настільки старе, що вони безсилі. Ми не вимагаємо люксових умов, але ж можна забезпечити елементарним, — додає Алла. — На жаль, через втрату дорогоцінного часу мамі стало зовсім зле. На рентгені було видно, як ліва легеня наче вся спалена. Настільки все запущено та безвідповідально…
Довелось просити голову РДА, який домовився із реанімобілем, й маму у важкому стані відвезли до Вінниці. Там підключили до апарату штучної вентиляції легень, зараз вона вже може говорити, але дуже болять легені… Запустили її. Всі наші молитви та думки про маму. Я вдячна гайсинським медсестрам, які у ті перші дні допомагали нам. А ще хочу звернутись до земляків й попросити їх бути толерантними та людяними. Повірте, ми самі до цих пір не знаємо, де інфікувались.
Можливо, це могло статись в магазині, бо якось дивно, що відразу через два дні після контакту зі мною хворобу підхопили моя мама і через стільки ж часу все стало проявлятись в інших членів нашої родини. Навіть встановили таксиста, який нас віз з Умані, він здоровий. А тепер стало відомо, що симптоми хвороби через два дні проявились у нашої медсестри з інфекційного відділення, яка знаходилась біля нас і надавала допомогу 12 годин, не виходячи з боксу. На жаль, її халат та маска не надали належного захисту, саме тому вона й захворіла… Що це за інфекція така? Навіть лікарі не можуть відповісти.
 
  • Angry
Реакції: Aiir

Loner

Well-Known Member
Ранкове зведення з фронту на 07:00 09 квітня 2020 року
07:13 - 9.04.2020

8 квітня збройні формування Російської Федерації, вкотре порушуючи взяті на себе зобов’язання, вісім разів обстріляли позиції Об’єднаних сил.
Упродовж доби противник відкривав вогонь із мінометів калібру 120 мм та 82 мм, які за Мінськими домовленостями мають зберігатися в районах відведення, а також з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Для припинення ворожих обстрілів українські захисники успішно використали чергові вогневі засоби та зберегли контроль над ситуацією в регіоні.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" противник чотири рази відкривав вогонь по підрозділах Об’єднаних сил.
По опівночі російські окупаційні війська з мінометів калібру 82 мм обстріляли наші позиції біля села Павлопіль, випустивши з напрямку окупованого Набережного 20 мін. У другій половині доби вісім ворожих мін цього ж калібру вибухнули поруч з нашими опорними пунктами в районі села Гнутове.
Над ранок противник також вів вогонь з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів по оборонцях Мар’їнки. А ближче до опівдня застосував стрілецьку зброю проти наших захисників в районі Старогнатівки.
Підрозділи Об’єднаних сил невідкладно реагували на ворожі збройні провокації та прицільним вогнем по позиціях противника наполегливо змушували його завершити такі злочинні дії.
У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ" збройні формування Російської Федерації вдалися до чотирьох обстрілів.
Зранку ворог з напрямку Калинове випустив по нашим опорним пунктам біля Новоолександрівки 17 мін 120-го калібру. Опівдні проти українських захисників, які тримають оборону поблизу Оріхового, окупанти відкрили вогонь з міномета калібру 82 мм.
Наші позиції неподалік Зайцевого російські найманці двічі обстріляли зі станкових протитанкових гранатометів, кулеметів великого калібру та стрілецької зброї.
Внаслідок ворожих обстрілів один військовослужбовець зі складу Об’єднаних сил отримав поранення.
Українські захисники, тримаючи оборону, діяли рішуче та дали ворожим підрозділам гідну відсіч. Будь-які злочинні спроби збройних формувань РФ загострити ситуацію в районі операції й надалі будуть оперативно та жорстко припинятися нашими підрозділами за допомогою наявних вогневих засобів.
За попередніми даними розвідки, 08 квітня військовослужбовці зі складу Об’єднаних сил відправили на лікування щонайменше п’ятьох російських найманців, усіх – з пораненнями різного ступеня важкості.
Від початку поточної доби російські окупаційні війська уже двічі порушили режим припинення вогню. Противник зі станкових протитанкових гранатометів та кулеметів великого калібру обстріляв наші позиції біля Красногорівки й Новомихайлівки в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід". У відповідь українські воїни застосували чергові вогневі засоби, внаслідок чого ворожі провокації припинилися.
Станом на 07.00 ранку втрат серед наших захисників немає.
Випадків захворювання на коронавірусну інфекцію серед особового складу Об’єднаних сил не зафіксовано.
Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою.
 

Loner

Well-Known Member
Доверие к властям падает, но украинцы еще верят в «доброго царя и плохих бояр» — политолог

Многие продолжают верить в "доброго царя и плохих бояр", потому рейтинг Президента Владимира Зеленского остается высоким вопреки недовольству украинцев действиями властей.

Среда, 8 апреля 2020, 22:48


Накануне провел опрос о том, насколько украинское общество считает эффективными те меры, которые предпринимают власти. Опрос состоялся 27 – 30 марта методом телефонных звонков 1,5 тыс. респондентов. У граждан спросили, насколько успешно власти – не только президент, но и правительство, парламент, правоохранители – справляются с противодействием пандемии.
40% ответили, что они это делают скорее успешно или очень успешно, а 48% сказали, что рано оценивать или полностью неуспешно.
Противодействие экономическому кризису и поддержку отечественных производителей (безотносительно к пандемии) считают успешной 13% опрошенных, неуспешной – 65%.
Также 70% сказали, что власти недостаточно обеспечивает доступ к медицинским услугам, 17% все нравится. Предотвращения возможных экономическим трудностей, связанным с пандемией, оценили 18% и не оценили 57%.
То есть отношение граждан к действиям властей скорее критическое.
Однако в этом же исследовании респонденты утверждают, что относятся непосредственно к Владимиру Зеленскому положительно – таких 46%. Еще 33% остаются нейтральными, 21% относится отрицательно.
По мнению Алексея Гараня, то, что деятельность властей украинцы оценивают негативно, а деятельность Зеленского —положительно, свидетельствует о том, что “большинство людей продолжает верить в плохих бояр и хорошего царя”.
“Видим парадокс. Деятельность властей оценивают негативно, а деятельность Зеленского положительно, по крайней мере часть этих людей существенно преобладает над теми, кто относится к президенту негативно. Надо искать объяснения. Очевидно, что большинство людей продолжает верить в плохих бояр и хорошего царя”, — отметил Гарань.
Эксперт также выразил мнение, что многие не понимают, что на самом деле именно президент несет ответственность за нынешнюю ситуацию.
“Хоть у нас и парламентско-президентская республика, за всем реально стоит президент или его офис”, — подчеркнул научный директор Деминициатив Алексей Гарань.
 

Loner

Well-Known Member
Коти і COVID-19: чи повинні домашні тварини бути на карантині

05:52, сьогодні

You must be registered for see images


Британська асоціація ветеринарів радить ізолювати домашніх котів, власники яких інфікувалися коронавірусом. Самі коти у цьому не винні – від них до людини вірус не передається. Але тварини можуть переносити його на шерсті.

Про пораду британських ветеринарів щодо котячого карантину розповіли 8 квітня у .

Що саме радять ветеринари щодо котів, чиї господарі мають COVID-19
  • Котів із домівок, де мешкають інфіковані коронавірусом люди, варто у тих же домівках і тримати.
  • Якщо власник кота перебуває на самоізоляції, то і самого кота слід утримувати на карантині.
Чому британські ветеринари вважають, що котів треба тримати на карантині

Аргументують таку позицію британські ветеринари тим, що у світі вже фіксували кілька випадків COVID-19 у тварин.
Наприклад, 6 квітня стало відомо, що в зоопарку Нью-Йорка виявили коронавірус. А трохи раніше, 4 квітня, з'явилася інформація, що в китайському Ухані COVID-19 виявили .
Так, ці тварини, скоріше за все, вірус отримали від людини. Але жодної гарантії на 100%, мовляв, ніхто не дасть, що зворотний процес неможливий.
Ветеринари також застерігають: вірус може триматися на хутрі тварин так само, як і на інших поверхнях. А отже – краще вберегтися та уникнути навіть ймовірності інфікування.
– детально у матеріалі 24 каналу.
 

Loner

Well-Known Member
Данные на утро 9 апреля. Количество зараженных коронавирусом в Украине выросло до 1 892 человек

09:33,

В Украине, на утро 9 апреля зафиксировано уже 1 892 случая коронавирусной болезни. А вчера, . Всего же за минувшие сутки в стране зафиксировано 224 новых случая заражений.
Об этом передает ЦОЗ Минздрава в соцсети.
По данным ЦОЗ, по состоянию на 09:00 9 апреля в Украине 1 892 лабораторно подтвержденных случаях Covid-19, из них 57 летальных, 45 пациентов выздоровели. За сутки было зафиксировано 224 новых случая.
Сейчас коронавирусная болезнь обнаружена в таких регионах:

Винницкая область - 102 случая;
Волынская область - 38 случаев;
Днепропетровская область - 41 случай;
Донецкая область - 11 случаев;
Житомирская область - 31 случай;
Закарпатская область - 51 случай;
Запорожская область - 47 случаев;
Ивано-Франковская область - 218 случаев;
Кировоградская область - 78 случаев;
г. Киев - 300 случаев;
Киевская область - 130 случаев;
Львовская область - 61 случай;
Луганская область - 3 случая;
Одесская область - 43 случая;
Полтавская область - 19 случаев;
Ровенская область - 64 случая;
Сумская область - 56 случаев;
Тернопольская область - 169 случаев;
Харьковская область - 5 случаев;
Херсонская область - 18 случаев;
Хмельницкая область - 16 случаев;
Черновицкая область - 302 случая;
Черкасская область - 80 случаев;
Черниговская область - 9 случаев.
 

Loner

Well-Known Member
Зеленському робили тест на коронавірус
09:01 - 9.04.2020

Випадково виконуючему обов'язки президента України Володимиру Зеленському робили тест на коронавірус.
Про це повідомив заступник керівника "Офісу Зеленського" Кирил Тимошенко "Українській правді".
Він зазначив, що всім, хто пересікався з нардепом Сергієм Шаховим, який був заражений COVID-19, робили тестування, в тому числі президенту і прем'єр-міністру.
"І президенту зробили, керівнику Офісу, замам зробили. Я поясню: треба було зробити тестування, тому що це були контактні особи, які контактували з одним із найперших випадків у Києві, яким був депутат Шахов", - зазначив він.
Тимошенко додав, що тестування робили відразу зрозуміти, що робити, у разі підтвердження, були б інші заходи безпеки щодо карантину в ОПУ.
 

Loner

Well-Known Member
Звернення Петра Порошенка
09:36 - 9.04.2020

Дорогі співвітчизники!

Крім епідемії коронавірусу є ще одна важлива проблема, яка не менша, а, можливо, й більша за ймовірним впливом на життя кожного з нас. Йдеться про цілеспрямований план організувати дефолт України і знищити державу.
У влади вистачило духу на законопроект, який гарантує неповернення ПриватБанку його колишнім власникам, і проголосувати його у першому читанні. На жаль, забракло волі, щоби ухвалити його не лише за основу, але й в цілому, – як наполягала «Європейська Солідарність».
І от тепер політична коаліція «За дефолт України» зареєструвала 16 тисяч 332 «поправки». Це рекорд в історії українського парламентаризму. Окремі «слуги народу» наштампували по кілька тисяч «поправок» кожен. На їхній розгляд потрібно десь півроку засідань парламенту, не розглядаючи нічого іншого – і це під час війни та епідемії.
Коломойський прагне зірвати ухвалення закону, щоб спробувати таким чином повернути собі банк. Або здерти з держави компенсацію, яку він оцінює майже у шістдесят мільярдів гривень. Лише уявіть: це дорівнює третині річного бюджету Пенсійного фонду України!
І це після того, як держава кілька років тому витратила понад сто тридцять мільярдів гривень, щоби врятувати кошти десятків мільйонів клієнтів банку від наслідків багарічних шахрайських дій його тодішніх власників.
Олігарх не приховує, що прагне дефолту України. А що це малозрозуміле слово означає для більшості простих українців? Стрімкий обвал валютного курсу. Гіперінфляцію – стрибок цін. Закриття підприємств та бізнесів – втрачені робочі місця. Невиплачені зарплати, пенсії, стипендії. Банкрутство України і мільйонів домогосподарств. Непрофінансовані видатки на армію.
А ще – геополітичну переорієнтацію України. Бо Коломойський в інтерв’ю «Нью-Йорк таймс» прямим текстом каже, що Україна має піти по гроші до Росії, тобто – повернутися у сферу її впливу. Не дивно, що проти законопроекту воюють не лише десятки «слуг», але й п’ята колона, – «Опоплатформа» Рабіновича-Медведчука.
Отже, нема завдання зараз для нас важливішого, ніж зірвати цей антиукраїнський сценарій.
Ухвалення банківського закону – практично єдина вимога, виконавши яку Україна може отримати потужну фінансову допомогу для подолання економічної кризи. Кризи, в яку ще до вірусу занурили країну молоді, але бездарні та некомпетентні обличчя. Кризи, яка ще більше посилиться внаслідок світової рецесії на фоні пандемії.
Десятки країн зробили запит на таку допомогу. А ми зможемо її отримати одними з перших. А можемо не отримати взагалі… І тоді – отой самий дефолт.
Ще кілька тижнів злочинного зволікання, і нас накриє така хвиля, що не допоможе вже жодна рятівна шлюпка. Тому «Європейська Солідарність» наполягає, щоби цей законопроект був першим в порядку денного найближчого позачергового засідання Ради.
На наші голоси за цей закон суспільство може впевнено розраховувати. Ми також готові запропонувати владі регламентний механізм, як очистити поправочний спам борців за дефолт.
Та куди більшою мірою, ніж від нас, результат залежить від президента Зеленського. Настав момент істини. Національні інтереси України диктують главі держави єдине правильне рішення. Незважаючи на непомірні апетити свого колишнього бізнес-партнера і давнього політичного союзника – треба зробити вибір на користь десятків мільйонів українців.
Ми вимагаємо від президента прийняти стратегічні рішення в інтересах України.
Вже сьогодні, бо завтра буде пізно.
 

Loner

Well-Known Member
В МВД заявили, что заражение коронавирусом “воля Господа”

Коронавирус не выбирает, кому суждено заразиться, а кому нет. Часто его жертвой становятся и те, кто не верили в его существование или не считали нужным в должной степени придерживаться карантина.

Четверг, 9 апреля 2020, 11:23


“Коронавирус не выбирает кому суждено заразиться, а кому нет. И не важно боишься заразиться опасной инфекцией или нет. На все воля Господа нашего”, – написал Геращенко.
По его словам, “часто жертвой вируса становятся и те, кто не верили в его существование или не считали нужным в должной степени придерживаться карантина”.
“Желаю скорейшего выздоровления братии Ионинского монастыря и его настоятелю”, – добавил Геращенко.
You must be registered for see images
 

Loner

Well-Known Member
Порошенко: «ЕС» даст голоса за «антиколомойский» закон и знает, как очистить поправочный спам

"Европейская Солидарность" готова проголосовать во втором чтении за законопроект о невозвращении "ПриватБанка" его бывшим владельцам, а также имеет предложение, как очистить "поправочный спам" к документу.

Четверг, 9 апреля 2020, 10:36


Политик отметил, что “у власти хватило духа” проголосовать законопроект в первом чтении, но “не хватило воли, чтобы принять его не только за основу, но и в целом”.
Порошенко напомнил, что теперь к документу подано более 16 тысяч правок.
“И вот теперь политическая коалиция “За дефолт Украины” зарегистрировала 16 тысяч 332 “правки”. Это рекорд в истории украинского парламентаризма. Отдельные “слуги народа” наштамповали по несколько тысяч “правок” каждый. На их рассмотрение нужно где-то полгода заседаний Парламента, не рассматривая ничего другого – и это во время войны и эпидемии”, – заявил Порошенко.
Он подчеркнул, что олигарх Игорь Коломойский хочет сорвать принятие законопроекта, чтобы попытаться таким образом вернуть себе банк или же “содрать с государства компенсацию, которую он оценивает почти в 60 миллиардов гривен”.
Пятый президент напомнил: чтобы защитить деньги миллионов вкладчиков “ПриватБанка”, государству пришлось потратить более 130 млрд гривен.
Лидер “Европейской Солидарности” также отметил, что Коломойский публично высказывался за дефолт Украины. Порошенко объяснил, что дефолт будет означать обвал курса гривны, гиперинфляцию (рост цен), массовую безработицу, закрытие предприятий, невыплату зарплат, пенсий и стипендий, банкротство государства и остановку финансирования армии.
“А еще – геополитическую переориентацию Украины. Потому что Коломойский в интервью The New York Times прямым текстом говорит, что Украина должна пойти за деньгами в Россию, то есть – вернуться в сферу ее влияния. Неудивительно, что против законопроекта воюют не только десятки “слуг”, но и пятая колонна – “Оппоплатформа” Рабиновича-Медведчука”, – заявил Порошенко.
Политик уточнил, что принятие “банковского закона” – практически единственное требование, выполнив которое Украина может получить финансовую помощь для преодоления экономического кризиса. В противном случае стране грозит дефолт.
В связи с этим “Европейская Солидарность” настаивает, чтобы банковский законопроект был первым в повестке дня ближайшего внеочередного заседания Верховной Рады.
“На наши голоса за этот закон общество может уверенно рассчитывать. Мы также готовы предложить власти регламентный механизм, как очистить поправочный спам борцов за дефолт”, – сообщил пятый президент.
Политик напомнил, что сейчас многое зависит от Владимира Зеленского: он должен выбрать между интересами государства и желаниями Коломойского, которые могут привести к дефолту.
 
Зверху