ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member
Вітренко пояснив, чому газ дорожчає, хоча міг би дешевшати
05:35 - 15.12.2019

Газ в Україні дорожчає внаслідок недостатнього власного видобутку, а також низької енергоефективності, переконаний виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

Про це Вітренко написав у .
"Якби був збільшений власний видобуток і підвищений рівень енергоефективності, то ціна на газ би не зросла, а впала. Оскільки Україна у 2020 році могла б експортувати газ, а не імпортувати, і тому ринкова ціна була б значно нижчою", - зазначив виконавчий директор Нафтогазу.
Він додав, що в такій ситуації питання ціни на газ вже не могло б використовуватися для політичних спекуляцій.
"От так ми розплачуємося за некомпетентність і корупцію", - констатував Вітренко.
Як повідомлялося, оптова ціна на природний газ для населення та виробників тепла у січні становитиме 5 500 грн за 1 тис. кубометрів (без ПДВ і націнки газзбутів).
У НАК "Нафтогаз України" зазначили, що ця ціна збігається з квартальною гарантованою ціною, яку компанія запропонувала всім захищеним споживачам на період із січня до квітня 2020 року.
 

Loner

Well-Known Member
Ранкове зведення з фронту на 07:00 15 грудня 2019 року
07:02 - 15.12.2019

Російська Федерація, незважаючи на завіряння світової спільноти на переговорах лідерів «Нормандської четвірки» у сталому припиненні вогню, продовжує систематичні обстріли позицій Об'єднаних сил.
Так, 14 грудня, збройні формування Російської Федерації 8 разів порушили режим припинення вогню. Внаслідок цих підступних дій загинув один з військовослужбовців Об'єднаних сил, ще два наших захисники отримали поранення.
В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "СХІД" російські окупаційні війська здійснили 5 обстрілів:
неподалік Авдіївки – з ручних протитанкових гранатометів та кулеметів великого калібру
двічі поблизу Красногорівки – з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї;
біля Пісків – зафіксовано снайперський вогонь;
неподалік Павлополя – з ручних протитанкових і автоматичних гранатометів та стрілецької зброї, з великокаліберними кулеметами включно.
В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "ПІВНІЧ" зафіксовано 3 ворожих обстріли:
поблизу Новолуганського – з мінометів калібру 82 мм, автоматичних гранатометів і великокаліберних кулеметів;
біля Зайцевого - з РПГ;
неподалік Травневого – зі станкових і ручних протитанкових гранатометів, кулеметів великого калібру та іншої стрілецької зброї.
З початку цієї доби російські окупаційні війська вели вогонь зі станкових протитанкових гранатометів у районі Луганського. Втрат з нашого боку немає.
 

Loner

Well-Known Member
Взлетит до небес: озвучена январская цена на газ для населения
12:19 14.12

Появилась информация относительно повышения газа для населения.

Таким образом, НАК "Нафтогаз Украины" в декабре уже обозначил новую цену на газ для промышленных потребителей и других организаций. Соответствующее заявление сделала пресс-служба компании, пишет

You must be registered for see images


Озвучена январская цена на газ для населения, фото: 112.ua

Уточняется, что для промышленных потребителей, которые покупают газ "Нафтогаза" по предоплате, в январе цена остановится на отметке 5500 грн за тыс. кубометров газа. Это если не учитывать НДС и не брать во внимание расходы на транспортировку газа по магистральным и распределительным трубопроводам. Другим же предприятия, работающим без предоплаты, "Нафтогаз" в январе 2020 года будет поставлять газ по цене 6072 грн за тыс. кубометров.
С этого стоит сделать вывод, что для некоторых организаций цена на газ была снижена примерно на 6,2-6,4%. В декабре стоимость была 5 861 грн по предоплате и 6 463,00 грн без предоплаты. В "Нафтогазе" также отметили, что с 1 января до 1 мая 2020 цена для простого населения, поставщиков тепла и остальных защищенных клиентов, которые пользуются газом благодаря отдельным договоренностям (ПСО), будет становить 5500 грн за тысячу кубометром. То есть стоимость повысится на 28,6% - с 4277 грн до 5500 грн.
Важно и то, что все желающие получать газ по цене, которая на время отопительного сезона будет меняться в зависимости от рыночной ситуации, должны с 10 по 24 декабря попросить об этом свои региональные сбытовые компании.
К слову, компания снизила цены на природный газ в декабре 2019 года для потребностей населения и других потребителей, которым поступает газ на регулируемых условиях (ПСО) на 12,7% до 4277 грн за тысячу кубометров.
 

Loner

Well-Known Member
Вскрыли козака Гаврилюка. Такого никто не ожидал

Именитый козак Гаврилюк из партии «Народный Фронт» оказался банальным актером, который не имеет ничего общего с патриотизмом.
Актер козак Гаврилюк за 5 лет стал очень богатым человеком. Казалось бы в стране война, патриоты пришли к власти и будут работать на благо Украины.

На самом же деле на крови Майдана, на крови военных и мирных жителей, к власти пришли самые настоящие актеры, отморозки, шулера и жулики, которые за 5 лет сколотили невиданное состояние.
Этих отморозков принято называть «профессиональные патриоты». Профессиональные патриоты громче всех поют Гимн Украины и громче всех орут «агент Кремля», но на деле они просто смеются с доверчивого народа Украины.

За 5 лет Гаврилю купил себе и своей новой любовнице 3 квартиры в Киеве, два Мерседеса и один китайский внедорожник.
Также известно, что козак строит дом под Киевом.
Вот представьте себе, что человек с 9-классами образования, который пошел на актерские курсы, вдруг становится депутатом после серии удачных кадров на Майдане.

В стране начинается война, половина населения живет за гранью бедности, миллионы переселенцев, десятки тысяч трупов, а козак становится миллионером.
Это реалии жизни и сейчас у каждого из нас есть шанс не допустить реванш этих актеров и аферистов.
Сейчас они вновь попытаются пролезть в парламент и наша задача ни в коем случае не допустить этого.
 

gidron

СТАРЫЙ ПОГРАНИЧНИК
You must be registered for see images attach
Бля,как надоели уже кичится этим ебанным Порошенко с типа его заслугами-армия,мова-томос,безвиз и прочие...Безвиз планировался давно и совсем не заслуга Пе в этом,томос,мягко говоря нахуй не нужен,разве что 2-3% убогих до сих пор живущих в 18 веке,мова-ну тут более менее согласен,армия-за армию лучше молчите,особенно те,кто далёк от нее...Про тырить бабло и ховать в офшорах-влучно,як раз про Пе...Или это про Зе?:)Короче-умные люди продвигают своего кандидата рассказывая,в чем конкретно он лучше и что конкретно он сделал,а не обсирая другого кандидата,поливая говном,то есть ни чем не отличаясь от раша тв и прочего говна...
 

Loner

Well-Known Member
Брифінг прес-центру Об’єднаних сил - 15.12.19
18:44 - 15.12.2019

Впродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації 6 разів порушили режим припинення вогню.
Противник обстріляв наші підрозділи з гранатометів різних систем та стрілецької зброї.
Всі 6 обстрілів позицій українських захисників зафіксовано у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "ПІВНІЧ":
неподалік Луганського та Кримського – зі станкових протитанкових гранатометів;
двічі біля Кримського - зі станкових протитанкових гранатометів, ручних протитанкових гранатометів та підствольних гранатометів;
в районі Хутора Вільного – з автоматичних гранатометів;
поряд Світлодарська – зі станкових протитанкових гранатометів та автоматичних гранатометів;
поблизу Зайцевого – зі станкових протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
Сьогодні, 15 грудня, внаслідок підступних обстрілів противником один військовослужбовець Об'єднаних сил отримав поранення.

СИТУАЦІЯ НА ДІЛЯНКАХ РОЗВЕДЕННЯ СИЛ ТА ЗАСОБІВ
На ділянці розведення №1 ситуація залишається стабільною. Режим ТИША дотримується. Перевезення населення між відновленим мостом та КПВВ "Станиця Луганська" здійснюється автобусом та двома електромобілями. Перевезено 2094 пасажирів. Представники ДСНС України щоденно, з обох боків дороги, проводять обстеження місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів. Співробітники Міжнародного комітету Червоного Хреста, у разі потреби, надають людям медичну допомогу.
На ділянках розведення №2 та №3 обстановка стабільна. тривають заходи щодо дотримання режиму ТИША.

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ
14 грудня збройні формування Російської Федерації 8 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв позиції підрозділів Об'єднаних сил із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 82 мм, а також гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.
Факти ворожого вогню було зафіксовано неподалік Новолуганського, Пісків, Павлополя, Красногорівки, Травневого, Зайцевого та Авдіївки.
Упродовж минулої доби, 14 грудня, загинув один з військовослужбовців Об'єднаних сил, ще два наших захисники отримали поранення.
Вчора, представниками Національної поліції України та військовослужбовцями Національної гвардії України зі складу Об'єднаних сил серед цивільного населення розкрито 3 крадіжки, 2 факти незаконного зберігання вогнепальної зброї та боєприпасів та 8 фактів незаконного обігу наркотичних засобів.
Через контрольні пункти в'їзду-виїзду на контрольовану Об'єднаними силами територію в'їхали 18178 особи та 2118 транспортних засобів. У зворотному напрямку лінію зіткнення перетнули 21000 осіб та 2294 транспортних засобів.
В пропуску через лінію розмежування, з різних причин, було відмовлено 53 особам.
Військово-цивільні адміністрації та правоохоронні органи в районі проведення операції працюють у режимі "Жовтий", який введено 28 жовтня 2019 року.
Підрозділи Об’єднаних сил дотримуються умов припинення вогню та перебувають напоготові до адекватного реагування на будь-які підступні та провокаційні дії противника.
 

Loner

Well-Known Member
Ниже Беларуси, но выше Венгрии. Украина попала в топ-40 могущественных государств мира, где в лидерах США, Россия и Китай

08:54,


Украина оказалась на 39-м месте рейтинга самых могущественных государств мира, который опубликован американским журналом , являющимся одним из самых авторитетных политических изданий США.
Рейтинг составлен аналитиками BAV Group и Wharton School Университета Пенсильвании. При его составлении читывался ряд факторов, среди которых экономика, военная мощь, политическое влияние, лидерство в мире, а также членство и участие в международных альянсах.
Возглавили рейтинг Соединенные Штаты Америки. Второе место составители отдали России, третье - Китаю. В первую десятку также вошли Германия, Великобритания, Франция, Япония, Израиль, Саудовская Аравия и Южная Корея.
39-е место Украины в этом списке оказалось выше Финляндии, Греции, Омана, Казахстана, Польши, а также ряда других стран, среди которых Португалия, Сербия, Чехия, Румыния, Венгрия, Болгария, Хорватия.
А вот позиции выше Украины заняли Люксембург, Беларусь, Вьетнам, Южная Африка, Египет, Катар, Пакистан, Ирак, Иран. По мнению U.S.News, меньше всего на мир в 2019 году влияли Словакия, Словения, а также страны Прибалтики. U. S.
 

Loner

Well-Known Member
Потужний удар по офшорах, олігархах і корупціонерах

Верховна Рада України прийняла у першому читанні надважливі законопроекти - найбільші, найоб’ємніші, наймасштабніші і найпотрібніші з усього, що було до цього часу.
Це, без перебільшення, потужний удар по офшорах, олігархах, і корупціонерах - законопроекти № 1209-1 і № 1210 - проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" і проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві".

Законопроекти передбачають:

- • ПЛАТИ ПОДАТКИ ТАМ, ДЕ ЗАРОБЛЯЄШ.

Фірми, які зареєстровані за кордоном (частіше всього в офшорних зонах) і володіють активами в Україні (заводами, компаніями і т.д.), повинні будуть сплачувати податок на прибуток там, де вони заробляють - тобто, в Україні. Ганебну практику, за якою завод в Україні працює успішно, але показує збитки і не платить податок на прибуток, а прибуток зосереджує головна фірма, яка знаходиться на Кіпрі - буде припинено.

- • ПРОДАВ В УКРАЇНІ - СПЛАТИ ПОДАТКИ.

Коли заводи і фабрики продаються в Україні, дуже часто купівля відбувається десь в офшорній зоні: просто передаються акції офшорної фірми зі старого власника на нового. Сплатили мінімальний податок на Кіпрі, а податок на продаж заводу вартістю 300 млн.дол. ніхто не платить. Так Порошенком було продано «Ленінську кузню». Законопроект припинить таку практику, і всі угоди на купівлю-продаж активів, які здійснюються в Україні - будуть оподатковуватися в Україні.

• ВИВОДИШ КАПІТАЛ «ПІД ПРИКРИТТЯМ» - СПЛАТИ ПОДАТОК.

Законопроект також припиняє схему виводу капіталу через укладення контрактів із закордоном. Компанія купує якісь товари чи послуги закордоном за ціною, що завищена у декілька разів. Частіше це відбувається із послугами, вартість яких складно перевірити (наприклад, плата за якісь консультації). Це робиться для того, щоб вивести гроші за межі країни і залишити їх в якихось офшорах. Відтепер такі схеми будуть оподатковуватися. Якщо компанія дійсно придбала послуги за чесну ціну, вона повинна буде довести це контролюючим органам.

Отже, гроші тепер не приховаєш. Чи можна їх виводити за кордон? Звісно можна, ми - за валютну лібералізацію і вільний рух капіталів. Але відтепер гроші не можна вивести «по-чорному». Хочеш вивести гроші - сплати податок. Раніше це було безкарно, от і економили бізнесмени на податках в Україні, залишаючи державу без необхідних коштів на оборону, освіту, медицину, соціальні програми.

Наш законопроект закриває ці ніши та можливості для «чорного» вивозу капіталів. А якщо хтось все ж таки захоче ризикнути - для них погані новини: Україна приєдналася до світового Плану по боротьбі з розмиванням податкової бази та виводу доходів від оподаткування (BEPS). І вже за рік-два ми матимемо повну інформацію зі 104 країн про те, де наші велики бізнесмени або колишні держслужбовці ховають гроші від оподаткування (для цього треба прийняти ще законопроекти № 2102/2103).

Виводити капітал з країни відтепер невигідно - для тих, хто раніше це робив майже безкоштовно, не сплачуючи ані гривні податків українській державі.

• ЗАКОНОПРОЕКТ СКАСОВУЄ ПРЕФЕРЕНЦІЇ ОЛІГАРХАМ.

Законопроект переглядає умови оподаткування, які були надто м’якими. І цю м’якість не можна пояснити нічим іншим, як «особливими» відносинами олігархічного бізнеса і влади.

Наприклад, роками ставка ренти на видобування руди була надто низькою. Рівень податкового навантаження на цей вид бізнесу найнижчий серед усіх країн, де руда видобувається взагалі.

До того ж, завдяки маніпуляціям з базою оподаткування сьогодні виходить, що ефективна ставка... у чотири рази нижче номінальної!!!

Ми, як країна, не такі багаті, щоб дозволяти собі такі великі преференції олігархам. Тому у цьому законопроекті ми підвищуємо ставки ренти на руду.

Ми мусимо сприяти розробці надр, але маємо отримувати з цього справедливу долю від цього видобутку на користь власника - українського народу.

Також законопроект скасовує преференції компаніям, які виробляють новітні аналоги цигарок. Цих модних стікерів купляють все більше, але оподатковуються вони за вагою, а не за кількістю штук. Законопроект вирівнює цю ситуацію.

• ЗАХИСТИТИ ПІДПРИЄМЦЯ ВІД СВАВІЛЛЯ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ.

Законопроект блокує цілу низку способів тиску на бізнес з боку податкової та інших контролюючих органів.

Усуваються практично всі можливості для свавілля чиновників по відношенню до бізнесу у питаннях, пов’язаних з порушеннями у сплаті податків.

Зокрема, штраф у 25% буде стягуватися лише у тому випадку, якщо контролюючий орган довів зумисні дії платника, спрямовані на ухилення від сплати податків. Штраф не зможе нараховуватися на несвоєчасну сплату штрафу та пені. Штрафи і відшкодування збитків для бізнесу для контролюючого органу за незаконні дії.
Нарахування пені, якщо контролюючі органи невчасно повернули платнику кошти. Зменшення стартового розміру штрафів за порушення - зниження податкового зобов’язання з 25 до 10%, за несвоєчасне перерахування зобов’язання - з 10 до 5%.

• ПОЛЕГШУЄТЬСЯ ПРОЦЕДУРА ОСКАРЖЕННЯ ДІЙ ПОДАТКОВОЇ.

За положеннями законопроекту, контролюючий орган має у мотиваційній частині протоколу про податкові порушення не лише обґрунтувати свою позицію, але й спростувати аргументацію платника. Це полегшить процедуру оскарження протоколу, оскільки при оскарженні контролюючий орган зможе посилатися лише на мотивацію своїх дій, викладену у первісному протоколі.

Запроваджується Апеляційна Рада, яка є ще однією інституцією оскарження.

Акти перевірок та інші документи, пов`язані із ними, можна буде побачити в електронному кабінеті. Там саме можна буде подати скаргу на дію контролюючого органу.

Отже, внаслідок ухвалення цього законопроекту відносини бізнесу із контролюючими органами будуть більш впорядкованими, прогнозованими, будуть будуватися на основі закону і практично не будуть залежати від особистості чиновника. Контролюючий орган буде поставлений в певні рамки, змушений діяти за законом і каратися за зловживання по відношенню до бізнесу. Законопроект поліпшить бізнес-клімат в країні.

По кому вдарить законопроект?

• По олігархах, які звикли до різних схем вивозу капіталу, вони цими схемами живуть.

• По корумпованих чиновниках, які звикли ховати в офшорах отримані на державній службі багатомільйонні хабарі.

• По тих, хто будує бізнес виключно на оптимізації податків.

• Чиновників контролюючих органів - зокрема, податкової служби - які тиснуть на бізнес, використовуючи законодавство. Часто - з метою отримання хабаря.

Кого захищає законопроект?

• Бізнес будь-яких масштабів, який хоче працювати в Україні чесно, «вбілу», сплачуючи податки, будуючи нормальні відносини із суспільством.

• Іноземних і вітчизняних інвесторів, які думають насамперед про розвиток власного бізнесу в Україні, а не про схеми уникнення оподаткування або виведення прибутків в офшорні зони.

• Платників податків, які готові віддавати належне державі, але не хочуть бути заручниками свавілля податківців та інших контролерів.
 

Loner

Well-Known Member
Ранкове зведення з фронту на 07:00 16 грудня 2019 року
07:02 - 16.12.2019

15 грудня збройні формування Російської Федерації 7 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстрілював позиції Об'єднаних сил з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.
В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "СХІД" російські окупаційні війська здійснили 1 обстріл:
поблизу Лебединського – зі станкових і ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї, з великокаліберними кулеметами включно.
В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "ПІВНІЧ" зафіксовано 6 ворожих обстрілів:
неподалік Луганського – зі станкових протитанкових гранатометів;
двічі біля Кримського - з СПГ, РПГ та підствольних гранатометів;
в районі Хутора Вільного – з автоматичних гранатометів;
неподалік Світлодарська – з СПГ та автоматичних гранатометів;
поблизу Зайцевого – зі станкових протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.
Вчора, 15 грудня, поранень зазнали два військовослужбовця Об’єднаних сил.
З початку цієї доби, 16 грудня, російські окупаційні війська вогневої активності не проявляли. Втрат з нашого боку немає.
 

Loner

Well-Known Member
Інтелектуальна катастрофа. Німецька газета написала про Україну після перемоги Зеленського
07:46 - 16.12.2019

«Гібридна війна» в Україні для більшості європейців є «забутою війною» – про неї в Євросоюзі мало згадують та пишуть. А от про українського президента – навпаки. Зеленського згадують все частіш, через те, що саме він, нехай і не бажаючи того, «зрушив лавину» – процес імпічменту свого американського колеги Дональда Трампа. Тому увага до особи нового українського лідера в європейській пресі, а особливо після паризької зустрічі з Путіним в «нормандському форматі», є підвищеною – щоправда, не сказати, що надто вже дружньою.

Європейські ЗМІ жорстко критикують Зеленського. Один із прикладів – берлінської газети Tageszeitung (TAZ).

У квітні 2019 року громадяни України обрали нового президента – Володимира Зеленського. Комік та телепродюсер без політичного досвіду переконливо переміг діючого на той момент президента Петра Порошенка, а влітку його партія «Слуга народу» завоювала абсолютну більшість в українському парламенті. Нині ж Україна після деякої часу знову потрапила на перші шпальти. Але тепер галас майже виключно стосується телефонної розмови між американським та українським президентами та її можливого впливу на американську внутрішню політику.

Втім, не можна забувати, що в цій телефонній розмові йшлося про протитанкову зброю для української армії, аби та могла протистояти російській агресії. Також слід спом’янути про нинішні поступки українського президента Путіну, якими він намагається надати поштовх переговорам про мирне врегулювання на Сході України. Цей рух назустріч багато українців оцінюють зі скепсисом – перш за все, мова про тих, хто виходив на Майдан за демократичне суспільство, серед них – численні інтелектуали.

Цей скепсис пов’язаний із чутливим ставленням інтелектуалів до гри з фікцією, віртуальними світами та медійними повітряними кульками. Вибір Зеленського на посаду президента – це якраз така гра з віртуальною реальністю. У сатиричному телесеріалі «Слуга народу» Зеленський грає трохи незграбного вчителя історії, роздратованого політикою, який постійно видає лайливі тиради. Його учні потай знімають їх та викладають на YouTube. Таким чином, недосвідченого, але чесного вчителя обирають президентом і він виходить на бій проти корупції та олігархів.

Миленька історія, від якої, щоправда, застерігають справжні українські письменники – такі, як Юрій Андрухович, Оксана Забужко чи Сергій Жадан. Тому що в квітні було обрано, скоріш, героя телесеріалу, ніж справжнього кандидата в президенти. Зеленський та його команда дуже успішно конструюють примарний світ, в який, здається, самі вірять. Вихід у реальність при цьому може стати для населення дуже великим розчаруванням.

Вибір споживачів, а не громадян

Інтелектуали не мають аж надто захоплюватися урядами – особливо, якщо вони розділяють їх цінності. Критичний погляд на владу та все, що та робить, - основна користь від інтелектуальної діяльності. Але зміна політичних еліт відбувається лише з волі більшість виборців. І лише в деяких рідкісних ситуаціях представники інтелектуальної меншості відіграють у цьому якусь роль.

Президент Зеленський видає себе за «близького до народу» президента, й тому теми, яких торкаються інтелектуали та митці, здаються йому ледь-ледь зрозумілими або несерйозними. Про деякі із них він взагалі чує вперше. Він не може спілкуватися з ними й суть негативного ставлення переважної частини українських інтелектуалів до президента можна змалювати приказкою: «Ніби бугай перед горою» (німецький еквівалент приказки: «Мов баран на нові ворота» - ред.).

Й справді, Зеленський стоїть перед горою подій, людей та ситуацій, які українське суспільство пережило або переживає, й які інтелектуали вже багато разів коментували. Але в випадку з президентом, складається враження, що він чує про це чи бачить це все вперше.

Суть проблеми полягає навіть не в тому, що він вийшов на політичну арену як новачок. За винятком апаратника Леоніда Кравчука, жоден український президент ніколи не був професійним політиком. У цьому контексті українське суспільство є дуже нетрадиційним. Дуже показовим є те, що цим вибором нового президента суспільство продемонструвало споживацьку поведінку. Зрозуміло, що споживачі мають більшість і, звичайно, їхні інтереси спрямовані на стабільну заробітну платню, регулярні відпустки, низькі ціни на електрику та опалення й таке інше.

Споживачам не потрібні бої, не потрібне опрацювання індивідуальних чи колективних травм, вони не бажають відповідати на соціальні виклики, перейматися суспільними проблемами, і майбутніми також. Вони не хочуть підпускати нічого подібного до своєї зони комфорту.

Звичайно, це приблизне узагальнення. Тому – назад, до суспільної ролі інтелектуалів. Вони мають зрозуміло формулювати критичний погляд на актуальні політичні події й виступати проти поширеної «споживацької поведінки», вказувати соціальні та культурні напрямки.

Перед горою

Нинішній президент України є людиною з іншим соціокультурним кодом. В нього нема майже нічого спільного з культурними засадами європейських політиків.

В той час, як багато європейських політиків принаймні роблять вигляд, що розділяють культурні погляди інтелектуалів та митців у своїх країнах і можуть слідкувати за дебатами про соціальні та культурні цінності, український президент не має про те жодної уяви. Його орієнтирами є російські комедії. Чи чув він бодай один раз про українських дисидентів на кшталт Івана та Надії Світличних? Це – цілком інший вид комунікації та мови.

Письменники та інтелектуали працюють із мовою. Коли зустрічаєшся з людиною вперше, чуєш не лише те, що вона каже, а й сприймаєш, як вона це каже. Мова президента, його манера спілкування для більшості українських інтелектуалів є неможливою для сприйняття. Це – мовне та інтелектуальне зґвалтування.

Інтелектуали та митці відчувають провину через те, що це так сталося. Вони гніваються на себе та на інших, вони відчувають сором за свою країну – й, перш за все, за самих себе.
 
Зверху