ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member
Самые распространенные языки в мире и удельный вес населения планеты, которые на них разговаривают.
Китайский надо учить.

You must be registered for see images
 

Loner

Well-Known Member
Маразм міцнішає: чому мільйонери нарекли заробітчан «ворогами економіки»?
13.08.2018 11:27
Національний банк України знайшов винних у черговому рості курсу долара та девальвації гривні. Мовляв, у зростанні споживчих цін та відсутності розвитку української економіки винні …заробітчани. Бо, мовляв, ці невдячні українці не хочуть за копійчані зарплати працювати у сільському господарстві, у транспортній, промисловій та будівельній галузях, натомість масово виїжджають закордон за «довгим» доларом чи євро.
You must be registered for see images


Чи справді це так? Який стосунок заробітчани мають до реального занепаду української економіки? Про це кореспондент «Вголосу запитував у директора програми «Економіка» Українського інституту майбутнього Анатолія Амеліна, екс-міністра економіки України Володимира Ланового, голови Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника та голови Комітету економістів України Андрія Новака.

«Проблемою для розвитку нашої економіки є не заробітчани, а політика Національного банку України, яка не спрямована на економічне зростання в Україні»

НБУ в своєму звіті заявив, що заробітчани шкодять розвитку української економіки. Що ви про це думаєте?

Анатолій Амелін:

You must be registered for see images


Інакше, ніж дурістю, я цей звіт працівників Національного банку України не можу назвати.
Є кілька ключових факторів, які впливають на розвиток економіки. Це - державні витрати, інвестиції, рівень споживання та перевищення експорту над імпортом.
Проблемою для розвитку нашої економіки є не заробітчани, а політика Національного банку України, яка не спрямована на економічне зростання в Україні. Адже на кінець цього року очікується, що заробітчани перерахують в Україну 11 мільярдів доларів. Натомість закордонних інвестицій в економіку України минулого року прийшло лише 2 мільярди доларів. І цього року не очікується зростання цих показників. Заробітчани є основними інвесторами України. Якщо не було б доходів від тих українців, які працюють закордоном, - у нас була б значно серйозніша девальвація гривні та інфляція. Тому наші заробітчани не створюють проблем для росту української економіки, а навпаки – допомагають їй розвиватися.
 

Loner

Well-Known Member
Володимир Лановий:

You must be registered for see images


Це помилкові висновки через неправильно зроблений аналіз та оцінки. З підходом Нацбанку до економіки, можна взагалі сказати, що валюти нам не потрібно.
Саме заробітчани гарантують додатковий прихід валюти, що зберігає сталість курсу гривні. А це є гарантом стабільності цін всередині України. Таким чином, гривня є більш купівельно спроможною, вона активніше обмінюється на валюту, що призводить до сталості цін на внутрішньому ринку. Додатковий приплив валюти – це збільшення обсягів імпортних товарів, а відповідно більша конкуренція між внутрішнім та зовнішнім виробником, що вигідно кінцевому споживачу.

Василь Воскобойник:

You must be registered for see images


Українські трудові мігранти щороку перераховують додому досить великі кошти. У 2017 році, за даними Європейського банку реконструкції та розвитку, загальна сума грошей, яку передали українці додому, склала майже 10 млрд доларів США. Ці гроші потрапляють в українську банківську систему та підтримують стабільність національної валюти – гривні. Щодо гальмування трудовими мігрантами економічного розвитку України, то давайте для прикладу подивимось на країни Балтії, де за останні 20 років чи не 30% населення виїхало працювати за кордон. При цьому економічний розвиток цих країн досяг такого рівня, що українці із задоволенням їдуть в ці країни працювати. На мій погляд, недоречно звинувачувати простих людей в тому, що вони є чинником, який гальмує розвиток економіки.

Андрій Новак:

You must be registered for see images


Останній звіт НБУ, в якому йдеться про те, що українські заробітчани є причиною інфляції – не витримує жодної критики. Це свідчить про повну професійну непридатність, як мінімум тих, хто писав його. Владі навпаки вигідно, щоб українці їхали закордон і поверталися сюди. Бо заробітчани привозять в Україну валюту і таким чином в Україні формується позитивний валютний баланс і стабільний курс гривні. Завдяки заробітчанам в Україні поки не настільки високий рівень інфляції. Подібні заяви НБУ – це або намагання перекласти власну непрофесійність на тих, хто хоч якось намагається підтримувати українську економіку і не сидить, склавши руки в Україні.

«Це просто найвища форма цинізму від тих, у кого зарплати сягають мільйонів».

Але мова йде про те, що тут є робота, але українці, мовляв, не хочуть працювати..

Андрій Новак:
Ви тільки вдумайтесь: Національний банк звинувачує українців у тому, що вони не хочуть йти працювати за копійчані зарплати (а це: 3700-5000 грн), а їдуть шукати кращого життя закордоном і від цього страждає економіка. Це просто найвища форма цинізму від тих, у кого зарплати сягають мільйонів.
При подібних оцінках потрібно шукати причини того, чому ці люди їдуть. В Україні постійно відбувається девальвація гривні, а це призводить до збідніння населення. У нас найнижчі у Європі зарплати, пенсії, але при тому достатньо високі ціни на продукти харчування, тарифи. І це все змушує українців виїжджати, щоб просто мати можливість утримувати свої родини.

Василь Воскобойник:
Згідно даних Міжнародної організації праці, в Україні 10% працездатного населення є безробітними, а це майже 1,7 млн людей. Але проблема ще і у тому, що в нас ніхто не знає – скільки взагалі громадян живе в нашій країні і який відсоток з них їздить працювати за кордон. Важко сказати, наскільки страждає сільське господарство України від відтоку робочої сили, бо саме ця галузь економіки останні роки динамічно зростає. І звичайно, чинник зарплати дуже важливий, бо на тих самих спеціальностях за кордоном українці можуть заробити у 2-3 рази більше.

Депутати від «Народного фронту» пропонують створити міністерство міграції та сповільнити виїзд українців закордон - мовляв, хай працюють на українських підприємців. Що думаєте?

Андрій Новак:
Те, що пропонує «Народний фронт» заледве межує із здоровим глуздом. Для того, щоб взагалі щось заявляти, ця політична сила повинна пригадати, як вони керували урядом два роки. Завдяки кому українська гривня у декілька разів девальвувала, чому ціни на енергоресурси зросли у п’ять-сім разів. Саме їхні недолугі економічні реформи стали приводом до масової хвилі трудової міграції.

«Або економічне зростання або заборони – інших методів втримати українців вдома немає»

Володимир Лановий:

Одразу скажу: влада нічого не збирається робити, щоб українці в України жили гідно. Тут не має бути ілюзій. Вони просто займаються політичним популізмом. От є зараз така думка, що явище заробітчанства негативне, бо розбиваються сім’ї, діти ростуть без батьків. І політичні сили на цьому гратимуть напередодні виборів. Цей сценарій принаймні нічим не загрожує українцям.
Але є ще один варіант: влада може на адміністративному рівні заборонити українцям виїжджати за кордон. Це дурість та економічне невігластво. Свобода руху конче потрібна. У людей має бути можливість вільно працювати будь-де. Знаєте, мені це нагадує сталінські часи, коли у СРСР арештовували батьків та від дітей вимагали негайного повернення з-за кордону. Такі методи нічого не дадуть. А тому: або економічне зростання, або заборони – інших методів втримати українців вдома немає.

Є ідея, щоб гроші заробітчан оподатковувати в Україні. Що думаєте?

Анатолій Амелін:
Я категорично проти цього. Бо як тільки наші чиновники таке запровадять – кошти перестануть надходити офіційно через перекази, їх просто ввозитимуть у готівці. І відповідно через це зростатиме тіньова економіка. Будь-яке обмеження, яке вводиться необдумано, не врахувавши наслідків, призводить до того, що його намагатимуться обійти. Українців навпаки потрібно стимулювати, щоб сюди приходило якомога більше коштів.

Андрій Новак:
Заробітчани заробляють гроші за межами України і туди наші чиновники не дотягнуться. Україна не може оподаткувати те, що відбувається за межами її економічної території.
Сезонні українські заробітчани, які здебільшого зайняті у сільському господарстві, офіційно не працевлаштовуються, отримуючи заробітну плату в конвертах. Їх неможливо змусити за щось платити. Якщо ж українець працює закордоном офіційно, то він уже платить податки в країні свого проживання. Можуть оподаткувати хіба офіційні перекази. Але мені видається, що якщо влада на таке піде – їх просто «зметуть».

«Щоб українці залишались працювати в Україні, потрібно створити єдині правила гри для всіх»

Що тоді потрібно зробити владі, щоб українці залишалися в Україні?

Анатолій Амелін:
Потрібно створити єдині правила гри для всіх. Має бути ефективна система правосуддя і відсутність корупції. За таких умов в Україну почнуть інвестувати з-за кордону. І відповідно після цього будуть створені робочі місця з гідною оплатою праці. Тоді нашим співгромадянам не буде сенсу виїжджати із країни, в якій зарплати такі ж, як у сусідніх європейських державах.

Володимир Лановий:
Щоб українці не їхали закордон, потрібно в Україні розвивати політичні та економічні свободи. Влада не сприяє створенню передумов, щоб сюди прийшли інвестори та самі українці почали займатись підприємництвом. Уряд нічого для цього не робить. Вони тільки підтримують старі олігархізовані галузі та державні монополії, виділяючи їм кошти та субвенції з державного бюджету.

Василь Воскобойник:
Українцям ніхто не заважає працювати вдома. Проблема в іншому – ті зарплати, які пропонуються на ринку роботи, не влаштовують більшість людей, бо не дають їм можливості повноцінно жити та утримувати свої сім’ї. Влада не може забезпечити такий самий рівень зарплат для своїх громадян, як і в Польщі. Українські можновладці можуть багато зробити: подолати корупцію в країні, захищати право власності, створити привабливий інвестиційний клімат для малого та середнього бізнесу. І тоді трудові мігранти будуть зароблені гроші вкладати у відкриття маленьких підприємств на Батьківщині.
От у сусідній Польщі місцева влада багато зробила і продовжує робити для того, аби поляки не просто вертались додому, але і мали можливість відкривати свої підприємства та займатися бізнесом. Наприклад, зараз там відчувається брак моряків, бо багато хто не хоче вже ходити у море гавіть за хорошу платню, тому що скористалися програмою пільгового кредитування і відкрили свої підприємства.
 

Loner

Well-Known Member
Лікарку з Інституту раку, що відмовилася лікувати онкохворого ветерана АТО, повернули на роботу
5553

13 серпня 2018
8 червня Національний інститут раку лікарку гематологічного відділення Ганну Губареву за "неетичну поведінку".

You must be registered for see images

Уривок з відповіді Національного інституту раку Уляні Супрун
Мова іде про те, онкохворого спецпризначенця Віталія Драгана відмовилися забезпечити пільговим лікуванням в інституті раку.
– Потрапив до пані Губарєвої Ганни Олександрівни, кандидата медичних наук, яка спеціалізується саме на такому лікуванні, що мені потрібно.

Зустріла вона мене "тепло", аж у жар кинуло від слів: "Нікакіх тєбє льгот, потому что ти братскій народ убівал…", – розповів він.

You must be registered for see images


Але уже невдовзі Губарєву поновили на роботі, повідомляє
Тепер вона секретар Комісії з питань етики при національному Інституті раку, яка відповідає за погодження проведення клінічних випробувань в Інституті.
"Директор Інституту втиху не лише поновила її на посаді, а й зробила відповідальною за один з найприбутковіших напрямів – клінічні випробування в Інституті", – розповідає Устінова Олександра, член правління Центру протидії корупції.

You must be registered for see images

Для збільшення натисніть на зображення
За розповіддю бійця, тоді з нього за курс лікування запросили повну вартість – 200 тисяч гривень.

Ганна Губарєва – родом з Донецька, починала працювати у Макєєвському онкодиспансері.
Тоді ж CBN зв’язався з Губарєвою по телефону, і вона фактично підтвердила слова бійця.
"Він почув лише цю фразу, – сказала лікар. – Государство не беспокоится о них, просто посылает туда и все. Потом они будут виноваты так же, как афганцы, потому шо зачем туда ішли і стріляли неізвєсно в кого, в своїх, так я сказала".
Лікарка заявила, що це її особиста позиція.
А Національний інститут раку на своєму сайті вибачення:
"Адміністрація Інституту Раку ще раз приносить вибачення за некоректну по відношенню до Віталія поведінку лікаря. Просимо не ототожнювати поведінку вже колишнього лікаря-онколога Ганни Губарєвої з усіма лікарями інституту".

Наразі УП.Життя намагається отримати офіційний коментар самої директорки інституту, однак зараз вона на зустрічі.
 

Loner

Well-Known Member
Цитата:
Не стреляет: Появились детали о новой украинской гаубице «Богдан»

Новая самоходная гаубица «Богдана» украинского производства, которую ранее расхвалил секретарь СНБО Александр Турчинов, является лишь образцом, а не полноценным оружием. Об этом в колонке на «dsnews» заявил военный эксперт и публицист Михаил Жирохов.
Он подчеркнул, что накануне парада ко Дню независимости Украины«выкатили по сути тестовый образец» гаубицы, которая даже не стреляет.
«Фактически мы увидели нестреляющий образец, на котором не отработаны основные моменты, необходимые для САУ — явно отсутствует система автоматического заряжания и так далее», — пишет Жирохов.
Эксперт также отметил, что в качестве шасси для гаубицы используют КрАЗ с российским двигателем, что не вкладывается в концепцию «замкнутого цикла производства»: «Создается устойчивое впечатление, что показали из-за того, что нужно было что-то показать. Поэтому всерьез обсуждать какие-то характеристики по крайней мере рано».
Еще одним факт, который подтверждает, что «Богдан» лишь тестовый образец это то, что гаубицу так и не приняли на вооружение, вопреки обещаниям министра обороны.
«Почти никто не обратил внимание на громкое заявление министра обороны Полторака о том, что 10 августа «примет решение о принятии на вооружение САУ «Богдана». И что? Заявления официально о принятии на вооружение нет и после 10-го. По одной простой причине — принимать нечего», — подчеркнул эксперт.
При этом, говорит эксперт, создание отечественной гаубицы — это достижение украинской оборонной промышленности, которая начала производить стволы калибром более 30 мм и современные боеприпасы.
«Таким образом, наша страна идет в тренде мировой тенденции — почти полного отказа от буксируемой артиллерии и упор на колесные образцы», — заявил Жирохов.
 

Loner

Well-Known Member
13.08.18 11:53
Авиация ВСУ готовится отбивать потенциальную атаку с моря.

Работа боевой украинской авиации над акваторией Азовского моря теперь вовсе не редкость. Ударные вертолеты Ми-24 и штурмовики Су-25, пролетающие в нескольких десятках метров над отдыхающими на побережье, не принимают участия в боевых действиях на востоке Украины – это всего лишь тренировка.

"Для того, чтобы постоянно поддерживать навыки летного состава по преодолению противовоздушной обороны противника и нанесения ударов по определенным объектам", - поясняет военнослужащий ВСУ Сергей Ялушев частое присутствие в воздухе над Азовом боевых машин ВСУ.
Хотя причина такой активности в небе, признают авиаторы, - не совсем желание держать себя в форме.
"В связи с кризисной ситуацией, сложившейся в акватории Азовского моря, проводятся регулярные тренировки. Проверка готовности армейской авиации к решению внезапных задач по поражению наземных и морских целей", - отмечает начальник отделения армейской авиации ОС Мухаммад Буланбаев.
Кризис, заявляют военные, спровоцировала Россия, уже четвертый месяц блокируя украинские порты в Азовском море.
"На сегодня, к сожалению, авиация – единственный полноценный способ противодействия россиянам на море, который у нас есть. Поскольку ни у Военно-морских сил, ни у других силовиков нет противокорабельных ни береговых, ни надводных комплексов, то есть у нас в принципе нет противокорабельных ракет в стране. Единственным эффективным способом противодействия является авиация", - говорит председатель правления "Украинского милитарного центра" Тарас Чмут.
Но подготовка экипажей из состава Объединенных сил сейчас не ограничивается только азовским направлением. География учений гораздо шире.
Кроме того, за три года, пока авиация активно не участвовала в боях, военным удалось значительно нарастить и усилить боевой парк.
По данным Министерства обороны Украины, в период с 2014-го до 2017 года в ВСУ отремонтировали более 160 самолетов и около 80 вертолетов. Модернизацию прошли более 60 воздушных судов.



Полученный боевой опыт, уверяют военные, был учтен при совершенствовании машин и теперь достать технику в воздухе противнику будет сложнее.
"Для защиты от сил и средств противовоздушной обороны устанавливаются экранно-выхлопные устройства, система выброса активных помех. Также устанавливается сверхсовременное вооружение, что позволяет применять управляемые ракеты с вертолетов. А также применение вертолетов ночью с использованием очков ночного видения", - отметил Буланбаев.
Ранее заместитель министра по вопросам временно оккупированных территорий и внутренне перемещенных лиц Георгий Тука заявил, что руководство Укр
 

Loner

Well-Known Member
ООС: зведені дані з фронту – 13 серпня 2018
13.08.2018 - 16:08

You must be registered for see images


Протягом минулої доби в районі стримування і відсічі збройної агресії Росії на території Донецької та Луганської областей обстановка, в цілому, суттєвих змін не зазнала.
Російсько-окупаційні війська продовжували порушувати режим тиші, застосовуючи різні типи озброєння, при цьому суттєво збільшивши кількість вогневих провокацій. Все частіше ворог застосовує міномети, які заборонені Мінськими угодами.
Загалом протягом минулої доби, 12 серпня, підрозділами Об’єднаних сил зафіксовано 57 прицільних обстрілів з боку російсько-окупаційних військ.
З метою збереження життя та здоров’я особового складу Українські військові застосовували штатне піхотне озброєння, придушували ворожу вогневу активність та 27 разів відкривали вогонь у відповідь.
Внаслідок бойових дій протягом вчорашньої доби двоє Українських захисників отримали поранення. Військовослужбовців було доставлено до медичних установ, де їм надається кваліфікована допомога.
За даними нашої розвідки одного окупанта вчора було знищено та шістьох поранено.

Луганський напрямок
Протягом 12 серпня тут зафіксовано 24 прицільних ворожих обстрілів.
Вчора ввечері бойовики вели провокаційні обстріли в бік Українських захисників поблизу н.п. Луганське із мінометів калібру 120 мм. Поблизу тамтешніх українських позицій розірвалося 5 мін згаданого калібру. Крім того, ввечері по укріпленням наших оборонців біля Майорська окупанти випустили 6 мін з мінометів 120 калібру. Російсько-окупаційні війська також застосовували міномети калібру 82 мм поблизу Кримського. Там зафіксовано 6 розривів ворожих боєприпасів. Поблизу оборонних позицій Об’єднаних сил в районі н.п Зайцеве наші захисники нарахували 5 розривів мін калібру 82 мм., а по оборонцям Південного окупанти застосували озброєння БМП.
Крім того ворог вів провокаційні обстріли із гранатометів різних типів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї в районах н.п. Золоте, Південне, Світлодарськ, Новотошківське та Новолуганське.
Майже на кожен ворожий обстріл захисники України застосовували штатне піхотне озброєння у відповідь, з метою збереження життя та здоров’я особового складу та придушення ворожої вогневої активності.

Донецький напрямок
Підрозділи Об’єднаних сил перебували під вогнем російсько-окупаційних військ 33 рази.
Неспокійно було вчора поблизу Гнутового, де противник ввечері із ствольної артилерії калібром 122 мм обстріляв наших захисників і випустив 26 снарядів. Окрім того з мінометів калібром 120 мм та 82 мм окупанти обстріляли ці ж позиції випустивши 4 та 7 мін відповідно.
По оборонним позиціям Об’єднаних сил в районі н.п Водяне та Лебединське російсько-окупаційні війська вели вогонь з мінометів 120 калібру. Наші захисники зафіксували 5 розривів ворожих мін. Крім того, ці ж позиції ворог обстріляв з мінометів 82 калібру випустивши по нашим оборонцям 6 снарядів.
Порушення режиму тиші з боку противником з різних зразків піхотного озброєння фіксувалися в районі Авдіївки, Мар’їнки, Миколаївки, Новомихайлівки, Новотроїцького, Опитного, Павлопіля, Чермалика та Широкіного.
По оборонцям Гнутового окупанти вели вогонь з озброєння БМП, а в районі населеного пункту Миколаївка зафіксована активність снайперської пари противника.

Ситуація на лінії фронту сьогодні, 13 серпня
З опівночі і на 9 ранку вже цієї доби Українськими військовими зафіксовано 10 прицільних ворожих обстрілів.
На Луганському напрямку під ранок по оборонним позиціям Об’єднаних сил в районі н.п Троїцьке російсько-окупаційні війська вели вогонь з мінометів 120 калібру випустивши кілька мін. Окрім того бойовики застосовували гранатомети та стрілецьку зброю поблизу Кримського та Новотошківського.
Вранці, на Донецькому напрямку теж не було спокійно. Там ворог з мінометів 120 калібру випустив 6 мін в бік оборонців Вікторівки.
Крім того порушення режиму тиші з боку ворога з різних зразків піхотного озброєння фіксувалися в районі н.п. Водяне, Лебединське та Широкине.
Від початку поточної доби внаслідок бойових дій у підрозділах Об’єднаних сил один військовослужбовець Збройних Сил України отримав поранення.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України
У з’єднаннях і частинах 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ збільшилась кількість конфліктів між військовослужбовцями різних підрозділів. Зокрема, у н.п. Ясинувата представники місцевої військової комендатури під час допиту нанесли важкі побої затриманому військовослужбовцю 11 окремого мотострілецького полку 1 АК, (Донецьк), від яких той помер у приміщенні комендатури. Російське окупаційне командування було змушене залучити додаткові сили для недопущення переростання інциденту у збройну сутичку між військовослужбовцями підрозділу, в якому вбитий проходив службу та представниками комендатури. На одній з передових позицій 9 окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти (Новоазовськ) 1 АК російсько-окупаційних військ, внаслідок конфлікту між військовослужбовцями сусідніх підрозділів відбулась перестрілка.
У результаті відкриття вогню загорілася трава і сталася пожежа у місці зберігання боєприпасів. Внаслідок детонації і вибуху знищено запас боєкомплекту одного з підрозділів та отримали поранення й важкі опіки декілька російських військовослужбовців.
 
Зверху