ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member
Наглая, но эффективная схема. Польша стала перевалочным пунктом для угля из ОРДЛО, который продают в Европу

Вчера 10:33

You must be registered for see images

Фото: Getty Images

Добытый на оккупированных территориях Донбаса уголь контрабандой вывозят в Европу через Россию, Беларусь и Польшу
Польша стала перевалочным пунктом для угля из ОРДЛО, который продают в Европу партиями на миллионы долларов, пишет журнал Новое Время.

Контрабанада на миллионы долларов
Четко налаженная система контрабанды, которая помогает спонсировать незаконные “республики”. Именно этими словами Михал Потоцкий, польский журналист, который расследует эту тему уже почти год, охарактеризовал схему, по которой уголь, добытый в так называемых ЛДНР, оказывается в Евросоюзе.
Вначале уголь из “ЛДНР” вывозят в Ростовскую область. Затем, оформленный уже как российский, он попадает в Беларусь. А уже оттуда - на родину Потоцкого.
Происходит реэкспорт контрабандного угля из Польши в Австрию, Италию, Чехию,- поясняет Потоцкий. - Это наглая, но эффективная схема
Подобным окольным путем в Польшу в прошлом году попало минимум 100 тыс. т антрацита с оккупированных районов Донбасса. Общая стоимость этого груза - примерно $10 млн. В 2018‑м на польскую территорию прошло еще примерно 40-50 тыс. т на $ 4-5 млн.
Однако и Польша - лишь временная остановка на пути шахтерского золота. Дальше оно расходится по всей Европе. “Происходит реэкспорт контрабандного угля из Польши в Австрию, Италию, Чехию,- поясняет Потоцкий. - Это наглая, но эффективная схема”.

Схемы, которые "не замечают"

Каролина Баца-Погожельская, польская журналистка, специализирующаяся на теме энергетики, рассказывает: потребность в антраците у промышленности ее родины довольно мала.
Но при этом в последнее время резко вырос импорт этого вида угля из России в Польшу. И если в 2016‑м РФ и Украина вместе поставили на местный рынок 269 тыс. т антрацита, то в 2017‑м, когда в “ЛДНР” “национализировали” украинские угольные предприятия, поток резко вырос до 377 тыс. т.
“Нет причин для увеличения поставок антрацита в Польшу - этот объем может идти только дальше, в Западную Европу”, - говорит Баца-Погожельская. И приводит в пример австрийскую компанию Carbones, которая предлагает украинский антрацит со своих складов в Италии, Польше, Болгарии и Австрии. При этом, уточняет журналистка, уже полтора года официальных поставок антрацита из Украины в ЕС не было.

You must be registered for see images


После "национализации" украинских угольных предприятий боевиками импорт "черного золота" из России в Польшу значительно вырос / Фото: Getty Images

Этот факт польские чиновники, по ее словам, предпочитают не замечать. А единственным политиком, который пытается поднять тему “сепаратистского” антрацита, оказался Ярослав Валенса, депутат Европарламента и сын экс-президента Леха Валенсы. Но Еврокомиссия затягивает рассмотрение его требований остановить контрабанду.
Сам Валенса пояснил НВ, что возник правовой казус: Еврокомиссия не стала вводить эмбарго на поставки товаров и сырья из “ЛДНР”, чтобы тем самым юридически не отделять “республики” от Украины. “А как быть с контрабандой - этого пока никто не знает”, - уточнил политик.
 

Loner

Well-Known Member
ООС: Зведення з фронту станом на 18:00 12 серпня 2018 року
12.08.2018 - 18:33

You must be registered for see images


Упродовж поточної доби, від 7-ї до 18-ї години російські окупаційні війська 20 разів порушили режим припинення вогню, у тому числі 5 разів із важкого озброєння.
Окупанти відкривали прицільний вогонь з гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї по позиціях Об’єднаних сил у районах населених пунктів Кримське, Південне Світлодарськ, Зайцеве, Мар’їнка, Чермалик, Павлопіль, Гнутове, Водяне та Лебединське. Поряд із цим, ворог обстріляв захисників Кримського, Водяного та Лебединського із мінометів калібром 120 та 82 мм. По наших позиціях біля Миколаївки, що на Донецькому напрямку, працювала ворожа снайперська пара.
У ході бойових дій двоє військовослужбовців Збройних Сил України отримали поранення.
Ситуація в районі проведення операції залишається контрольованою.
 

Loner

Well-Known Member
Трамп назвав фейковим розслідування Мюллера щодо РФ
12.08.2018 - 17:11

You must be registered for see images


Нинішній глава Білого дому Дональд Трамп у неділю знову виступив з позицією, що розслідування спецпрокурора Мюллера відносно втручання Росії у вибори в США, є "фейковим" та грунтується на сумнівних доказах.
Про це він написав на офіційній сторінці у Twitter.
"Боб Мюллер, чи це не ваше розслідування, яке базується на фейковому досьє, оплаченому Гілларі (Клінтон – ред.) та зібраному людиною, яка ненавидить Дональда Трампа й обманула спеціальний суд FISA (з питань контролю діяльності служб зовнішньої розвідки – ред.)?" – написав Трамп у своєму Твітері, цитуючи слова колишньої судді й нині ведучої на телеканалі Fox News Жанін Пірро.
"Боб, я дійсно думаю, що настав час відмовитися від твого фейкового розслідування. "Ніякої змови!"- додав нинішній глава Білого дому.
Нагадаємо, офіс спецпрокурора Мюллера продовжує активно розслідувати справу щодо втручання Росії в президентську кампанію та можливу змову команди Дональда Трампа з росіянами. Одним із останніх важливих зрушень розслідування став суд над колишнім керівником кампанії Трампа Полом Манафортом, якого звинувачують у фінансовому шахрайстві, незаконному лобіюванні, корупційних зв'язках з олігархами, пов'язаними з РФ. Прокурори намагаються довести суду присяжних, що людина, яка мала сумнівні зв'язки за кордоном, у тому числі з російськими олігархами, наближеними до Кремля, керувала компанією кандидата в президенти США.
 

Loner

Well-Known Member
ООС: Ранкове зведення з фронту на 07:00 13 серпня 2018 року
13.08.2018 - 07:16

You must be registered for see images


Упродовж минулої доби, 12 серпня, ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил була напруженою, проте цілком контрольованою.
Противник 57 разів відкривав вогонь по позиціях наших військ, у тому числі 12 разів із важкого озброєння.
Російські окупаційні війська вели прицільний вогонь із гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї, а на окремих напрямках із озброєння БМП та протитанковими керованими ракетами. Обстріли здійснювалися по захисниках Кримського, Новотошківського, Золотого, Світлодарська, Луганського, Новолуганського, Зайцевого, Південного, Майорська, Мар’їнки, Миколаївки, Опитного, Авдіївки, Новотроїцького, Новомихайлівки, Чермалика, Гнутового, Лебединського, Павлополя, Водяного та Широкиного. Поряд із цим, противник обстріляв із ствольної артилерії калібром 122 мм захисників Гнутового, а із мінометів калібром 120 та 82 мм наші позиції біля Кримського, Луганського, Майорська, Зайцевого, Водяного, Гнутового та Лебединського. У районі населеного пункту Миколаївка зафіксована робота снайперської пари противника.
Внаслідок бойових дій два військовослужбовця Об’єднаних сил отримали поранення.
Упродовж поточної доби бойовики російських окупаційних військ 8 разів відкривали вогонь по наших позиціях у районах населених пунктів Кримське, Новотошківське, Троїцьке, Водяне, Лебединське та Широкине. Одного військовослужбовця Збройних Сил України поранено.
За даними розвідки одного окупанта знищено, шість дістали поранення.
 

Loner

Well-Known Member
Україна наростила імпорт пальмової олії до п'ятирічного максимуму
13.08.2018 - 09:30

You must be registered for see images


У поточному 2017/18 сезоні (вересень-червень) імпорт пальмового масла Україна досяг максимуму за останні п'ять сезонів і становить 193,3 тис. тонн, що майже на 20% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого сезону (161,6 тис. тонн ).
Про це повідомляють експерти аналітичного центру .
Так, у червні 2018 року імпорт пальмової олії в Україну склав 19,7 тис. тонн, що майже на 18% більше ніж у травні цього року і на 23% більше ніж у червні минулого.
У поточному сезоні закупівлі пальмової олії в Індонезії незначно скоротилися - 135,6 тис. тонн проти 137,8 тис. тонн в минулому році.
При цьому, Малайзія наростила експорт в Україну майже удвічі - 40,4 тис. тонн проти 22,5 тис. тонн. У структурі імпорту частка Індонезії становить 70%, Малайзії - 21%. Крім того, на частку нового гравця - Гондурасу припадає 6% ринку.
Нагадаємо, що в травні цього року Верховна Рада схвалила заборону на використання пальмового масла в виробництві харчових продуктів, молока і молочних продуктів.
 
Зверху