ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member
Мирослав Гай

Я не являюсь поклонником Семенченко и даже наоборот.
Но блокада торговли с РФ необходима.
Полная.
Однозначно, Семенченко действует с разрешения администрации, которая всячески будет это отрецать. Но без санкции сверху все бы уже давно закончилось.
Блокадников сделали инструментом для решения политических вопросов.
Но это не отменяет повестки. Все культурные, научные и экономические контакты должны быть закончены.
Только дипломатические для остановки обстрелов и обмена пленными.
Все кто мне говорят про юридическую сторону - манипуляторы или аферисты.
То, что провластные блогеры ругают блокаду, но при этом нет реальных действий прокуратуры или СБУ говорит о том, что это сценарий согласованный. Меня он устраивает. Так как я за полную блокаду врага - РФ.
Выйдете на улицу и спросите любого прохожего на улице один вопрос - какие отношения между Украиной и РФ?
Ответ в 90% будет - Война РФ против Украины.

 

Loner

Well-Known Member
Европейские партнеры прямо сутра начали шатать будку

Попри тиск Заходу: український уряд захищає газові схеми

Реформи в енергетичній сфері забуксували, щойно розпочавшись. Європейські партнери розчаровані: Київ обкручує їх круг пальця. Українські ж споживачі продовжують платити власникам офшорних посередників.
Українські урядовці люблять похвалитися тим, що Україна виборює енергетичну незалежність - вже кілька років повністю відмовилася від російських поставок і закуповує газ у країнах ЄС, заощаджуючи гроші. Однак розхвалена урядом енергетична диверсифікація поки не стосується гаманця пересічного українця. Споживачі досі не мають вибору і мусять терпіти одного безальтернативного постачальника - як би він не підвищував ціни чи навіть свавільно не відключав газ цілим будинкам. У кожній області продовжує існувати свій "Кремль з газовим краном" і називається він "облгаз".

Офшорні повелителі труби
Обласні газорозподільчі компанії - монополісти і мають майже безмежну владу над своїми клієнтами. Власник більшості облгазів - олігарх Дмитро Фірташ, який добре знається на посередницьких газових схемах ще з часів сумнозвісного "РосУкрЕнерго". Облгази зазвичай оформлені на офшорні компанії і подекуди громадяни навіть не знають, кому саме вони платять за газ. Це - унікальні підприємства. Вони є операторами обласних газоросподільчих мереж, які належать не їм, а державі. "Це дуже незвичні структури, які не мають сенсу. З одного боку облгази не зацікавлені здійснювати значні інвестиції в мережі, з іншого боку вони можуть блокувати використання мереж конкурентами, які також хочуть вийти на кінцевого споживача", - зазначив у розмові з DW експерт Німецької групи радників при уряді України Ґеорґ Цахманн (Georg Zachmann).
Німецький експерт констатує, що виходом на український ринок газу цікавляться і великі західні компанії, такі як французька Engie. Поява інших гравців дала би українським споживачам можливість обирати собі постачальника, який запропонує найкращу ціну. Приміром, у Німеччині споживач може обрати з декількох десятків постачальників. При цьому найдешевші з них продають газ на 30-50 відсотків дешевше, ніж найдорожчі. Поміняти постачальника можна негайно, лише заповнивши формуляр в інтернеті, щойно чинний оператор підніме ціни. Таку перспективу з подачі Європейського Союзу з 2015 року теоретично отримали і українці. Саме забезпечення конкуренції - основна мета ухваленого тоді за європейським зразком закону про ринок газу.

Закон, що не діє
Однак український уряд вже два роки саботує виконання закону своїми постановами. Зокрема, у березні цього року Кабінет міністрів України ще на рік подовжив "перехідний період", протягом якого за облгазами та їх дочірніми структурами закріплено ексклюзивне право на постачання газу. Офіційна мета перехідного періоду - унеможливити стрибок цін. Адже відкриття ринку для всіх постачальників лише за деякий час може знизити ціни для споживачів, після того, як на ринку закріпиться значна кількість нових гравців і запанує жвава конкуренція. У короткостроковій перспективі відмова від цінового регулювання, яка також є частиною лібералізації ринку газу, справді може призвести до подорожчання палива. Із цим погоджуються і західні партнери, зокрема, фахівці Енергетичного співтовариства (ЕС), членом якого є Україна.
Водночас, в Енергетичному співтоваристві критикують, що під приводом перехідного періоду український уряд продовжує цементувати привілейоване становище облгазів. "Це неприпустимо, коли під виглядом заходів із соціального захисту закріплюється концентрація на ринку", - наголосив у розмові з DW представник Секретаріату Енергетичного співтовариства Дірк Бушле (Dirk Buschle). Минулого тижня співтовариство відкрило провадження щодо порушення зобов’язань, які взяла на себе Україна, вступаючи в організацію. Європейські партнери вимагають скасувати привілеї для окремих постачальників і якнайшвидше дати "зелене світло" новим компаніям, що передбачено законом про ринок газу.

Закріплення монополії під приводом соціальних гарантій
Постановою Кабінету міністрів № 187 від 22 березня 2017 року весь ринок газу для населення вписаний у тісні рамки: "Нафтогаз" купує паливо українського видобутку за фіксованою ціною у своєї дочірньої компанії "Укргазвидобування" і передає його на реалізацію чітко визначеному переліку газорозподільчих компаній. "Цим положенням закріплюються позиції монополістів - облгазів. Фіксовані ціни спотворюють ідею вільного ринку і блокують залучення міжнародних компаній", - критикує Дірк Бушле.
Міністерство енергетики і вугільної промисловості України на момент виходу статті не відреагувало на запит Deutsche Welle щодо пояснення мотивів цієї постанови.
Енергетичне співтовариство скерувало українському урядові лист з пропозиціями, як забезпечити виконання міжнародних зобов’язань, гарантувавши соціальний захист населення. Ці пропозиції передбачають право на перехідний період в разі потреби регулювати відпускні ціни на рівні окремих областей. Однак закуповувати газ всі оператори мають на рівних умовах - на конкурентних оптових ринках. Це дозволило би міжнародним гравцям робити українцям цікаві цінові пропозиції, переконаний Бушле. Крім того, можливість напряму продавати видобутий в Україні газ отримав би і "Нафтогаз" - без непотрібних посередників в особі "облгазів".

Роздратування європейських партнерів
В Енергетичному співтоваристві не приховують роздратування діями українського уряду. Адже ще торік організація надала свої пропозиції щодо того, як привести заплановані заходи у відповідність до положень Енергетичного співтовариства. Однак український уряд… проігнорував рекомендації ЕС. "Ми можемо лише здогадуватися, якими мотивами керувався уряд", - дипломатично зазначає Бушле.
Натомість експерт київського Центру Разумкова з енергетичних питань Володимир Омельченко свою оцінку ситуації висловлює прямо: "Досягнуто олігархічний консенсус між державними топ-менеджерами і крупним бізнесом, який контролює облгази". Експерт вказує на те, що монопольне становище облгазів є головним фактором підвищення цін на газ для населення, на рівні з підняттям закупівельних цін. Омельченко наголошує, що в обмін на монопольне право заробляти на продажі газу населенню на облгази покладено відповідальність за ремонт газових мереж. Однак скільки коштів вкладається в модернізацію і наскільки якісно вона робиться ніхто не контролює. "Таких повноважень у державних органів просто немає", - каже експерт.

Парадокс безкоштовних мереж
Аналітик Німецької групи радників Ґеорґ Цахманн зазначає, що Європейський Союз усвідомлює, що нинішній статус-кво лише веде до збагачення власників "облгазів", тому через Енергетичне співтовариство Захід вирішив покласти цьому край. "Більшість облгазів належить Дмитрові Фірташу, який встановив цю систему за допомогою своїх політичних зав’язків", - констатує Цахманн.
Тим часом, додає німецький експерт, облгази продовжують безкоштовно користуватися державними газорозподільчими мережами. А уряд не віддає їх в оренду незалежним операторам з цікавим поясненням: запчастини і агрегати, які облгази використовують при проведенні ремонтних робіт, є власністю цих компаній. Отже, після десятиліть безкоштовного користування державними мережами, буцімто вже незрозуміло, кому вони належать.
 

Loner

Well-Known Member
Нацбанк укрепил курс гривны на 8 копеек
10:52, сегодня

В среду, 30 августа, Национальный банк установил официальный курс гривны по отношению к доллару США на уровне 25,44 грн. Об этом говорится .
Таким образом гривну укрепили на 8 копеек по отношению к доллару.
Официальный курс гривны к евро установлен на уровне 30,65 грн..
За 10 российских рублей дают 4,3464 грн.

You must be registered for see images


Напомним, что Нацбанк после праздников . 28 августа он снизил официальный курс гривны на 9 копеек - до 25,5456 грн за доллар против 25,4517 грн за доллар 23 августа.
 

Loner

Well-Known Member
Правда о войне: из Украины выдворили испанских журналистов. Показывали реалии по обе стороны баррикад
20:42 28.08.2017
You must be registered for see images

Испанские журналисты Антонио Памплиегу и Мануэль Анхель Састре, пишущие по обе стороны линии разграничения, были депортированы из Украины, сообщает издание El Mundo.

Они были выдворены из страны в Нидерланды 25 августа после 20 часов ожидания в аэропорту Киева.
В 2015 года Памплиегу и Састре были включены в черный список граждан, которые представляют угрозу национальной безопасности Украины. После протеста со стороны испанского правительства Киев снял санкции с европейских журналистов в мае 2016 года.
По словам Памплиегу, он предоставил украинским пограничникам необходимые для работы документы, однако во въезде ему все же отказали.
«Выяснилось, что Служба безопасности Украины включила нас в другой список, вместе с другими 40 именами. Нас рассматривают как угрозу национальной безопасности и нам запрещен въезд в Украину до 2020 года», – сообщил журналист.
Ассоциация прессы Мадрида призвала власти Испании потребовать от Украины объяснений выдворения журналистов, сообщает издание Publico. Действия украинских властей журналисты назвали «попыткой авторитарного режима ввести цензуру».
Сегодня в своем Instagram Памплиегу обнародовал фото ребенка в подвале, которую подписал так: «Мальчик живет там со всей своей семьей, скрываясь от бомбежки города Первомайска, в которой обвиняют украинскую армию».
 

Loner

Well-Known Member
У центрі Києва військова техніка і силовики в цивільному: що відбувається (фото)
10:14 30 Серпня 2017

You must be registered for see images


Під будівлею в центрі Києва чергують додаткові наряди поліції, бійці і співробітники служби безпеки в штатському

Правоохоронці забезпечують безпеку під час протестного мітингу, організованого через різке підвищення зростання цін на газ.
«Ціна на автогаз вже 16 грн 50 коп за літр. Сьогодні разом з Максим Черкасенко і Давидом Сакварелідзе роздавали листівки і запрошення на акцію протесту під СБУ. Люди клянуть владу і все розуміють», – повідомляв напередодні народний депутат і ініціатор мітингу Сергій Лещенко.

You must be registered for see images

You must be registered for see images

You must be registered for see images

You must be registered for see images


Нагадаємо, тільки за місяць для автомобілів піднялася майже на 50%. Тепер на деяких ціна 17 гривень на літр. При цьому тепер автогаз можна знайти далеко не на всіх заправках.
Раніше експерти пояснили ситуацію, що склалася дефіцитом палива через масовий перехід водіїв на LPG-газ і зупинкою на ремонт ряду основних постачальників газу в Україну. Вони також прогнозували: в найближчі 2-3 тижні можливі як перебої з газом, так і подальше зростання цін на нього до 15 гривень за літр і вище.

You must be registered for see images

You must be registered for see images


Джерело: Politeka
 
  • Like
Реакції: Aiir

Loner

Well-Known Member
Головне за ніч: підла втеча генерала і рішення суду щодо Полякова
07:07 30 Серпня 2017

You must be registered for see images


Бурштинова справа: Полякова визнали потерпілим
Депутата ВР від «Народного фронту» . Відповідне рішення виніс Печерський суд української столиці. Згідно з рішенням, фігурант «бурштинової справи» отримав такий статус у кримінальному провадженні щодо провокації підкупу Національним антикорупційним бюро України (НАБУ). Тепер Поляков наполягає на кримінальному переслідуванні своїх кривдників з НАБУ – детективів і директора Артема Ситника.

Висилка іспанських журналістів: на Україну поскаржилися до Ради Європи
Дві міжнародні організації у зв’язку з висилкою з України двох іспанських журналістів. Ініціаторами звернення виступили Європейська федерація журналістів (ЄФЖ) і Міжнародна федерація журналістів (МФЖ). «Іспанські журналісти-фрілансери Антоніо Памплієга та Мануель Анхель Састре були перехоплені українською поліцією після прибуття в аеропорт Києва 24 серпня. Їх депортували того ж дня, висунувши претензію щодо загрози національній безпеці», – йдеться в повідомленні на платформі Ради Європи з просування захисту журналістики і безпеки журналістів.

Масові обшуки в Миколаєві: з’явився коментар голови ОДА
Правоохоронці розкрили членів , яке діяло в Миколаєві останні 10 років. Про це розповів керівник Миколаївської обласної держадміністрації Олексій Савченко. «Ця група діяла протягом десяти років на території Миколаївської області. Є непоодинокі факти земельних конфліктів, інших злочинів, про які я не можу говорити через таємницю слідства, генпрокурор вже зазначив», – сказав Савченко.

Штурмовик «Донбасу» розповів про втечу генерала
Командувач сектору «М», генерал Петро Литвин під час Іловайської трагедії . Про це заявив керівник ГО учасників АТО «Справедливість», командир штурмової групи батальйону «Донбас» три роки тому Тарас Костанчук.

Північна Корея готова до удару по базі США
Пхеньян недавнім запуском балістичної ракети підготувався до . Про це заявив північнокорейський лідер Кім Чен Ин. За його словами, запуск ракети «Хвасон-12» проводився військовими для перевірки бойових можливостей. Він підкреслив, що це стало «першим кроком до військової операції Корейської народної армії у Тихому океані і значною прелюдією до удару по Гуаму».
 

Loner

Well-Known Member
Тяжким трудом: зампрокурора Киева купил дачу за 2,2 млн грн

You must be registered for see images



КИЕВ. Сегодня, 10:06.

Первый заместитель прокурора Киева Павел Кононенко купил сам у себя дачу за несколько миллионов грн.
Об этом передает
Так, Кононенко задекларировал покупку дачного дома и бани по несколько миллионов грн. Согласно изменениям в Едином государственном реестре деклараций лиц, уполномоченных на выполнение функций государства или местного самоуправления по 2017, покупка дома и бани обошлась чиновнику в 2,218 млн грн.
Дом площадью 113,7 кв. м и баня с хозяйственным строением (36,2 кв. м) расположены в Макаровском районе под Киевом.

Примечательно, что продавцом этой недвижимости Кононенко указал себя
 

Loner

Well-Known Member
В плену Минска-2: почему срочно необходим «План-Б» по Донбассу
Игорь Тышкевич, аналитик Украинского Института Будущего, "Хвиля"

You must be registered for see images


На фоне продолжающейся рефлексии по поводу приятных заявлений американских гостей на дне независимости произошли два крайне тревожных для Украины события. Первое – . Второе – с призывом к Порошенко и Путину обеспечить режим прекращения огня. Увы, но это первые сигналы того, что если Киев, вместо выработки вариантов политик в отношении Донбасса, продолжит уповать на «Минские соглашения», баланс сил и уровень внешней поддержки существенно изменятся в ближайшие 6-12 месяцев. Это может привести к новым требованиям односторонних уступок, на противостояние которым у Украины может не найтись ресурсов.

Что произошло или несколько тревожных фактов.
Начну с визитов Волкера и Мэттиса в Украину. Сам факт события можно трактовать как демонстрацию поддержки Украины со стороны Соединённых Штатов. То, что приезд представителя Госдепа по Украине и руководителя Пентагона совпал с празднованием Дня Независимости добавило позитва в освещение событий. Возможно, поэтому на фоне победных реляций пресс-службы Петра Порошенко прошли незамеченными два факта:
  1. Украина так и не получила однозначного «ДА» в вопросах поставки летального оружия. (впрочем, и не могла получить. Почему, . — прим. ред)
  2. В преддверии визита американских чиновников среди анонсированного круга вопросов . Увы, но в прессе нет даже информации об успешном обсуждении данных тем, не говоря уже о положительном решении вопросов.
Первый пункт можно не воспринимать всерьёз – это, скорее, пиар ход и возможность дать политикам вывесить флажок «перемога». Такое себе проявление карго-культа: вот придут американские ракеты и мы станем самыми-самыми сильными, прогоним всех оккупантов.
А вот второй пункт чрезвычайно важен. Одно дело получать излишки со складов американской армии, когда ассортимент поставок выбирает «добрый дядя». За такие подарки искренне говорят спасибо, но намного более продуктивно иметь доступ на рынок вооружений, чтобы выбрать самое нужное тебе. Ещё лучше – сотрудничать в разработках, получать технологии производства для того, чтобы сделать самому. Поэтому отсутствие информации по данным пунктам меня лично сильно разочаровало, в отличие от басен о «Джавелинах». Особенно, учитывая, что украинская ПТКР «Стугна» раз в 10-15 дешевле, а по ТТХ не особо уступает. Но мы ждём американских ПТРК и очень ограниченно выпускаем свои, увы.
Подводя черту, визит американских гостей нельзя назвать чрезвычайно успешным для Киева. Встретились, поговорили, сказали друг другу приятные слова. Американцы подтвердили, что уважают территориальную целостность Украины, местные политики поблагодарили за поддержку в отражении российской агрессии.
На фоне визита Мэттиса, 24 августа спикер Госдепартамента США Хизер Нойет заявила на брифинге : «…уровень доверия между США и Россией сейчас низкий. Мы не хотим, чтобы так было. Мы хотели бы быть в более хороших отношениях с этим правительством (РФ), это – без сомнения».
28 августа произошли ещё два события. Канцлер Германии Ангела Меркель и президент Франции Эммануэль Макрон выступили , в котором констатировали, что ситуация с «безопасностью на востоке Украины» не улучшилась, в связи с этим призвали Путина и Порошенко «полностью выполнить взятые на себя обязательства». Президент Украины трактовал заявление коллег как призыв к «стране агрессору», но заявил, что . Путин в это время обсуждает и поздравляет армянского коллегу.
Второе событие — интервью первого заместителя главы Специальной мониторинговой миссии ОБСЕ Александра Хуга «Деловой столице», где он заявил: «В Минских соглашениях нет ни одного положения, которое бы разрешало вести ответный огонь. Любой огонь в ответ является нарушением режима прекращения огня».
Хуг также сказал, что обе стороны нарушают режим прекращения огня и про необходимость «неукоснительно следовать Минским соглашениям». При этом господин Хуг подчеркнул, что функция миссии ОБСЕ— всего лишь фиксировать «нарушения». При этом наблюдатель особо подчеркнул, что миссия призывает всех «добросовестно участвовать в диалоге», и «не позволяет себе «тыкать» пальцем, поскольку это будет неконструктивный подход».
На этом мы подходим к тупику Минского формата.

Минский тупик как он есть

Дабы не засорять текст, вместо перечня отдельных пунктов Минских соглашений дам ссылки на текст:
На первый взгляд, тексты соглашений неплохи — они устанавливают последовательность действий, которые могут привести к разрешению конфликта. Но то, что Минск-2 не будет выполнен было видно сразу. Я, например, через неделю после подписания документов с картинками показывал, что вероятность выполнения договоров, в лучшем с .
Было понятно, что «Минские соглашения» являются лишь способом затянуть время, где каждая из сторон искала собственную выгоду:
  • Украине нужно было восстановить боеспособность войск и сконцентрироваться на внутренних проблемах, реформировании государства
  • России искать варианты выхода из-под санкций, выводить вопросы Крыма «за скобки» — в отдельную тему, вырабатывать новые подходы к влиянию на внутреннюю политику Киева, стремясь сохранить Украину в удобном для себя формате «олигархического договорняка» с непоследовательной внешней политикой»
  • Германии и Франции — взять паузу в надежде на успех украинских преобразований для того, чтобы потом вернуться к вопросу (в том числе нормализации отношений с РФ) в новой ситуации.
 
Зверху