ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member
В следующем году в Украине появятся платные дороги
08:17, 2 ноября 2016

Министр инфраструктуры Владимир Омелян заявил, что в 2017-2018 годах в Украине могут появиться первые платные дороги. Об этом он сообщил в эфире
"Частные дороги возможны, так называемые концессионные. Они могут строится только как альтернатива существующим бесплатным. Теоретически есть заинтересованность со стороны отдельных крупных европейских инвесторов и также со стороны Китая, которые готовы заходить на украинский рынок с этим предложением", - сказал министр.
Напомним, что . Об этом сообщил начальник отдела инвестиций в инфраструктурные проекты Агентства инвестиций и развития Одесской областной государственной администрации Владимир Шемаев.
Как сообщала "Страна", в Кабинете министров планируют По мнению Омеляна, частные платные дороги в направлении столицы и курортной Одессы вполне могут привлечь инвесторов. Глава Мининфраструктуры ожидает, что народные депутаты для реализации этой идеи примут необходимое законодательство, а ЕБРР выделит необходимую сумму финансирования.
 

d324co

Well-Known Member
На прошлой неделе, в канун Пленума, на государственном телевидении показали 8-серийный документальный фильм, в котором рассказывались истории падения партийных чиновников. В частности, высокопоставленный, но со скромной зарплатой функционер из провинции Юньнань подарил своей жене целый мешок драгоценностей, купленных на взятки. В своем тюремном интервью он признался, что деньги в долларах ему носили чемоданами, а за это он продвигал заведомо неэффективные проекты. Короче, быть вороватым чиновником в Китае отныне становится смертельно опасно. Даже больше, чем раньше, когда коррупционеров публично расстреливали.

Помимо приверженности идеологии, есть еще прагматическое объяснение позиции Си Цзиньпина. Снижение темпов развития китайской экономике «люди Си» связывают непосредственно с коррупцией, которая правит бал в западных странах с низким или нулевым ростом ВВП, подчеркивает Хуан Цзин, эксперт по китайской политике в Национальном университете Сингапура. Современные технологии позволяют быстро и дешево строить, а также производить товары с высокой добавленной стоимостью. Если государство стагнирует или пребывает в вечном кризисе, значит, в нем господствует корыстный сговор между беспринципным бизнесом и продажной властью.
Китайцы умные... за ними будущее...
 

Loner

Well-Known Member
«Правый сектор» возвращается в Дебальцево — фото
01.11.2016 18:11

Бойцы «Правого сектора» начали обустройство новых позиций неподалеку от оккупированного боевиками города Дебальцево.
Об этом свидетельствуют фотографии, которые на своей страничке в социальной сети опубликовала волонтер Елена Любинецкая.

You must be registered for see images

You must be registered for see images


Она отметила, что новые позиции бойцы обустраивают неподалеку от Дебальцево. О точном местонахождении не говорится.

You must be registered for see images


You must be registered for see images


На эту информацию эмоционально отреагировал журналист Назар Приходько. «Дай Бог, ребята! Неужели-таки Логвиново?» — написал он в сети.
Напомним, на встрече «нормандской четверки» в Берлине 21 октября президент Украины Петр Порошенко выдвигал требование отвода вооружения в районе Дебальцево.
 

Loner

Well-Known Member
Мировая пресса: Украинские чиновники имеют столько денег, что могут купить целые страны!
01.11.2016 18:25

You must be registered for see images

Фантастичні результати електронного декларування статків українських чиновників та політиків не залишилися поза увагою за кордоном. ЗМІ провідних країн Європи та США розповідали своїм аудиторіям про казкові багатства української політичної еліти, найчастіше приправляючи це фактажем, який змальовує бідність в Україні.
Популярними ілюстраціями були світлини президента Порошенка та прем’єра Гройсмана, а також зображення штабелів доларів, коштовних годинників та прикрас.
В Україні чимало уваги приділялося «жартам» міністрів і депутатів та їх несподіваним активам на кшталт мощів святих, які задекларував Андрій Лозовий. Та західні ЗМІ це не зацікавило. Головна тема публікацій — незліченні багатства політиків. Хоча є і винятки — американське «Радіо свобода» написало про храм у власності депутата Матвієнка, а в Нідерландах звернули увагу на антикваріат Мосійчука часів нацизму.
«Європейська правда» підготувала огляд того, як висвітлювалася тема е-декларування в різних країнах.

Велика Британія
Мабуть, найбільшу увагу до електронного декларування продемонстрували британські медіа.
Це показово, адже Британія є особливо важливою для українських владних мільйонерів — туди нерідко спрямовуються капітали з України, там часто вчаться діти наших багатіїв, в тому числі президента Петра Порошенка.
, — так називається стаття в британському виданні The Guardian.
«Однією з ключових вимог Майдану 2014 року було припинення нестримної корупції, що охопила країну.
Коли протестувальники дісталися резиденції Януковича, вони знайшли там позолочені ключки для гольфу, дитячий зоопарк і точну копію іспанського галеона, пришвартованого на штучному озері, — проводить аналогії видання. —
Нинішній президент Петро Порошенко є мільярдером і олігархом, але він обіцяв нову, більш прозору політику. Критики кажуть, що зусилля з проведення реформ у глухому куті та що всупереч вражаючій риториці уряд робить дуже мало для трансформації фундаментальної природи українського бізнесу та політики».
Газета зазначає, що інформація з електронних декларацій викликала обурення в небагатому українському суспільстві.
«Ключовим індикатором того, чи служить декларування боротьбі з корупцією, стане те, що зробить влада країни для розслідування інформації з декларацій», — підсумовує The Guardian.

Британська BBC заголовком своєї статті підкреслює «готівковий» аспект електронного декларування: «. Стаття починається з інформації про прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, який задекларував $1,8 млн. готівки та солідний перелік активів. «Він був державним службовцем в Україні протягом останніх 14 років», — підкреслює BBC.
Серед інших згаданий міський голова Харкова Геннадій Кернес: «…Суперечливий мер другого за величиною міста України задекларував понад $1,6 млн».
Звичка урядовців тримати гроші поза межами банків є серйозною проблемою, вважають у британській медіакорпорації. «Це як вотум недовіри до банківської системи, яка зараз перебуває в стані реформування», — наголошується в статті.
«Немає доказів, що згадані в цій статті політики порушили закон, — обережно зазначає в кінці публікації BBC. — І електронне декларування, швидше за все, позитивно оцінять прихильники України у Вашингтоні та в Західній Європі».

Міжнародні агенції
Провідна світова агенція Reuters опублікувала статтю під назвою
«Дехто задекларував мільйони готівкою. Інші повідомили, що володіють парком розкішних автомобілів, дорогими швейцарськими годинниками, діамантами та великими ділянками землі – одкровення, здатні ще більше підірвати довіру до влади в Україні, де середня зарплатня становить трохи більше $200 на місяць», — пише агенція.
Reuters наголошує, що разом 24 члени Кабміну задекларували близько 7 мільйонів доларів готівки.
«Звичайно, в країнах ЄС тримати готівкові кошти видавалося би нецивілізованим. Але (в Україні) банківська система могла би, скажімо так, працювати краще. Це проблема багатьох українців, які втратили свої заощадження в банках», — цитує агенція міністра юстиції Павла Петренка.
В якості прикладів шокуючої розкоші Reuters наводить декларацію Михайла Добкіна з Опозиційного блоку з його колекцією вин у 1700 пляшок; керівника державної фіскальної служби Романа Насірова, з $2,2 млн. задекларованої готівки; «стилізованого під відстоювання інтересів простих людей» Олега Ляшка, а також лідера фракції БПП Ігора Гриніва.
«Швидше за все, останні відкриття посилять невдоволення суспільства владою у її діях щодо реформ. Вересневе опитування засвідчує, що лише 12,6% голосували би за партію Порошенка, цей показник впав з 21,8% на останніх виборах. Тим часом підтримка популістів та опозиційних партій зростає», — констатує агенція.
Цю статтю Reuters передрукувала низка ЗМІ, включно з впливовою американською New York Times.

На сайті американської агенції Bloomberg колонку Леоніда Бершидського « проілюстрували портретом Порошенка та розмістили чомусь у рубриці «Українська криза» (де зазвичай ставлять публікації про війну на сході України).
Матеріал присвячено переважно задекларованим величезним сумам у готівці та міркуванням, нащо це зроблено і які наслідки потягне.
Стаття починається із прикладу народного депутата Сергія Мельничука, який задекларував трильйон гривень готівкою. «Це майже вдвічі перевищує очікувані доходи України на цей рік і досить, щоб купити більшу частину країни; сума в доларах така, що нею можна заповнити автопарк із 390 середніх позашляховиків», — пише колумніст.
У статті згадано значні готівкові кошти, задекларовані прем’єром Володимиром Гройсманом та його дружиною, а також декларацію керівника Нацбанку Валерії Гонтарєвої, що має великі банківські заощадження.
«Швидше за все, мета цих дій — забезпечити пояснення величезних майбутніх витрат…
Декларації не примушують чиновників пояснювати походження грошей, хоча антикорупційний орган, Національне антикорупційне бюро, має право на такі розслідування», — пише автор.
Водночас в матеріалі висловлюється сумнів, що НАБУ справді візьметься за провідних політиків. «Гройсмана та інших навряд чи запитають (про походження готівки): вони надто впливові та близькі до Петра Порошенка», — пише Бершидський.
 

Loner

Well-Known Member
Німецька уважність
Німецькі ЗМІ також стежать за новинами з України.
Spiegel-online присвятив декларуванню матеріал з назвою , в якому нагадав, що Україна була змушена запустити систему електронного декларування під тиском західних донорів.
Тон статті, поза тим, нейтральний. Розповідь про задекларовані активи Порошенка, Кличка, Гройсмана та міністра внутрішніх справ Авакова подається крізь призму відносин України з МВФ.
«Висунуті Міжнародним валютним фондом вимоги змусили президента України Петра Порошенка детально розкрити його активи. Мер Києва Віталій Кличко також надав доступ до своїх рахунків», — звісно, німецьке видання не могло оминути популярного в Німеччині колишнього боксера.
, повідомляє своїм читачам ще в заголовку інше провідне німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, супроводжуючи невелику замітку фотографією Порошенка у військовому камуфляжі.
«В Україні спустили штани: новий закон примушує урядовців відкрити їхні активи. У боротьбі з корупцією шикарні годинники не мають лишитися поза увагою під час обліку», — пише FAZ,
Перераховуючи багатства Порошенка та Гройсмана, газета пише про стосунки Києва із Міжнародним валютним фондом.

Мовчазний Захід
Україна — не центр всесвіту, хай навіть нам часом видається, що новини з України є найважливішими.
Цього разу, щоправда, йдеться не лише про важливість — історія з е-декларуванням є також цікавою, тому можна було сподіватися на увагу ЗМІ всього світу… але ці очікування не справдилися.
Журналісти однієї з ключових для нас країн, Франції, фактично проігнорували підсумки електронного декларування в Україні — дані про українську реформу лишилися невідомі французькій публіці. Хоча під час кампанії в місцевих ЗМІ з’являлися , переважно завдяки роботі українського бюро AFP.
Примітно, що інформація для публікації у французьких ЗМІ все ж була — в понеділок AFP публікувало story з цього приводу, але редакції вона не зацікавила.
Та сама ситуація — в Італії. Жодна з ключових газет країни не знайшла потреби повідомити своїх читачів про зміни в Україні.
Трохи кращою є ситуація в Іспанії — окремі ЗМІ все ж подали короткі повідомлення з цього приводу (як, зокрема, ), але про системне висвітлення не йдеться.
Примітно, що всі названі держави належать до числа «скептиків» щодо візової лібералізації з Україною, Франція тут на чільному місці. Хоча можна сперечатися, чи добре, чи погано те, що ЗМІ цих країн майже не писали про надмірний та часом запаморочливий рівень розкоші українських посадовців.
А що далі в Європі?
Дивно, але досить байдуже поставилися до українського параду багатств у Польщі.
Не вдалося знайти публікацій про це на сайтах провідних польських видань Gazeta Wyborcza та Rzeczpospolita. Тижневик Wprost у невеликій статті головну увагу приділяє Петру Порошенку. Короткий матеріал з цитуванням президента і без оцінок завершується нагадуванням, що електронне декларування є вимогою Міжнародного валютного фонду; так само лише інформацією агенцій про статки Порошенка обмежився сайт .
Та, звичайно, за подіями в Україні стежать не лише в Берліні та Лондоні.
— такий заголовок статті на сайті нідерландського суспільного мовника NOS. У цій країні, як відомо, зараз саме точаться суперечки щодо ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
«У них коштовні годинники, антикварні машини, справжні маєтки та багато готівки, — пише видання. – Влада в Україні непогано забезпечена, як свідчать декларації політиків та чиновників, що стали публічними». У якості прикладу газета наводить колекцію годинників міського голови Дніпропетровська Бориса Філатова, «на які середній українець не збере грошей і за все своє життя».
Згадано готівкові валютні активи прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Про президента Петра Порошенка видання зауважує, що він володіє понад 100 компаніями, «і не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу, включаючи Нідерланди та ворожу Росію».
Та й взагалі, можна вважати за правило: якщо якесь видання написало про завершення е-декларування — там точно йдеться про статки президента і готівку прем’єра.
«Керівники України мають квартири, землі, японські ляльки, яйця Фаберже, дорогий одяг та картини. Це неможливо купити на їхні зарплати», — натякають на корупцію журналісти.
«Побачимо, чи призведе декларування до обмеження корупції», — завершується стаття.
, — це заголовок іншого нідерландського видання, Volkskrant. Тут — що є нетиповим — головною ілюстрацією статті слугують пляшки «Масандри».
У статті — ті ж вражаючі приклади з декларацій Бориса Філатова, Володимира Гройсмана, Михайла Добкіна. «Декларації також показують деякі незвичні хобі правлячої еліти. Депутат парламенту Ігор Мосійчук колекціонує старовинну зброю. Його колекція включає турецький ятаган 16 століття та кинжал SS часів нацистів».

До тексту додано ще дві ілюстрації: розкішний інтер’єр «Межигір’я» та фото руїни будинку на сході України. Передает +
 

Loner

Well-Known Member
Крайне плохая новость для Украины: Януковичи берут реванш у украинского народа
01.11.2016 19:13

Новым гендиректором Национальной телекомпании Украины после отставки Зураба Аласания может стать его заместитель Александр Харебин,- бывший главный медиа-менеджер Курченка.
Об этом во вторник сообщает издание « » со ссылкой на источник на медиарынке, знакомый с обсуждением возможных кандидатур.
Эту информацию частично подтвердил нардеп от БПП Григорий Шверк.
По его словам, Харебин действительно стремится занять кресло гендиректора, и в случае ухода Аласания его кандидатура — одна из наиболее вероятных.
Указывается, что пост первого заместителя гендиректора НТКУ Харебин занял в феврале 2015 года.
До этого, согласно опубликованной на сайте телеканала «UA: Первый» биографии, он «принимал активное участие в общественно-политических процессах государства как политический консультант и эксперт».
При этом, как пишет издание, телеканал умалчивает о последней известную должность Харебина — в ноябре 2013 года после покупки Сергеем Курченко «Украинский медиа холдинг» Харебин стал членом наблюдательного совета и операционным директором компании.
Когда именно он покинул этот пост, неизвестно.
До прихода в «Украинский медиа холдинг» Харебин около шести лет проработал в медиахолдинга Сергея Таруты «Медиа Инвест Групп», возглавляя сначала журнал «Эксперт Украина», а затем и все издательство.

Сам Харебин пока не комментировал эту информацию.
 

Loner

Well-Known Member
Новости АТО: Боевики с начала суток 37 раз обстреляли позиции ВСУ
02.11.2016 | 08:55 (Киев)

Незаконные вооружение формирования за сутки 37 раз открывали огонь по позициям украинских военных, сообщает пресс-центр штабу АТО на странице в Фейсбук в среду.

You must be registered for see images

На мариупольском направлении зафиксировано 27 случаев нарушения режима прекращения огня, информирует Joinfo.ua.
Михайловку боевики обстреливали из минометов 82 и 120 калибра, а населенный пункт Пищевик – из артиллерии калибра 122 мм. В районе Павлополя и Красногоровки НВФ использовали пулеметы, гранатометы и стрелковое оружие.
Вблизи Лебединского и Водяного позиции ВСУ обстреливались из минометов калибра 120 мм, а возле Широкино –из минометов, также боевики использовали вооружения БМП.
На донецком направлении зафиксировано 7 обстрелов. "В сторону подразделений ВСУ в районах Славного, Авдеевки, и Луганского оккупанты стреляли из минометов калибра 82 мм, усиливая интенсивность огня гранатометами различных систем, пулеметами, стрелковым оружием", - сказано в сообщении штаба АТО.
На луганском направлении зафиксировано 3 нарушения " режима тишины". В районе Крымского боевики открывали огонь из ствольной артиллерии калибра 152 мм, а в Лопаскино и Станице Луганской –из гранатометов.
Напомним, что на полном ходу обстрелял боевиков на Донбассе.
 

Loner

Well-Known Member
Кабмин Украины мог поднять "минималку" сразу до 5 тысяч гривен - Розенко
01.11.2016 | 23:21 (Киев)

Вице-премьер Розенко утверждает, что в правительстве рассматривались различные варианты нового размера минимальной зарплаты в Украине.

You must be registered for see images

В Кабмине обсуждали различные варианты поднятия уровня минимальной зарплаты в следующем году. Об этом в интервью УНІАН рассказал вице-премьер-министр Павел Розенко, сообщает Joinfo.ua.
"У нас были разные варианты. Просчитывали минимальную зарплату 2100 гривен, 5000 гривен, но остановились на 3200 гривен. Таким образом у нас не будет роста дефицита госбюджета, мы не будем для этого печатать деньги, то есть повышение минимальной зарплаты не приведет к увеличению цен", - сказал он.
Прожиточный минимум "отвяжут" от минимальной зарплаты, отметил чиновник. Также Розенко заявил, что украинский бизнес будет выходить из тени. "Этот шаг адекватно воспримет бизнес. Тем более, есть еще 2,5 месяца, чтобы он скорректировал свои планы на 2017-й и последующие годы и был готов к повышению оплаты труда", - добавил вице-премьер.
 

Loner

Well-Known Member
Мобилизация в Украине закончилась: на фронте осталась лишь контрактники и срочники
02.11.2016 | 10:50 (Киев)

В зоне антитеррористической операции сейчас нет ни одного мобилизованного бойца. Об этом написал президент Украины Петр Порошенко на свой странице в Facebook.

You must be registered for see images

"Я, как президент и верховный главнокомандующий, могу доложить украинскому народу, что отныне ни одного мобилизованного на фронте, в зоне АТО, нет. И Вооруженные силы Украины должны быть полностью обеспечены добровольцами, воинами-контрактниками, хорошо подготовленными, мотивированными, обученными и обеспеченными", - сказал он, информирует Joinfo.ua.
Ранее глава государства анонсировал, что с конца октября украинская армия будет контрактной и добровольческой.
Сейчас на контракт в ВСУ приняли более 56 тыс. военных.
Напомним, заявил, что не планирует объявлять о седьмой волне мобилизации. Есть надежда, что вопрос о том, когда закончится война на востоке Украины, скоро решится.
 

Loner

Well-Known Member


Поточний некомплект особового складу підрозділів «1 АК ДНР» переважно покривається за рахунок доукомплектування російськими найманцями.
Про це написав у керівник групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.
"Так, до військкомату н.п. Макіївка прибула з м.Санкт-Петербург (РФ), більшість з яких раніше брали участь у бойових діях у Чечні. Прибулі найманці направляються на посади заступників командирів взводів мотострілкових і мінометних підрозділів", - написав Тимчук.
 
Зверху