Минулої доби бойовики 52 рази обстріляли позиції сил АТО
В районі проведення АТО російські окупаційні війська продовжують обстріли позицій Збройних Сил України. Упродовж минулої доби зафіксовано 52 випадків відкриття вогню. З них 23 на Донецькому, 16 на Луганському та 13 на Маріупольському напрямках, передає УНН з посиланням на прес-центр штабу АТО.
“Зокрема, на Донецькому напрямку противник вів вогонь по наших військах з гранатометів, великокаліберних кулеметів, та стрілецької зброї під Луганським, Авдіївкою, Верхньоторецьким, Новгородським, Калинівкою та Опитним”, — йдеться у повідомленні.
В порушення мінських домовленостей противник відкривав вогонь з 120 мм мінометів по наших укріпленнях у Пісках, Луганському, Старомихайлівці.
У Невельському крім того, ворог застосував 122 мм артилерію, а у Луганському вогонь з БМП. Крім цього, у Луганському ворог здійснив 15 пострілів із 152 мм артилерії.
На Луганському напрямку противник також застосовував заборонену 120 мм зброю. Під неодноразові мінометні обстріли потрапили Новоалександрівка та Попасне, де також застосовувався вогонь з великокаліберних кулеметів, гранатометів та стрілецької зброї.
На Маріупольському напрямку вогонь ворогом вівся зі стрілецької зброї, великокаліберних кулеметів та гранатометів в Красногорівці, Старогнатівці, Мар’їнці, Гранітному та Водяному. Красногорівка також потрапила під обстріл 82 мм мінометів.
В Марїнці та Авдіївці працювали снайпери. На Донецькому напрямку було зафіксовано проліт БПЛА.
You must be registered for see links
==============================================================
Генсек Совета Европы возмущен ситуацией с захватом заложников в Ереване
"Я с беспокойством слежу за событиями в государстве-члене СЕ Армении, где уже несколько дней группа вооруженных людей удерживает заложников в полицейском участке Еревана", - говорится в сообщении.
Комментируя протест в Ереване,Турбьерн Ягланд заявил, что конфликт должен решаться с помощью политического диалога и с уважением демократических норм и стандартов.
"Я призываю всех, кто имеет отношение к этой опасной ситуации, немедленно положить ей конец и вернуться к демократическим методам", - добавил Ягланд.
You must be registered for see links
=============================================================
У Росії українському політв’язню Костенку створили інформаційну ізоляцію
У колонії в Кірово-Чепецьку, а також у ГНК Кіровської області заважають поширенню інформації, що стосується українського політичного ув’язненого Олександра Костенка.
Про це повідомив його адвокат Дмитро Сотников, передає «Укрінформ».
«Раніше я повідомляв про наявний діагноз, який вимагає термінової операції на руці, постраждалому від тортур Олександра Костенка. Хочу внести уточнення, як у Кіровській області заважають поширенню цих та інших відомостей», – сказав він.
За його інформацією, після отримання діагнозу обстеження його підзахисному Костенку було запропоновано написати відмову в наданні інформації. У разі відмови погрожували перевести на строгий режим.
«Саша виконав свою частину – написав відмову. А керівництво колонії свою – відстали від нього. Однак я як адвокат це так не залишу», – додав Сотников.
Також є великі складнощі у співпраці з Громадською наглядовою комісією (ГНК) Кіровської області. В ГНК зобов’язані розглядати звернення будь-якого громадянина, не тільки адвоката, на умови утримання, у тому числі медичне обслуговування, в місцях позбавлення волі. Але вони відмовилися давати відповідь адвокату, аргументуючи, що ГНК – не юридичні особи, а функціонують на підставі спеціального закону.
Як повідомлялось раніше, український політв’язень Олександр Костенко, якого незаконно утримують в російській колонії, потребує термінової операції руки, травмованої під час тортур в окупованому Криму.* Читайте більше тут:
You must be registered for see links
===========================================================
Доброчесність прокурорів — перші результати
Петро Шкутяк — керівник робочої групи внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури України з перевірки прокурорів у центрі і на місцях — розповідає про очищення кадрів у прокуратурі.
Лариса Денисенко: Чи є напрацьовані методи перевірки прокурорів? Можливо, вже є графік перевірок?
Петро Шкутяк: Нині вже зареєстровано наказ Міністерства юстиції і є нормативна база для здійснення перевірки доброчесності. Це стаття закону «Про прокуратуру». Вже всі прокурори здали анкети доброчесності, які можна знайти на сайті Генпрокуратури в розділі «Таємна перевірка доброчесності». Також понад півтисячі прізвищ поряд з анкетою доброчесності показали свою декларацію про доходи та про доходи членів сім’ї за 2015 рік.
В графі «Таємна перевірка доброчесності» є кнопка «повідомити про недоброчесність». Повідомити про це можна трьома способами: формат звичайної паперової скарги із відповідною аргументацією (все це потрібно надіслати у Генпрокуратуру з поміткою «Таємна перевірка доброчесності»), електронне повідомлення на адресу Для просмотра email адреса вы должны
You must be registered for see links
, а також заповнення анкети, яка з’являється безпосередньо після натискання кнопки на сайті.
Ірина Славінська: Які питання є в анкеті доброчесності прокурорів?
Петро Шкутяк: Це запитання про відповідність доходів, стилю життя, про правдивість заповнення ними декларації, чи не використовували вони своє становище для впливу на рішення інших органів державної служби чи комерційних структур.
Лариса Денисенко: Чи виникали вже питання до ваших колег стосовно неспівпадіння або перекручених даних?
Петро Шкутяк: Сигнали вже є і вони будуть перевірені. На жаль, ми ще не можемо отримати якісної перевіреної інформації з тієї ж фіскальної служби. Однак до цього часу вже були звільнення: найбільш одіозні фігури написали заяви і вже звільнені із своїх посад.
Лариса Денисенко: Якщо люди помічають прокурора на недоброчесності, то чи можуть про це грамотно та аргументовано повідомити?
Петро Шкутяк: У цьому питанні є два аспекти. Перше — люди не вірять, що надану ними інформацію використають у службовому розслідуванні. Вони переконаються, коли будуть перші звільнення. Друге — отримуємо не так багато якісної інформації. Ми закликаємо громадські організації та широке коло людей готувати та надавати нам її.
You must be registered for see links
============================================================
Пограничники и полицейские совместно пресекли незаконную добычу янтаря около ЧАЭС
Полицейские отдела при ЧАЭС, в координации с инспекторами пограничной службы, пресекли попытки незаконной добычи янтаря в зоне отчуждения Чернобыльской АЭС, сообщает отдел коммуникации Национальной полиции Киевской области.
Инспекторы пограничной службы обнаружили автомобиль в зоне отчуждения ЧАЭС, находившийся около отселенного села Терехи. Его пассажирами были шестеро человек. Документов у задержанных не оказалось.
После обнаружения автомобиля нарушителей, пограничники сразу вызвали полицейских отдела зоны отчуждения ЧАЭС.
Впоследствии, при осмотре прилегающей к месту задержания территории, правоохранители обнаружили мотопомпу для откачки воды кустарного производства, пожарный рукав и пластиковый шланг, говорится в сообщении Интерфакса.
Ранее из Чернобыля наконец вывезли отработанное ядерное топливо
Как сообщается, аналогичный факт задокументировали сотрудники полиции зоны ЧАЭС вблизи села Кливин. Во время патрулирования правоохранители обнаружили четырех мужчин, которые проникли в Чернобыльскую зону без разрешения соответствующих органов. На месте происшествия было обнаружено оборудование для соединения насосных рукавов, 9 пожарных рукавов, мотопомпа для откачки воды с подключенными к ней рукавами длиной 50-60 метров и три выкопанные ямы.
По выявленным фактам возбуждены уголовные производства по ч.2 ст.240 (нарушение правил охраны или использования недр) Уголовного кодекса Украины. Продолжается досудебное расследование. Согласно сообщению отдела коммуникации полиции Киевской области, злоумышленникам грозит штраф от 400 до 700 необлагаемых минимумов доходов граждан или ограничение свободы на срок до трех лет.
Как сообщала "Страна", в Чернобыле разрешили открывать заповедники. Принятие данного законопроекта во втором чтении и в целом поддержали 234 депутата Верховной Рады.
Если закон одобрит президент Украины Петр Порошенко, близ ЧАЭС сможет проводится научно-техническая деятельность, в частности, фундаментальные и прикладные научные исследования для определения степени воздействия ионизирующего излучения на человека и экологические системы, путей минимизации последствий этого воздействия.
You must be registered for see links