ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Lion3D.cg

В поиске абсолютной истины
Если каждый день с утра до вечера купаться в бесконечном океане политики, войны, предательства, смерти, нищеты и разрухи, безверии и ненависти от этого чище, счастливее, более наполненным жизнью, трудолюбием, богатством, добротой и любовью не станешь.

С кем поведёшься от того и наберёшься.
 
Останнє редагування:

rfvgy

Ukrainian
Коментар: Зустріч у Москві без прориву
Переговори між Меркель, Олландом і Путіним заклали підвалини для діалогу. Якщо справа провалиться, питання поставок зброї Україні з Заходу постане на порядку денному, вважає Бернд Йоганн.

Анґела Меркель у Москві
Не сказавши жодного слова пресі, Анґела Меркель і Франсуа Олланд покинули Москву. Впродовж багатьох годин тривали переговори між німецькою канцлеркою, французьким президентом та главою російською держави Володимиром Путіним. Але незрозуміло, чим насправді завершилася ця зустріч. Коли глави держав та урядів спершу нічого не кажуть громадськості, це може, напевно, лише означати, що вони не можуть похвалитися достатнім прогресом у цій справі - або у кращому випадку - поки що не можуть.

Керівник української редакції DW Бернд Йоганн
Але тим не менше дві новини надійшли з Берліна і Москви. Речник німецького уряду та речник Кремля повідомили про конструктивні переговори та роботу над документами, аби у такий спосіб посприяти деескалації конфлікту на Донбасі. Про ще одну добру новину стало відомо зі Сходу України незадовго до зустрічі у Москві: завдяки тимчасовому перемир'ю між українською армією та проросійськими сепаратистами численні мирні жителі змогли покинути місто Дебальцеве, за яке точаться запеклі бої.
Москва: війна як інструмент політики
Але на кону наразі значно більше. Війна на Сході України показала, що військові дії знову стали засобом для здійснення політики у Європі. Росія має намір самовільно визначати кордони та зони впливу у Європі. Україна стала вішаком у цій грі, а її східні території - буферною зоною, для того, щоб тримати європейську демократію та європейське благополуччя на відстані, аби Росія могла залишатися надалі автократією. Тому Кремль порушив всі політичні принципи та норми міжнародного права, які світова спільнота - до речі, за участі Москви, - сумлінно вибудовувала після другої світової війни.
Одне зрозуміло: такі дії становлять загрозу не лише для України, але й для усієї Європи. Тому Франція і Німеччина - найважливіші країни Європейського Союзу - цілком доречно застосували свій вплив у повній мірі для того, щоб Путін змінив свій надзвичайно небезпечний для Європи, тобто і для Росії також, курс.
Високий ризик
Меркель і Олланд наважилися на активну участь. Після низки безрезультатних дипломатичних ініціатив особливо Меркель останнім часом обмежила свої контакти з Путіним до телефонних розмов. Тепер вона спільно з Олландом вирішила спробувати знову налагодити діалог з російським президентом. Чим це закінчиться - невідомо. Берлін і Москва ризикують, що їхні дії знову не принесуть результатів. Це свідчить про серйозність ситуації.

Глава Кремля як мінімум погодився на цей діалог. Адже вже в неділю лідери держав знову планують провести телефонну бесіду. Це ще багато не означає. Але це перший крок, якщо й не повноцінний план дій, як цього хочуть Берлін та Париж, для деескалації ситуації на сході України.
Регіональний конфлікт може перерости у глобальний
Перемовини мають тривати. Спочатку під час Мюнхенської конференції з безпеки, на яку мають прибути як Анґела Меркель, так і Петро Порошенко. США та інші країни також долучені до, ймовірно, останньої німецько-французької спроби розв’язати конфлікт. Якщо цього разу не буде досягнуто результату, конфлікт може остаточно перерости з регіональних масштабів до глобальних.
Адже якщо з Москвою не буде консенсусу, то ймовірність поставок зброї з Заходу в Україну дедалі зростатиме. Європа хоче мирного врегулювання конфлікту. Але якщо Москва до цього не готова, то Європа не зможе просто спостерігати за тим, як лінія спустошення регіонів на Донбасі з російською підтримкою просувається у західному напрямку. Поставки зброї в Україну - на порядку денному, якщо дипломатичні ініціативи зірвуться.

 

rfvgy

Ukrainian
Мирний план для України буде доопрацювано
На переговорах у Москві сторони домовилися продовжити роботу над "можливим спільним документом", який враховуватиме пропозиції Петра Порошенка і Володимира Путіна. У неділю планується телефонна конференція глав держав.

Сторони домовилися про подальшу роботу над "можливим спільним документом"
Домовленості про врегулювання конфлікту на Сході України, досягнуті близько п’яти місяців тому, мають бути доопрацьовані. На цьому зійшлися канцлерка Німеччини Анґела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд та російський президент Володимир Путін за результатами багатогодинних переговорів у п’ятницю, 6 лютого, у Москві, передає dpa. У Берліні, Москві та Парижі перемовини назвали "конструктивними". Лідери домовилися продовжити роботу над "можливим спільним документом для реалізації мінських домовленостей", у якому будуть враховані пропозиції Німеччини, Франції, Росії та України, зазначає AFP з посиланням на речника уряду ФРН.
Самі учасники переговорів коментарів для преси не давали, Меркель та Олланд після закінчення переговорів відбули в аеропорт, зазначається у повідомленні агенції Reuters. За словами речника німецького уряду Штеффена Зайберта, канцлерка Німеччини та президент Франції мали конструктивний та предметний обмін думками з президентом Росії. І на основі пропозицій Меркель та Олланда тепер йтиме робота над "можливим спільним документом", який би втілював мінські домовленості.
"Роботу над цим документом буде продовжено", цитує слова Зайберта dpa. У неділю лідери чотирьох держав повинні провести телефонну конференцію.
Москва теж говорить про "конструктивні" переговори
Речник Кремля Дмитро Песков теж охарактеризував переговори як конструктивні та змістовні. За його словами, які наводить агентство "Інтерфакс", новий можливий спільний документ, який імплементуватиме мінські домовленості, включатиме пропозиції Петра Порошенка та Володимира Путіна, озвучені останнім на переговорах з Анґелою Меркель та Франсуа Олландом.
Дмитро Песков підтвердив плани щодо проведення у неділю, 8 лютого, телефонної конференції у "нормандському форматі".

 

rfvgy

Ukrainian
Грибаускайте виступає за постачання зброї в Україну
Україну потрібно підтримати, оскільки Росія проводить проти неї відкриту війну, вважає Даля Грибаускайте. На її думку, допомога може бути надана у вигляді поставок зброї з Заходу.

Даля Грибаускайте
З огляду на ескалацію насильства на Сході України президентка Литви Даля Грибаускайте висловилася за те, щоб Захід здійснював поставки зброї в Україну. "Росія проводить відкриту війну проти України", - зазначила лідерка країни в інтерв’ю газеті Handelsblatt у суботу, 7 лютого, передає AFP. Україна має право себе захистити. "Це наш обов’язок, надавати їй усіляку підтримку", - уточнила вона.
Крім того, Грибаускайте переконана, що у відповідь на загострення агресії з боку Росії, потрібно посилювати штрафні санкції Заходу проти Москви. Чинні обмеження, на думку Грибаускайте, потрібно поширити на союзників російського президента Володимира Путіна. Водночас, за її словами, Європейський Союз має бути готовий до розширення економічних санкцій. "Ми не можемо продати нашу свободу за короткострокову економічну перевагу", - вважає Грибаускайте.
Раніше повідомлялося, що Вашингтон розглядає можливість поставки озброєнь оборонного характеру до України. Утім, пізніше адміністрація США заявила про те, що озброєнь до України "найближчим часом". Глава міністерства оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн також Києву з боку країн Заходу. На її думку, такий крок розпалив би конфлікт на Донбасі ще більше.

 

rfvgy

Ukrainian
Меркель стримано оцінює шанси на успіх переговорів з Росією
Меркель не впевнена в успішності переговорів з Москвою. Вона закликала Росію поважати принципи міжнародного права та заявила, що не бачить можливості вирішення конфлікту в Україні військовим шляхом.

Анґела Меркель
Канцлерка ФРН Анґела Меркель стримано оцінила шанси на успіх німецько-французької мирної ініціативи для України. Про це вона сказала, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки у суботу, 7 лютого, , передає Reuters.
"Навіть після перемовин не зрозуміло, чи вони матимуть успіх", - зазначила Меркель і додала, що такий крок варто було здійснити, хоча б заради людей в Україні, які постраждали від цього конфлікту. Тому, за її словам, "нині як ніколи на часі визначити предметні кроки, які сприятимуть втіленню мінських домовленостей". Ці дії погоджувалися під час переговорів з главами Франції, Росії та України.
На думку Меркель, Заходу слід радше здійснювати тиск на Росію дипломатичними методами. "Я абсолютно впевнена, що цей конфлікт не можна вирішити військовим шляхом ", - зазначила Меркель, передає dpa. За її словами, досі "велика кількість озброєнь" у регіоні не додала шансів на вирішення конфлікту.
Безпека у Європі
Канцлерка Німеччини заявила про те, що ніхто не зацікавлений у новому розколі Європи. "Ми хочемо гарантувати безпеку в Європі разом з Росією, а не проти Росії", - запевнила вона, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки.
Меркель також закликала Росію поважати норми міжнародного права. Співпраця з Москвою, за її словами, можлива лише за умови миру в Європі. У цьому контексті, нагадала Меркель, кордони незалежних держав потрібно поважати, а народи мають право самі визначати свої зовнішньополітичні пріоритети.

 
Зверху