продолжение...
Цей закон Рада за зачиненими дверима і з вимкненим табло Рада ухвалила на початку вересня. Напередодні до депутатів приїхав Порошенко, який також за зачиненими дверима розповів про втрати техніки і людей на фронті і переконував депутатів проголосувати за законопроект.
"Скасування Києвом закону про особливий статус Донбасу завдає серйозної шкоди мінському мирному процесу", – заявили тоді у бойовиків.
А вже за кілька днів там визначили, кого послати на черговий раунд перемовин до Мінська – Владислава Дейнего, який називав себе першим заступником “Народної ради ЛНР”
17 листопада Рада голів МЗС країн ЄС закликала поновити роботу Мінської трьохсторонньої контактної групи. Провести її зустріч попередньо домовилися 9 грудня. Проте сторона бойовиків у підсумку скасувала ці плани. Так само без пояснення причин вони відмовилися зустрічатися 21 грудня.
Наступного дня,22 грудня, Порошенко заявив, що під час телефонної розмови Меркель, Олланд і Путін домовилися, що зустріч у Мінську має відбутися 24 та 26 грудня.
You must be registered for see links
в Домі прийомів МЗС Білорусі. По закінченню учасники мовчки сіли в авто і поїхали, не коментуючи результати. Вже потім у ЗМІ з’явилася інформація про те, що бойовики хотіли змінити текст протоколу.
Другий раунд зустрічі - 26 грудня - так і не відбувся. Тим часом, Ангела Меркель під час візиту прем’єра Арсенія Яценюка та інших урядовців до Берліну пояснила, що ЄС зніме санкції з Росії лише в тому випадку, якщо та виконуватиме Мінські домовленості.
Такі заяви не злякали Росію. 12 січня посол США в Україні Джеффрі Пайєт, глянувши на карту щодо ситуації в АТО, написав у своєму Twitter, що бойовики намагаються посунути лінію розмежування.
Здогадки посла підтвердив командир групи українських офіцерів у Спільному координаційному центрі з контролю за припиненням вогню Петро Канонік.
"Сьогодні була чергова спроба штурму аеропорту, - розповідав він в коментарі “Українській правді” 15 січня, - вона провалилася, хоча, схоже, що щось вони могли відбити, але зараз бій триває. Нас туди не допустили, виходить, наші хлопці борються".
Ситуація продовжувала загострюватитися.
Наприклад, 18 січня МЗС Росії зробило заяву, де наголосив, що згідно з Мінськими домовленостями Донецький аеропорт, який українські військові боронили з травня, має бути переданий бойовикам. Порошенко ж раніше заявляв, що аеропорт має бути демілітарізованою зоною.
Наприкінці січня видання “Дзеркало тижня”
You must be registered for see links
до Порошенка. У ньому він зокрема запропонував українському колезі відійти від лінії розмежування в зоні конфлікту, зафіксованої у раніше неопублікованому додатку до Мінського меморандуму, і легімітизувати “фактичну лінію”, яка змінилась не на користь України.
You must be registered for see images
Джерело: "Дзеркало тижня"
МЗС України запропонувало бойовикам припинити вогонь з 19 січня, але вони проігнорували цю пропозицію. Бойовики продовжували обстрілювати блокпости українських військових і Донецький аеропорт, який 22 січня був зруйнований просто вщент.
Днем раніше відбувалися перемовини глав МЗС “нормандської четвірки” в Берліні, але домовитися вдалося лише щодо одного пункту Мінських угод. “Домовилися, що тристороння група збереться ще раз для відведення зброї”, – написав Клімкін у своєму Twitter.
Бойовики не збиралися слухати. 22 січня з міномету була обстріляна зупинка громадського транспорту в Донецьку, загинули 7 мирних мешканців. 24 січня під обстріл “Градів” потрапив район “Східний” в Маріуполі. Загинула 31 людина.
Голова МЗС Росії Сергій Лавров у свою чергу звинуватив Київ у порушенні Мінських угод.
З 27 січня події розвивалися неочікувано. Пресс-секретар Путіна Дмитро Пєсков повідомив про попередні консультації, що відбулися у Донецьку напередодні перемовин у “мінському форматі”. У консультаціях брали участь кум президента Росії Віктор Медведчук і лідери так званих “ЛНР” і “ДНР” Олександр Захарченко та Ігор Плотницький.
Вже за кілька годин з’явилася інформація про те, що бойовики наполягають на зміні перемовника від України. Замість Леоніда Кучми вони хотіли бачити Віктора Медведчука, який брав участь в переговорах весь цей час на незрозумілих засадах.
Тож до Мінська поїхали і Кучма, і Медведчук, останній як “спецпредставник з гуманітарних питань”. На переговори він приїхав в автомобілі російського посла Зурабова. Та навіть за участю офіційної участі Медведчука ні про що не домовилися.
“Вони вимагали видання указу президента України про одностороннє
You must be registered for see links
, погрожуючи у разі невиконання цього ультиматуму відновленням повномасштабних боїв по всій лінії фронту", – повідомив Кучма. Також він додав, що бойовики наполягали на визначенні лінії зіткнення станом на 31 січня, а не на 19 вересня, як це було зафіксовано у Мінському протоколі. Для України такий варіант неприйнятний. Олександр Захарченко взагалі заявив, що перемовини не відновляться доти, поки там буде Кучма як “приватна особа”.
“Сепаратисти більше не сприймають угоди в Мінську . Це стало зрозумілим із доповіді ОБСЄ, а за ними й Москва”, – написав у своєму Twitter колишній очільник МЗС Швеції Карл Більд.
Українські політики, у свою чергу, наполягають на “женевському форматі”, який передбачає участь представників України, Росії, а також США і ЄС, оскільки вважають, що успіху в перемовинах з Росією можна досягти тільки якщо посадити за стіл перемовин суперника, гідного їй, наприклад, США.
Поки ж і президент, і МЗС очікують реакції від Росії.
окончание...