Loner
Well-Known Member
You must be registered for see links
Верховна Рада України звільнила лише третину з тих суддів, яких вкрай необхідно звільнити в рамках очищення суддівського корпусу.
На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко під час зустрічі зі студентами та викладачами Київського національного університету імені Тараса Шевченка, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Почався нарешті процес очищення суддівського корпусу. За кілька місяців своєї роботи новий склад Вищої ради юстиції вніс до Верховної Ради України подання на звільнення 388 суддів. На жаль, наразі парламентом прийнято рішення про звільнення чи усунення лише 127 з 388», - сказав Глава держави.
Президент наголосив, що ця затримка із прийняттям рішень ВР нічим не виправдана.
Порошенко високо оцінив те, що ВРЮ нарешті прийнято рішення про звільнення суддів, які виносили незаконні рішення проти учасників Революції Гідності.
«До речі, по 4 суддях постанови виносилися буквально учора. Можливо не всі про це ще чули, але ВРЮ підтвердила факти порушення присяги у діях суддів, що полягали в обмеженнях прав затриманих активістів, виборі суддею занадто суворого запобіжного заходу, без урахування характеристик затриманих осіб, ігнорування суддею вимог Кримінально-процесуального кодексу, відповідно до яких він мав дати оцінки заявам затриманим про побиття», - додав Порошенко.
Він зазначив, що притягнення до відповідальності служителів Феміди за такі дії є невідворотним.
Так само є невідворотньою, наголосив Порошенко, і відповідальність одіозного судді Родіона Кирєєва, якого також учора було позбавлено високого статусу судді, "і це рішення грунтується на практиці Європейського суду з прав людини", - додав Порошенко.
Він наголосив, що українських суддів треба в першу чергу захищати від влади і від хабарів.
"Якщо суддю потрібно від чогось захищати, в першу чергу його треба захищати від політиків та влади і від хабарів. Якщо ми забезпечимо надійний захист від впливу і тиску з обох сторін, далі все буде залежати виключно від судді", - сказав Президент.
Тому, запевнив Глава держави, після прийняття змін до Конституції в частині правосуддя політичні органи будуть відсторонені від рішення питань суддівської кар'єри і впливу на долю судді. "Ні Президент, ні ВР не будуть вирішувати питання призначення, звільнення і переведення суддів. І це справедливо", - наголосив він.