ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member


Верховна Рада України звільнила лише третину з тих суддів, яких вкрай необхідно звільнити в рамках очищення суддівського корпусу.
На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко під час зустрічі зі студентами та викладачами Київського національного університету імені Тараса Шевченка, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Почався нарешті процес очищення суддівського корпусу. За кілька місяців своєї роботи новий склад Вищої ради юстиції вніс до Верховної Ради України подання на звільнення 388 суддів. На жаль, наразі парламентом прийнято рішення про звільнення чи усунення лише 127 з 388», - сказав Глава держави.
Президент наголосив, що ця затримка із прийняттям рішень ВР нічим не виправдана.
Порошенко високо оцінив те, що ВРЮ нарешті прийнято рішення про звільнення суддів, які виносили незаконні рішення проти учасників Революції Гідності.
«До речі, по 4 суддях постанови виносилися буквально учора. Можливо не всі про це ще чули, але ВРЮ підтвердила факти порушення присяги у діях суддів, що полягали в обмеженнях прав затриманих активістів, виборі суддею занадто суворого запобіжного заходу, без урахування характеристик затриманих осіб, ігнорування суддею вимог Кримінально-процесуального кодексу, відповідно до яких він мав дати оцінки заявам затриманим про побиття», - додав Порошенко.
Він зазначив, що притягнення до відповідальності служителів Феміди за такі дії є невідворотним.
Так само є невідворотньою, наголосив Порошенко, і відповідальність одіозного судді Родіона Кирєєва, якого також учора було позбавлено високого статусу судді, "і це рішення грунтується на практиці Європейського суду з прав людини", - додав Порошенко.
Він наголосив, що українських суддів треба в першу чергу захищати від влади і від хабарів.
"Якщо суддю потрібно від чогось захищати, в першу чергу його треба захищати від політиків та влади і від хабарів. Якщо ми забезпечимо надійний захист від впливу і тиску з обох сторін, далі все буде залежати виключно від судді", - сказав Президент.
Тому, запевнив Глава держави, після прийняття змін до Конституції в частині правосуддя політичні органи будуть відсторонені від рішення питань суддівської кар'єри і впливу на долю судді. "Ні Президент, ні ВР не будуть вирішувати питання призначення, звільнення і переведення суддів. І це справедливо", - наголосив він.
 

Loner

Well-Known Member


Судова система повинна забезпечувати справедливість.
На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко під час зустрічі зі студентами та викладачами Київського національного університету імені Тараса Шевченка, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"На жаль, наш досвід свідчить про те, що Україна ще ніколи у своїй історії не мала такої судової системи, яка б дала можливість усім громадянам знайти справедливість», - сказав Глава держави.
Він наголосив, що судді мають ухвалювати свої рішення, керуючись виключно принципами верховенства права.
Нині, додав Порошенко, необхідно зробити усе необхідне для того, щоб відновити довіру громадян до судів та суддів. "Щоб звернення "ваша честь" нарешті стало не вимушеною формальністю, а знаком глибокої поваги, поваги до судді, та поваги до суду. І щоб позивачі і підсудні та адвокати не вичавлювали його з себе, а гордо вимовляли за щирим покликом душі", - сказав він.
 

Loner

Well-Known Member


Президент Петро Порошенко планує зустрітися з народними депутатами, аби поговорити з ними про необхідність ухвалення антикорупційних законопроектів для отримання Україною безвізового режиму з ЄС.
Про це він заявив під час зустрічі зі студентами та викладачами Київського національного університету імені Тараса Шевченка, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Вчорашня атмосфера у сесійній залі Верховної Ради була неприйнятною, де народні депутати не наближали нас до безвізового режиму. Я матиму ще одну зустріч з народними депутатами, і ми досягнемо того, аби Україна отримала ", - сказав Порошенко.
Глава держави запевнив, що докладе усіх зусиль, аби Україна отримала безвізовий режим з ЄС та повернула собі суверенітет.
 

Loner

Well-Known Member


На Варшавському саміті НАТО у липні 2016 року Україні можуть запропонувати "пакет допомоги".
Про це в п’ятницю під час Варшавського безпекового форуму (Warsaw Security Forum 2015) заявив голова Бюро національної безпеки (BBN) Польщі Павел Солох, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
"Ми хотіли б, щоб Альянс запропонував (під час саміту у Варшаві – ред.) пакет практичної допомоги для України, а також для Грузії і Молдови", - заявив Солох.
У цьому контексті посол України в Польщі Андрій Дещиця зауважив, що такий "пакет допомоги" міг би включати поглиблення практичної співпраці України з НАТО – підтримку нової української армії та приведення її до стандартів Альянсу.
На його думку, реформувати українську армію можна на базі спільної Литовсько-польсько-української бригади (ЛитПолУкрбриг).
Дещиця підкреслив: Київ не очікує зараз на запрошення до НАТО, але розраховує на те, що після прийняття до організації Чорногорії двері для вступу в Організацію залишатимуться відкритими.
 

Loner

Well-Known Member

Екс-міністр юстиції Олена Лукаш своєї провини в крадіжці держкоштів під час перебування на посту міністра не визнає.
Про це вона заявила під час перерви у Печерському райсуді Києва, де їй обирають запобіжний захід, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Єдине, що знайшли слідчі, в чому мене звинуватити, - це розкрадання держкоштів, виділених на євроадаптаційні програми. Але ця справа є сфабрикованою", - запевняє Лукаш.
Перерва в суді пов'язана з тим, щоб сторона захисту могла краще ознайомитися з матеріалами справи.
Нагадаємо, ГПУ підозрює у заволодінні засобами державного бюджету у розмірі 2,5 млн грн і здійсненні службової підробки, яка спричинила тяжкі наслідки під час перебування її на посаді міністра юстиції.
У СБУ після затримання заявили, що розслідуються багато епізодів провини Лукаш, у тому числі і майданівські.
 

Loner

Well-Known Member

Український народ розумний, тому не виходить на «кишенькові» майдани - популістські акції деяких політиків.
Про це заявив у п'ятницю Президент України Петро Порошенко під час зустрічі зі студентами та викладачами Київського національного університету імені Тараса Шевченка, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Велика подяка українському народові за те, що він мудрий і не підтримує кроки, спрямовані на дестабілізацію суспільства. Бо я можу сказати, що мені, як Президенту, дуже пощастило з українським народом, а вам, як громадянам - з країною», - сказав .
Він закликав політиків стати відповідальнішими, не дурити людей і не займатися популізмом, висуваючи якісь вимоги, організовуючи «кишенькові» майдані, які не мають ніякого відношення до людей».
Нагадаємо, у Києві триває безстрокова акція "Тарифний майдан". Організатор акції протесту - "Радикальна партія" - наполягає на скликанні позачергового засідання Верховної Ради та пропонує затвердити на ньому низку заходів, які, на думку радикалів, дозволять знизити тарифи щонайменше втричі.
Ще один "Майдан простих людей", який також вимагає знизити ціни на газ і на комунальні послуги, розташувався поруч. Очолює протест лідер "Партії простих людей" Сергій Каплін.
 

Loner

Well-Known Member


Протягом минулої доби російські окупаційні сили на Донбасі здійснили збройні провокації по всій лінії розмежування і навіть спробували штурмувати позиції сил АТО в Майорську.
Про це на брифінгу в Києві в понеділок заявив речник Адміністрації Президента з питань АТО полковник Андрій Лисенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Ситуація в зоні проведення АТО продовжує залишатися напруженою. Минулої доби ворожі провокації були зафіксовані по всій лінії розмежування", - сказав Лисенко.
На Луганському напрямку "гарячою точкою" було місто Щастя: ворог двічі відкривав вогонь по позиціях українських військових, застосовуючи гранатомети та кулемети.
Речник наголосив, що на Донецькому напрямку вперше за два місяці противник ризикнув піти на прямий штурм українських позицій у Майорську.
"Група бойовиків висунулася із села Зайцеве і атакувала наш опорний пункт. Військовослужбовці ЗСУ прийняли бій та відкрили щільний вогонь у відповідь. Перестрілка тривала близько години. Після чого окупанти із втратами відступили", - повідомив Лисенко.
Крім цього, протягом дня у Майорську та Зайцевому зафіксовано два короткотривалих мінометних обстріли з боку незаконних збройних формувань.
Також у північно-західних передмістях Горлівки та біля селища Луганське на Світлодарській дузі відбулося близько 10 провокацій окупантів із застосуванням стрілецької зброї та гранатометів.
"Неспокійно було і на ділянці фронту від Горлівки до Ясинуватої: стрілянину ворога у бік наших позицій зафіксовано у Новгородському, Троїцькому та Верхньоторецькому", - повідомив речник.
Також противник учора проявляв активність неподалік Донецького аеропорту, а саме в районі Авдіївки, Опитного, Пісків та Красногорівки: "Крім стрілецької зброї та гранатометів, окупанти щонайменше двічі відкривали вогонь по наших позиціях із БМП-2. Це сталося в Пісках".
На Маріупольському напрямку противник близько півгодини вів провокативний вогонь зі стрілецької зброї в Широкиному, також тут зафіксовано роботу ворожих снайперів.
 

Loner

Well-Known Member


Українські судді будуть позбавлені того абсолютного імунітету, який вони мають зараз.
Про це заявив у п'ятницю Президент України Петро Порошенко під час зустрічі зі студентами та викладачами КНУ імені Шевченка, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ще одна запропонована новація: суддю позбавлять того абсолютного імунітету, який вони мають зараз. Імунітет обмежено винятково функцією відправлення правосуддя. Тобто суддю не можна буде притягнути до відповідальності за його правову позиція, яка викладена у рішенні. В усьому іншому він рівний звичайному громадянинові», - сказав .
Глава держави також нагадав, що парламент досі не проголосував за скасування депутатської і суддівської недоторканності, навіть враховуючи те, що ця позиція включена як критерій отримання безвізового режиму з ЄС.
«Сподіваюся, що... цей нічим не виправданий привілей буде найближчим часом знято», - наголосив Порошенко.
 

Loner

Well-Known Member


Будь-який суддя, згідно з нормами нового проекту змін до Конституції у частині правосуддя, може бути звільнений через неможливість пояснення джерел своїх доходів чи майна.
Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час зустрічі зі студентами та викладачами КНУ імені Шевченка, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«У проекті змін до Конституції закладено принцип індивідуальної відповідальності. За проектом передбачається нова підстава для звільнення, якщо суддя не може пояснити джерела своїх доходів, джерела походження майна», - сказав він.
Президент висловив переконання, що такий механізм буде ще одним інструментом у боротьбі з корупцією у судовій системі.
Глава держави також розповів про нещодавній рейтинг суддів, які задекларували найбільші свої доходи. Згідно з їхніми поясненнями, чи не усе їх майно було отримано як подарунки.
«Ці подарунки судді отримували за неправомірні рішення», - сказав Президент.
Він також ще раз підкреслив, що таке оцінювання суддя проходитиме не один раз, а на кожному етапі своєї кар'єри.
 

Loner

Well-Known Member


Конфлікт між народними депутатами Андрієм Тетеруком та Олександрою Кужель буде першим питанням на засіданні Погоджувальної ради у понеділок, 9 листопада.
Про це заявив журналістам у кулуарах парламенту перший заступник голови фракції БПП Ігор Кононенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Є зареєстрована постанова, підписана жінками парламенту, стосовно звернення до пана Тетерука щодо складання ним повноважень. Я вважаю, що в понеділок на Погоджувальній раді ми почнемо з , знімемо його і далі будемо працювати за порядком денним, бо у нас залишилися дуже важливі питання, які ми не розглянули вчора", - сказав Кононенко.
За його словами, у вівторок Рада розгляне цю постанову і прийме політичне рішення стосовно цього конфлікту, оскільки парламент не повинен підміняти правоохоронні органи, а далі вже слідчі органи повинні розібратися з цим питанням і винести юридичне рішення.
"Ви знаєте, що існує процедура (зняття недоторканності - Ред.) - має бути подання прокуратури, розгляд регламентного комітету і потім розгляд парламенту. Тому у вівторок, я впевнений, парламент прийме виключно політичне рішення", - зазначив Кононенко.
На уточнююче запитання, чи закличе парламент Тетерука скласти депутатський мандат, він відповів: "Так, безумовно".
Водночас Кононенко підкреслив, що ключовим у політичному рішенні парламенту має бути засудження цього епізоду і взагалі будь-яких проявів агресії в парламенті, оскільки це не перша бійка в його стінах.
Нагадаємо, раніше "Батьківщина" заявила, що не братиме участі у засіданнях ВР, поки народний депутат Андрій Тетерук не складе з себе депутатські повноваження.
 
Зверху