Україну обрано непостійним членом Радбезу ООН
You must be registered for see images
You must be registered for see images
You must be registered for see links
You must be registered for see links
You must be registered for see links
Держави-члени Організації Об'єднаних Націй (ООН) в ході голосування обрали Україну непостійним членом Ради безпеки ООН.
На голосуванні в ООН в четвер 15 жовтня за таке рішення проголосували 177 країн, передає "
You must be registered for see links
".
You must be registered for see links
Таким чином, з 1 січня 2016 року Україна строком на два роки стане одним з 10 непостійних членів Радбезу ООН.
Результати оголосив головуючий на 70-й сесії Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй
Могенс Люккетофт, інформує
You must be registered for see links
.
Всього проголосувало 192 країни. Один бюлетень визнано недійсним.
Необхідна кількість голосів повинна була складати мінімум 118.
Також до непостійних членів Ради безпеки ООН обрали Єгипет, Сенегал, Уругвай та Японію. Вони разом з Україною замінять Йорданію, Нігерію, Литву, Чад і Чилі.
За Єгипет проголосувало 179 країн, за Сенегал - 187, за Уругвай - 185 та за Японію 184.
Нагадаємо, Україна вже тричі за час свого членства в ООН була непостійним членом Ради безпеки цієї організації: 1948-49, 1984-85, 2000-2001 роки.
Відповідно до Статуту ООН, Рада безпеки несе головну відповідальність за підтримання міжнародного миру і безпеки. Рада Безпеки складається з п'ятнадцяти членів ООН. Кожен член Радбезу має один голос. Члени ООН погоджуються, у відповідності до цього Статуту, підкорятися рішенням Ради безпеки і виконувати їх.
Рада безпеки ООН відіграє провідну роль у визначенні наявності загрози миру або акту агресії. Вона закликає сторони у спорі врегулювати його мирним шляхом, і рекомендує методи врегулювання або умови врегулювання. У деяких випадках Радбез може вдаватися до санкцій або навіть санкціонувати застосування сили з метою підтримки або відновлення міжнародного миру і безпеки.
Крім того, Радбез виносить Генеральній асамблеї рекомендації щодо призначення нового генерального секретаря ООН і прийому нових членів до складу ООН. Генеральна асамблея та Рада безпеки обирають суддів Міжнародного суду.
Рада безпеки ООН складається з 15 членів: п'яти постійних (Китай, Російська Федерація, Сполучене Королівство, Сполучені Штати і Франція) і десяти непостійних членів, що обираються на дворічний термін.
Кожен член Ради почергово головує в ньому протягом одного місяця, причому вибір головуючих в Раді держав-членів проводиться в англійському алфавітному порядку.
Як повідомлялося, нинішнього року в ООН затверджено п'ять кандидатів від регіональних груп – рівно стільки, скільки має бути обрано. Серед них – Україна, Єгипет, Сенегал, Уругвай і Японія. З одного боку, це свідчить про відсутність конкуренції на виборах, втім, є нюанси.
Наприклад, для того щоб країна вважалася обраною, за неї мають проголосувати дві третини членів ООН. Тобто, якщо в залі голосуватимуть всі 193 країни, то Україні необхідна підтримка щонайменше 129.
Тимчасом результати голосувань мають бути оприлюднені вже за одну-дві години після голосування.
Раніше міністр закордонних справ України
Павло Клімкін
You must be registered for see links
шансів України потрапити в Раду Безпеки ООН.
Нагадаємо, 28 вересня президент України
Петро Порошенко, виступаючи в рамках 70-ї сесії Генеральної асамблеї ООН,
You must be registered for see links
.
Він також закликав країни-члени Генасамблеї ООН підтримати Україну, надавши їй статус непостійного члена Організації.
До Ради Безпеки входять 15 країн. Постійними членами організації є лише п'ять із них, які відіграли ключову роль у створенні ООН: Великобританія, Китай, Росія (як правонаступниця СРСР), США та Франція. Вони також мають право вето під час голосування.
Решта десять місць щороку оновлюються наполовину. Вибори непостійних членів відбуваються щоосені на Генеральній асамблеї ООН. Країна має заручитися підтримкою двох третин держав-членів ООН із 193, спочатку пройшовши процедуру затвердження у своїх регіональних групах: азійсько-тихоокеанській, африканській, східноєвропейській, латиноамериканській і групі західноєвропейських та інших держав.
Непостійними членами Ради Безпеки ООН у 2015 році є Ангола, Венесуела, Іспанія, Йорданія, Литва, Малайзія, Нова Зеландія, Нігерія, Чад і Чилі. Востаннє Україна була непостійним членом Радбезу близько 15 років тому.
На сьогодні членами ООН є 193 країни.
Зазначимо, Україна також
You must be registered for see links
ініціативу
You must be registered for see links
в Радбезі ООН.
You must be registered for see links