Ребята, а как вы относитесь к классике?

Pluto

Everybody Dies
Merime сказав(ла):
"шевченко,загребельный и кулиш..." - оце і все? І на цьому можна вже робити такі глобальні висновки?
А М.Коцюбинський, а де поети-символісти, М.Вороний, О.Олесь, література 20-х рр. (М.Куліш, В.Підмогильний, М.Зеров, М.Хвильовий, Г.Косинка, Г.Михайличенко), де проза 50-70-х (В.Земляк, О.Ільченко, О.Гончар)? Де химерна проза В.Шевчука? Де, врешті-решт, література доби постмодернізму (сучасні автори) - (Ю.Андрухович, В.Єшкілєв, О.Забужко, С.Пиркало, Іздрик, Ю.Винничук, С.Жадан, В.Медвідь, Є.Пашковський, В.Діброва, Б.Жолдак, О.Ірванець, О.Лишега, В.Портяк та десятки інших, які зараз заповнюють усі порожні до сьогодні тематичні лакуни в українській літературі? Я вже не кажу про літературу української діаспори...
Тому, повторюсь, висновки варто робити, коли є повна картина.
неужели ты думаешь,что я способна делать выводы не ознакомившись предварительно с предметом?я сказала "вот то,что мне понравилось"....
"Тіні забутих предків" Коцюбинского меня не впечатлили ,Олесь аналогично,а символистов я люблю только французких....вообще,укр.поэзия тоже не особо пошла...но это отнюдь не значит,что я говорю,что укр лит это плохо,просто я ее не воспринимаю...
у шестидесятников были прогрессивные мысли,они были дессидентами и я бы пошла именно за их идеями,но вот как поэты они меня не впечатлили...

P.S.ребята не забывайте,здесь мы высказываем свое мнение,оно никак не может повлиять на литературу в целом,наше восприятие произведения не изменит того,что есть...
P.S. для мериме:я вспомнила,что мне нравились одно время рассказы винниченко...ему бы следовало быть писателем,а не политиком...)))
 

Pluto

Everybody Dies
adalvays сказав(ла):
А я считаю ,что кто хочет тот читает ,а кто не желает тот не читает.Но если спросить:"а часто ли вкл. свой комп.?"то овет будет:"Та не"или :"Та вы ШО?"а это ведь реальная болезнь,ну или зависимость(хотя бы у подростков) и какие нах.. книжки.От книжкек же толку видете ли никакого.А втыкать в долбаный ящик значит полезно?Та лучше уже по клубам тусить,или активно отдыхать другим образом.Пользы будет больше!!!
так,эта тема посвящена классике и людей,которые вообще не читают сюда не флудить не приглашали...
как ты уже сказал(а),каждому свое...
если ты не читаешь,это не значит,что литература это плохо...если закрыть глаза руками,солнце будет светить дальше...
 

rfvgy

Ukrainian
Из серьезной класики читал Ф.М. Достоевского,,Братья Карамазовы,,-книга10 Мальчики -просто супер ,слезу выдавят с кого угодно.
Вообщето на класику настроится нужно.
 
H

Happy_girl

Guest
Классика это просто супер!!!!!!!

Я в основном только ее и читаю. Но любимые произведения это конечно: "Идиот" Достоевского и "Собачье сердце" Булгакова. :llying:
 

Leader

_______________
Я больше всего люблю Булгакова. Бесценным считаю творческое наследие Пушкина, Шевченка, Леси Украинки. Хотя, очевидно, нет "не достойных" классических произведений - есть читательские аудитории с разными запросами.
 

yasilda

Member
Ответ: Ребята, а как вы относитесь к класике?

" Забув сказати: до "Лоліти" я також ставлюсь виключно негативно. І досить прохолодно до усього Набокова."

Цікаво знати чому? А як Вам "Захист Лужина"?
 

yasilda

Member
Ответ: Ребята, а как вы относитесь к класике?

Leader сказав(ла):
Я больше всего люблю Булгакова. Бесценным считаю творческое наследие Пушкина, Шевченка, Леси Украинки. Хотя, очевидно, нет "не достойных" классических произведений - есть читательские аудитории с разными запросами.
Шевченка останнім часом відкриваю з кожним прочитаним рядком. Його стиль такий насичений, різнобарвний. Там він наслідує народній пісні, там - цековно-словянським мотивам, а тут він вибухає чимсь зовсім новим, неповторним. Він задає тону ще багатьом наступним поколінням.
Подивіться підручник з української мови. Майже кожне мовне явище, кожен прийом можна проілюструвати рядками Шевченка.

Колись, памятаю, викладачка з російської щось іронічно сказала про Шевченка, порівнюючи його з Пушкіним. Не буду брати на себе такий гріх і порівнювати їх. Але якщо взяти і поставити в ряд Пушкіна, Достоєвського, Шекспіра, Гете, інших геніїв людства і своїх народів, і Шевченка, то твій розум просто починає закипати від перенавантаженя, від нерозуміння... Як людина, котра народилася в неволі, виросла там само, подвійний раб, син батька-раба і син народа-раба, людина, котра і освіту як таку не отримала, могла стати таким Майстром слова. І слова якого? Забитого, загнобленого. Розумієте, цього слова навіть і друкованого на той час як такого не існувало. У Шевченкові воно, немов, відродилося.
Відродилося і зробило переворот у свідомості свого народу. Коли Бог послав євреям Моїсея, він спочатку дав йому виховання при дворі фараона. З українцями у Нього, певно, вже і виходу іншого не було, як послати такого самородка. Бо хіба можуть українці повірити у фараона, чи у царя?
"Воскресну нині! Ради їх,
Людей закованих моїх,
Убогих, нищих...Возвеличу
Малих отих рабів німих!
Я на сторожі коло їх
Поставлю слово."
 

yasilda

Member
Ответ: Ребята, а как вы относитесь к класике?

Pluto сказав(ла):
это отнюдь не значит,что я говорю,что укр лит это плохо,просто я ее не воспринимаю...
Ні, Плуто, Ви сказали: "Украинская литература слабенькая очень"

А по-моєму, з предметом літератури будь-якого народу остаточно ніколи не ознайомишся. Життя не вистачить. Тому робити такі категоричні висновки... Не знаю. Можливо, це я така, недалека.
 
Зверху