... продовження :
Хто може очолити уряд ФРН?
На посаду канцлера Німеччини претендують дві особи: нинішня канцлерка Анґела Меркель (Angela Merkel) і голова СДПН Мартін Шульц (Martin Schulz). Однак через відрив ХДС від соціал-демократів у Шульца шансів очолити уряд мало. Адже можлива коаліція на чолі з ним - за участю Зелених і Лівих - швидше за все не матиме більшості в парламенті.
Меркель обіймає посаду канцлерки з 2005 року і балотується на неї вже вчетверте. Продовжити керувати урядом вона має змогу одразу за кількох варіантів коаліції. Велика коаліція, разом з соціал-демократами. Саме вона зараз перебуває при владі у ФРН. Є інші дві констеляції з двох партій - ХДС/ХСС і ВДП, а також ХДС/ХСС і Зелені, - однак невідомо, чи вистачить їм голосів для формування уряду. Під проводом Меркель урядова більшість може бути сформована і з трьох партій - разом з лібералами та Зеленими. Це
You must be registered for see links
(називається так, адже партійні кольори її потенційних учасників відповідають прапору цієї острівної держави).
Політика щодо України
Deutsche Welle зазирнула у програми всіх партій, які ймовірно пройдуть до Бундестагу, а також поспілкувалася з політиками, аби з'ясувати позиції цих політсил з питань, пов'язаних з Україною.
Курс Меркель щодо України відомий добре. Мінський процес, "нормандський формат", вирішення конфлікту на Донбасі лише мирним шляхом, санкції проти Росії та невизнання анексії Криму - складові політики, яку канцлерка проводила більше трьох років.
You must be registered for see links
та наголошують, що слід зберігати тиск на Москву з метою відновлення територіальної цілісності України.
СДПН, будучи учасницею чинної коаліції, також відповідальна за політику санкцій щодо Росії. Однак один з лідерів соціал-демократів Зіґмар Ґабріель (Sigmar Gabriel) неодноразово робив заяви про шкідливість санкцій щодо Росії і необхідність їх скасування, щойно буде відповідний поступ у врегулюванні кризи на Донбасі. "Суттєвий поступ у реалізації мінської угоди мав би привести до покрокового зняття санкцій щодо Росії", - йдеться у передвиборній програмі СДПН.
You must be registered for see links
. Водночас голова соціал-демократів
You must be registered for see links
.
Питання міністра закордонних справ
Нині МЗС Німеччини очолює Ґабріель. Відповідно, від того, якою буде наступна коаліція, залежатиме, хто керуватиме зовнішньополітичним відомством після формування нового уряду. Потенційно це може бути представник ВДП або Зелених.
Ліберали у своїй програмі стверджують чітко: "Ми, вільні демократи, закликаємо російський уряд негайно припинити незаконну окупацію Криму і війну у Східній Україні". У ході нинішньої кампанії лідер ВДП Крістіан Лінднер (Christian Lindner) несподівано
You must be registered for see links
, аби створити передумови для розрядки у відносинах з Москву. У відповідь на критику він наголосив: "ВДП не готова прийняти анексію Криму, яка суперечить міжнародному праву".
Крім того, в
You must be registered for see links
озвучив можливість посилення санкцій проти РФ, якщо вона "не хоче вийти з глухого кута". Про такий варіант говорять і Зелені. Коротко їхню позицію щодо України можна сформулювати так: "
You must be registered for see links
".
Крайні праві та ліві
У Бундестазі будуть присутні й дві ідеологічно крайні партії - Ліві та АдН. В обох партіях сильними є проросійські погляди. Ліві вимагають скасування санкцій проти Росії та, після дискусії з цього приводу, таки не захотіли вносити до передвиборчої програми засудження анексії Криму. З іншого боку, вони
You must be registered for see links
. А ось лідер списку правих популістів Александер Ґауланд (Alexander Gauland) навіть
You must be registered for see links
. Ця партія у політиці щодо країн Східної Європи тримається чітко у фарватері бачення Кремля.
Водночас, після виборів шанси Лівої партії потрапити до правлячої коаліції невисокі. А з правопопулістами з АдН взагалі жодна з інших партій співпрацювати не хоче.
You must be registered for see links