Відповідь: Оффтопики.
у нас в інституті є електростатичний прискорювач "Сокіл" з енергією до 2 МеВ. Як раз на ньому я і працюю. На його основі створено аналітичний прискорюючий комплекс, який оснащений чотирма аналітичним каналами: канал ядерних реакцій (NRA), канал іонної люмінесценції (IL), канал зворотнього розсіювання (RBS) та канал ядерного скануючого мікрозонду. Аналогів такого приладу немає ніде на теренах СНД, хоча зараз кожен поважаючий себе Європейський університет намагається придбати такий прилад. Нещодавно привезли ще пеллетрон (теж електростатичний прискорювач) з енергією до 6 МеВ. Для нього спеціально буде збудовано нова будівля.
Також вчора голландці (High Voltage Engineering Europe) привезли першу частину (інжектор іонів) прискорювального мас-спектрометра з енергією до 1 МеВ та енергетичною нестабільністю не більше 1Е-4.
Те, що ти "не слышал" чогось, не означає, що його немає.
І останнє. Федеральний ядерний центр РФ (м. Саров), який має майже необмежене фінансування, звернувся ще кілька років тому до нас, щоби придбати проектну документацію на розробку ядерного скануючого мікрозонду. Наші спеціалісти (зокрема О.Г. Пономарьов) створили те, чого не змогли зробити в Сарові. Група Пономарьова вже зробила дублети магнітних квадрупольних лінз і продала їх в Федеральний ядерний центр РФ. Ці лінзи - точна копія наших, їх оптика розрахована і створена нашими спеціалістами.
Можеш перевірити. Ключові слова для гуглу: Sumy scanning nuclear microprobe.
Крім того, той же самий Пономарьов робив розрахунки іонної оптики для мікрозонда, який був запущений у м. Кракові (Польща). Тобто оптика мікрозондів наших сусідів (польський вже запущений, Росія ще тільки будує) створена нашими, сумськими спеціалістами.