"Мови" та "языки".

  • Автор теми Shurik-best
  • Дата створення

Дубляж фільмів якою мовою вам більш подобається?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    578

KOCTa

Dedywkо |Co100
Команда форуму
Супер Модератор
Відповідь: "Мови" та "языки".


...
- Відповідно до 10 статті Конституції єдиною державною мовою в Україні є українська мова, - сказав один з найбільш шанованих експертів-правників Олександр Барабаш, — Чи можливо ввести в Конституцію другу державну? Для цього необхідно внести зміни у Конституцію у порядку, передбаченому законом. А процедура прийняття змін до Конституції передбачає особливий порядок внесення. Президент або 300 депутатів повинні внести цю поправку. Ця поправка повинна пройти читання на двох сесіях парламенту. Потім обов`язковий референдум. Будь-який інший механізм внесення змін буде натикатися на суперечність із Конституцією. З цього приводу вже були рішення КС. Інакший спосіб прийняття поправки призведе до політико-правового конфлікту .

Я вважаю, що питання двомовності - це чиста спекуляція. На Заході у цивілізованих країнах двомовність зобов`язує усіх чиновників, поліцейських, поштарів, суддів володіти двома мовами. Це не право чиновників говорити однією (у нашому випадку російською мовою), а обов`язок володіти двома мовами. Тобто громадянин може вибирати будь-яку з двох мов. І тому, коли хтось з чиновників каже про другу державну, я хочу сказати: “Вивчи українську”. Двомовність така, якою вона є в Європі, передбачає прийняття всіх документів, всіх нормативних актів одночасно на двох або на трьох мовах і всі вони повинні бути ідентичними до останньої коми, бо всі мають однакову юридичну силу. Ви б бачили, наскільки складним є прийняття законів у Швейцарії, все одразу ж приймається на трьох мовах. Там же потрібно не лише прийняти документ, а й забезпечити ідентичність у різних текстах. Якщо технічна сторона нікого не засмучує, то - прапор в руки. Чиновникам - вивчити українську мову, а потім перевести нормотворення на дві мови. Президент повинен видавати укази на двох мовах — одночасно. Кримським міським радам необхідно перейти на нормотворення на двох мовах — одночасно.

А наші політики подають двомовність, як дозвіл російської одномовності. Ті, хто сьогодні не знає та не хоче знати української мови хочуть, щоб їхні незнання відповідали нормам закону. В європейській практиці це право громадян, але це обов`язок для чиновника. Якщо у Львові ви звернетеся до чиновника російською мовою, то будь-який чиновник відповість вам або російською або українською. А ось у Севастополі навряд чи на моє запитання української мені будуть здатні відповісти українською. Двомовність вже існує. Правда, з ухилом у російську.
...
 

vlad2

New Member
.. Я о двуязычии: "свежей", "новой", а главное - очень актуальной для современной Украины идее Януковича
Полный абзац ! ))

разменной монетой для одурачивания людей снова становится язык. Наш богатый, красивый, такой древний и такой современный, язык Тараса Шевченко и Лины Костенко, Ивана Франко и Юрия Андруховича... Язык, который является основой самоидентификации нации, тем цементом, который скрепляет всех людей в один-единственный - украинский! - Народ
Сказано по-существу. Даже если бы , не дай Бог , и стало 2 языка , то украинский по-любому должен был бы быть более важным , что ли. А они , уверен , стали бы делать наоборот , гнобить украинский . Им , туркам , только дай начать...
 

ANGRYMAN

Забанен
Я вільно володію як українською, так і російською мовами. Зміняться покоління і питання мови відпаде саме по собі. Досить вже маніпулювати цим питанням і розпалювати міжнаціональну ворожнечу!
Хм, а если человек импотент и может предложить только суррогатные идеи вместо конструктива? Языковый вопрос - удел ментальных импотентов, в который раз убеждаюсь.
 

Nahrapov

Буржуй и учёный
Хм, а если человек импотент и может предложить только суррогатные идеи вместо конструктива? Языковый вопрос - удел ментальных импотентов, в который раз убеждаюсь.
Вот именно! Пройдут года, десятилетия, и языковой вопрос отпадёт сам собой, бо население вымрет, понимаешь. А те, хто уцелеет, будут прекрасно володіти саксонскою мовою. Так шо предлагаю закрыть этот вопрос.
Лично я на рынке понимаю всех, и меня все понимают, бо, как учёный, оперирую не словами, а числами, написанными на ценниках. А свои возмущения по поводу цены люди выражают не словами, а жестами, а также в таких выражениях, которые не нуждаются в переводе. Я понятно изложил свою мыслю?
 

ANGRYMAN

Забанен
Nahrapov, нет не вымрет.. а суррогатные коммуняки точно, так что нас ждет беззаботное буржуйское будущее. И я о том же... Те кто делает свой бизнес языкового барьера не боятся.
 

Nahrapov

Буржуй и учёный
Те кто делает свой бизнес языкового барьера не боятся.
Вот в этом мы с тобой солидарны, понимаешь.
Бо я продаю свои импортные дамские колготки кому угодно - и українцям, и русским, и татарам, и евреям, и французам, и немцам, и япошкам, и неграм да арабам всех мастей, понимаешь. И кому только их не продаю! И ни разу у меня не возник вопрос языкового барьера!
Так шо считаю, шо если рынок не реагирует на политические страсти по поводу языковой "промблемы", то у нас в Украине её нет.
Нетушки - и баста! Согласись.
 

ANGRYMAN

Забанен
hello moto, за окном реальность, диктуемая умственными дегенератами, которые волею судьбы оказались у власти (точнее из-за съезда с катушек Тимошенко, Юшенко и ко), и их прихлебателей, в том числе засланных агентов Московии.
 
Зверху