Для тих, хто "на бронепоезде", пояснюю ще раз. Якщо у людини на руках два паспорти: один - український, а другий - російський (й обидва паспорти непідроблені), то один з паспортів у такому разі автоматично вважається недійсним й підлягає вилученню із документообігу на підставі того, що Конституцією України подвійне громадянство не передбачене. Така людина допроваджується до найближчого міліцейського відділку, де вона повина визначитись: вона громадянин України чи Росії.
Якщо вона наполягає на російському підданстві, то паспорт український у неї вилучається і з`ясовуються обставини отримання нею російського громадянства й обставини перебування її на території України (мета її перебування тут; чи не знаходиться у міжнародному розшуку і т.п.). У подальшому як результат або:
а) гуляй собі надалі;
б) відповідальність за порушення паспортно-візового режиму;
в) депортація за межі України.
При будь-яких наслідках: обов`язкове письмове інформування російської влади про те, що людина, отримуючи російське громадянство, приховала факт свого на той час українського громадянства, внаслідок чого й виник цей юридичний казус "подвійне громадянство", яке за українськими законами неможливе.
Якщо ж вона визнає себе громадянином України, то підлягають з`ясуванню багато питань, головне з яких: яким чином було набуте українське громадянство без попередньої відмови від російського громадянства (підробка документів; хабар паспортистам й т.і.). У такому разі недійсним вважається російський паспорт з відповідними правовими наслідками.
У разі ж вилучення у людини з таким "подвійним громадянством" українського паспорта - людина позбавляється не українського громадянства (бо вона сама визнала, що є громадянином іншої держави), а лише фіктивного документу.