українська мова

Відповідь: Re: українська мова

Чудово. Дивно і незрозуміло, коли суржик прирівнюють до діалекту. Добре розмовляти хоч китайською, але чистою мовою. Тим паче, що українська мова - одна з найкрасивіших мов у світі. Навіщо її зводити до суржика, визнаючи його за діалект?
Чистота мови поняття досить розпливчасте і приблизне. "Чистота" надає мові сухість і вона зникає, як народ який живе поодиноко і не змішується з іншими. Смерть тій мові яка не ввібрала в себе слова іншомовного походження і не має власну лайку і жаргонізми :)
 

Каэль

comenzar del cero
Re: Відповідь: Re: українська мова

Чистота мови поняття досить розпливчасте і приблизне. "Чистота" надає мові сухість і вона зникає, як народ який живе поодиноко і не змішується з іншими. Смерть тій мові яка не ввібрала в себе слова іншомовного походження і не має власну лайку і жаргонізми :)
Слова іншомовного походження і російські слова на український зразок - не одне і те ж саме. Доходить до смішного: досить часто доводиться чути слово "опоздали" на український зразок. Навіть червоніти доводиться. Це діалект по-Вашому? Це збочення і знущання над обома мовами.
Не згодна, що чистота надає мові сухість. Впевнена, що чистота надає мові особливість і красу, а також засвідчує рівень освіти людини. Це моя власна думка, може, мій недолік, але особисто для мене для створення доброго враження про нову людину має велике значення, наскільки грамотно вона розмовляє. Слова українсько-російські, російсько-українські, а також їх чергування - це не "іншомовне походження", не діалект - це безграмотність і небажання навчитися розмовляти хоча б однією з мов.
 

Malder

I want to believe
Re: Відповідь: Re: українська мова

... Смерть тій мові яка не ввібрала в себе слова іншомовного походження...
як раз навпаки, самобутній мові і буде смерть, коли залишаться одні іншомовні слова, а діалекти в Україні сформувалися переважно під впливом різного "переходу" старослов'янської мови в різних регіонах, зокрема інтерпритації таких звуків як "ять" і подібних, як результат для середньонадніпрянського діалекту характерне слово стіл, на півночі Поліся можна почути "стьол".

А на рахунок запозичень, російська мова, як свідчать дослідники, має запозичених слів у 2-3 рази більше, ніж українська. На це вплинуло двохсотрічне насадження при дворі то французької, то німецької мов.
І ви хочите сказати, що це додає мові жвавості?
 

united

lifelong United supporter
Буквально тиждень тому вирішив перейти на українську. Перші два дні було дуже складно, потім навіть думати почав українською. Оточуючі поступово звикають.
Хоча, мушу визнати, де-не-де поки що використовую російську (на форумах зокрема).
Домінування російської мови в Україні вважаю ненормальним.
 
Відповідь: Re: Відповідь: Re: українська мова

Слова іншомовного походження і російські слова на український зразок - не одне і те ж саме. Доходить до смішного: досить часто доводиться чути слово "опоздали" на український зразок. Навіть червоніти доводиться. Це діалект по-Вашому? Це збочення і знущання над обома мовами.
Не згодна, що чистота надає мові сухість. Впевнена, що чистота надає мові особливість і красу, а також засвідчує рівень освіти людини. Це моя власна думка, може, мій недолік, але особисто для мене для створення доброго враження про нову людину має велике значення, наскільки грамотно вона розмовляє. Слова українсько-російські, російсько-українські, а також їх чергування - це не "іншомовне походження", не діалект - це безграмотність і небажання навчитися розмовляти хоча б однією з мов.
Це ваша точка зору, я з нею не згоден. На мою думку, красивою поетичною мовою мають володіти не прості люди а саме поети та люди схожих (інтелегентних:) )професій, а то на нас чекає доля Латині.


Більш ніж пів України - безграмотні :(
 
Відповідь: Re: Відповідь: Re: українська мова

як раз навпаки, самобутній мові і буде смерть, коли залишаться одні іншомовні слова, а діалекти в Україні сформувалися переважно під впливом різного "переходу" старослов'янської мови в різних регіонах, зокрема інтерпритації таких звуків як "ять" і подібних, як результат для середньонадніпрянського діалекту характерне слово стіл, на півночі Поліся можна почути "стьол".

А на рахунок запозичень, російська мова, як свідчать дослідники, має запозичених слів у 2-3 рази більше, ніж українська. На це вплинуло двохсотрічне насадження при дворі то французької, то німецької мов.
І ви хочите сказати, що це додає мові жвавості?
Угу, російська - слов'янська менш ніж на половину... Тепер подивіться де зараз українська і де російська :(
 

Кицюня_

жена!!!=)
обажаю людей с Западной Украины :) серьёзно, мне безумно, просто БЕЗУМНО нравится их ацент... у меня знакомый есть, он приехал из Львова, а раньше жили в Польше, так у него такой акцент...класс =)... когда с ним разговариваешь, ты случайно, не задумываясь и не спецом) начинаешь разговаривать на украинском :)
 

Ganno4ka

прощай, глюкосвит!:)
Ответ: українська мова

Не розумію людей, які принципово не хочуть розмовляти українською. Це ж наша рідна мова! Зараз у чаті лише українською спілкуюся.
 

sea`s_star

Морская
Ответ: українська мова

Очень хочу разговаривать на чистом украинском, но к сожалению не получается... ведь не смотря на то что это наш родной язык мы многих слов не знаем... поэтому у нас и паразитирует суржик...:blush:
 
S

SheGet'sDaft

Guest
Ответ: Re: українська мова

як ви відноситесь до тих хто розмовляє українською?
с бооольшим интересом
чи спілкуєтесь нею?
нет.вообще.даже на уроках украинского 2 слов не могу связать.хотя читать предпочитаю именно на этом языке/
чи хотілиб ви почати розмовляти нею?якщо ні, чому?якщо так, що вас відштовхуе від цього?
возможно и хотела бы.но нет такой потребности и возможности,т.к. из моего окружения только дедушка говорит на украинском.
 
Зверху