"Мови" та "языки".

  • Автор теми Shurik-best
  • Дата створення

Дубляж фільмів якою мовою вам більш подобається?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    578
S

[stella_alpina]

Guest
Для чого ці крайнощі? Йдеться лише про послідовну підтримку рідної мови. Щодо інших мов, то вони мають і реальні і законодавчі гарантії розвитку.
Это всё мой сарказм :oops:
Надо было мне в скобочках уточнить, а то не все правильно поняли...)

Для мене патріотизм і націоналізм - синоніми. Та й давньоруськеслово "ярий" не таке вже й погане: яр-тур Всеволод, Ярило, яровина і т.п.
Ну, значений у слова ярый действительно не так и мало. В этом случае я имела в виду то же, что яростный.
 

Merime

New Member
Это всё мой сарказм :oops:
Цю тему треба обговорювати не з сарказмом, а швидше з іронією. Бо смішно шукати проблему не там, де вона є. Більшість коментарів вкрай суб"єктивні і заполітизовані, хоча проблема розвитку мов має вирішуватись не політиками чи політиканами, а науковцями. В розвитку і російської і української і багатьох інших мов зараз багато проблем, викликаних епохою глобалізації. Як тут уникнути вимирання мов чи їх анормального розвитку - треба залучати соціологів, етнографів, мовознавців, літературознавців та інших, а не апелювати до того, що "мінє удобнєє па руські.."
 
S

[stella_alpina]

Guest
Цю тему треба обговорювати не з сарказмом, а швидше з іронією. Бо смішно шукати проблему не там, де вона є. Більшість коментарів вкрай суб"єктивні і заполітизовані, хоча проблема розвитку мов має вирішуватись не політиками чи політиканами, а науковцями. В розвитку і російської і української і багатьох інших мов зараз багато проблем, викликаних епохою глобалізації. Як тут уникнути вимирання мов чи їх анормального розвитку - треба залучати соціологів, етнографів, мовознавців, літературознавців та інших, а не апелювати до того, що "мінє удобнєє па руські.."
Шановний Merime, моя позиція щодо мовного питання не апелюється до "мінє удобнєє па руські.." (бо українською мовою я володію в достатньому обсязі, як на мене), а скоріше до того, що треба враховувати інтереси всіх громадян України, а не ігнорувати російськомовних, вказуючи їм на те, що
Чи заслуговує ця мова підтримки, якщо через неї, силами північного сусіда, третина українців відмовилась від своєї власної?
або щось на кшалт "твоя рідна мова російська? Валізи - вокзал - Росія".

Із тим, що тему треба обговорювати з іронією я згодна ;)
Так само не стану сперечатися з суб'єктивністю своїх коментарів та своєї думки, бо я не науковець і не філолог.
 
З

Зверюга.ua

Guest
Шановний Merime, моя позиція щодо мовного питання не апелюється до "мінє удобнєє па руські.." (бо українською мовою я володію в достатньому обсязі, як на мене), а скоріше до того, що треба враховувати інтереси всіх громадян України, а не ігнорувати російськомовних, вказуючи їм на те, що

або щось на кшалт "твоя рідна мова російська? Валізи - вокзал - Росія".

Із тим, що тему треба обговорювати з іронією я згодна ;)
Так само не стану сперечатися з суб'єктивністю своїх коментарів та своєї думки, бо я не науковець і не філолог.
Так давайте врахуємо ще і інтереси Китая, чи там арабів...
Одна держава-одна мова! Інтереси треба відстоювати нашої держави, а не держави-сусіда!
 
S

[stella_alpina]

Guest
Так давайте врахуємо ще і інтереси Китая, чи там арабів... Інтереси треба відстоювати нашої держави, а не держави-сусіда!
А ви багато знаєте громадян України, що у повсякденному житті розмовляють китайською або арабською? Або вважаєте, що російськомовних замало? Чи, можливо, вони для вас не є громадянами України, чию думку теж треба враховувати?
Складається таке враження, що ви не бачите нічого окрім того, що волієте бачити.
 

Merime

New Member

Чи, можливо, вони для вас не є громадянами України, чию думку теж треба враховувати?
Думки і запити щодо мовного питання російськомовного населення в Україні забезпечені набагато більше, ніж інших національних меншин. І навіть більше, ніж титульної нації.
 

Grosso

wonderwall
А ви багато знаєте громадян України, що у повсякденному житті розмовляють китайською або арабською? Або вважаєте, що російськомовних замало? Чи, можливо, вони для вас не є громадянами України, чию думку теж треба враховувати?
Складається таке враження, що ви не бачите нічого окрім того, що волієте бачити.
Ну вот зачем нам 2-й государственный русский? Политика это все. Пиар от Партии Регионов, блока Витренко и прочих. Не далее, как 6 июня этого года в восточных регионах Украины отмечался день рождения великого поэта Аленксандра Пушкина и "день русского языка". Большинство людей пришли почитать/послушать стихи, обсудить творчество других русских классиков. Так нет же! Сразу же появились плакаты Партии Регионов, сразу же- политические лозунги. Все скатилось до нижайшей пиар- кампании!
Регионалы отлично понимают, что с "покращенням життя вже сьогодні" у них чуточку не сложилось. И вот- отвлекающий маневр! Снова проблема русского языка. А ведь по сути предвыборная кампания уже идет! Вон даже телеканалы объявили прайсы на политические ролики.
Касаемо каких- то притеснений русского- не скажу ничего. Большое количество книг на русском, русскоязычные передачи. Это просто очередная политическая разменная монета. Стоит ли говорить о том, что определенные политические силы палец о палец не ударили, чтобы осуществить один из своих программных лозунгов! И слава Богу!
 

Merime

New Member
Шановний Merime, моя позиція щодо мовного питання...
В жодному разі не мав на увазі особисто Вас. Просто висловив свої думки щодо типової мотивації.

Так само не стану сперечатися з суб'єктивністю своїх коментарів та своєї думки, бо я не науковець і не філолог.
Кожна людина має право на думку, особливо з тих, питань ,які стосуються її особисто. А ось вивчати громадську думку, її динаміку та перспективу, мають фахівці, а не політикани-спекулянти. Я мав на увазі саме це.
 
Зверху